Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Saleen s7r (kit car)
Jedenasty
post Sat, 15 Mar 2014 - 10:51
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





CYTAT(vasquez @ Sat, 15 Mar 2014 - 12:10) *
a niemyślaleś o wrzuceniu tam ktoregoś Lsa od vettki?


a nie myślałeś by poczytać temat zanim coś napiszesz ??

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 15 Mar 2014 - 10:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
SS7
post Sat, 15 Mar 2014 - 13:57
Post #42


Rookie
Dołączył: Sun, 08 December 2013





ZF? chodzi o 7-biegowa skrzynia z porsche?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Sat, 15 Mar 2014 - 14:06
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





ZF robił transaxle dla Forda (Ford GT40 replica i Detomaso Pantera), można to pożenić z V8 Forda lub Chevy i masz lekki zestaw z mega potencjałem

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Sat, 15 Mar 2014 - 14:58
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





Pytanie czy potencjał LSa jest potrzebny w aucie ~1000kg. Co by nie włożył to będzie kot. Ja bym szedł w Audi, silniki tanie dostępne a mocy wytrzymają więcej niż trzeba.

Pozdrawiam i gratuluje właściwego podejścia czyli nie pier..... się w tańcu smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raich
post Sun, 20 Apr 2014 - 16:39
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Sun, 05 July 2009





CYTAT(SS7 @ Thu, 13 Mar 2014 - 17:54) *
Niedługo będę wykonywał też elementy w technologii FDM, czyli druk 3d - fajna sprawa do prototypowania smile.gif

niedoceniana sprawa w polsce.
znajomy z Kielc drukowal mi kolektor ssacy pod itb.
bylem pod wrazeniem,ze dajac mu na wzor kolektor ssacy byl w stanie zminic dlugosc i srednice runner'ow drukowanego elementu od tak.
nikt nie wykorzystuje tego do dolotow,air box'ow itp. gdzie przewaga w masie i zachowanie materialu na wplyw/odprowadzenie temperatury jest na plus.
zawsze zostaja takie male pregi wielkosci 0.2mm po wydruku?
jakie będzie rozlozenie masy na przod i tyl?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SS7
post Sun, 20 Apr 2014 - 18:09
Post #46


Rookie
Dołączył: Sun, 08 December 2013





Do wolnossącego silnika można bez problemu wykonać taki kolektor, wydruki mają dobrą wytrzymałość. Przy turbo jest ryzyko, ale wszystko zależy od doładowania i konstrukcji kolektora.
Jak ustawisz wierszowanie poniżej 0.2mm to pręgi nie będą tak widoczne ale czas wydruku znacznie się wydłuża. Do prototypowania zwykle 0.2 jest wystarczające:)
Rozkład masy przód/tył 40/60, w razie konieczności przód można dociążyć smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xmaniekx
post Sun, 20 Apr 2014 - 18:20
Post #47


User
Dołączył: Sun, 08 November 2009





Przy FDM uważaj na rozpuszczanie materiału przez benzynę (ABS). Zmęczeniowo od strzałów przy strojeniu też lubi padać. Przerabiałem, przeszliśmy na Nylon w technologii SLS. Przy takim budżecie polecam wykonanie w Bibus Menos - opracowuję z nimi case study wykonania kolektora (opisuję jakie problemy miałem i jakie będę miał przy dużym plenum do singla). Wykonywali też baki paliwa w SLS, też taki niedługo będziemy robili.

Pozdro!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
raich
post Sun, 20 Apr 2014 - 18:36
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Sun, 05 July 2009





CYTAT(SS7 @ Sun, 20 Apr 2014 - 18:09) *
Do wolnossącego silnika można bez problemu wykonać taki kolektor, wydruki mają dobrą wytrzymałość. Przy turbo jest ryzyko, ale wszystko zależy od doładowania i konstrukcji kolektora.
Jak ustawisz wierszowanie poniżej 0.2mm to pręgi nie będą tak widoczne ale czas wydruku znacznie się wydłuża. Do prototypowania zwykle 0.2 jest wystarczające:)
Rozkład masy przód/tył 40/60, w razie konieczności przód można dociążyć smile.gif


u osoby u ktorej robilem kolektor ssacy problemem byl rozmiar,czasami trzeba elementy laczyc.
zamontowanie zacisku hamulcowego z przodu od strony zderzaka nie poprawi sytuacji?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sev
post Mon, 21 Apr 2014 - 23:51
Post #49


Super User
Dołączył: Tue, 01 December 2009
Skąd: Wrocław





CYTAT(raich @ Sun, 20 Apr 2014 - 16:39) *
niedoceniana sprawa w polsce.
znajomy z Kielc drukowal mi kolektor ssacy pod itb.
bylem pod wrazeniem,ze dajac mu na wzor kolektor ssacy byl w stanie zminic dlugosc i srednice runner'ow drukowanego elementu od tak.
nikt nie wykorzystuje tego do dolotow,air box'ow itp. gdzie przewaga w masie i zachowanie materialu na wplyw/odprowadzenie temperatury jest na plus.
zawsze zostaja takie male pregi wielkosci 0.2mm po wydruku?
jakie będzie rozlozenie masy na przod i tyl?

