Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic
> Na jak wysokie obroty moze sie wkrecic.
Pablo0000
post Sat, 18 Oct 2003 - 00:39
Post #21


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 August 2003
Skąd: Wydminy





Dlaczego uwazacie ze walki od swiatka niesa zbyt mocne, moze orjentujecie sie jaki maja one okres zywotnosci, oczywiscie przy nowym walku musza byc tez nowe elementy wspolpracujace z krzywkami. Koszt dwuch wlkow GT do mojej supry to okolo 2000zl., mysle ze jeden japonski za te pieniadze bedzie ciezko kupic, moze sie myle.

Niewiem czy dobrze mysle ale wydje mi sie ze samochod bedzie mial lepsze osiagi z moca np. 400KM przy 7000obr./min. niz 500KM przy 5600obr/min.(biorac pod uwage roznice predkosci na kazdym biegu dochodze do takiego wniosku) co wy na to ?


--------------------
SSS 2008 Modlin- 60ft 2.062, ET 12.625@186.55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 18 Oct 2003 - 00:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Azrael
post Sat, 18 Oct 2003 - 01:09
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("JurekM":1z53in8r)
Albo turbo albo obroty.


Nie zupełnie tak....


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sat, 18 Oct 2003 - 01:16
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Pablo0000":3irygejm)
Niewiem czy dobrze mysle ale wydje mi sie ze samochod bedzie mial lepsze osiagi z moca np. 400KM przy 7000obr./min. niz 500KM przy 5600obr/min.(biorac pod uwage roznice predkosci na kazdym biegu dochodze do takiego wniosku) co wy na to ?



Myślę że powinieneś się zastanowić nad swoją teorią fizyczna. Przy dobrze zestopniowanej skrzyni nie ma znaczenia czy wysoko czy nisko. Ważny jest przebieg momentu. W ppraktyce na drodze ważny też jest efektywny zakres obrotów bo zmiana biegu jednak trwa dość długo. Tak sobie czytam ten wątek i zastanawiam się po co rzeźbić tak na ślepo w tym silniku skoro są gotowe sprawdzone rozwiąznaia na wiele setek koni mechanicznych. Tak naprawdę to najważniejsze jest żebys odpowiedział sobiena pytanie co tak naprawdę chcesz osiagnąć jak to auto ma jeździć, jaka ma być jego trwałość itp. itd. Zrobic się da wszytsko za pieniądze (no prawie wszystko) ale sa rzeczy do któych auto z 1000KM nie będzie się nadawało, sa takei do któch auto z 300KM się nie nadaje. Weź podejdź do tego rozsądniej i poważniej,a przede wszystkim bardziej kompleksowo, bo wałek stąd, głowica stamtąd, elektroniika skądś jeszcze to mnie nie wróży nic dobrego.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pablo0000
post Sat, 18 Oct 2003 - 17:21
Post #24


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 August 2003
Skąd: Wydminy





CYTAT("Azrael":3lt795jy)
CYTAT("Pablo0000":3lt795jy)

Weź podejdź do tego rozsądniej i poważniej,a przede wszystkim bardziej kompleksowo, bo wałek stąd, głowica stamtąd, elektroniika skądś jeszcze to mnie nie wróży nic dobrego.


