Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Gordon Murray T.50(s) "Fan Car", w końcu auto które zasługuje na miano SuperCar
kontrolm
post Sat, 01 May 2021 - 19:53
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Jak w temacie w końcu Supercara zrobił ktoś kto naprawdę się na tym zna i czuje jak powinno wyglądać właściwe DNA.
Gordon Murray - Legenda w światku F1.
A nie żeliwne kowadło w pięknej obudowie które potem próbuje się zmusić dokładaniem kolejnych kowadeł żeby to chciało skręcić, przyśpieszyć i zahamować.

W skrócie parametry dla T.50s (T.50)
Waga 852kg !!! (980kg)
Silnik Cosworth 3.9 V12, moc 735KM (700KM) redline przy 12100obr
Najwyższy wyciąg mocy w NA z litra dla auta drogowego ever - 188KM/l
Jeżeli ktoś pamięta silnik z LFA który szczycił się tym że wkręcał się z idle na limiter w sekundę....to moze zakodować sobie new record - 0,3s
Fan Car czyli Unikalny system generowania docisku znany z Brabhama BT46B - czyli wentylator napędzany 5kW silnikiem wysysający powietrze spod auta i generujący docisk nawet gdy auto stoi laugh.gif
Jeżeli ktoś nie pamięta był to bolid F1 który zanim mu zakazano jezdzić a zakazano bardzo szybko jak przyjechał pierwszy na metę to drugi najlepszy i najszybszy wtedy Lotus wykorzystuacy wtedy jako jedyny docisk generowany przez podłogę przyjechał MINUTĘ później.

Generowany docisk to 1500kg i to w wersji T.50 bez spoilerów bo wersja T.50S pierwotnie miała docisk 1900kg ale okazało się że przy takim dociskiem autem po prostu nie da się łatwo kierować.

Reasumując za jednym z portali:
Nie najszybszy, nie najdroższy, nie najszybszy do setki, nie najbardziej ekonomiczny, nie najbardziej szpanerski, nie najbardziej ekskluzywny, za to może najlżejszy i być może najlepszy supersamochód, jaki kiedykolwiek stworzono. Oto GMA T.50, czyli TEN PRAWDZIWY następca McLarena F1!
1200kg Yariska GR z 9 cylindrami mniej jest po prostu śmieszne....

https://www.gordonmurraydesign.com/t.50-art...amics-ever.html

T.50


T.50S



--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 01 May 2021 - 19:53
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rwtnt
post Sat, 01 May 2021 - 20:49
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Wszystko fajnie ale porównanie yarisa wink.gif T50 po 1 nie ma napędu na 4 koła, po drugie tylnej kanapy, po trzecie kosztuje 2mln funtów przed opodatkowaniem... Śmieszne jest twoje porównanie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 01 May 2021 - 23:06
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(rwtnt @ Sat, 01 May 2021 - 20:49) *
Wszystko fajnie ale porównanie yarisa wink.gif T50 po 1 nie ma napędu na 4 koła, po drugie tylnej kanapy, po trzecie kosztuje 2mln funtów przed opodatkowaniem... Śmieszne jest twoje porównanie wink.gif

dla mnie śmieszna jest waga nowsiejszych sportowych i pseudosportowych aut.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 02 May 2021 - 09:41
Post #4


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Centralna pozycja za kierownicą, ręczna skrzynia, docisk dzięki wentylatorom, wolnossący silnik ... skąd my to znamy? Z najlepszego samochodu, jaki kiedykolwiek powstał. To jest współczesny McLaren F1.



Murray wie, jak powinien być zbudowany prawdziwy samochód. Twórcy Chirona, Koeniggsega itp., pakujący coraz większe turbiny w ślepym pędzie za mocą, powinni brać lekcje u tego pana.

