Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Swap Skrzyni Z Diesla Do Benzyny E60 Automat
cubson94
post Sat, 16 Nov 2019 - 12:49
Post #1


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 November 2009





Witam, Panowie borykam się z problemem jako że przebywam w anglii mam problem ze znalezieniem skrzyni do swojego auta jakim jest e60 530i. Moja skrzynia się posypała muszę kupić drugą ja posiadam dokładnie 6hp19z. Nabyłem drugą skrzynie która okazała się mieć uszkodzoną pompę oleju, teraz musze ją zwrócić i kupić coś innego tylko jest z tym problem bo albo nie mogę znaleźć wcale albo cena jest z kosmosu. Znajomy zaoferował mi skrzynie z e92 330d o nazwie 6hp26. Czytajać jej specyfikacje przełożenia są takie same dzwon jest praktycznie taki sam z tym ze posiada jeden dodatkowy otwór na rozrusznik co raczej nie stanowi żadnego problemu. Pytanie jest tylko czy mechatronika podejdzie czy można to wrzucić i nie będzie problemów z tego co wiem wszystkie solenoidy w obu skrzyniach sa takie same. Dodatkowym aututem jest to że 6hp26 znosi więcej Nm. Jak to widzicie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 16 Nov 2019 - 12:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mcmt
post Sun, 01 Dec 2019 - 10:08
Post #2


Rookie
Dołączył: Sat, 09 March 2019





Pompa oleju kosztuje 250pln i wymiana to 1h pracy. Z takim swapem może być dużo problemów, w tym soft w EGS i sam TCU. Jest też inne sprzęgło, jest o wiele cięższa i chyba dłuższa.
Kiedy dobierasz 6hp19 do 6hp19 nawet są problemy (choćby z flanszą czy TCU, jeśli je trzeba zmienić) a co dopiero do 6hp26...


--------------------
530i M54B30
535i N55B30
550i N62B48
650i N62B48
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Sat, 14 Dec 2019 - 08:47
Post #3


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(cubson94 @ Sat, 16 Nov 2019 - 12:49) *
Witam, Panowie borykam się z problemem jako że przebywam w anglii mam problem ze znalezieniem skrzyni do swojego auta jakim jest e60 530i. Moja skrzynia się posypała muszę kupić drugą ja posiadam dokładnie 6hp19z. Nabyłem drugą skrzynie która okazała się mieć uszkodzoną pompę oleju, teraz musze ją zwrócić i kupić coś innego tylko jest z tym problem bo albo nie mogę znaleźć wcale albo cena jest z kosmosu. Znajomy zaoferował mi skrzynie z e92 330d o nazwie 6hp26. Czytajać jej specyfikacje przełożenia są takie same dzwon jest praktycznie taki sam z tym ze posiada jeden dodatkowy otwór na rozrusznik co raczej nie stanowi żadnego problemu. Pytanie jest tylko czy mechatronika podejdzie czy można to wrzucić i nie będzie problemów z tego co wiem wszystkie solenoidy w obu skrzyniach sa takie same. Dodatkowym aututem jest to że 6hp26 znosi więcej Nm. Jak to widzicie ?


Z tego co mi kiedyś mówił brat (stosował skrzynie ręczne od 3.0D do rajdówek terenowych) to pomiędzy skrzyniami manualnymi do E60 i E90 była różnica, bo silniki były pochylone pod innym kątem. Przypuszczam, że z automatem może być podobnie.


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Tue, 17 Dec 2019 - 22:16
Post #4


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





Wyraziłem się nieprecyzyjne - silniki diesla mialy inny kąt pochylenia niż benzyny w nadwoziach BMW E60 i E90.


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:21