Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Uszczelka termiczna kolektor dolotowy
MisioLBN
post Sat, 11 Jul 2015 - 16:13
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Witam, czy ktoś może mi pomóc, ewentualnie może robi takie uszczelki, w kwestii uszczelki termicznej pod kolektor dolotowy, silnik 2.2 16v PSA ew12j4. Kolektor aluminiowy bardzo szybko staje się tak gorący że nie można go dotknąć. Znajomy ma CNC i myślałem czy by z plastiku 1-2cm nie wyciąć takiej uszczelki i nie założyć pomiędzy głowicą a kolektorem. Plastik słabo przewodzi ciepło więc może by dało radę ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 11 Jul 2015 - 16:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
przem
post Sat, 11 Jul 2015 - 16:39
Post #2


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 May 2003
Skąd: wpr/wgm





takie uszczelki wycina sie z teflonu, cnc nie jest niezbedne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sat, 11 Jul 2015 - 16:51
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Tak właśnie czytałem że z teflonu ale w necie różne rzeczy piszą i niektórzy twierdzą że teflon sie nie nadaje tongue.gif Ktoś na forum może ogarnia temat ? W Lublinie jest zakład dorabiania uszczelek także na pewno zapytam czy coś takiego potrafią zrobić. Wzór to nie problem bo uszczelka pod kolektor kosztuje 10pln więc aby ktoś tylko to wyciął wg wzoru i mi wysłał tongue.gif a ja PLN przeleje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Sat, 11 Jul 2015 - 18:02
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





inni jeszcze stosują bakielit (?), ale czy naprawde taka przekłada tyle daje? warto inwestować?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waldii
post Sat, 11 Jul 2015 - 20:53
Post #5


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2011
Skąd: Gdańsk





jak stosujesz nitro to teflon odpada.Ja mam 5mm uszczelke z materialu firmy gambit ale nie pamietam jakie oznaczenie i temperatura spadla o prawie 20stopni.Wiadomo,ze jesli masz podgrzewana przepustnice to ja tez izolujesz.No i warto odizolowac sruby/szpilki jakas tulejka np z tekalana no i termiczna podkladka pod nakretki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Sat, 11 Jul 2015 - 21:49
Post #6


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





ja mam zwykły tekstolit - działa wyśmienicie, jest stosunkowo twardy i kiepsko przenosi ciepło - teflon może i jest dobry moim zdaniem zbyt miękki, tekstolit obrabia się normalnymi pilnikami bądź frezikiem na diaksa. ja wycinałem samemu taką przekładkę, może jest z tym trochę zabawy ale opłaca się
tak u mnie to wyszło:





jeździ to już 4 lata w jednym aucie, rok w drugim i nic złego się nie dzieje smile.gif


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 12 Jul 2015 - 01:57
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Dziękuję bardzo za odzew smile.gif Tekstolit jest taniutki więc zakupię smile.gif Dremelek plus frezik mam w domu i będziemy walczyć smile.gif Możecie wyjaśnić o co chodzi z izolacją przepustnicy ? Przepustnica ma rzeczywiście grzałkę ale załączaną na moje oko tylko jak zimny silnik chociaż to tylko domysły. Co do tulejek to chyba trzeba by gruby kawałek tekstolity i ładnie wyfrezować co może być trudne w domowych warunkach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 12 Jul 2015 - 01:58
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Jakiej grubości najlepiej ten tekstolit ? 5mm wystarczy ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Sun, 12 Jul 2015 - 03:41
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





Fabryczne zestawy składające się z przekładki izolacyjnej i dwóch oemowych uszczelek mają ok 8mm. Jak nie chcesz bawić się w tulejki do szpilek, to na odcinek przechodzący przez kolektor załóż izolacje termokurczliwą, jak się zmieści to podwójnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waldii
post Sun, 12 Jul 2015 - 09:10
Post #10


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2011
Skąd: Gdańsk





pytanko wlasnie jak bardzo sie grzeje przepustnica,bo np u mnie jest grzana plynem wiec non stop piekarnik tam jest.A tulejki to robilem tak,ze rozwiercalem otwory w kolektorze i dorobilem tulejki z rurki tekalan,dorwiesz ja w kazdym sklepie z czesciami do ciezarowek,bo to jest waz do pneumatyki.Tylko wlasnie czy masz tyle wiecej materialu,zeby spokojnie rozwiercac otwor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xames
post Sun, 12 Jul 2015 - 09:52
Post #11


