Shoutbox 0 nowych PW 


367 Stron V  « < 279 280 281 282 283 > »   
Reply to this topicStart new topic
> JAKI OLEJ DO SILNIKA
tomek evo
post Mon, 08 Jan 2018 - 09:29
Post #5601


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(sophisty @ Mon, 08 Jan 2018 - 09:06) *
Wiadomo, wszystko jest możliwe chociaż silnik jest z Xtype z udokumentowanym przebiegiem 160 tyś km więc przy takim nalocie nie znajduję uzasadnienia dla zalania motodoktora. Nie wiem, pojeżdżę chwilę i zdecyduję co dalej. Jedno jest pewne, przy kolejnej wymianie przejdę pewnie na Amsoila, z którego byłem zadowolony w innych autach.


Zrób porządna płukankę jak nie wiadomo co tam było wcześniej. Może właściciel dolał po prostu jakiegoś uszlachetniacza.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 08 Jan 2018 - 09:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hexx #2
post Mon, 08 Jan 2018 - 09:38
Post #5602


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(tomek evo @ Mon, 08 Jan 2018 - 09:26) *
W przypadku AR9100 jest tak, że teoretycznie poziom spasów zostaje podwyższony ale w praktyce AR9100 działa odwrotnie tzn. finalnie spaliny są czystsze. Co do AR9200V2 to przy jego opracowywaniu uwzględniono aby nie było negatywnego wpływu na działanie filtra dpf i z tego co wiem to maksymalnie można zastosować nawet podwójną dawkę. To nie jest tak, ze poziom sapsów się nie podniesie ale Archoil deklaruje, że nie będzie negatywnego wpływu na filtr tak w dużym uproszczeniu.

Tomek, nie interesują mnie teoretyczne rozważania a konkrety, czyli deklaracja producenta (ponoszącego konsekwencje swoich deklaracji).
Jest taka deklaracja czy nie ma ? Konkretnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sophisty
post Mon, 08 Jan 2018 - 11:01
Post #5603


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 August 2015
Skąd: 3miasto





CYTAT(tomek evo @ Mon, 08 Jan 2018 - 09:29) *
Zrób porządna płukankę jak nie wiadomo co tam było wcześniej. Może właściciel dolał po prostu jakiegoś uszlachetniacza.

Przecież napisałem na początku, że wymiana była z płukanką. To dla mnie oczywiste.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Thu, 11 Jan 2018 - 08:20
Post #5604


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(hexx #2 @ Mon, 08 Jan 2018 - 09:38) *
Tomek, nie interesują mnie teoretyczne rozważania a konkrety, czyli deklaracja producenta (ponoszącego konsekwencje swoich deklaracji).
Jest taka deklaracja czy nie ma ? Konkretnie.


Tak jest deklaracja producenta co do braku negatywnego wpływu na działanie dpf-a. Co do samego spełniania norm to można również stwierdzić, ze zgodnie z ASTM zastosowanie AR9100 i AR9200V2 formalnie nie zmienia poziomu spsów w oleju. AR9100 zawiera nanoboran potasu czyli z pierwiastków bor i potas, który podwyższa rezerwę alkaliczną ale w odróżnieniu szczególnie od wapnia, dla którego głównie jest ten test SAPS, związki potasu nie zapychają filtrów DPF a nawet w przemyśle są stosowane jako katalizatory dopalania sadzy w filtrach. Bor natomiast jest uznany za obojętny dla TWC i DPF a jako dyspersant nawet wydłuża ich żywotność.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Thu, 11 Jan 2018 - 08:21
Post #5605


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(sophisty @ Mon, 08 Jan 2018 - 11:01) *
Przecież napisałem na początku, że wymiana była z płukanką. To dla mnie oczywiste.

moje niedopatrzenie huh.gif


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carlos*
post Thu, 11 Jan 2018 - 10:14
Post #5606