Rozsadniej i powazniej, naprawde niewiem jak mam to rozumiec, walki od swiatka, swiatek wspolpracuje z Vtech (tak mi mowiono przy rozmowie telefonicznej z nimi, okolo 1-2 lata temu) tak wiec elektronika niebedzie wzieta z kosmosu, cisnienie turbiny tez oni beda podkrecac, a glowica z supry. Rozmowa byla na temet okolo 7500 obr./min. i samochod mial sie nadawac do jazdy codziennej bo walki GT czyli najslabsze.Wiec co w tym jest niepowaznego. Samochod byl potrzebny do jazdy i niemogl zadlugo stac, tak wiec niedoszlo do tuningu. Ale teraz jest inaczej mam mozliwosc jazdy innym samochodem i supra moze stac cala zime a nawet dluzej tak wiec bedzie czas aby przyniej pogrzebac i kasy troche wiecej niz wtedy.
Dlaczego na slepo, podnoszac mu moc na wyzsze obroty wzrosnie predkosc max. samochodu, mam wiekszy zakres predkosci na kazdym biegu (mysle ze to bedzie mialo pozytywny wplyw na przyspieszenie, ale to moja opinia i moze sie myle).
Co chce osiagnac?
Mysle ze to co wszyscy, czyli dobre osiagi no i jeszcze zeby mozna bylo sobie autkiem normalnie pojezdzic.
A jak?
1.Na poczatek glowica czyli walki, sprezyny i talezyki z tytanu itp. (wiadomo wysokie obroty), turbo podkrecone (moze bedzie wieksze niewiem), odpowiednie sterowanie (paliwem, powietrzem i zaplonem), odchudzone kolo zamachowe i jakies mocniejsze sprzeglo. To pewnie bedzie napewno 2. Idac dalej kute tloki, mocne korbowody i stalowa uszczelka pod glowice + NX (czyli podtlenek azotu), mocne szpilki do glowicy, tytanowe zawory, blow off, i jakis system bezpieczenstwa ktory czowalby zeby sie to wszystko niestopilo przy pierwszym lepszym przyspieszeniu. Punkt 1 mysle ze jest do osiagniecia bez wiekszych problemow ale 2 czesc to juz wyzsza skola jazdy i narazie czekam na ceny ile to by kosztowalo. Tak widze tuning silnika u siebie jezeli dalej uwazasz ze cos jest tutaj niepowazne to napisz co?
W ostatnim numerze spoilera jest opisana Honda S2000 dolozono do niej suprechanger kit +wydech remusa i osiaga 331,9KM przy 8760 obr./min. Tak wiec turbo (tam dokladnie jest kompresor ale mysle ze to prawie to samo) idzie w paze z wysokimi obrotami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FilipN
post Sat, 18 Oct 2003 - 18:14
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 23 September 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT
Honda S2000 dolozono do niej suprechanger kit +wydech remusa i osiaga 331,9KM przy 8760 obr./min. Tak wiec turbo (tam dokladnie jest kompresor ale mysle ze to prawie to samo) idzie w paze z wysokimi obrotami


wydaje mi się, że to już jest troszkę inna bajka - silniki hondy kochają obroty seryjny silnik S2000 osiąga max moc 241KM przy 8300 obrotów i raczej to jest powodem...


--------------------
we ride together, we die together...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pablo0000
post Sat, 18 Oct 2003 - 18:17
Post #26


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 August 2003
Skąd: Wydminy





Inna bajka moze nie do konca bo z ustawieniami swojego silnika bede celowal w granicach takich obrotow.


--------------------
SSS 2008 Modlin- 60ft 2.062, ET 12.625@186.55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wally
post Sat, 18 Oct 2003 - 19:20
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("Pablo0000":2tuu12y8)
2. Idac dalej kute tloki, mocne korbowody i stalowa uszczelka pod glowice + NX (czyli podtlenek azotu), mocne szpilki do glowicy, tytanowe zawory, blow off, i jakis system bezpieczenstwa ktory czowalby zeby sie to wszystko niestopilo przy pierwszym lepszym przyspieszeniu. Punkt 1 mysle ze jest do osiagniecia bez wiekszych problemow ale 2 czesc to juz wyzsza skola jazdy i narazie czekam na ceny ile to by kosztowalo.


Dżisas.. Jak ten stage 2 wymyśliłeś to nie mam pojęcia. Tytanowe zawory to bardzo kiepski pomysł chyba, że będziesz rozbierał silnik raz na pół roku maksymalnie rok. Jak do tego dorzucisz Nx to zaworów pozbędziesz się w zawrotnie szybkim tempie.

Natomiast wracając do funkcji mocy na wykresie obrotów
O jednej rzeczy trzeba koniecznie pamiętać.. położenie momentu przy jak najwyższych obrotach, w takiej sytuacji można najlepiej wykorzystać przełożenia skrzyni.


--------------------
whatever
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coxinha
post Sat, 18 Oct 2003 - 21:56
Post #28


User
Dołączył: Mon, 09 December 2002
Skąd: Wawa





Ja skolei wyczytalem na jakims forum zagranicznym (chyba japonskim) ze Supra na stockowym silniku bez zadnych przerobek (tloki, walki itp...) wytrzymuje spokojnie 700KM, podobno obok R34 to jedyny samochod na swiecie z takimi osiagami, wiec z drugiej strony moze warto podlubac bardziej przy turbinie (czyt. zalozyc wieksza) niz topic kase w N/A tuning ( mam na mysli silnik oczywiscie


--------------------
Honda Rulez!!!
c1a93b992c]http://www.hiwave.pl/coxibanner.jpg[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sat, 18 Oct 2003 - 22:31
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Pablo0000":3e68scao)
[cut]

(tam dokladnie jest kompresor ale mysle ze to prawie to samo)



Myslę że powinieneś jeszcze trochę się dowiedzieć o silnikach i systemach doładowania albo zlecić wymyslanie co zrobić w twoim silniku komus kto się na tym rzeczywiście zna. To jest jedno ze zdań w których to pokazujesz.

