Shoutbox 0 nowych PW 


116 Stron V  « < 46 47 48 49 50 > »   
Closed TopicStart new topic
> Koronawirus a motorsport. Co myślicie?
cowboy
post Tue, 25 Aug 2020 - 09:45
Post #941


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





komisja śledcza w Niemczech to powinna sprawdzić czemu już zamówili szczepionkę której nie ma jeszcze za iles tam setek milionów EUR ? wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 25 Aug 2020 - 09:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
dany_47
post Tue, 25 Aug 2020 - 10:06
Post #942


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





CYTAT(jackkpl @ Tue, 25 Aug 2020 - 07:57) *
Nie wszyscy smile.gif. Połowa ludzi pracowała jak pracowała. Lockdown to była ściema. Nie można było na ekspresówce 100-200 zmierzyć, taki był ruch. Jeździłem codziennie lub co drugi dzień w tym czasie po ulicy i korki na światłach w godzinach szczytu były nieznacznie mniejsze.


zupełne odwrotne mam wrażenia. w stolicy w marcu i kwietniu na ulicach można było w piłkę grać.
do pracy dojeżdżałem w 10-15 minut a normalnie jadę 40 smile.gif


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Tue, 25 Aug 2020 - 10:13
Post #943


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





W Krakowie podobnie, o północy szedłem sobie Alejami, jak w jakimś "I am Legend"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 25 Aug 2020 - 10:15
Post #944


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Był moment, że ulice były puste to fakt. Ludzkość w swoim pragmatyzmie dawno temu odkryła sens kontaktów międzyludzkich z perspektywy wymiany powszechnych patogenów i szczepienia przeciwko nim. Z tego względu mamy m.in. takie gesty jak podawanie sobie dłoni czy jedzenie ze wspólnego talerza. W każdej chyba ludzkiej kulturze można znaleźć rytuały których celem jest wymiana patogenów w dawnych czasach kluczowa z perspektywy ochrony środków na wychowanie dzieci przy ograniczonych zasobach. Jest to brutalne ale prawdziwe i miało na celu szybki efekt żniwiarza w populacji. I nastał rok 2020.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 25 Aug 2020 - 10:21
Post #945


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(JokaD @ Tue, 25 Aug 2020 - 07:23) *
Jesteś kolejnym z tych, którzy twierdzą, że wirus to wymysł polskiego rządu?


Dlaczego polskiego? Przecież napisałem o światowej zmianie polityki fiskalnej i monetarnej pod pretekstem ochrony zdrowia.

CYTAT(JokaD @ Tue, 25 Aug 2020 - 07:23) *
W Polsce podstawowy błąd jaki zrobiono - powinni od początku wprowadzenia obowiązku noszenia masek w miejscach publicznych i sklepach - za nieprzestrzeganie w dyby powinien od samego początku dostawać właściciel danego lokalu, tak jak jest to w Niemczech. Nie masz maski? Wyjazd ze sklepu, nikt się z Tobą nie pierdoli.


Ta wypowiedź pokazuje, że system działa i ludzie sami zakują się i swoich sąsiadów w dyby. Właśnie o to chodzi. Wspomniane Niemcy protestują najmocniej w Europie przeciw tych obostrzeniom.

CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 25 Aug 2020 - 09:18) *
Maseczki to jest ponury żart z rozumu ludzkiego, już nie ma sensu tego nawet komentować. Nikt nigdzie nie udowodnił ich skuteczności, a na pewno nie zrobił tego przed 2020 rokiem więc to po prostu zwykła zabawa w 2020 challenge.


Te przyłbice są jeszcze lepszą kpiną z inteligencji ludzi. W gabinetach stomatologicznych ich używanie w ogóle nie zabezpiecza przez wirusami (służą do ochrony przed ciałami stałymi), bo dentyści/higienistki pracują w aerozolu (dlatego jest to najbardziej zagrożona wirusami/bakteriami grupa zawodowa). Zanim wybuchła "pandemia", nikt w gabinetach nie traktował tego jako zabezpieczenie przed wirusami. Dlatego po wybuchu paniki trzeba było wprowadzić do gabinetów śluzy, które ... i tak nie zabezpieczają ludzi, ale psychicznie poprawiaja komfort pacjenta. Dziś producenci przyłbic dopisują te brednie na stronach sklepów tylko w celach marketingowych, ale wystarczy napisać do producenta z prośbą o wyjaśnienia sposobu tego zabezpieczenia, to od razu odpisują, ze nie chronią przed wirusami wink.gif

Swoją drogą, gabinet żony działa nieprzerwanie od początku pandemii. Codziennie przyjmują kilkudziesięciu pacjentów, wielu z zagranicy (także z Włoch, które słyną z cen w stomatologii). Nie ma żadnych śluz. Mimo pandemii, która w założeniach dziesiątkuje ludzi, nadal wszyscy żyją i nikt nie chorował (10 osobowy zespół w rożnym wieku). Dwie osoby się zwolniły na początku pandemii bo spanikowały (asystentki). Ci co zdawali medycynę, pracują dalej.

