Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Audi S3 & RS3 - przeniesienie napędu
wanisz
post Thu, 04 Jul 2019 - 10:46
Post #41


User
Dołączył: Fri, 04 July 2014





Haldex haldexowi nie równy. Nawet w ramach jednej generacji producenci stosują różne sterowniki. Różnią się np czasem do rozpięcia napędu po odzyskaniu przyczepności. Np w skodzie superb 4x4 napęd się rozłącza od razu. W Volvo XC60/90 czeka chwilę. Jedym da się latać bokiem po śniegu drugim nie smile.gif Disclaimer: to moje wrażenia z jazdy, nie potwierdzone danymi producenta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 04 Jul 2019 - 10:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
As_
post Thu, 04 Jul 2019 - 16:56
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(Redfoxik @ Wed, 03 Jul 2019 - 12:55) *
nie jest tak, że:
"Już w Haldexie IV generacji tylna oś zawsze otrzymywała 4 proc. mocy napędowej. W V generacji na tył trafia jej nieustannie aż 10 proc. Dzięki temu w przypadku 4Motion nie ma sytuacji, w której dochodziłoby do uślizgu przedniej osi i dopiero w jego skutku dołączana byłaby oś tylna, jak bywa to w innych rozwiązaniach tego typu." ??


https://www.youtube.com/watch?v=szo51W1bLaY


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
voytekk1
post Fri, 05 Jul 2019 - 10:08
Post #43


User
Dołączył: Sun, 02 August 2009
Skąd: Sosnowiec





Mam Altee Freetrack z haldexem 2 gen i jak robię to samo co gość na filmiku to tył od razu wchodzi do gry, bo od startu mi dupa lekko lata na boki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Fri, 05 Jul 2019 - 14:12
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Nie pamiętam dokładnie oznaczeń haldexa ale w tej wersji z golfa VII zrezygnowali z "akumulatora" cisnienia który był w wersjach poprzednich.
Ten akumulator powodował szybszą reakcję (niwelował opóźnienie związane z charakterystyką pompy oleju) ale całe rozwiazanie było cięższe i bardziej skomlikowane.
Producent twierdzi że nowy haldex jest tak szybki że nie potrzebue już dodatkowego zbiorniczka.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Redfoxik
post Fri, 05 Jul 2019 - 14:31
Post #45


Rookie
Dołączył: Wed, 19 March 2014







https://www.youtube.com/watch?v=In2C8qMZpw4
https://www.youtube.com/watch?v=tQJd_sNSY5Q

i na śniegu

https://www.youtube.com/watch?v=-qnTIJU08Yg


Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Fri, 05 Jul 2019 - 17:00
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Kwestia softu.
W RS podobno dziala bardziej proaktywnie - spina w momencie depniecia gazu a nie w momencie zerwania przyczepnosci na przodzie.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Konrad20vt
post Sun, 07 Jul 2019 - 23:48
Post #47


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 August 2010
Skąd: Płońsk





Ja tylko napisze że miałem A4 b8 3.0 TDI po modach i po nim zakupiłem Golfa 6R i szybko zatęskniłem za prowadzeniem, czuciem A4 w quattro tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Wed, 09 Oct 2019 - 19:18
Post #48


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





W tej całej sytuacji, zwycięzcami są posiadacze leciwych Audi Quattro, gdzie był prawdziwy 4x4 na Torsenie, a nie to nowoczesne, rozłączalne badziewie, z elektroniką, która się na pewno popsuje i odbiera kierowcy czucie drogi i prawdziwą, męską radość z jazdy - najlepiej jeszcze, żeby układ kierowniczy był na hydraulice biggrin.gif


Mam 4 takie wozy;] Są jakością samą w sobie...

Nowoczesne są fajne jest jednak ale....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 09 Oct 2019 - 20:36
Post #49


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





a co powiesz o posiadaczach evo z babskim torque vectoringiem?
Ci to dopiero są przegrani ...


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Wed, 09 Oct 2019 - 20:54
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





To lepsze niż kino. Miałem auta z torsenem i haldexem większości generacji, jakoś nie zauważam by te z haldexem specjalnie gorzej się prowadziły.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 09 Oct 2019 - 21:59
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Jakoś trzeba uspokajać sumienie utrzymując cztery gruchoty, zamiast jednego porządnego wink.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 09 Oct 2019 - 22:25
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Jeden do jazdy a 3 to angole na częsci zamienne wink.gif


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Thu, 10 Oct 2019 - 05:53
Post #53









Panowie, trochę więcej szacunku i obiektywizmu bo taki jak mówicie stary gruchot może Was mocno zadziwić (chociażby taki jak aktualnie jest wystawiony w dziale sprzedam) i wtedy nowa furka nie pomoże.
Natomiast też gruba przesada bo czy torsen czy haldex jeździ się bardzo dobrze, a sam jedynie żadnego fwd bym nie kupił. Rozumiem wiec ludzi co wola wybrać torsena niż kilka lat młodszego zwyklaka fwd w postaci np golfa gti. Starsze bmw np e46 też prowadzą się bdb, dla mnie lepiej niż np f30.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 10 Oct 2019 - 08:45
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(bartez90 @ Thu, 10 Oct 2019 - 05:53) *
Panowie, trochę więcej szacunku i obiektywizmu bo taki jak mówicie stary gruchot może Was mocno zadziwić (chociażby taki jak aktualnie jest wystawiony w dziale sprzedam) i wtedy nowa furka nie pomoże.