Przykro mi ale tak to wygląda.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlitzZ!
post Sat, 18 Oct 2003 - 22:45
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 July 2003





Mhm... Kompresor ma to do siebie, że im wyższe są obroty w silniku tym więcej powietrza pcha do cylindrów... Dlatego też Superchargery często można spotkać w uwielbiających wysokie obroty Hondach. A ponieważ turbo nie jest napędzane z paska, to nie jest uzależnione w takim stopniu od obrotów jak kompresor. Pozdrawiam. B.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FilipN
post Sat, 18 Oct 2003 - 22:52
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 23 September 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT
Inna bajka moze nie do konca bo z ustawieniami swojego silnika bede celowal w granicach takich obrotow.


No i na tym wedłóg mnie niestety kończą się podobieństwa...
Tamten silnik to seryjnie N/A kręcące się do bardzo wysokich obrotów z dodanym kompresorem....
w dodatku kompresor to jednak nie to samo co turbo...


--------------------
we ride together, we die together...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pablo0000
post Sat, 18 Oct 2003 - 23:37
Post #32


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 August 2003
Skąd: Wydminy





CYTAT("Wally":3e72jg57)
CYTAT("Pablo0000":3e72jg57)
.


[quote]

Wally. Wczesniej pisalem, ze zastanawiam sie nad zaworami i ze ta druga czesc to niejest takie proste, a skoro masz doswiadczenie to mi powiedz co trzeba zrobic w silniku zeby bylo mozna bezpiecznie zastosowac podtlenek azotu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sat, 18 Oct 2003 - 23:49
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Wally już pisałna forum o zwiększonej reaktywności tytanu w środowisku tlenu i azotu.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pablo0000
post Sun, 19 Oct 2003 - 00:28
Post #34


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 August 2003
Skąd: Wydminy





Azrael, FilipN
Panowie spokojnie piszac ze prawie to samo mialem namysli ze doladowuja powietrze.
Azrael tylko do mnie sie przyp.erdalasz czy ty tak zawsze?
Moje pytanie bylo "Co trzeba zrobic w silniku aby osiagnac taki efekt czyli 8500obr./min. i zeby te obroty byly bezpieczne dla tego silnika ?", mam pewnien pomysl i zamierzm poznac opinie na tak i na nie podparte jakims doswiadczeniem.


--------------------
SSS 2008 Modlin- 60ft 2.062, ET 12.625@186.55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aragorn
post Sun, 19 Oct 2003 - 00:34
Post #35


Super User
Dołączył: Sat, 31 May 2003
Skąd: Warszawa





A czemu akurat 8500? Bo sobie wymyśliłeś, że przy 8500 to "setkę" będziesz osiagał bez zmiany biegu?smile.gif
A poza tym co rozumiesz pod pojęciem "bezpieczne dla silnika"? Źeby miało najlepiej trwałość fabryczną? Panie.....to sie nie da. Albo rybki albo akwarium.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sun, 19 Oct 2003 - 01:30
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Pablo0000":31jd7nd1)
Azrael tylko do mnie sie przyp.erdalasz czy ty tak zawsze?



Tylko jak mam wrażenie że ktoś nie do końca wie co chce zrobić i dlaczego to próbuje mu to zasugerować delikatnie. Chcesz sobie narzeźbić w aucie za tonę pieniędzy ze średnimi efektami proszę bardzo.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kazushito Yakita...
post Sun, 19 Oct 2003 - 02:12
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Łódź





CYTAT("Pablo0000":tjexpssr)
Azrael tylko do mnie sie przyp.erdalasz czy ty tak zawsze?


Miś, pieprzysz jak mały Kazio po niedojrzałych śliwkach. Usiądź spokojnie na zadku i się zastanów. Na początek przypomnij sobie wzór na moc silnika (poszukaj go sobie, to nie jest szkółka niedzielna)...

CYTAT
Moje pytanie bylo "Co trzeba zrobic w silniku aby osiagnac taki efekt czyli 8500obr./min. i zeby te obroty byly bezpieczne dla tego silnika ?"


...z tego wzoru na moc wynika, że można ją zwiększać na dwa sposoby: zwiększając prędkość obrotową wału korbowego przy stałym momencie (dla uproszczenia niech będzie tylko jedna zmienna), albo zwiększając moment obrotowy przy stałej prędkośc obrotowej. Moment obrotowy jest zależny od stopnia napełnienia cylindra. Masz turbo. Masz? Nie masz? Masz. Zatem wykorzystaj najpierw potencjał turbiny i zwiększ napełnienie cylindrów. Nie wiesz, jak? Uwaga, hint: zwiększając cisnienie doładowania. Manewry ze zwiększaniem prędkości obrotowej zostaw silnikom N/A, bo tam ni cholery nie prekroczy się 100% napełnienia [edit: nie licząc kombinacji ze zjawiskami falowymi, ale w garażu trudno się to robi, poza tym nie mieszajmy chłopakowi bardziej w głowie ;)].