Jak czytam komentarze, że w Polsce mogło zachorować 30 milionów Polaków to ... zachęcam do poczytania podręczników np. Kostkowskiego. Bo nawet propaganda mówi, że 80% społeczeństwa tego wirusa nie dostrzeże (więc jak 30 milionów?). Twórca szczepionki HPV oszacował, że wirus jest śmiertelny średnio dla 0,6% populacji. Ale nakręcanie paniki, codzienna dawka propagandy powoduje oczekiwany chaos informacyjny.
Kończę temat znowu na kilka miesięcy, aż do zmian fiskalnych (chociaż jeśli takowe nie nastąpią to będę szczęśliwy, nawet jeśli wyjdę na oszołoma, który za dużo naczytał się podręczników wink.gif )


PS. A zapomniałbym. Widziałem się w lipcu z Morawieckim pogadać o tarczy. Przybiliśmy grabę, "pogadalim" trochę i się pośmialiśmy, a potem ten cwaniak założył maseczkę, rękawiczki i poszedł do kamer (spotkanie na Stadionie Narodowym) wink.gif Taki z niego kawalarz. Swoją drogą, ochrona przetrzepała mnie po calości, ale problemu nie robili jak powiedziałem, że bez maski wchodzę. Temperaturę tylko sprawdzili. EOT.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Tue, 25 Aug 2020 - 10:26
Post #946


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





o 30. milionach pisałem w kontekście teoretycznych antyciał i testów niemiarodajnych, ze zrozumieniem proszę. Interpretacja tego typu badań i testów zależy, w tych czasach, od tego, kto bada i na czyje zlecenie. Niestety.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Tue, 25 Aug 2020 - 10:50
Post #947


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Dwie osoby się zwolniły na początku pandemii bo spanikowały (asystentki) - z całym szacunkiem do tych asystentek, ale to jest największa piz... z logiki, jaką słyszałem biggrin.gif. Przychodzi pandemia, było pewne już w marcu, że gospodarka mocno podupadnie, że upadną firmy, że ludzi będą zwalniać a... one same się zwolniły biggrin.gif. Nie do wiary po prostu. Logika nakazywałaby mi w takiej sytuacji trzymać się pracy i pracować jeszcze intensywniej niż wcześniej, żeby mnie pracodawca dostrzegł, że się staram itp. Ciekawe czy znalazły z powrotem pracę. Wiadomo coś na ten temat?



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Tue, 25 Aug 2020 - 11:16
Post #948


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Ale weź się postaw na ich miejscu. Przyjmując, że żadnej pandemii nie ma, a jest kolejna mutacja koronawirusa jak co roku, to kłamią dosłownie wszyscy - wszystkie media z lewej, z prawej, w Polsce, Niemczech, USA, Rosji, Chinach....lekarze, prawnicy, politycy, Maja Ostaszewska, Mateusz Morawiecki...do tego ludzie z Twojego otoczenia, co rusz sie słyszy, że "sam nie miałem, ale sąsiada kuzyn 30-letni pod respiratorem ledwo odratowali" itp, dziadek zmarł na to, a wcześniej okaz zdrowia itp

A jak się zastanawiasz, czy pandemii może nie ma, to trafiasz na filmy z żółtymi napisami, grupe antyszczepionkowców, chipów i sztucznej mgły (kontrast celowo wykreowany - albo wierzysz w koronawirusa, albo wierzysz tym lunatykom - masz myśleć, że nie ma nic pomiędzy)

Trzeba naprawdę być mocno zorientowanym w zakulisowym funkcjonowaniu mediów i polityki,(czy ogólnie ludzi) żeby nie dać się temu zdominować. Wyobraź sobie, że musisz podważyć wypowiedzi 100 różnych autorytetów, którym do tej pory ufałeś

Pytania są cztery - kto to zaczął (Chiny, USA, Rosja, Big Pharma?), jaki miał w tym cel, czy udało mu się go osiągnąć i co będzie dalej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 25 Aug 2020 - 11:29
Post #949