Nie trzeba się skupiać wyłącznie na tworzywach sztucznych, chociaż uważam że odnośnie airboxów itd jest to idealna sprawa i sam się do czegoś takiego przymierzam, ale nie o tym, metalurgia proszków tak się posunęła ku mojemu zaskoczeniu że "druk" można już robić też w nierdzewce (DMLS). Pytanie kto odważy się wykorzystać to w praktyce smile.gif ...a może już się odważył? wink.gif


--------------------
Project FiA 6Y20VT - v 1.5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ddziaduch
post Tue, 22 Apr 2014 - 07:13
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Wed, 05 January 2011
Skąd: Gdańsk





Tutaj jest fajna rzecz nt drukowania 3D:


--------------------
Było:
Astra F Kombi GL '92 1.4 8v -> 2.0 8v.
Vectra B Kombi Sport Zender '01 2.6 24v.
Jest:
Volvo V70 '98 T5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Tue, 22 Apr 2014 - 23:43
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





CYTAT(Sev @ Tue, 22 Apr 2014 - 00:51) *
Nie trzeba się skupiać wyłącznie na tworzywach sztucznych, chociaż uważam że odnośnie airboxów itd jest to idealna sprawa i sam się do czegoś takiego przymierzam, ale nie o tym, metalurgia proszków tak się posunęła ku mojemu zaskoczeniu że "druk" można już robić też w nierdzewce (DMLS). Pytanie kto odważy się wykorzystać to w praktyce smile.gif ...a może już się odważył? wink.gif

W innych materiałach również bez problemu (np tytanie). Są w polsce firmy świadczące takie usługi. No ale o kosztach nie rozmawiamy tutaj wink.gif EOT


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Wed, 23 Apr 2014 - 23:21
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Niesamowite! Najlepsze jest to, że projekt powstawał w ciszy i szersze grono dowiaduje się dopiero w takim stopniu zaawansowania.. opad szczęki! Jakbyś o swoich planach napisał bez wrzucenia fotek i filmików to wszyscy tylko by Cię spuścili na drzewo, żebyś przestał bujać w obłokach (żeby nie było, sam pewnie tak bym twierdził wink.gif ).

Wielki szacunek!


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szydło
post Thu, 24 Apr 2014 - 11:26
Post #53


Frequent User
Dołączył: Wed, 02 September 2009
Skąd: WWY





Pitolicie o LS weź znajdź dobrą sztukę w Polsce a jak już znajdziesz to w jego cenie możesz mieć dwa silniki Audi V8. Do tego wystarczy skrzynia FWD Audi lub z porshe boxter i już masz centralny układ napędowy, np.:
http://aberdeen.craigslist.co.uk/ptd/4382021029.html

Projekt obserwuje z zapartym tchem i szczerze kibicuje !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SS7
post Mon, 28 Apr 2014 - 16:58
Post #54


Rookie
Dołączył: Sun, 08 December 2013





Wracając do drukarki 3d to mam taki extruder




Jest w pełni metalowy i z przekładnią. Docelowo i tak zaprojektuje coś własnego. Ten jest na filament (plastikowe zwoje). Filament wychodzi dosyć drogo jeżeli dużo się drukuję. Moja konstrukcja będzie oparta na drukowaniu granulatem którego nie trzeba przerabiać na filament. Kilogram filamentu kosztuje 60zł a kilogram granulatu ABS 2-4zł, więc gra warta świeczki smile.gif

pawel934 Dlatego póki nie poskładałem budy to nikt z mojego otoczenia nie wiedział że mam taki pomysł biggrin.gif Pomimo tego że już trochę przy tym grzebie to nadal projekt mi się nie nudzi, wręcz przeciwnie. Szkoda tylko że tak niewiele czasu mogę na to poświęcić, dlatego zastanawiam się czy nie przekształcić projektu w komercyjny - mam kilku chętnych na nadwozia.

