Shoutbox 0 nowych PW 


18 Stron V  « < 13 14 15 16 17 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dziennik budowy KOZMO
jackkpl
post Sat, 02 Dec 2017 - 11:13
Post #281


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(pinin @ Sat, 02 Dec 2017 - 10:31) *
Wszystko da radę, pytanie czy nakłady finansowe nie będą strzałem w kolano w przypadku zawodów rangi mistrzostw podwórka i okolic. Bo na nic poważniejszego bez homolomo nie ma co liczyć niestety.
Nie odbierzcie mnie źle. Mega mi się podoba projekt, czekam na oficjalne informacje o cenie i warunkach rejestracji, bo jest to świetna alternatywa do amatorskiego upalania, która może wychodzić super tanio jeśli weźmiemy pod uwagę ceny części i ich zużycie.

Wszystko zalezy od wlasciwosci jezdnych. Najlepiej byloby zrobic testy na slicku na okregu, na torze i zobaczyc przeciazenia smile.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 02 Dec 2017 - 11:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
albiNOS 01
post Sun, 03 Dec 2017 - 17:30
Post #282


Rookie
Dołączył: Wed, 22 March 2017





Mieć takie coś dla samego wożenia na lawecie przy jakimś SUV-ie to już frajda i szaczunek na ulicy :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sun, 03 Dec 2017 - 20:08
Post #283


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Postanowiłem, że odłożone pieniądze najpierw wydam na rejestrację samochodu a dopiero potem na profesjonalne zawieszenie. Ale zanim pojadę rejestrować go w UK, poczekam na odpowiedź od człowieka, który podobno rejestruje w Czechach swoje buggy.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 06 Dec 2017 - 23:11
Post #284


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ile ma kosztować ten pojazd? Jaki mieć stosunek mocy do masy, przyspieszenie 0-100, 0-200 i jakie przeciążenia boczne robić?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Fri, 08 Dec 2017 - 21:35
Post #285


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Na dzien dzisiejszy,to nie da sie tego policzyc.Ale jak masz wolny czas to mozesz sprobowac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Fri, 05 Jan 2018 - 18:16
Post #286


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole







--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Tue, 09 Jan 2018 - 16:41
Post #287


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Widzę, że kanał "Nie sprzedam, będę robił" popularny jest ;-)

Ja tymczasem zapraszam forumowiczów będących w niedzielę w Warszawie na Moto orkiestrę na Bemowie: http://motoorkiestra.pl. Będzie można wylicytować przejażdżkę Kozmo ;-) No i oczywiście porozmawiać w miłej choć zapewne mroźnej atmosferze.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Sat, 17 Nov 2018 - 20:11
Post #288


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





Fotki ze Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, zorganizowanego w w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Opolu

https://drive.google.com/drive/folders/1_LI...05E?usp=sharing

Dzięki Tomku za rozmowę i przejażdżkę.


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Mon, 26 Nov 2018 - 13:38
Post #289


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(Pietrek.L @ Sat, 17 Nov 2018 - 20:11) *
Fotki ze Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, zorganizowanego w w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Opolu

https://drive.google.com/drive/folders/1_LI...05E?usp=sharing

Dzięki Tomku za rozmowę i przejażdżkę.


Polecam się ;-) Cieszę się, że podobało się ;-)

Przy okazji zauważyłem, że zapomniałem o zdjęciach na forum odpalając odświeżoną stronę o projekcie – www.kozmo.pl
Poprawiłem na serwerze i znowu w tym wątku są widoczne zdjęcia z prac nad autem ;-)

Niedługo napiszę tutaj małe podsumowanie tego co działo się przez ten rok przy Kozmo.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Mon, 26 Nov 2018 - 14:13
Post #290


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





hej, nie chce hejtować bo gratulacje że odważyłeś się zbudować od nowa pojazd i za to wielki szacunek, oglądałem ostatnio to auto i powiem tylko tyle że pomysł świetny i brakuje takich projektów, natomiast jeśli chcesz dalej proponować takie auto dalej i je promować jako kit car to musisz mocno skupić się na detalach bo wyglądają one strasznie niechlujnie, spasowania, kawałki żywicy która odpadła itd. Pamiętaj że ludzie kupują auto oczami i będą mega chętni na coś takiego ale jeśli widzą ze po kilku latach tak wygląda model który ma być wzorem to szybko się zniechęcą. Popracuj nad tym i będzie git bo reszta, mechanika itd. super.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Mon, 26 Nov 2018 - 14:28
Post #291