A wzmianka o Yarisie całkiem słuszna. Temat Yarisa ma już 14 stron. To pokazuje, jakie wartości dzisiaj cenią fani motoryzacji. Jak odmienne od tych 20-30 lat temu. Jak niskie, patrząc przez pryzmat tamtych lat. W czasach, gdy BMW sprzedawało drugą generację M3, a F355 walczyło z Espritem V8, kupowało się Starletkę tylko po to, aby wozić 4 litery. Nikt się nią nie jarał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 02 May 2021 - 11:07
Post #5


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Nie ma sensu porównywać aut wyczynowych z autami drogowymi. Porównajcie sobie auta wygrywajace nasze polskie trackdayu z cywilnymi autami i wszystko wiadomo. Auta torowe to nie auta dające komfort wygodę pakownosc dla rodziny z możliwością podłączenia przyczepki i podjechania pod krawężnik by zaparkowac a auta z płaską podłoga kilka cm nad ziemią mające problem przejechania śpiącego policjanta, ciasne, często dla jednej osoby, bez wygłuszeń, głośne nie spełniające normy hałasu i emisji, często przejeżdżające kilka tys km do remontu silnika.
Po co porównywać te dwie różne grupy aut? I sory ale podejrzewam że to za grube miliony auto przegrałby czasówkę z Jacka exocetem(ma rekord toru łódź) za 60tys zł na torze łódź. Więc po co te achy nad autem które ani nie jest cywilne ani torowe? Fajne to są AMG i bm M5 bo zapewniają cywilny komfort i frajdę. A jako drugie auto wydumka na tor za 50tys zł.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 02 May 2021 - 11:29
Post #6


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





To jest samochód cywilny. Ma klimę, audio i zabiera pasażerów. Nie ma sensu porównywanie go do wydmuszki na tor. Pewnie wystarczyłyby slicki i pozamiatałby wszystko co jeździ w Polsce, ale nie o to w nim chodzi. Możesz go używać codziennie przez wiele lat. Kojarzę historię sprzed lat, jak właściciel F1 dostał telefon, że proszą go o zjazd na serwis. Siadła diagnostyka, codziennie pokazuje grubo ponad 300 km/h. A on odpowiada, że wszystko jest w porządku, dojeżdża nim do pracy. Po prostu gość mieszkał w Niemczech i sobie jeździł autostradą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 02 May 2021 - 11:46
Post #7


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Tak jest tak cywilne że hoho. Już widzę jak wyjeżdża z garażu zawieszając na progu, albo nie może wjechać do miasta bo zawisa na pierwszym śpiącym policjancie które są wszędzie.
I nie sądzę że objechalby na sliku wszystko w Polsce. Za ciężka jest na to i za duża. Musiałby mieć maks 4m długości i ważyć 500kg by tego dokonać.
Później takie nieprzyjemne sytuacje fura za grube miliony a objeżdża je mazda MX5 za 15tys zł


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sun, 02 May 2021 - 12:41
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



piwo - przecież to auto nie wiem czy zauważyłeś jest wysokie jak koza i w wymiarach bardzo kompaktowe 4,35m. Toż Merol kombi był dużo dłuższy a dobrze sobie radził na naszych krótkich torach. I raptem 15cm dłuższe niż król kompaktów Megane 2 laugh.gif

To pokazuje że on nawet wymiarowo jest mega pomyślany.

ja na Słomce siedziałem na dupie takiemu nowemu Jarkowi GR kierowanemu przez jakiegoś podobno mocno ogarniętego kierowcę i objechałem Fiestę Proto moim Pedziem 94KM a mnie znów wyprzedził 67KM Sej laugh.gif Ale czy to cokolwiek oznacza ? Ano tylko tyle że jest sporo przypadków kiedy komuś moc po prostu przeszkadza a nie pomaga

Sołtyk - F1 i T.50 zaprojektował ten sam gość ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 02 May 2021 - 13:21
Post #9


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(kontrolm @ Sun, 02 May 2021 - 12:41) *
Sołtyk - F1 i T.50 zaprojektował ten sam gość ;-)

Dokładnie! jest na ost. foto. Nie słyszałem jeszcze o tym aucie ani o GMA, ale to nazwisko mówi wszystko. Utalentowany, konsekwentny i skromny, uwielbiam go. A zwłaszcza efekty jego pasji!

CYTAT(piwo @ Sun, 02 May 2021 - 11:46) *
Tak jest tak cywilne że hoho. Już widzę jak wyjeżdża z garażu zawieszając na progu, albo nie może wjechać do miasta bo zawisa na pierwszym śpiącym policjancie które są wszędzie.