Dopiero po dojściu do pewnych granicznych (nierozsądnych) ciśnien doładowania możesz sobie podnosić prędkość obrotową... I nie zapomnij jeszcze o tym, że jak mocno zmienisz przebieg krzywej momentu, to możesz się strasznie zdziwić, że ma mnóstwo koni, ale napędza się z czkawką. Cóż, czasami okazuje się, że trzeba jeszcze na nowo przeliczyć przełożenia w skrzynce...

CYTAT
mam pewnien pomysl i zamierzm poznac opinie na tak i na nie podparte jakims doswiadczeniem.


A Ty w ogóle zamierzasz kogoś w ogóle słuchać? Jak na razie wymyśliłeś sobie mantrę ,,muszę mieć 8500rpm! muszę mieć 8500rpm! muszę mieć 8500rpm! '' i mamroczesz ją niezależnie od tego, czy za oknem pada deszcz, czy świeci słońce, czy ktoś Ci mówi, że głupoty gadasz, czy też głaszcze Cię po główce uśmiechając się przymilnie, a drugą ręką, za plecami, wykręca numer pogotowia... Od tych rpm-ów się wydłuża, albo co?

K.Y.

PS. Jak już zwiększysz to ciśnienie, to nie zapomnij o paliwie. Bo się możesz zdziwić.


--------------------
Anung un Rama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pablo0000
post Sun, 19 Oct 2003 - 15:43
Post #38


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 August 2003
Skąd: Wydminy





CYTAT("Aragorn":1ynwupcb)
A czemu akurat 8500? Bo sobie wymyśliłeś, że przy 8500 to "setkę" będziesz osiagał bez zmiany biegu?smile.gif
A poza tym co rozumiesz pod pojęciem "bezpieczne dla silnika"? Źeby miało najlepiej trwałość fabryczną? Panie.....to sie nie da. Albo rybki albo akwarium.


To niemusi byc az 8500 chodzi o to zeby zakres monentu i mocy byl jak najszerszy, jak bym tylko sobie cos wymyslal to przeciesz z wami bym nierozmawial, 100 na jedynce to juz twoj wymysl.
Bezpieczne dla silnika, to znaczy ze po wlaczeniu podtlenku azotu, zeby sie nic nie rozp.erdolilo. Wiadomo ze trwalosc silnika bedzie mniejsza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pablo0000
post Sun, 19 Oct 2003 - 15:44
Post #39


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 August 2003
Skąd: Wydminy





CYTAT("Azrael":38ipkywq)
CYTAT("Pablo0000":38ipkywq)

Azrael tylko do mnie sie przyp.erdalasz czy ty tak zawsze?

Tylko jak mam wrażenie że ktoś nie do końca wie co chce zrobić i dlaczego to próbuje mu to zasugerować delikatnie. Chcesz sobie narzeźbić w aucie za tonę pieniędzy ze średnimi efektami proszę bardzo.


To dobre masz wrazenie ze do konca niewiem jak mam to zrobic, bo co bym chcial to wiem, jezeli to co chce jest niewmozliwe to trudno, bedzie jakis sprawdzony sposob na podniesienie osiagow, niewiem wiec sie pytam, chyba poto jest to forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pablo0000
post Sun, 19 Oct 2003 - 15:47
Post #40


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 August 2003
Skąd: Wydminy





CYTAT("Kazushito Yakitaki":137bp8q8)
CYTAT("Pablo0000":137bp8q8)
Azrael tylko do mnie sie przyp.erdalasz czy ty tak zawsze?


.


Jaka manta na podstawie czego wnosisz ze ja mowie " muszę mieć 8500rpm! muszę mieć 8500rpm! muszę mieć 8500rpm! '', ja sie pytam co trzeba zrobic zeby byl taki efekt. Probujesz mi wmoic cos czego niepowiedzialem, niewiem czy ty sobie przypaliles przed napisaniem tego postu czy poprostu masz juz taka wyobraznie. Zamiast samochodu kup sobie notesik i przenies na niego swoja bujna wyobraznie. Kto ci powiedzial ze te wszystkie przerobki beda umnie w garazu, jak ty sobie to wyobrazasz podniesienie cisniania turbiny na ucho a paliwa na oko, elektronike jakas zworka. Wiadomo zeby to wszystko zestroic ze soba jest potrzebny fachowiec ktory ma doswiadczenie i chamownia.
Kur.a tak mie wkurzyles tymi swoimi wymyslami, ze jak bym cie dorwal to bym ci chyba ten rowerek polamal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 10:07