User
Dołączył: Sun, 05 June 2005
Skąd: Warszawa





Koledzy jaki sprawdzony olej możecie polecić do M4 po sofcie ? cena nie gra roli.
Na tor się nie wybieram , głównie miasto, autostrada.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Thu, 11 Jan 2018 - 14:52
Post #5607


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Spróbowałbym jakieś dobre 0W40, ewentualnie 5W40. w 0W40 masz np. b.dobry Penrute 10tenths premium 0W40 a z 5W40 dobre powinny być Millers CFS NT/NT+ lub Fuchs Race Pro S 5W40. Millers ma bardziej wyczynową charakterystykę. Jak nie dajesz zbyt mocno w palnik to nawet b. dobre 5W30 powinno dać radę np. Fuchs Race Pro S 5W30 jest naprawdę świetny a z lepszych jest np. Penrite Racing 5w30. Jest jeszcze Amsoil i kilka innych amerykańskich wynalazków. Zdania co do optymalnej lepkości w nowych M-kach są podzielone bo w starych luźno spasowanych to się lało dobre 10W60 i było ok.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 11 Jan 2018 - 15:36
Post #5608


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(tomek evo @ Thu, 11 Jan 2018 - 08:20) *
Tak jest deklaracja producenta co do braku negatywnego wpływu na działanie dpf-a.

Tomek, ale jak zadałem konkretne pytania a Ty jak na razie ściemniasz.

To jeszcze raz..
... i jak byś mógł tym razem nie ściemniać i nie pisać dyrdymałek...

1. Czy po zalaniu tego dodatku do oleju 504/507 olej będzie dalej spełniał aprobaty VW ?
Jeżeli tak, to proszę o informacje o tym na stronie producenta.

2. Czy po zalaniu tego dodatku do oleju ACEA C1, C2, C3 czy C4 olej dalej będzie spełniał normy jakościowe ?
Jeżeli tak, to proszę o informacje o tym na stronie producenta.

3. Czy po zalaniu tego dodatku do oleju 504/507 pracującym w silniku spełniającym EURO6, to silnik dalej będzie spełniał tą normę emisji ?
Jeżeli tak, to proszę o informację o tym na stronie producenta.


... i bez pitolenia.
Konkretnie na każdy punkt.

smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 11 Jan 2018 - 15:38
Post #5609


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Carlos* @ Thu, 11 Jan 2018 - 10:14) *
Koledzy jaki sprawdzony olej możecie polecić do M4 po sofcie ? cena nie gra roli.
Na tor się nie wybieram , głównie miasto, autostrada.


Ma być naprawdę dobry ?

RedLine 0/40
Royal Purple 0/40
Amsoil 0/40

Żaden nie jest jakimś eko-wynalazkiem wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Thu, 11 Jan 2018 - 19:52
Post #5610


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(hexx #2 @ Thu, 11 Jan 2018 - 15:36) *
Tomek, ale jak zadałem konkretne pytania a Ty jak na razie ściemniasz.

To jeszcze raz..
... i jak byś mógł tym razem nie ściemniać i nie pisać dyrdymałek...

1. Czy po zalaniu tego dodatku do oleju 504/507 olej będzie dalej spełniał aprobaty VW ?
Jeżeli tak, to proszę o informacje o tym na stronie producenta.

2. Czy po zalaniu tego dodatku do oleju ACEA C1, C2, C3 czy C4 olej dalej będzie spełniał normy jakościowe ?
Jeżeli tak, to proszę o informacje o tym na stronie producenta.

3. Czy po zalaniu tego dodatku do oleju 504/507 pracującym w silniku spełniającym EURO6, to silnik dalej będzie spełniał tą normę emisji ?
Jeżeli tak, to proszę o informację o tym na stronie producenta.


... i bez pitolenia.