Rookie
Dołączył: Tue, 21 October 2014





Przy takiej przeróbce odłaczenie podgrzewania to podstawa. Kiededyś mierzyle w x20xev i tam przepustnica miała 75°C.
Czy wybranie materiału między cylindrami tak żeby ograniczyć kontak z głowicą to dobry pomysł ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 12 Jul 2015 - 10:03
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





8mm u mnie może być za dużo bo kolektor od chłodnicy ma może 3mm luzu i muszę sprawdzić czy dołożenie takiej uszczelki nie spowoduje że kolektor oprze się o chłodnicę ;/ Bd musiał wtedy wymyślić jak ruszyć jeszzcze do przodu chłodnicę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Sun, 12 Jul 2015 - 10:45
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





CYTAT(waldii @ Sun, 12 Jul 2015 - 09:10) *
pytanko wlasnie jak bardzo sie grzeje przepustnica,bo np u mnie jest grzana plynem wiec non stop piekarnik tam jest.


To cholerę w ogóle izolujesz kolektor, jak nie zlikwidowałeś grzania przepustnicy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
F7RT
post Sun, 12 Jul 2015 - 10:54
Post #14


User
Dołączył: Tue, 22 October 2013
Skąd: pomorskie





Z tym likwidowaniem ogrzewania przepustnicy to tak ostrożnie, po coś to tam jest.
Np. u mnie tuż za przepustnicą jest wlot odmy (otwór ok. 2-3mm), teraz wyobrażmy sobie co moża się stać zimą jeśli odłączymy grzanie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Sun, 12 Jul 2015 - 11:11
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





CYTAT(F7RT @ Sun, 12 Jul 2015 - 10:54) *
Z tym likwidowaniem ogrzewania przepustnicy to tak ostrożnie, po coś to tam jest.
Np. u mnie tuż za przepustnicą jest wlot odmy (otwór ok. 2-3mm), teraz wyobrażmy sobie co moża się stać zimą jeśli odłączymy grzanie...


Absolutnie nic. grzanie przepustnicy, to czysto ekologiczny wynalazek...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
F7RT
post Sun, 12 Jul 2015 - 11:18
Post #16


User
Dołączył: Tue, 22 October 2013
Skąd: pomorskie





Jakie nic? Odma zamarznie i się zatka
Bardziej chodziło mi o to aby dobrze przemyśleć każdą poprawkę po fabryce.
BTW. ja mam odłączone zarówno grzanie jak i odmę więc problemu ni ma...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waldii
post Sun, 12 Jul 2015 - 11:19
Post #17


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2011
Skąd: Gdańsk





no nie zawsze,bo niektore maja zawor termiczny od wolnych obrotow i jak grzanie odlaczysz to nie zejdziesz na wolne obroty
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 12 Jul 2015 - 11:30
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





U mnie jest grzanie elektryczne i trochę wydaje mi się to dziwne żeby grzanie ciągle pracowało. Chociaż kto wie seryjnie był plastikowy kolektor więc nie przenosił tak ciepła.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Sun, 12 Jul 2015 - 12:08
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





CYTAT(Dziku @ Sun, 12 Jul 2015 - 11:11) *
Absolutnie nic. grzanie przepustnicy, to czysto ekologiczny wynalazek...

Ekologiczny to chyba nie, jakiekolwiek grzanie powietrza i tym samym podnoszenie temp. w komorze spalania, to więcej substancji szkodliwych. Jeżeli odma ma połączone grzanie z przepustnicą, to usuwając je można napytać sobie bidy. Kolega kolegi kilka lat temu w taki właśnie sposób stracił cały olej z silnika. Mi się wydaje, że grzanie przepustnicy jest dla bezpieczeństwa.

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Mod izolacji kolektora można będzie zauważyć tylko na hamowni, nie da się zmierzyć temperatury powietrza, które wpada do cylindra. Nie zawsze też taki zabieg przyniesie korzyści, bo przy pałowaniu powietrze przepływa za szybko żeby się ogrzać, ale przy miejskiej normalnej jeździe w upał, auto teoretycznie powinno się lepiej zbierać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuki_VU
post Sun, 12 Jul 2015 - 12:32
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 February 2008
Skąd: Mława





U mnie po odłączeniu grzanka przepustnicy przy dużym mrozie zacinala się przepustnica


--------------------
Audi S6 C5 2.7TT 360KM 530Nm
Było
Audi S6 C5 Avant
Calibra 3.2 V6 RWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 03:28