Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Opony i felgi do naszych AMG
gość_gucior_*
post Tue, 01 Mar 2016 - 14:17
Post #1









Ja mam odlozone dmack rc srednie poki co w sklepie - w czwartek, w zaleznosci od prognozy pogody albo je wezme i pojade albo odpuszcze i pojade na kolejna edycje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bob.dsk
post Tue, 01 Mar 2016 - 14:47
Post #2


Frequent User
Dołączył: Fri, 28 December 2012
Skąd: Trójmiasto





CYTAT(gucior @ Tue, 01 Mar 2016 - 14:17) *
Ja mam odlozone dmack rc srednie poki co w sklepie - w czwartek, w zaleznosci od prognozy pogody albo je wezme i pojade albo odpuszcze i pojade na kolejna edycje.



Z tego co patrzyłem 225 jest max nie za wąska ta opona ? rolleyes.gif


--------------------
Tor Poznań
BMW 320d E90 - 1:40.6
BMW 318is CUP - 1:51.8
Mercedes A45 AMG - 1:52.0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 01 Mar 2016 - 15:15
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Przy tak klejącej i sztywnej oponie nie potrzeba fabrycznych szerokości, według mnie będzie dobrze. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poolak
post Tue, 01 Mar 2016 - 16:26
Post #4


User
Dołączył: Sun, 26 October 2008
Skąd: Białystok





Szczerze mówiąc to mocno średnie są te Dmak. Mam średnią mieszankę i na torze w Kownie przy podobnych warunkach atmosferycznych miałem czasy zbliżone co CS5.
Drugi raz bym tego nie kupił. sztywne są, jednak nie mają rantu na felgę, a ich przyczepność bywa dyskusyjna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Toldi
post Tue, 01 Mar 2016 - 17:03
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Fri, 20 August 2004
Skąd: Warszawa / Mokotów





Federale....?? Nigdy wiecej!!


--------------------
Sociedad Espanola Automoviles de Turismo
był: Toledo T.U.R.B.O 1.8 20VT GT28R
VW Golf VII R Tornado Red 400/500 - Mistrz Polski Street AWD 2016
Audi RS4 B8 450HP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Tue, 01 Mar 2016 - 18:08
Post #6


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





Tutaj piszemy o oponach i felgach , bo teraz temat na czasie.


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Tue, 01 Mar 2016 - 21:35
Post #7









QUOTE (poolak @ Tue, 01 Mar 2016 - 17:26) *
Szczerze mówiąc to mocno średnie są te Dmak. Mam średnią mieszankę i na torze w Kownie przy podobnych warunkach atmosferycznych miałem czasy zbliżone co CS5.
Drugi raz bym tego nie kupił. sztywne są, jednak nie mają rantu na felgę, a ich przyczepność bywa dyskusyjna.


Ktory masz konkretnie model Dmack?
Na jakim cisnieniu jezdziles? Koedy je ustawiles? Sprawdzales po dogrzaniu opony? Czy kontrolowales je pomiedzy jazdami? Pogadalem z ludzmi ktorzy na nich jezdzili badz nimi handluja, poczytalem tez troche o tych oponach i wychdzi z tego, ze diabel tkwi w cisnieniu.

QUOTE (bob.dsk @ Tue, 01 Mar 2016 - 15:47) *
Z tego co patrzyłem 225 jest max nie za wąska ta opona ? rolleyes.gif


Tak, dokladny rozmiar 225/40 18".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drzewo
post Tue, 01 Mar 2016 - 22:07
Post #8


Super User
Dołączył: Thu, 19 April 2007





Nie lepiej po prostu: Michelin PILOT SPORT 2 czy Michelin Pilot Sport Cup 2, a może jednak Toyo r888? Ja właśnie mam dylemat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bob.dsk
post Tue, 01 Mar 2016 - 22:35
Post #9


Frequent User
Dołączył: Fri, 28 December 2012
Skąd: Trójmiasto





CYTAT(Drzewo @ Tue, 01 Mar 2016 - 22:07) *
Nie lepiej po prostu: Michelin PILOT SPORT 2 czy Michelin Pilot Sport Cup 2, a może jednak Toyo r888? Ja właśnie mam dylemat


R888 na poznan sie nie nadają, popłyną po 2 okrążeniach i zejdą w oczach


--------------------
Tor Poznań
BMW 320d E90 - 1:40.6
BMW 318is CUP - 1:51.8
Mercedes A45 AMG - 1:52.0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poolak
post Tue, 01 Mar 2016 - 23:20
Post #10


