Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Dziwny problem ze skrzynią/sprzęgłem/czymś innym?
nomaster
post Sat, 30 Mar 2019 - 13:06
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Dzieją się czasem jakies jaja, mam to ja i mój znajomy który też ma zaturbione S8 D2 z tym, że mamy inne skrzynie i sprzęgła. Problem wygląda tak:
Startuję z 1, i przy przepince na 2 po wciśnięciu sprzęgła uczucie jakby ktoś zaciągnął ręczny, miałem tak na skrzyni 01E oryginalnej i myślałem, że to skrzynia bo w tym czasie bieg nie chciał mi wejść. Teraz mam skrzynię 03A z rs4 b7 i zauważyłem, że czasem mam to samo, ostatnio na 3 biegu tyle, że w tej skrzyni biegi i tak wchodzą. Czym to jest spowodowane, o co chodzi? Auto to S8 D2 turbo około 550~600hp. Sprzęgło to carbon z Makalandu, wcześniej miałem kevlar i też się to zdarzało. Hamowanie jest bardzo mocne i nie jest to coś że mi się wydaje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 30 Mar 2019 - 13:06
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
flapjck1
post Mon, 01 Apr 2019 - 18:03
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Oporowe panewki się zacierają? Nic ciekawego w misce nie było ostatnio?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Mon, 01 Apr 2019 - 19:03
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





To się dzieje po wciśnięciu sprzęgła więc hamowanie silnikiem chyba możemy wykluczyć. Podczas przepinki biegu przepustnica się zamyka (zazwyczaj, bo przecież nie zawsze) i spada ciśnienie w kolektorze. Ale czy jest w ogóle możliwe żeby serwo samo lekko przyhamowało samochód, sam się z chęcią dowiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Mon, 01 Apr 2019 - 19:35
Post #4









Spróbuj z flatshiftem smile.gif turbo moze tak wypadac z boosta przy niskim obciążeniu i wydaje Ci się że hamuje smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Wed, 03 Apr 2019 - 10:17
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Własnie to nie kwestia, że mi się wydaje, mam to ja i mój znajomy. Na skrzyni 01e miałem taki przypadek, że wyrwałem ze świateł, chciałem wbić 2 i czułem normalnie hamowanie tak mocne, że auto zwolniło do 30km/h aż przestałem wywierać nacisk na lewarek, wtedy to puściło. Teraz biegi i tak wchodzą ale przy przepince jest takie schamowanie które najmocniej czuć jak dłużej zmieniam bieg czyli robię to delikatniej, przy szybkiej przepince też się to dzieje ale trwa krócej i tak się tego nie odczuwa. Zdarza się to raz na 100 zmian biegu, miałem tak na 2 i 3 biegu na skrzyni 03A na 01E tylko na 2. Ze znajomym mamy pewne podejrzenia o ABS dokładniej o system EDL czyli blokowanie kół które łapią poślizg, może system głupieje i hamuje mi jakoeś koło niepotrzebnie? Tylko dlaczego wtedy bieg nie chciał wejść? I jaki to ma związek z siłą wywieraną na lewarek? Miałem jż pomysł, że może się płyn w wysprzęgliku gotuje i nie wysprzęgla do końca (jest blisko wydechu) ale znajomy już to przerabiał i nic nie pomogło. Ewentualnie sprzęgło się jakoś "skleja"?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Wed, 03 Apr 2019 - 11:43
Post #6


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(nomaster @ Wed, 03 Apr 2019 - 10:17) *
Ze znajomym mamy pewne podejrzenia o ABS dokładniej o system EDL czyli blokowanie kół które łapią poślizg, może system głupieje i hamuje mi jakoeś koło niepotrzebnie?

