Shoutbox 0 nowych PW 


24 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> S8 D2 Turbo totalnie amatorski projekt
Al Ed Upek
post Wed, 06 Dec 2017 - 15:39
Post #21


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Kolektor do 4 cylindrów waży tyle co mała turbina, czyli jakieś 5-7 kilo. Mocno powywijany do r6 waży ok. 15.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 06 Dec 2017 - 15:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
marszall
post Wed, 06 Dec 2017 - 19:55
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





CYTAT(sophisty @ Wed, 06 Dec 2017 - 11:34) *
Przerabiałem czarną stal w niejednym kolektorze, zresztą jak dziesiątki osób zapewne. Żaden z nich nie uszkodził jeszcze turbosprężarki po znacznych przebiegach. Czarna stal jest tak samo "gówniana" jak nierdzewka AISI 304 którą większość ładuje.

A czy 304 odchodzi platami jak pojezdzi pod bandarzem? Niby nic ale estetyka straszna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Wed, 06 Dec 2017 - 20:26
Post #23


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Pod względem estetyki nie ma tu czego porównywać i to nie podlega dyskusji. Z mojej strony twierdzę tylko, że da się z czarnej stali pospawać działający, trwały kolektor.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tarantula
post Wed, 06 Dec 2017 - 22:48
Post #24


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 January 2009





No tak, najlepiej robic odlewy wink.gif


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PAFFCIU
post Thu, 07 Dec 2017 - 10:57
Post #25


Frequent User
Dołączył: Sun, 15 April 2007
Skąd: LEGIONOWO





Ciekawe jak by takie A8 ogołocić że wszystkiego tylko kubełek kierownica i 700km
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Thu, 07 Dec 2017 - 11:03
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Cp-tunig juz to zrobil z 2.2T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PAFFCIU
post Thu, 07 Dec 2017 - 12:51
Post #27


Frequent User
Dołączył: Sun, 15 April 2007
Skąd: LEGIONOWO





Z 2.2T już kilka projektów widziałem
Interesuje mnie jak to będzie działać z V8 pod maska
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sophisty
post Thu, 07 Dec 2017 - 13:15
Post #28


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 August 2015
Skąd: 3miasto





CYTAT(marszall @ Wed, 06 Dec 2017 - 19:55) *
A czy 304 odchodzi platami jak pojezdzi pod bandarzem? Niby nic ale estetyka straszna

Pewnie odchodzi ale dla mnie bandaż na kolektorze to tak samo jakościowe rozwiązanie jak skarpetki na zbiorniczkach:) Ja nie twierdzę, że stal czarna jest najlepsza ale zdecydowanie wolę ją niż spożywczą kwasówkę, którą większość wybiera.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 09 Dec 2017 - 13:39
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Samochód z zewnątrz:



Ciekawostką jest, że wszyscy ładują super hiper opaski a ja z braku czasu i dostępności od ręki władowałem co było pod ręką - jakies topexy i o dziwo trzyma się to kupy tongue.gif ciekawe przy jakim doładowaniu zacznie strzelać smile.gif
Z zewnątrz szału nie ma auto poskładane na szybko bo jak widzicie pewnie za oknami ciepło nie jest a samochód składałem pod wiatą. Poprawki na wiosnę.
W komorze silnika:


I przerabiany pas. Z tym pasem to w ogóle ciekawa historia. Wszyscy tną belki żeby upchać IC a ja chcąc oszczędzić belkę (bo jednak to element który podczas stłuczki ma chronić silnik i resztę auta z pasażerami włącznie) pociąłem przedni pas żeby pomieścić wszystko. Uciąłem mocowania do podłużnic, wsunąłem pas ok 3,5cm wgłąb, pospawałem mocowania, uciąłem górę pasa, wysunąłem 3,5cm spowrotem do przodu (żeby pasowały zamki maski, lapmy itp) pospawałem, powzmacniałem i taki to przeszczep wyszedł tongue.gif

Najbardziej boję się że cos się zapali, bo turbo siedzi dość głęboko ale narazie nic nie śmierdzi poza bandażem który już 2 tydzień się wypala...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Sat, 09 Dec 2017 - 15:48
Post #30