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Blaid na świecie jest prawdopodobnie tylko jeden kraj, która ma sporządzoną etniczną mapę genomową i jest to USA, ewentualnie ich bliski współpracownik z bliskiego wschodu w ramach współpracy.
Przy projektowaniu starterów do badań PCR bazujesz na amerykańskich serwerach i ich oprogramowaniu BLAST.
Bazy genomów organizmów prowadzą oni na serwerach NIH.
Od zawsze w Polsce z badaniami genetycznymi nie było kolorowo i zwykle nie badało się pacjentów z uwagi na brak środków lub możliwości. Jeszcze w trakcie mojej specjalizacji zdarzali się pacjenci z wadami wrodzonymi, których chcieliśmy badać z moim kierownikiem i dosłownie za darmo badano nam to w USA w ramach współpracy naukowej. Ok 2015 rozmawiałem z kierownikiem o tym i zastanawialiśmy się po co im nasze genomy znad Wisły gdzie jak wiadomo nic w życiu nie jest za darmo.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 25 Aug 2020 - 11:34
Post #950


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





to w jakim celu USA teraz raportuje tak wysoką śmiertelność i zachorowalność ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 25 Aug 2020 - 11:37
Post #951


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





cowboy, a dlaczego wozili manekiny w karetkach i je wentylowali? Dlaczego pierwszy raz w historii ludzkości ktoś (USA) oskarża absurdalnie jakiś kraj (Chiny) za jakiegoś wirusa czy chorobę?
Jeżeli to robota USA to nie wydaje Ci się, że to oni oficjalnie będą najbardziej dotkniętym krajem?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 25 Aug 2020 - 12:11
Post #952


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





na pewno jest to element wojny USA-Chiny
prawdopodobnie celowo zawyżają dane


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siwy_
post Tue, 25 Aug 2020 - 13:10
Post #953


User
Dołączył: Fri, 09 March 2007





MadeInPoland a możesz opisać jak wygląda to od strony finansowej? Gdzieś czytałem, że jeżeli lekarz wpisze w kartę zgonu pacjenta Covid to ma 800zł ekstra (za granicą te kwoty są podobno znacznie wyższe). Prawda czy fejk? I jak to wygląda od strony szpitala? Też mają jakieś bonusy za przyjęcie Covidovca/skierowanie do jednoimienmego?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 25 Aug 2020 - 13:54
Post #954


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





siwy nie wiem jak jest z tymi 800 ekstra, ale szczerze w to wątpię. Ja osobiście rzadko wystawiam karty zgonu, raz na kwartał max i nie dostaję za to ani złotówki, przy czym wystawiam je jako pracownik szpitala niejako w jego imieniu i nie wiem czy oraz ile otrzymuje za to szpital jako instytucja. To pytanie bardziej do lekarzy rodzinnych, którzy prowadzą swoje POZ, stwierdzają zgony i rozliczają się we własnymi imieniu z NFZ.
Bonusy za przyjęcie covid19 pacjenta plotka niesie, że istnieją, ale są to informacje, które w zasadzie nie powinny i nie wychodzą poza dyrekcję i trudno mi powiedzieć czy to prawda. Nie pytałem o to akurat dyrektora osobiście, ale z pewnych źródeł wiem, że szpital otrzymał konkretne pieniądze z powodu korona'walki' i nie chodzi o pieniądze MZ czy NFZ, ale darczyńców. Podobno gruba kasa się pojawiła na koncie szpitala od wielu instytucji oraz osób prywatnych. Na tyle gruba, że szpital wyszedł na prostą mimo iż przez wiele lat nie było to możliwe.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siwy_
post Tue, 25 Aug 2020 - 15:19
Post #955


User
Dołączył: Fri, 09 March 2007





Dzięki za wyjaśnienie. Czyli raczej można to włożyć na półkę z bajkami. Wystawiałeś jakiś akt gdzie jako przyczynę wpisałeś Covid?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 25 Aug 2020 - 15:29
Post #956


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nie, ponieważ ja uczciwie podchodzę do swoich obowiązków. Natomiast zdarzało mi się w trakcie covidado, że przyjmowałem pacjenta do szpitala i w systemie było już postawione przez innego lekarza rozpoznanie U07 wg ICD10 co jak pracuję 9 lat to mi się nigdy wcześniej nie zdarzało, że ja badam i przyjmuję pacjenta, a inny lekarz uzupełnia za mnie część dokumentacji nie badając pacjenta smile.gif