Smutne polskie realia. Miałem zglebowane i ospoilerowane BMW, stało podobnie jak to T 50. Parę krajów zjeździłem, a na warszawskiej ulicy zablokowałem ruch i musiałem cofać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 02 May 2021 - 14:10
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





kontrolm spuszczasz się nad autem które po opodatkowaniu będzie kosztowało w Polsce pewnie koła 15mln złotych, że jest lekkie wink.gif, a jakie ma być? i porównujesz go do yarisa za niecałe 200.... Za tą cene kupisz ponad 80 yarisów. Zabawka dla milonerów, a nie daily. Nie jest to auto stricte torowe, ani nie nadaje się na polskie kartofliska. Serwis w Polsce powodzenia.. cokolwiek się stanie wycieczka do GB. Jazda takim autem jako daily w Polsce to masochizm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 02 May 2021 - 15:56
Post #11


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





T50 petarda, jest co naśladować. Natomiast nie ma co tutaj narzekać, trzeba po prostu kopiować pomysły i realizować we własnych samochodach.
Kiedyś już myślałem o tym wentylatorze. Muszę do tego kolesia napisać , może coś podpowie jak to ogarnąć w swoim wozie smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sun, 02 May 2021 - 18:31
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(rwtnt @ Sun, 02 May 2021 - 14:10) *
kontrolm spuszczasz się nad autem które po opodatkowaniu będzie kosztowało w Polsce pewnie koła 15mln złotych, że jest lekkie wink.gif, a jakie ma być? i porównujesz go do yarisa za niecałe 200.... Za tą cene kupisz ponad 80 yarisów. Zabawka dla milonerów, a nie daily. Nie jest to auto stricte torowe, ani nie nadaje się na polskie kartofliska. Serwis w Polsce powodzenia.. cokolwiek się stanie wycieczka do GB. Jazda takim autem jako daily w Polsce to masochizm.

Yaris zły ? No fakt jak się koszta porówna to tak. Ale ręczę Ci że dałoby się dziś zrobić auto jak Yaris ale 300kg lżejsze i nie kosztowałoby to więcej niż Yaris w salonie. Ale byłby bardziej spartański, nie miałby ważących 50kg foteli. wielkich felg, wielkich tarcz itp. I nie musiałby ich mieć - bo ważyłby 300kg mniej. Nadwozie z elementami z aluminium pomogło by osiągnąć cel. Wcale nie było by droższe - wystarczy popatrzeć po ile sprzedawali Audi A2 w salonach w swoim czasie,

Ale do rzeczy. Ultra drogi wykonany z carbonu Lexus LFA - 1614kg !!! Tu to naprawdę pała dla firmy która w tamtym czasie "szczyciła" sie zespołem F1 a tak naprawdę lizała tą technologię przez szybę.
Nissan GTR - 1740kg (Vany są lżejsze)
Ferrari Italia - 1540kg
Audi R8 - 1555kg
Koenigsegg Agera - 1395kg
Pagani Zonda - 1250kg - a wydawało się że w tym pojezdzie koszta się nie liczyły i zrobiono wszystko żeby był jak najlżejszy.
Szczytem szczytów jest dla mnie M2 w wersji bazowej ważące kolosalne jak na takie małe auto z napędem na tył 1495kg które w wersji Competition wyposażone we wszystkie możliwe bajery czyli podobno szybszej przytyje nawet 130kg mając to samo nadwozie i ten sam silnik laugh.gif
Tych mas nikt nie widzi ale jak Tesla waży 2 tony to każdy widzi.
A mas takiego A45S ważącego nawet ponad 1650 kg małe auto mały silnik, w środku śladowe ilości deski z ekranikami LCD nie jestem w stanie w żaden sposób zrozumieć.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 02 May 2021 - 18:41
Post #13


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Ale są jeszcze alfa 4c Lotus elise czy Alpine a110. Tylko nikt ich nie chce bo są za spartańskie. I po co się w takie coś pchać jak można zrobić 2tonowe 4x4 że skórami wszędzie i wentylowanymi siedzeniami z masażem?


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sun, 02 May 2021 - 18:53
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(piwo @ Sun, 02 May 2021 - 18:41) *
Ale są jeszcze alfa 4c Lotus elise czy Alpine a110. Tylko nikt ich nie chce bo są za spartańskie. I po co się w takie coś pchać jak można zrobić 2tonowe 4x4 że skórami wszędzie i wentylowanymi siedzeniami z masażem?

