Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Tylko dla dorosłych
radzio_gsi
post Sun, 26 Jul 2020 - 20:34
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa







--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 26 Jul 2020 - 20:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piwo
post Mon, 27 Jul 2020 - 09:20
Post #2


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





podziwiam smile.gif
ja jestem w stanie dwa razy pyknac po 7minut jazdy gokardami i nic poza tym bo miesnie lydek, sciegna nadgarstkow wysiadaja i telepie calym czlowiekiem. sport z najwyzszej polki. 30minut nigdy w zyciu na gokarcie bym nie wytrzymal a co dopiero 24H. chyba tylko triatlonisci bez grama tluszczu na ciele tak potrafia.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Mon, 27 Jul 2020 - 12:55
Post #3


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Jakie przepisy są w takich wyścigach 24-h? W seriach GT3 jeżdżą zazwyczaj po około 1h kierowcy (ogólnie jest ich 3) i jest to raczej spowodowane degradacją opony czy dotankowaniem niż zmęczeniem kierowcy, no ale gokarty to fakt - strasznie męczą smile.gif. Dawno nie byłem, ale zakwasy gwarantowane jeśli ktoś nie ćwiczy fizycznie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 27 Jul 2020 - 13:01
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(mystek @ Mon, 27 Jul 2020 - 12:55) *
Jakie przepisy są w takich wyścigach 24-h? W seriach GT3 jeżdżą zazwyczaj po około 1h kierowcy (ogólnie jest ich 3) i jest to raczej spowodowane degradacją opony czy dotankowaniem niż zmęczeniem kierowcy, no ale gokarty to fakt - strasznie męczą smile.gif. Dawno nie byłem, ale zakwasy gwarantowane jeśli ktoś nie ćwiczy fizycznie.

Ostatnio na gokartach byłem jakoś w listopadzie i jeździłem 2x po te pare minut (niepamiętam ile było ale 7 min ? może 10) na 2gi dzień nie czułem przedramion xD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Mon, 27 Jul 2020 - 15:18
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Bo podstawa to rozluźniać mięśnie na prostych. Odkąd zacząłem o tym pamiętać śmigając gokartami to zdecydowanie mniej się tym męczę i większy dystans jestem w stanie przejechać znośnym tempem wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 27 Jul 2020 - 17:00
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





A jak nie ma prostych?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Mon, 27 Jul 2020 - 17:52
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Myśle, ze najważniejszy jest odpowiednio dobrany fotel. Mój był dosyć luźny. Następnego dnia właśnie w żebrach miałem największy ból. O dziwo nie bolał mnie kark ani ramiona.
Ciężko to porównywać do halowego kartingu. Moim zdaniem 15min na tych to tak jak 45 na halowych.
Z tym luzowaniem to tez raczej słabo. Z tego co Patryk mówił jeżeli się w pierwszy zakręt weszło bez odjęcia to powinno być ok 2,5g, które się utrzymywało przez jakieś 4sec...
Myśle, ze każdy kto się jara motorsportem powinien spróbować wózków Patryka, tym bardziej, ze jeżeli potraktujemy to jako przeżycie to koszt nie jest powalający.


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 28 Jul 2020 - 09:09
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





fajny materiał, jak zwykle, dobrze się to ogląda

CYTAT(radzio_gsi @ Mon, 27 Jul 2020 - 18:52) *
Myśle, ze najważniejszy jest odpowiednio dobrany fotel. Mój był dosyć luźny. Następnego dnia właśnie w żebrach miałem największy ból.
jak jeździłem podobnym wynalazkiem na dłuższych zawodach, to sobie połamałem żebra (czy tam miałem stłuczone - jak każdy prawdziwy facet trzymam się z dala od lekarzy biggrin.gif). Finałowy wyścig robiłem już tylko, żeby dotrzeć do mety laugh.gif Dlatego, na pewno na początku jazdy gokartem po asfalcie, warto zainwestować w ochraniacze żeber - jakieś 500-700 zeta. Może dużo, ale lepsze to niż potem przymusowa przerwa od kierownicy.