Konkretnie na każdy punkt.

smile.gif

2 i 3 to zgodnie z wytycznymi testu ASTM będzie ale jak chcesz pisemne potwierdzenie od producenta to niestety musisz sam o to wystąpić (albo znaleźć). Ewentualnie mogę w tym pomóc.
Co do 1 to niestety nie wiem i muszę o to zapytać bo sam najlepiej wiesz jak jest z tymi normami. Zresztą w praktyce wiele olejów spełniających 504/507 miałoby kłopoty aby tą normę spełnić i nie trzeba do nich nic dodawać. Od kiedy tak interesują Cię normy producenta? Ważne, żeby dodatek poprawiał właściwości oleju i dawał konkretne korzyści z jego zastosowania nawet kosztem utraty spieniania normy producenta. Tak samo jak dobry olej i sam takie podejście preferujesz. Akurat normę 504/507 cenię bo jest wymagająca i jeśli olej faktycznie ją spełnia to jest raczej dobry. Dodanie AR9100 czy 9200V2 powinno tylko pomóc. Jak coś ustalę to odpiszę co z punktem 1 z formalnego punktu widzenia.



--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Thu, 11 Jan 2018 - 20:04
Post #5611


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(hexx #2 @ Thu, 11 Jan 2018 - 15:38) *
Ma być naprawdę dobry ?

RedLine 0/40
Royal Purple 0/40
Amsoil 0/40

Żaden nie jest jakimś eko-wynalazkiem wink.gif


Tak jak w przypadku olejów, o których pisałem. Weź jednak pod uwagę dostępność wszystkich interesujących Cię produktów i zapytaj w praktyce jak to wygląda bo jeden mój Klient 2 miesiące na Amsoila czekał i w końcu zalał co innego bo dłużej czekać nie mógł. Teraz Penrite też ma kłopot (z winy producenta - nadawcy) i wiele olejów jest niedostępnych ale z 0W40 nie ma kłopotu i zapas powinien starczyć do następnej dostawy. Z 5W40 Race Pro S tez jest teraz kłopot ale dostawa powinna być na dniach. Millers ma dostawy na bieżąco nawet raz w tygodniu i tu problemu nie ma. RedLine i Royal Purple to wynalazki i różnie może być ale nie wiem jak to wygląda bo tym nie handluje puki co.
Oczywiście jak ktoś planuje wymiany z wyprzedzeniem i zrobi zapas na ewentualne dolewki to problemu większego nie ma ale trzeba to też brać pod uwagę.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 11 Jan 2018 - 20:52
Post #5612


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Olej są wszystkie dostępne.
Czasem może nie być jakiegoś przez krótki okres.... ale zawsze ktoś ma na stanie.

Co do pytań...
Tomek, konkrety... ma albo nie ma.
Nie interesuje mnie "pytanie producenta" i jakiś bełkot marketingowy. Za stary jestem na to.
Chce konkretne odpowiedzi albo odnośniki do informacji oficjalnych od producenta.

Jesteś w stanie rudzieć mi odpowiedzi czy nie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Thu, 11 Jan 2018 - 22:02
Post #5613


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Jaki bełkot marketingowy? Konkretnie odpowiadam. Pytanie 2 i 3 wg. ASTM -będzie. Pytanie 1 zapytam. Na piśmie Ci tego nie dam.
Nie pisz, ze oleje zawsze są dostępne i zawsze ktoś ma na stanie bo tak nie jest. Biorę od ręki 2 szt Fuchs Race Pro S 5W40 i kilka Penrite 10tenths Premium 5W50. Tych olejów nie ma już jakiś miesiąc i o ile Fuchs będzie na dniach to na Penrite trzeba będzie poczekać może nawet do końca lutego. Z Amsoilem wiem od samych dystrybutorów, że często bywają kłopoty. Z Red Line i Royal Purple nie mam pojęcia.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carlos*
post Fri, 12 Jan 2018 - 00:16
Post #5614