User
Dołączył: Sun, 26 October 2008
Skąd: Białystok





Model chyba RC, średnia mieszanka.
Ciśnienia kontrolowałem nawet w trakcie jazdy. Próbowałem też różnych parametrów ciśnienia..
Fakt, ze ludzie, którzy nimi handlują mają o tych produktach bardzo dobre zdanie.
Obsługa również jest nienaganna, ponieważ w momencie zakupu sprzedający udziela pełnej informacji o metodach użytkowania.
W przypadku wątpliwości można się z nim kontaktować w trakcie użytkowania opon. Przysłowiową kropką nad "i" w kwestii obsługi posprzedażnej okazał się kontakt sprzedającego na zakończenie sezonu z zapytaniem o wrażenia z użytkowania produktu.
Obsługa wyśmienita. Jednak sam produkt do mnie nie przemówił. Podejrzewam, że, z racji odległości od toru, miałem za mało czasu na odpowiednie "dostrojenie" tych opon. Po 4 wypadach opony nadal nadają się do jazdy, więc w tym sezonie będę nadal ich używał. Są trwałe i sztywne.
Przynajmniej spróbuje, a jeśli nic się nie zmieni, zdecyduję się na coś bardziej uniwersalnego Typu Cup2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Wed, 02 Mar 2016 - 12:31
Post #11









Dzieki za info, cenne informacje. Brales je od Marka z Lublina?
ja opieralem sie na opiniach uzytkownikow Evo ktorzy je bardzo mocno chwalili.
To co przemawialo na korzysc to powolne zuycie i cena ktora jest wiecej niz atrakcyjna.
Zobacze jeszcze, moze wezme swoje cywilne letnie gumy i je domecze bo i tak na sezon letni chce wlozyc semi na co dzien.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Wed, 02 Mar 2016 - 14:16
Post #12


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





CYTAT(gucior @ Wed, 02 Mar 2016 - 12:31) *
Dzieki za info, cenne informacje. Brales je od Marka z Lublina?
ja opieralem sie na opiniach uzytkownikow Evo ktorzy je bardzo mocno chwalili.
To co przemawialo na korzysc to powolne zuycie i cena ktora jest wiecej niz atrakcyjna.
Zobacze jeszcze, moze wezme swoje cywilne letnie gumy i je domecze bo i tak na sezon letni chce wlozyc semi na co dzien.

Gucior planujesz zakup tych dmack na codzień czy na wypady na tor ?
Mi się wydaje że te opony w codziennym użytkowaniu się nie sprawdza totalnie bo są za twarde na ulice ,pozatym cieżko będzie wstrzelić się z mieszanką, a o jeździe z Vmax na Niemieckich autobanach będzie można pomarzyć.Pozatym pewnie są mega głośne.
Mi się wydaje że chłopaki od EVO trochę inaczej podchodzą do tematu doboru opon i w innych warunkach je użytkuja.

Sam teraz zastanawiam się nad semi na codzień, w EVO miałem RE070 i R888 ale te opony były używane w aucie weekendowym.
Raczej nie wyobrażam sobie jazdy na nich na autostradzie z większa prędkością w stojącej wodzie lub jak temparatura mocno spadnie,a nie będę ukrywał ze do pracy codziennie dojeżdżam autostradą.
Fajnie by było gdyby ktoś podał na tacy sprawdzone opony które będą fajnie kleily w codziennym użytkowaniu i z dobrym indeksem prędkości dla tego auta. Są jeszcze Yokohamy Neova ADVAN AD 08 lub A048 (tutaj cena nie porywa) lub Falken FK 453 które mają naprawdę fajna cenę a nikt widzę o nich tutaj nie wspomniał ?


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Wed, 02 Mar 2016 - 18:16
Post #13









QUOTE (micky @ Wed, 02 Mar 2016 - 15:16) *
Gucior planujesz zakup tych dmack na codzień czy na wypady na tor ?
Mi się wydaje że te opony w codziennym użytkowaniu się nie sprawdza totalnie bo są za twarde na ulice ,pozatym cieżko będzie wstrzelić się z mieszanką, a o jeździe z Vmax na Niemieckich autobanach będzie można pomarzyć.Pozatym pewnie są mega głośne.
Mi się wydaje że chłopaki od EVO trochę inaczej podchodzą do tematu doboru opon i w innych warunkach je użytkuja.

Sam teraz zastanawiam się nad semi na codzień, w EVO miałem RE070 i R888 ale te opony były używane w aucie weekendowym.
Raczej nie wyobrażam sobie jazdy na nich na autostradzie z większa prędkością w stojącej wodzie lub jak temparatura mocno spadnie,a nie będę ukrywał ze do pracy codziennie dojeżdżam autostradą.
Fajnie by było gdyby ktoś podał na tacy sprawdzone opony które będą fajnie kleily w codziennym użytkowaniu i z dobrym indeksem prędkości dla tego auta. Są jeszcze Yokohamy Neova ADVAN AD 08 lub A048 (tutaj cena nie porywa) lub Falken FK 453 które mają naprawdę fajna cenę a nikt widzę o nich tutaj nie wspomniał ?