+1


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sun, 02 May 2021 - 22:58
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(kontrolm @ Sun, 02 May 2021 - 17:31) *
Yaris zły ? No fakt jak się koszta porówna to tak. Ale ręczę Ci że dałoby się dziś zrobić auto jak Yaris ale 300kg lżejsze i nie kosztowałoby to więcej niż Yaris w salonie. Ale byłby bardziej spartański, nie miałby ważących 50kg foteli. wielkich felg, wielkich tarcz itp. I nie musiałby ich mieć - bo ważyłby 300kg mniej. Nadwozie z elementami z aluminium pomogło by osiągnąć cel. Wcale nie było by droższe - wystarczy popatrzeć po ile sprzedawali Audi A2 w salonach w swoim czasie,

W toyocie nie pracują idioci, tylko inżynierowie, którzy dopracowują auta od lat. Masa jest najniższa jaka mogła być biorąc pod uwagę możliwości produkcji, packaging i koszta, tak jak w każdym innym aucie. Czasami inżynieria coś schrzani i doda po 1-20 kg tu i tam, ale to nie są wartości na poziomie 300 kg/20% masy...
Mała felga to jaka opona, z wyższą ścianką? Hamulce są takie jakie mają być pod track day. Aluminium powiększa auto na zewnątrz lub kurczy wewnątrz itd.
Jeśli dobrze kojarzę na A2 audi traciło kasę.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 02 May 2021 - 23:57
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(jackkpl @ Sun, 02 May 2021 - 15:56) *
T50 petarda, jest co naśladować. Natomiast nie ma co tutaj narzekać, trzeba po prostu kopiować pomysły i realizować we własnych samochodach.
Kiedyś już myślałem o tym wentylatorze. Muszę do tego kolesia napisać , może coś podpowie jak to ogarnąć w swoim wozie smile.gif.


smile.gif taki wentylator to przy okazji siedzącemu na ogonie doda oporu powietrza bo będzie miał swoją V + V powietrza z wentylatora i conieco turbulencji smile.gif choć na prostych mógłby zwalniać obroty, no masz co robić znowu smile.gif


A co do masy kilogramów aut "sportowych" typu Nissan GTR czy ze znaczkami M lub kawałkiem łańcuszka czy gwiazdki itp to akurtat m.in. Maciek1234 co rusz o tym mówi , a spartańskich tak prawdziwie (dopuszczonych do ruchu drogowego) conieco jest dostępnych i to nie udających spartańskie jak jak 4C czy Alpine - typu Atom, Donkevoort , czy ten Ford formuła z 3 cyl silnikiem, po bardziej dostępne Caterhamy + wszelkie odmiany kitcarowe, Ginetty, Strikery itd itp. nie trzeba koła na nowo odkrywać, wszystko już jest tylko coś chętnych na nie nie za wielu, większość tak naprawdę pragnie kompromisu a nie poświęcenia wygód .
Ten T50 to taki zbiór możliwości gdy budżet nie za bardzo ogranicza, bardzo potrzebne są takie auta ile by nie kosztowały. Przecież i tak życia nie starczy żeby wszystkim jeździć, a takie wozy pokazują co ważne i że czasem da się granice kompromisu użytkowości i osiągów przesunąć. Za swoją cenę, no ale trudno.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 03 May 2021 - 06:31
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(kompot @ Sun, 02 May 2021 - 22:58) *
W toyocie nie pracują idioci, tylko inżynierowie, którzy dopracowują auta od lat. Masa jest najniższa jaka mogła być biorąc pod uwagę możliwości produkcji, packaging i koszta, tak jak w każdym innym aucie. Czasami inżynieria coś schrzani i doda po 1-20 kg tu i tam, ale to nie są wartości na poziomie 300 kg/20% masy...
Mała felga to jaka opona, z wyższą ścianką? Hamulce są takie jakie mają być pod track day. Aluminium powiększa auto na zewnątrz lub kurczy wewnątrz itd.
Jeśli dobrze kojarzę na A2 audi traciło kasę.

mam trochę inne zdanie o nich. Oni nawet nie potrafią zbudować lepsiejszego silnika - całą czarną robotę odwala za nich Yamaha. Technologia hybrydowa to też nie ich wymysł. A zbudować z włókien węglowych i innych egzotycznych materiałów w projekcie nie liczącym się z kasą kloca o masie ponad 1600kg to wybacz to trzeba pić duuuuuużo sake i jeszcze jarać coś do tego. Albo nową Suprę - tego to nawet nie zbudowali....wstyd.