Ale to zasługa torsena czy worka kapusty wsadzonej w samochód?

Pewnie że durna dyskusja. Napęd to tylko jeden klocek całej układanki, wchodzącej w skład samochodu. Ocenianie wartości auta tylko z tego punktu świadczy o niskiej dojrzałości technicznej.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Thu, 10 Oct 2019 - 08:55
Post #55









Pewnie że worka kapusty, ale bez dobrego napędu to i worek kapusty nie pomoże:-)
Tak jak piszesz to jedna ze składowych, ważna, ale nie jedyna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Thu, 10 Oct 2019 - 11:04
Post #56


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Chyba trochę myślicie pojęcia, stąd ta kłótnia.
Czym innym jest fura Streetowa (rs6/7, amg e63s/amg4door, m5) gdzie samym softem robisz 700 koni, jeździsz w miarę normalnie (depczesz ale nie upalasz) i fuck up masz raz na kilkadziesiąt tys. Kilometrów albo rzadziej
A czym innym jest stary ulep który jest projektem czasem jakiegoś nawet porobionego nowego amg objedzie i się nie rozpadnie, ale jest Projektem (czyli ma być rzadko używany, ma się psuć, ma być mało stabilny etc.)
To są bardzo różne podejścia i efekty są różne... (jedno nie zastąpi wprost drugiego)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Thu, 10 Oct 2019 - 11:21
Post #57









CYTAT(hubi91 @ Thu, 10 Oct 2019 - 11:04) *
Chyba trochę myślicie pojęcia, stąd ta kłótnia.
Czym innym jest fura Streetowa (rs6/7, amg e63s/amg4door, m5) gdzie samym softem robisz 700 koni, jeździsz w miarę normalnie (depczesz ale nie upalasz) i fuck up masz raz na kilkadziesiąt tys. Kilometrów albo rzadziej
A czym innym jest stary ulep który jest projektem czasem jakiegoś nawet porobionego nowego amg objedzie i się nie rozpadnie, ale jest Projektem (czyli ma być rzadko używany, ma się psuć, ma być mało stabilny etc.)
To są bardzo różne podejścia i efekty są różne... (jedno nie zastąpi wprost drugiego)


Wiesz, są projekty i projekty, bo takie r30t porobione na 500-600 KM awaryjne nie będzie, jako fura streetowa sie nadaje, a przy swojej masie objedzie seryjne rs6 czy m5, jednocześnie kosztując ułamek ich ceny.

A dyskusja to raczej była o napędach, a nie o projektach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Thu, 10 Oct 2019 - 12:21
Post #58


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(bartez90 @ Thu, 10 Oct 2019 - 11:21) *
Wiesz, są projekty i projekty, bo takie r30t porobione na 500-600 KM awaryjne nie będzie, jako fura streetowa sie nadaje, a przy swojej masie objedzie seryjne rs6 czy m5, jednocześnie kosztując ułamek ich ceny.

A dyskusja to raczej była o napędach, a nie o projektach.

Mam inne zdanie na ten temat. Rozmowa była o napędach co przy streetowej jeździe ma marginalne znaczenie (tzn. Ile kół jest napędzanych to tak, ale sposób dystrybucji, nie bardzo)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Thu, 10 Oct 2019 - 12:53
Post #59









CYTAT(hubi91 @ Thu, 10 Oct 2019 - 12:21) *
Rozmowa była o napędach co przy streetowej jeździe ma marginalne znaczenie (tzn. Ile kół jest napędzanych to tak, ale sposób dystrybucji, nie bardzo)

Więc to przecież pisałem, że zarówno torsen, jak i haldex są dobre.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Thu, 10 Oct 2019 - 13:08
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Mam porównanie Audi S2 torsen vs A3 3.2 haldex - powiem tak o ile na suchym to pożal się boże haldexowe 4x4fwd nie robi różnicy o tyle zimą z torsenem można robić cuda wianki i najwazniejsze co zauważyłem - Torsen jako stały napęd 4x4 jest przewidywalny!!!!! haldex jak ci się akurat zapnie jak lecisz bokiem to robisz ohmy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:27