Dmack to opcja ktora bralem pod uwage jedynie na pojezdzawki, mimo homologacji drogowej nie zalozylbym tego na co dzien.
Tez mialem 070 w Evo ktorym jezdzilem na co dzien, mialem tez Federale na co dzien, nie mialem z nimi zadnego klopotu, nawet w deszczu.
Teraz chce Micheliny semi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Wed, 02 Mar 2016 - 19:11
Post #14


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





Michelinów semi jeszcze nie testowałem . Za to na RE070 po zużyciu ok 30-40% bieżnika zrobiło się słabo w stojącej wodzie.
Przetestuj te Micheliny jeżeli będą OK to też kupie.
Ciekawe jak się będą spisywały przy procedurze?

Seryjne Continental to dramat ,problem z trakcja na suchym jest naprawdę duży i męczący.Testowanie auta z procedurą nie ma totalnie sensu.Drugi raz bym tych opon nie kupił.


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poolak
post Wed, 02 Mar 2016 - 19:34
Post #15


User
Dołączył: Sun, 26 October 2008
Skąd: Białystok





Dmack mają homologację jedynie po to, aby dojechać na tor.
Na codzień się nie nadają, hałas, który generują jest na tyle uciążliwy, że nie ma mowy o użytkowaniu ich na co dzień.
Przy najbliższej okazji wyprawy na tor jeszcze raz skonsultuję właściwe ustawienie ciśnienia z importerem, pojeżdżę i zdam relację.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 02 Mar 2016 - 21:49
Post #16


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(micky @ Wed, 02 Mar 2016 - 19:11) *
Michelinów semi jeszcze nie testowałem . Za to na RE070 po zużyciu ok 30-40% bieżnika zrobiło się słabo w stojącej wodzie.
Przetestuj te Micheliny jeżeli będą OK to też kupie.
Ciekawe jak się będą spisywały przy procedurze?

Seryjne Continental to dramat ,problem z trakcja na suchym jest naprawdę duży i męczący.Testowanie auta z procedurą nie ma totalnie sensu.Drugi raz bym tych opon nie kupił.


A o jakich continentalach piszesz? Ja wlasnie wrocilem z przejazdzki, 350konne rwd 1400kg, wiec parametry troche lepsze, niz a45. Na tyle nowe csc5 (225/40/18) i nawet na lekko mokrym nie mam problemu z trakcja od 2ego biegu. Na suchym na 1-ce nie mieli. Biorac pod uwage temperature 3 stopnie, to moim zdaniem zachowuja sie rewelacyjnie.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Wed, 02 Mar 2016 - 22:03
Post #17


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





Continental Sportcontact 5p na tych oponach samochód opuścił fabrykę. Na serii jeszcze nie było problemu ale po zamontowaniu boxa i dolotu przy 600Nm problem z trakcja jest naprawdę spory. Przy rolce z drugiego biegu,nawet na trójce potrafi mielić (skrzynia 7b) oczywiście na mokrym. Próbując zrobić dobry czas używając RS nigdy nie udało mi się zejść poniżej 4.1 a przeważnie wychodzi 4.2/4.3 0-100.Samochód mocno mielił kołami do trzeciego biegu.Jak dla mnie te opony są mocno średnie do tego wozu.


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 02 Mar 2016 - 22:21
Post #18


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Porownaj sobie jakies inne auta w takich warunkach. Wez pod uwage , ze lepsza opona na suchym bedzie zawsze gorsza na mokrym. Jedyny wyjatek to mieszanka typowo torowa (np slick na deszcz) , ktora zetrze sie 10x szybciej.
Tr 4.1s 0'-100 to juz chyba na suchym? Na jakim cisnieniu jezdzisz?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Wed, 02 Mar 2016 - 22:28
Post #19


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





Tak best wg Racelogic 4.1 na suchym. Ciśnienie wg mnie jest trochę za wysokie ale tak jak podaje Merc na klapce od wlewu paliwa (niestety próbowałem zejść trochę niżej i od razu pojawiała się kontrolka o niskim ciśnieniu w oponach) przód 2.7 tył 2.2 bara.


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 02 Mar 2016 - 22:40
Post #20


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(micky @ Wed, 02 Mar 2016 - 22:28) *
Tak best wg Racelogic 4.1 na suchym. Ciśnienie wg mnie jest trochę za wysokie ale tak jak podaje Merc na klapce od wlewu paliwa (niestety próbowałem zejść trochę niżej i od razu pojawiała się kontrolka o niskim ciśnieniu w oponach) przód 2.7 tył 2.2 bara.

2.7 to bardzo duzo. Sprobuj przod tyl na 2.2 lub 2.3. Jak gadalem z kolesiem z porsche 911 turbo na 1/4 mili w pile, to on najlepsze czasy robil na 1.9 smile.gif. Opone mial sport cup 2. Z moich doswiadczen wynika, ze 2.2 -2.3 to najlepsze cisnienie , ale testowalem to na michelinach pss i psc2. Nizej niz 2.0 opona mocno tracila, natomiast 2.4-2.5 czuc bylo delikatne pogorszenie przyczepnosci.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:40