Szydło fajny zestawik i tani, ja na razie wstrzymałem się z zakupem silnika, kupię go jak już będę miał go gdzie wpakować wink.gif

kilka fotek z prac, wykonanie prototypu oprawy tylnej lampy







tył budy wykończony i zapodkładowany

Go to the top of the page
 
+Quote Post
pony007
post Mon, 28 Apr 2014 - 18:30
Post #55


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 January 2014
Skąd: Kalisz Łódź





Jestem pod wrażeniem i bardzo doceniam technologię. Mam nadzieję, że częściej będziesz się dzielić foto-relacjami z prac, z uwzględnieniem maszyn na jakich pracujesz.

Pozdrawiam.


--------------------
www.facebook.com/126pcompressoreiniezione
Go to the top of the page
 
+Quote Post
STELMI
post Tue, 29 Apr 2014 - 08:08
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Mon, 16 January 2006
Skąd: Bydgoszcz





CYTAT(SS7 @ Mon, 28 Apr 2014 - 16:58) *
Jest w pełni metalowy i z przekładnią. Docelowo i tak zaprojektuje coś własnego. Ten jest na filament (plastikowe zwoje). Filament wychodzi dosyć drogo jeżeli dużo się drukuję. Moja konstrukcja będzie oparta na drukowaniu granulatem którego nie trzeba przerabiać na filament. Kilogram filamentu kosztuje 60zł a kilogram granulatu ABS 2-4zł, więc gra warta świeczki smile.gif


Granulat ABS wymaga suszenia (przynajmniej przy wtrysku), bo będą przypalone detale, chociaż jak widzę, że je później obrabiasz to nie powinno to być problemem. Żeby to działało to musiałbyś zrobić ślimaka do poboru granulatu, bo grawitacyjnie ci się to nie uda raczej, bo może się zawieszać w leju. No i kosztuje nieco więcej, bo w okolicy 6zł netto, ale to i tak taniej jak filament ABS oczywiście.
Gratuluję projektu, życzę dokończenia! wink.gif

PS Masz bardzo ciekawy extruder i jeżeli to nie tajemnica to czy byś mógł powiedzieć co to za konstrukcja, oraz gdzie go kupowałeś? (Obecnie robię drukarkę 3D z dużym polem roboczym i 2 extruderami i chciałem zamawiać extrudery, ale ten Twój wygląda bardzo dobrze stąd pytanie)


--------------------
Frezowanie, cięcie CNC

https://www.facebook.com/pages/STELMACH/286353431402978
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SS7
post Tue, 29 Apr 2014 - 18:21
Post #57


Rookie
Dołączył: Sun, 08 December 2013





O suszeniu granulatu i jego przechowywaniu słyszałem. Myślałem o niedużym zasobniku w którym będzie suszony granulat. Ślimak będzie konieczny ponieważ będzie działał na takiej zasadzie jak podajnik filamentu.

Extruder jest firmy Micron z izraela, mają podwójny extruder http://www.ebay.com/itm/DUAL-HEAD-ALL-META...=item2a3607d2b4

Wykonanie pojedyńczego jest bardzo dobre, myślę że z podwójnym jest tak samo więc mogę ich polecić.
Widzę że masz fajne zaplecze jeżeli chodzi o maszyny, zajmuję się serwisem maszyn cnc (na systemach fanuca), wtryskarek też ale do aluminium smile.gif
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Thu, 01 May 2014 - 22:03
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





A ja mam pytanie: czy nie fajniej byłoby zrobić jakieś oryginalne nadwozie zamiast kopiować Saleena? Myślę, że jakiś projektant-amator mógłby się pisać na projekt i ogarnąć temat smile.gif Byłaby szansa na to, że projekt zostanie pierwszym polskim supercarem, przed Hujarnią... Hussaryą znaczy się biggrin.gif
Tak czy tak, powodzenia w pracach, wygląda to nieźle smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BartekSz
post Thu, 01 May 2014 - 22:13
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





CYTAT(maaaad @ Thu, 01 May 2014 - 22:03) *
A ja mam pytanie: czy nie fajniej byłoby zrobić jakieś oryginalne nadwozie zamiast kopiować Saleena? Myślę, że jakiś projektant-amator mógłby się pisać na projekt i ogarnąć temat smile.gif Byłaby szansa na to, że projekt zostanie pierwszym polskim supercarem, przed Hujarnią... Hussaryą znaczy się biggrin.gif
Tak czy tak, powodzenia w pracach, wygląda to nieźle smile.gif


A po co wyważać otwarte drzwi i kombinować z aerodynamiką kiedy można mieć gotowe rozwiązanie dry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Thu, 01 May 2014 - 23:07
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Odpowiedź na Twoje pytanie jest w moim poprzednim poście wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 11:51