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Filtr powietrza trochę mały jak na planowane moce.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Sat, 09 Dec 2017 - 22:00
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Braciak kiedys zajaral cywilnego passata b5fl 2.8 30v podczas strojenia gazu przy ponad 30st. C na zewnatrz.
Wychodzi na to ze cos lezalo na lewej rurze za kolektorem tuz pod grodzia. Najprawdopodobniej byl to stary olej po wycieku. Ugasil. Teraz owinol bandarzem...nie wiem czy lepiej zrobil.
Ja bym sobie chyba zrobil prosty system gasniczy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Sun, 10 Dec 2017 - 00:25
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Co do tych opasek, to te szerokie wcale takie idealne nie są. Ja zawsze stosowałem wąskie i nie było z nimi problemu.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 10 Dec 2017 - 11:01
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Wiem, że filtr trochę mały, zacznie się zapychać już przy 500hp. Docelowo chcę zbudować airbox na 2 filtry od S8 albo jakiś filtr/filtry papierowe które podołają z zapasem do 700hp. Ciekawe ile teraz jest mocy. Niestety powyżej 6tys brakuje już paliwa i lambda guard kończy zabawę. Pompę mam 330lph tylko nie zamontowaną, o dziwo oryginalna pompa daje radę dość nieźle, nie spodziewałem się, że do takiego doładowania da radę. Przejechałem już 300km a te głupie bandaże dalej kopcą i okopcają mi wszystko na biało-niebiesko pod maską...
O jakim systemie gaśniczym mówisz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Sun, 10 Dec 2017 - 11:28
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Bandaz +wyciek =pożar
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Sun, 10 Dec 2017 - 14:12
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





Przy takiej pogodzie będą raczej się ciągle wypalać bo jest wilgoć w powietrzu którą wchłaniają.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Sun, 10 Dec 2017 - 15:17
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Nie wiem czy to by zdalo egzamin ale mozna by miedziana czy inna rurke poprowadzic nad zagrozone miejsce i podlaczyc do zaworu w gasnicy. Wyzwalane linka. Tak mniej wiecej wyflada to w rajdowkach ale pewnie roznic jest wiecej. Nie wiem bo w tym nie siedze.
Jakby nie bylo to jednak chyba lepiej zapobiegac pozarom
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Sun, 10 Dec 2017 - 17:42
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(marszall @ Sun, 10 Dec 2017 - 15:17) *
Nie wiem czy to by zdalo egzamin ale mozna by miedziana czy inna rurke poprowadzic nad zagrozone miejsce i podlaczyc do zaworu w gasnicy. Wyzwalane linka. Tak mniej wiecej wyflada to w rajdowkach ale pewnie roznic jest wiecej. Nie wiem bo w tym nie siedze.
Jakby nie bylo to jednak chyba lepiej zapobiegac pozarom


Na Litwie chłopaki biorą zwykłe gaśnice, rurki miedziane klepią na kowadle w kształt dyszy i system gaśniczy gotowy biggrin.gif

Ale nie idźcie tą drogą.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 24 Dec 2017 - 14:26
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Powstał pewien problem... Stuk. Auto nie chce przyjmować zapłonu. O co chodzi?

dorzucam cały log Emu Black jakby ktoś chciał przejrzeć.
https://megawrzuta.pl/download/d088fbf64bd5...9b8a79003e.html
log jest na LPG podlewanym 40% PB95 w wyższych partiach bo nie mam jeszcze założonej pompy paliwa. No i mam cały zbiornik PB 95 to musze je wypalić.
W ogóle to cały czas zdejmuję zapłon i cały czas stuk sporadycznie występuje a przecież jest jeszcze zimno to co bedzie w lato?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sun, 24 Dec 2017 - 14:39
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Ile chciałbyś mieć zapłonu przy 5400rpm, na 0,75b boostu, na stopniu 9,7:1, starej benzynie 95 w baku, brakiem kompensacji ZA wtryskiwaczami LPG?
Masz chociaż pewność, że wtryski od benzynowe i gazowe dozują równo?
Popraw proszę temat według wzoru, bo nic nie widać na jakich klamotach to złożone, więc ciężko pomóc.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 24 Dec 2017 - 14:48
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Rzeczywiście nic nie ma o wtryskach itp. Poprawię zaraz temat. Wtryski 630cc nówki siemens deka więc raczej wykluczam, że nie leją równo, roczne cewki magneti marelli świece może 1000km przebiegu irydówki bosh teraz nie podam symbolu bo nie pamiętam ale przerwa chyba 0,9mm wtryski LPG hana złote pompa paliwa oryginał ale AFR nie wchodzi przy podlewaniu benzyny jakoś wysoko więc wykluczam za ubogo. Wtryski LPG niedawno czysciłem IAT był na poziomie 30~35C i wydaje mi się że przy 0,8b 5000rpm 11,5 stopnia to jednak mało? Czy mylę się i raczej tak to będzie wyglądac? Ile mi zmieni PB98? w ogóle czy takie pojedyncze stuki to też ryzyko uwalenia półek w tłokach czy to przy strojeniu norma i nie muszę jeździć w pampersie kiedy stroję auto?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:20