CYTAT(radzio_gsi @ Mon, 27 Jul 2020 - 18:52) *
Ciężko to porównywać do halowego kartingu. Moim zdaniem 15min na tych to tak jak 45 na halowych.
wg mnie, zupełnie nieporównywalne - w halowym wpadasz z zakrętu w zakręt, tory są wąskie, wyłożone oponami. Za to w jeździe po otwartym terenie, masz szeroki tor, pozwalający na ściganie, proste są długie, podobnie jak łuki, gdzie przeciążenia działają dłużej i są większe. Co nie znaczy, że jeden typ kartingu jest lepszy od drugiego - po prostu są inne.

CYTAT(radzio_gsi @ Mon, 27 Jul 2020 - 18:52) *
Myśle, ze każdy kto się jara motorsportem powinien spróbować wózków Patryka, tym bardziej, ze jeżeli potraktujemy to jako przeżycie to koszt nie jest powalający.
inicjatywa i pomysł takiej organizacji zawodów jest na pewno ciekawa. Osobiście fanem wyścigów długodystansowym nie jestem, bo w pewnym momencie liczy się, ile dany zespół pokonał okrążeń - wolę, gdy zawodników dzielą sekundy, ale wiem, że sporo jest fanów tego rodzaju rozrywki.

Ze strony technicznej, to ciekawi mnie, czy umiejscowienie silnika pod ręką jest bezpieczne i nie grozi oparzeniem.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Tue, 28 Jul 2020 - 14:56
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Chodziło mi o porównanie pod względem zmeczeniowym


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex_R53
post Tue, 28 Jul 2020 - 18:46
Post #10


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 March 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(radzio_gsi @ Mon, 27 Jul 2020 - 17:52) *
Myśle, ze najważniejszy jest odpowiednio dobrany fotel. Mój był dosyć luźny. Następnego dnia właśnie w żebrach miałem największy ból. O dziwo nie bolał mnie kark ani ramiona.


Pełna zgoda. Fotel to podstawa bo to stłuc/połamać żebra to chwila moment a rekonwalescencja to 2-3 tygodnie minimum. Dlatego szkoda, że nie miałeś ochraniacza na żebra, to dużo daje.

CYTAT(radzio_gsi @ Mon, 27 Jul 2020 - 17:52) *
Ciężko to porównywać do halowego kartingu. Moim zdaniem 15min na tych to tak jak 45 na halowych.


Tak jak Maciek1234 napisał, to jest totalnie nieporównywalne.

CYTAT(radzio_gsi @ Mon, 27 Jul 2020 - 17:52) *
Z tym luzowaniem to tez raczej słabo. Z tego co Patryk mówił jeżeli się w pierwszy zakręt weszło bez odjęcia to powinno być ok 2,5g, które się utrzymywało przez jakieś 4sec...


Może w biegówce gdzie ten zakręt lecisz naprawdę szybko uwierzę w te 2.5G i to przy nagumowanym torze. Jaką prędkości miałeś w apexie tego zakrętu?

CYTAT(radzio_gsi @ Mon, 27 Jul 2020 - 17:52) *
Myśle, ze każdy kto się jara motorsportem powinien spróbować wózków Patryka, tym bardziej, ze jeżeli potraktujemy to jako przeżycie to koszt nie jest powalający.


Znowu zgoda, że każdy fan motorsportu powinien spróbować kartingu. Najbardziej brutalne i precyzyjne co możesz w dobrej kasie przetestować. Te z filmu wyglądają jak takie entry-level gokarty profesjonalne. Proponuje spróbować (służę kontaktem do osoby posiadającej chyba najwięcej takich kartów w PL i organizującej treningi dla chętnych) gokartów biegowych. 0-100 poniżej 3sek, 6 biegów, 46-50KM... taki sprzęt właśnie jak ja mam wink.gif

Jedno z okrążeń w Łodzi



Albo kółko z South Garda Karting (europejska mekka kartingu gdzie można spotkać Leclerca, Russela i innych) gdzie na końcu prostej startowej leci się 140km/h biggrin.gif