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





prototypy tak mają, dobrze, że prace idą do przodu.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Wed, 28 Nov 2018 - 16:44
Post #292


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Kozmo nie jest jeszcze skończone. Takie rzeczy fajnie się robi mając sponsora, który sypie kasą albo ogromny budżet... Gdyby odpowiednia kwota pojawiła się na stole to znając Tomka mogę powiedzieć, że za dalsze prace wziąłby się od razu i robił tak szybko, jak to możliwe.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madkowal
post Tue, 23 Jul 2019 - 22:12
Post #293


User
Dołączył: Sun, 13 December 2009





https://www.youtube.com/watch?v=5R7WHhZC1xU pewnie sporo osob nie widzialo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Tue, 23 Jul 2019 - 23:24
Post #294


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Wleciały klosze na lampy. Już myślałem, że zostaną takie dziwne, wklęsłe reflektory.
W tym roku rejestracja. Gratki.
Widzę, że ceny wzrosły o 100%. To nie przysporzy nabywców.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 24 Jul 2019 - 07:56
Post #295


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(prnit @ Mon, 26 Nov 2018 - 14:13) *
hej, nie chce hejtować bo gratulacje że odważyłeś się zbudować od nowa pojazd i za to wielki szacunek, oglądałem ostatnio to auto i powiem tylko tyle że pomysł świetny i brakuje takich projektów, natomiast jeśli chcesz dalej proponować takie auto dalej i je promować jako kit car to musisz mocno skupić się na detalach bo wyglądają one strasznie niechlujnie, spasowania, kawałki żywicy która odpadła itd. Pamiętaj że ludzie kupują auto oczami i będą mega chętni na coś takiego ale jeśli widzą ze po kilku latach tak wygląda model który ma być wzorem to szybko się zniechęcą. Popracuj nad tym i będzie git bo reszta, mechanika itd. super.

Ja zaatakuje z drugiej strony smile.gif.Jak ma byc atrakcyjne i dedykowane na tor, to musi byc szybkie na torze. Mysle,ze tutaj trzeba bedzie poswiecic troche czasu, zawias mozna sensowny za 3k pln kupic , poustawiac geometrie i testowac. Mcperson z tylu moze okazac sie nieodpowiedni ,i nie pozwoli na sensowna prace zawieszenia.

Trzymam kciuki za rozwoj projektu.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Sat, 27 Jul 2019 - 19:47
Post #296


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Po zobaczeniu filmu felixa mam wrażenie, ze coś poszło nie tak. Ale po kolei....
Na wstępie zawsze bardzo mocno kibicowałem temu projektowi, ale mam wrażenie, ze te sprawy wykończeniowo/rejestracyjne zabiły sensowność tego projektu. Z tego co mówiliście w filmie gotowa wersja ma kosztować ok 100k netto, co stawia kozmo na poziomie cenowym salonowego mx5, które jest w całości nowe, ma gwarancje i można na nie znaleźć finansowanie.
Może warto by było rozważyć krok wstecz i sprzedawać auto jako ruraka bez rejestracji????
Mam nadzieje, ze nie odbierzesz tego jako atak


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Tue, 30 Jul 2019 - 08:25
Post #297


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





Też o tym pomyślałem, dopracować i ruszyć ze sprzedażą samego ruraka z silnikiem i zrobić budżetową konkurencję dla np. ariela atoma, a później dopiero dać opcję ze światłami, rejestracją czy pełnym nadwoziem, niech projekt zacznie się sprzedawać to będzie kasa na dalszy rozwój, kwestia jeszcze oczywiście ceny, dogadać się np z TAP na nową kategorię w zawodach tylko dla kozmo i pokazać co ten pojazd potrafi

jeśli chodzi o 100k netto to można już mieć bardzo fajną zabawkę, która jest dopracowana, dobrze znana, nie ma problemu z częściami, chociażby karoseryjnymi, czy tuningowymi (tutaj np zawias jest rzeczą niewiadomą)... autor liczył na zmniejszenie kosztów poprzez zastosowanie gratów z seicento, ale jednak budżet mocno przerósł ten projekt, nie wspomnę już że projekt za 100k na bazie jakiegoś używanego auta bmw, subaru czy inne to już konkretna kasa i można zbudować grubą zabawkę...