P.S. Jeżeli umiera pacjent, który od lat choruje na POChP i skutecznie leczono u niego wielokrotne zaostrzenia teofiliną i hydrokortyzonem, a kiedy nastaje covidado i ten pacjent trafia do zamkniętego oddziału zakaźnego zmontowanego z dykty w jeden weekend i kiedy 'ktoś' zupełnie nieznany nikomu wbrew zdrowemu rozsądkowi mówi, że w duszności spowodowanej covid19 nie należy podawać aminofilin i steroidów wbrew logice, doświadczeniu i zdrowemu rozsądkowi jako, że zważyć należy iż są to leki w zasadzie 'objawowe' a ich skuteczność w poprawie wydolności oddechowej jest udokumentowana dziesiątkami lat obserwacji i milionami uratowanych pacjentów. Więc jeżeli taki trafia kolejny raz z zaostrzeniem i ktoś mu bada (czego nigdy wcześniej nie robił) obecność jakiegoś jednego wirusa spośród setek czy tysięcy, które posiada w swoim organizmie czy to stale czy to okresowo co wywołuje u niego być może zaostrzenie POChP i nie otrzymuje skutecznego u niego leczenia, które pomogło mu dziesiątki czy setki razy, a w zamian dostaje leki bez żadnych dowodów i obserwacji, które mają być cudownymi lekami na Covid19 czyli lek przeciwmalaryczny smile.gif oraz bakteriostatyk, który nijak nie działa na wirusy. No więc kiedy ja mam dyżur i widzę jak gość umiera i stosuję u niego z super efektem steroid i teofilinę i piszę w obserwacji o poprawie po tych lekach co dokumentuję parametrami oddechowymi m.in. SpO2. I kiedy lekarze pytają mnie dlaczego podaje te leki, których nie zaleca się przy covid19 i kiedy on umiera po kilku dniach w oddziale ponieważ więcej tych leków nie otrzymał, które mu dziesiątki razy w zaostrzeniu POChP pomagały. To on umarł na covid19? Czy umarł w związku z covid19? Czy umarł z powodu zaostrzenia POChP?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Tue, 25 Aug 2020 - 16:32
Post #957


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(Blaid @ Tue, 25 Aug 2020 - 11:16) *
Pytania są cztery - kto to zaczął (Chiny, USA, Rosja, Big Pharma?), jaki miał w tym cel, czy udało mu się go osiągnąć i co będzie dalej


Na pewno na jedno pytanie odpowiedź jest znana. Badania nad koronawirusami trwały już kilka dobrych lat przed tym co mamy teraz. Prowadzono je głównie w Stanach, ale zespół składał się także z Chińczyków czy Włochów. Gdy dalszych badań zakazano na terenie USA (o ile dobrze pamiętam w 2017 roku) ze względu na to, że stają się niebezpieczne i są balansowaniem na naprawdę cienkiej linie, przeniesiono je właśnie do Wuhan, a z pomocą przyszedł nie kto inny jak Bill i Melinda Gates, ze swoją szlachetną fundacją. Nie przeszkadzało to jednak Amerykanom, którzy dalej brali w nich udział. wink.gif
Dlatego teraz będzie wieczne odbijanie piłeczki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Tue, 25 Aug 2020 - 21:38
Post #958


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





tak jak jeszcze nie znam nikogo kto umarł w tej śmiercionośnej pandemii na Covid, tak niestety znam 3 przypadki, które zmarły na skutek braku udzielenia odpowiedniej pierwszej pomocy. Właśnie przez te śmieszne testy i zaczekaj 2 dni. W ogole trzymanie kogoś ze złamaniem 2 dni uważam za brak człowieczeństwa, gdyby ktoś w ten sam sposób potraktował zwierzę siedziałby w więzieniu.
W 2017 roku w Polsce na 100tyś mieszkańców 135 osób umierało z powodu niedostatecznej opieki medycznej. Ciekawe jak to będzie wyglądać w tym roku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Wed, 26 Aug 2020 - 06:47
Post #959


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





Kto zgadnie jaka liczba sponsoruje dzisiejszego niusa?

https://imgur.com/a/N7Q8Fzi


Niestety, nie jestem w stanie zweryfikować oryginalności dokumentu.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 26 Aug 2020 - 07:26
Post #960


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Do tej pory na stronie stacji sanitarno epidemiologicznej covid nie jest na liście chorób zakaźnych.
https://www.google.pl/url?sa=t&source=w...rnqOj6h26oGil8y

Nawet tego przez 6mcy nie potrafili ogarnąć.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

116 Stron V  « < 46 47 48 49 50 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 03:28