Zaznaczam, że jestem kartingowym hobbystą ale coś tam tematu liznąłem bo lubię podchodzić do wszystkiego co robię na zasadzie "Professional amateur" smile.gif


--------------------
KZ Kart Łódź 54.1
MX5 Łódź 58.3 / Poznań 1:47.0 / Silesia 1:54.3
Vette C5 Silesia 1:54
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Tue, 28 Jul 2020 - 20:16
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





No to zamarzyła mi się biegowka smile.gif
W pierwszym zakręcie dało się przejść maxem bez odjęcia, czyli jakieś 105kmh.
Porównując do samochodów to w żadnym mnie tak nie gniotło. Latałem małymi samolotami i tam odczucia z 2-3G były podobne. Ale się nie upieram


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex_R53
post Tue, 28 Jul 2020 - 20:31
Post #12


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 March 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(radzio_gsi @ Tue, 28 Jul 2020 - 20:16) *
No to zamarzyła mi się biegowka smile.gif


Jak będą jakieś wolne jazdy/treningi w Słomczynie to możemy się zgadać a jak Ci się tak super spodoba to mogę Ci swojego sprzedać a sobie złożę coś szybszego cool.gif


--------------------
KZ Kart Łódź 54.1
MX5 Łódź 58.3 / Poznań 1:47.0 / Silesia 1:54.3
Vette C5 Silesia 1:54
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Tue, 28 Jul 2020 - 20:45
Post #13


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





CYTAT(radzio_gsi @ Tue, 28 Jul 2020 - 20:16) *
No to zamarzyła mi się biegowka smile.gif
W pierwszym zakręcie dało się przejść maxem bez odjęcia, czyli jakieś 105kmh.
Porównując do samochodów to w żadnym mnie tak nie gniotło. Latałem małymi samolotami i tam odczucia z 2-3G były podobne. Ale się nie upieram


Kartem można uzyskać do 3,5 smile.gif fajnie się kaszle bo fotel zgniata żebra smile.gif


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Tue, 28 Jul 2020 - 21:41
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(Alex_R53 @ Tue, 28 Jul 2020 - 20:31) *
Jak będą jakieś wolne jazdy/treningi w Słomczynie to możemy się zgadać a jak Ci się tak super spodoba to mogę Ci swojego sprzedać a sobie złożę coś szybszego cool.gif


O tak!!! Boje się tylko ze za bardzo się spodoba....


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Wed, 29 Jul 2020 - 08:08
Post #15


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Nie chcę wiedzieć, co się dzieje z ciałem człowieka w przypadku dzwona takim szybkim kartem smile.gif Na halowych 9-konnych jest niezłe bum, a co dopiero przy takich prędkościach smile.gif. Jak to wygląda pod względem bezpeiczeństwa właśnie?

PS: Alex - obejrzałem Twój filmik Focusem z Kielc i przypomniało mi się, jak było gadane, że jeździsz strasznie ciasno przy oponach gokartem na Łodzi. Identycznie masz na Kielcach smile.gif)). Swoją drogą te rezultaty z Kielc na jaką pozycję udało się wskoczyć w generalce? (czerwiec 2020)

edit: a już mam, 17 w generalce i 13 w klasie. Całkiem spoko smile.gif a technika inna, taka wyścigowa bardziej, gdzie 6 klasa na kielcach głównie jeździ tak rajdowo bym powiedział.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex_R53
post Wed, 29 Jul 2020 - 10:19
Post #16


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 March 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(mystek @ Wed, 29 Jul 2020 - 08:08) *
Nie chcę wiedzieć, co się dzieje z ciałem człowieka w przypadku dzwona takim szybkim kartem smile.gif Na halowych 9-konnych jest niezłe bum, a co dopiero przy takich prędkościach smile.gif. Jak to wygląda pod względem bezpeiczeństwa właśnie?


Różnie to się kończy, taki sport.