trzymam kciuki i mam nadzieję, że projekt w końcu ruszy w dobrą stronę


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Wed, 14 Aug 2019 - 13:14
Post #298


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Cześć,
jako autor projektu mam bardzo podobne do waszych spostrzeżenia. Niestety przygotowanie Kozmo rozlazło się w czasie tak, że w tej chwili nie ma on już tak wielkiego sensu i zostanie tylko w postaci one of – realizacji dziecięcego marzenia przez które straciłem 11 lat życia jako dorosły człowiek. Ale mniejsza o to jak to się odcisnęło na moim życiu.
Kozmo od początku miało mieć przewagę tylko jako kit-car – czyli zestaw. Ale o ile 10 lat temu miało to jakikolwiek ekonomiczny sens to dzisiaj porobione Megane II robi rekord na Torze Łódź i tak jak piszecie, można mieć masę aut używanych za dużo mniejsze pieniądze. Ponad 10 lat temu bnie było aż takiego wyboru i możliwości. Koszt zakupu, nawet samego zestawu, już nie jest w żaden sposób konkurencyjny. Drugą przewagą miały być skrajnie niskie koszty eksploatacji – i to udało się utrzymać. Dzięki małej wadze i zastosowaniu popularnych gratów z fiata wszelkie naprawy są śmiesznie tanie. Do tego koszt hamulców, które nie dość, że są tanie to jeszcze prawie się nie zużywają, mniejsze zużycie opon, spalanie na torze 2 razy mniejsze od Lancera itd.
O pucharze wyścigowym też nie mam już co marzyć bo bez kontaktów u prezesów np. Orlenu nic nie zdziałam i zostają tylko niespełnione marzenia na puchar wyścigowy taniego polskiego auta sportowego. Do tego w dobie promowania się firm przez influenserów na Instagramie odpada drobny sponsoring na ukończenie prototypu i rejestrację go w UK. Tu też rodzi się kolejny problem bo jak oni wyjdą z UE to już w ogóle rejestracja tam przestanie być opłacalna.
Co do budowania samej ramy to już po ptakach bo musiałbym zacząć konkurować z Race Force 1 a to IMHO już bez sensu. Mogłem posłuchać kolegi i 10 lat temu zaoferować same ramy.
Teraz jadę z Kozmo na Vervę a potem we wrześniu i październiku chyba zaoferuję odpłatne przejażdżki Kozmo jeśli będą chętni – coś jak te wszystkie prezenty czy devil-cars ale odrobinę taniej. I jeśli wyjdę na tym na plus to przez zimę będę powoli kończył różne drobiazgi. Chociaż szerze mówiąc to ja już straciłem zapał...



--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 14 Aug 2019 - 13:20
Post #299


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Na tym forum wiele osob stracilo na dlubanie dla zabawy 10lat zycia a nawet i wiecej. Jezeli to co zrobiles ma miec sens to wyciagaj wnioski i zbuduj sobie teraz szybki samochod przynajmniej jak od biznesowej strony nie wypali to bedziesz mial frajde i gdzies mozesz pojechac. Tutaj co drugi budowniczy marzy o tym, zeby budowac fury sprzedawac je i serwisowac, ale ilu osobom sie to udalo? Wiec glowa do gory sporo szybsze fury od Twojej sie nie chca sprzedawac za smieszne pieniadze.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 14 Aug 2019 - 13:28
Post #300


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



a nie możesz teraz oferować samych ram ? co stoi na przeszkodzie ?
Race Force 1 to jednak tylko 1-osobowe buggy i nie każdemu też do końca pauje silnik z moto.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Stron V  « < 13 14 15 16 17 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 22:59