To akurat łatwo przetestować - odepnijcie ABS i sprawdźcie, jaki będzie efekt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vegetagt
post Wed, 03 Apr 2019 - 11:43
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 October 2010





z takich luźnych strzałów: https://s4wiki.com/wiki/Tuning#Anti_judder ?
Może obecnie auto jest 'za szybkie' do seryjnych nastawów ecu wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Wed, 03 Apr 2019 - 11:46
Post #8


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(vegetagt @ Wed, 03 Apr 2019 - 11:43) *
z takich luźnych strzałów: https://s4wiki.com/wiki/Tuning#Anti_judder ?
Może obecnie auto jest 'za szybkie' do seryjnych nastawów ecu wink.gif


Fura na EMU jest


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lino
post Fri, 05 Apr 2019 - 19:54
Post #9


Frequent User
Dołączył: Fri, 06 March 2009





Ogólnie to objawy sugerują że sprzęgło ciągnie w momencie przepinki. Jakiś czas temu był tutaj temat o sprzęgłach z samoregulacją które nie rozłączały całkowicie przy wysokich prędkościach obrotowych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bird13
post Fri, 05 Apr 2019 - 22:32
Post #10


User
Dołączył: Sat, 14 June 2014





Masz dorabiany wieloklin tarczy sprzęgła?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Sat, 06 Apr 2019 - 01:34
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





Lozysko od strony walu / wieloklin / obecnosc tulejek centrujacych bym sprawdzil dokladnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 06 Apr 2019 - 08:47
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





wszystko jest raczej dobre jeśli chodzi o sprzęgł miałem tak na poprzednim zeastawie też. Skłaniam się teraz bardziej ku systemowi abs, przemawia za nim przedewszystkim to, że dzieje się to tylko do 3 biegu czyli wtedy kiedy jest możliwy jeszcze poślizg któregoś koła. Wczoraj hamowało w momencie gdy 2 bieg już siedział i jechałem na sprzęgle i nagle puściło a dodam, że ruszyłem mieląc na 4 koła. Spróbuję odpiąć abs i pojeździć trochę. A odnośnie sprzęgła to czy możliwe że się jakoś "spieka" i właśnie w momencie przepinki nie chce puścić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guta
post Sat, 06 Apr 2019 - 10:33
Post #13


Frequent User
Dołączył: Fri, 11 June 2004
Skąd: Biłgoraj





CYTAT(nomaster @ Sat, 06 Apr 2019 - 08:47) *
A odnośnie sprzęgła to czy możliwe że się jakoś "spieka" i właśnie w momencie przepinki nie chce puścić?


Jeżeli piasta sprzęgła ma złą geometrię/ciasne pasowanie to przy przepince na obrotach nie rozłącza napędu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sat, 06 Apr 2019 - 10:42
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Dokładnie tak, nie zdąży cofnąć się gładko i zacina sprzęgło.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 06 Apr 2019 - 13:08
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Z tego co pamiętam to tam jest bardzo dużo luzu, sprzęgło jest zmodyfikowane tzn wywalone sprężyny więc wszystko tam pracuje lekko ze sporym luzem, raczej nie powinno się nic blokować. No i sytuacja ma miejsce do 3 biegu maksymalnie (a przynajmniej nigdy jeszcze nie miałem tego na wyższym). I przypominam, że mój znajomy też z tym walczy a sprzęgła mamy inne, skrzynie inne tylko auta takie same. Mam też pewną teorię dlaczego bieg nie chciał mi wejść. Sytuacja taka sama jak przy hamowaniu np w zimę kiedy pracuje abs i próbie wbicia biegu poprostu prędkość "skrzyni" zmienia się tak szybko, że synchronizator "głupieje" tu przy dohamowywaniu jakiegoś koła impulsowo mogło zajść podobne zjawisko? Macie jeszcze jakies pomysły?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 06 Apr 2019 - 17:19
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Dobra. 90% to glupieje abs. Umiem to wywolac. Wystarczy ostrzej ruszyc i przy przepince hamuje. Co gorsza potrafi hamowac bez przyczyny donprzekroczenia 100kmh bo wtedy sie to dezaktywuje. Jak sobie z tym poradzic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Sat, 06 Apr 2019 - 23:02
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Wyjmij bezpieczniki od abs lub odepnij wtyczke od pompy i przetestuj czy tak jest dalej a nie gdybaj


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 03 Jun 2019 - 15:25
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Problem zlokalizowany. ABS głupieje i hamuje bez tołku koła mimo braku uślizgu. Chyba wedłóg niego za szybko się rozpędzają.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:06