Audi A2 - tracili bo sprzedaż nie szła. Poza tym jak siedzisz trochę w motoryzacji i wiesz ile naprawdę kosztuje ich produkcja aut to wiesz też że oni nie tracą. Oni po prostu przeżywają rozpacz bo nie zarobili miliard tylko 900 milionów.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Mon, 03 May 2021 - 21:48
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(kontrolm @ Mon, 03 May 2021 - 05:31) *
mam trochę inne zdanie o nich. Oni nawet nie potrafią zbudować lepsiejszego silnika - całą czarną robotę odwala za nich Yamaha. Technologia hybrydowa to też nie ich wymysł. A zbudować z włókien węglowych i innych egzotycznych materiałów w projekcie nie liczącym się z kasą kloca o masie ponad 1600kg to wybacz to trzeba pić duuuuuużo sake i jeszcze jarać coś do tego. Albo nową Suprę - tego to nawet nie zbudowali....wstyd.

To już podchodzi pod trolling wink.gif
Każdy projekt ma swoje limitacje, które ogólnikowo i wyrywkowo wymieniłem w poprzednim poście, często nie są oczywiste, może dlatego masz powyższe wrażenia patrząc na Yarisa, LFA czy Suprę. Zbudować auto na dzielonej platformie z BMW to dobry sposób na zmniejszenie kosztów albo obejście innych limitacji inżynierii, produkcji i to raczej dobry partner dla auta w tym segmencie. Pytanie czy inne rzeczy w nowej Suprze dorastają do oczekiwań, tutaj nie mam odpowiedzi, ale podczas krótkiej przejażdżki Supra R6 wydawała mi się wyważonym i dopracowanym autem pod względem zachowania zespołu napędowego (na pewno duża w tym zasługa BMW).

CYTAT(kontrolm @ Mon, 03 May 2021 - 05:31) *
Audi A2 - tracili bo sprzedaż nie szła. Poza tym jak siedzisz trochę w motoryzacji i wiesz ile naprawdę kosztuje ich produkcja aut to wiesz też że oni nie tracą. Oni po prostu przeżywają rozpacz bo nie zarobili miliard tylko 900 milionów.

To nie tak. Marże na małych samochodach są małe. A2 kosztowało sporo w sprzedaży, ale również w produkcji i fakt - sprzedaż była słaba co rozwaliło model biznesowy. Ostatecznie tracili na każdym A2 kasę i to sporo. Oprócz tzw. halo carów wszystko musi być rentowne (halo cary w sumie też, ale nie pośrednio, bo robią image/marketing).


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 03 May 2021 - 22:12
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Kontrolm no wiesz niby kasa. Zobacz sobie sls amg i sls amg BS. Gdzie i jak w BS zredukowano masę. A w sumie fura też ważyła 1550kg, a niby taka sportowa i droga smile.gif
LFA to pokazali z silnikiem lipę wiadomo jaka moc, zresztą mercedes też, ledwie 100KM z litra i tak na dobrą sprawę to coś te konie papierowe chyba są.

W tym wszystkim ciekawie prezentuje się corvette zr1 2011 masa 1512kg no i z silnikiem to też nie takie wygłupy jak LFA. A cena takiej ZR1 w porównaniu do SLS BS czy LFA to jakiś ułamek to po pierwsze a po drugie nikt jakoś specjalnie się tak nad nim nie sp..ał jak nad SLS BS czy LFA. To tylko pokazuje po prostu to co piszesz, jak ktoś chce to robi co chce i nie zawsze ta kasa ma takie istotne znaczenie.

A yaris GR to nadmuchany balon.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
master1201
post Tue, 04 May 2021 - 13:27
Post #20


Rookie
Dołączył: Sun, 14 April 2013





"Najwyższy wyciąg mocy z litra dla auta drogowego ever - 188KM/l"

Nowe A45 AMG S , 421 km / 2 l wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 06:20