CYTAT(mystek @ Wed, 29 Jul 2020 - 08:08) *
PS: Alex - obejrzałem Twój filmik Focusem z Kielc i przypomniało mi się, jak było gadane, że jeździsz strasznie ciasno przy oponach gokartem na Łodzi. Identycznie masz na Kielcach smile.gif)). Swoją drogą te rezultaty z Kielc na jaką pozycję udało się wskoczyć w generalce? (czerwiec 2020)

edit: a już mam, 17 w generalce i 13 w klasie. Całkiem spoko smile.gif a technika inna, taka wyścigowa bardziej, gdzie 6 klasa na kielcach głównie jeździ tak rajdowo bym powiedział.


Rezultat z Kielc ma w sobie niedosyt. Mogę się tłumaczyć, że miałem za twarde opony których nie dogrzewałem (Michelin S8L) i w Kielcach byłem ostatnim razem w 2012 albo 2014 oraz że Focus ma tylko zmienione zawieszenie i poprawione hamulce więc nadal jest ciężką krówką i puchnie mocą (na końcu podjazdu lasem miałem wrażenie jakbym nie miał nawet 300KM) a konkurencja tam w przygotowanych i mocnych autach na lepiej dobranych oponach. Prawda jest taka, że nie mogłem znaleźć płynności i zaryzykować opóźniając hamowania więc pojechałem bardzo zachowawczo i to widać w wynikach. Czapki z głów dla czołówki bo miło się patrzyło na żywo i na filmach jak ambitnie jeżdżą i jak czują przyczepność i limity.

Słusznie zauważyłeś, że ja mam bardziej wyścigową jazdę na precyzję i powtarzalność/poprawialność z kółka na kółko dlatego tak lubię zamknięte pętle torów (nawet w iRacing'u) a rallysprinty wychodzą mi średnio bo pierwszy przejazd zawsze jadę fatalnie/zapoznawczo i potem nie mogę odrobić straty.

PS. ale co by nie mówić to Focusa uwielbiam, rewelacyjne jest to auto i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej biggrin.gif


--------------------
KZ Kart Łódź 54.1
MX5 Łódź 58.3 / Poznań 1:47.0 / Silesia 1:54.3
Vette C5 Silesia 1:54
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 29 Jul 2020 - 10:31
Post #17


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(stef @ Tue, 28 Jul 2020 - 20:45) *
Kartem można uzyskać do 3,5 smile.gif fajnie się kaszle bo fotel zgniata żebra smile.gif

Ale takim z aero przy 200kmh, mechanicznej przyczepności 3.5g to nie widziałem smile.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 29 Jul 2020 - 10:36
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Alex_R53 @ Wed, 29 Jul 2020 - 10:19) *
... dlatego tak lubię zamknięte pętle torów (nawet w iRacing'u) a rallysprinty wychodzą mi średnio bo pierwszy przejazd zawsze jadę fatalnie/zapoznawczo i potem nie mogę odrobić straty.

PS. ale co by nie mówić to Focusa uwielbiam, rewelacyjne jest to auto i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej biggrin.gif



To idealną imprezą dla Ciebie jest Hot Hatch Cup - stała nitka, jazdy w bród i nie jeden czas z całego dnia a trzy najlepsze brane pod uwagę. I cała masa Focusów RS wink.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex_R53
post Wed, 29 Jul 2020 - 10:47
Post #19


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 March 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 29 Jul 2020 - 10:36) *
To idealną imprezą dla Ciebie jest Hot Hatch Cup - stała nitka, jazdy w bród i nie jeden czas z całego dnia a trzy najlepsze brane pod uwagę. I cała masa Focusów RS wink.gif


Trochę tak. Miałem jechać ale akurat jedyny tydzień urlopu wpadł aktualnie.

Takich imprez jest w ogóle kilka: TimeAttackPoland, RaceDay, InteriaDriveCup, jakieś treningi w Słomczynie czy Jastrzębiu, Łodzi, Poznaniu, Silesii... nie można narzekać na brak opcji smile.gif


--------------------
KZ Kart Łódź 54.1
MX5 Łódź 58.3 / Poznań 1:47.0 / Silesia 1:54.3
Vette C5 Silesia 1:54
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 29 Jul 2020 - 11:07
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie no, z 3 czasami najlepszymi i jedną nitką cały dzień to żadna z powyższych.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 09:40