User
Dołączył: Sun, 05 June 2005
Skąd: Warszawa





Koledzy , bardzo dziękuję za pomoc. Powiem szczerze liczyłem ,że wskażecie coś bardziej z lepkości 5W50, ze względu na program ,ale może faktycznie to za dużo. Auto obecnie ma 525KM.
Ale jak ma być 0W40 to tak będzie , na takim właśnie jeździłem. Zmiana co 6-8 kkm. Powiem ,że nawet po tak krótkim okresie olej jest czarny jak smoła.
Wcześniej lałem już Penrite 10tenhs 0W40 teraz może spróbuje coś innego, chodź nie mam powodów do narzekań ze stosowania tego oleju. Dolewek 0 praca idealna.
Muszę zlać teraz to co na serwisie zalali przy przeglądzie, zapewne jakiś zwyczajny shell 5W30 więc na pewno rewelacji nie ma.
Z dostępnością ww. olejów raczej nie widzę problemu, zawsze wymianę planuje z wyprzedzeniem i jak już olej jest u mnie to wymieniam a nie dopiero szukam jak już jest konieczna wymiana.
Jeszcze raz dzięki za wsparcie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 12 Jan 2018 - 07:06
Post #5615


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(tomek evo @ Thu, 11 Jan 2018 - 22:02) *
Jaki bełkot marketingowy? Konkretnie odpowiadam. Pytanie 2 i 3 wg. ASTM -będzie. Pytanie 1 zapytam. Na piśmie Ci tego nie dam

Bełkot Tomek, bełkot....
bo zasłanianie się, że wg. ASTM czy (czegoś tam jeszcze) ... to jest BEŁKOT i ściemnianie klientowi. Producent silnika jak daje SWOJĄ aprobatę, to ma gdzieś ASTM czy inne organizacje.
Ma być KONKRET.

Podsumowując.
Wciskasz nic nie dające dodatki... takie placebo za chora kasę, albo sprzedajesz prawdopodobnie może coś i dające dodatki...
ale nie informujesz klienta, że po zalaniu takiego olej NIE BĘDZIE SPEŁNIAŁ aprobat producenta (co w skrajnym wypadku może doprowadzić do wycofania się serwisu z naprawy gwarancyjnej) oraz, że silnik nie będzie spełniał przez to norm EURO-5 czy EURO-6


PS
Stawiam 20 PLN, że na 100 userów tego forum... 99 nie wie co to ASTM bez pomocy googla
i jak bym Ciebie dopytał, to też byś nie wiedział wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 12 Jan 2018 - 07:09
Post #5616


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Carlos* @ Fri, 12 Jan 2018 - 00:16) *
Koledzy , bardzo dziękuję za pomoc. Powiem szczerze liczyłem ,że wskażecie coś bardziej z lepkości 5W50, ze względu na program ,ale może faktycznie to za dużo. Auto obecnie ma 525KM.
Ale jak ma być 0W40 to tak będzie , na takim właśnie jeździłem. Zmiana co 6-8 kkm. Powiem ,że nawet po tak krótkim okresie olej jest czarny jak smoła

to masz silnik diesla, że olej czarny jak smoła ? ohmy.gif albo "coś Ty lał wcześniej, że tak olej się spalił".. ?
Na pewno nie ma sensu lać 5/50 a dobry jakościowo 0/40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specu
post Fri, 12 Jan 2018 - 07:16
Post #5617


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 16 August 2005
Skąd: W-wa





CYTAT(Carlos* @ Fri, 12 Jan 2018 - 00:16) *
Wcześniej lałem już Penrite 10tenhs 0W40 teraz może spróbuje coś innego, chodź nie mam powodów do narzekań ze stosowania tego oleju. Dolewek 0 praca idealna.


Skoro jesteś zadowolony to po co chcesz zmieniać?


--------------------
ET 11.58s Mistrz Polski FWD NA 2011r, 2014r, 2015r. 2016r. 2017r. Puchar Polski & King of Poland
Powered by Niuton & Re5pect.pl & Penrite.pl & Syr Garage
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pablo155
post Fri, 12 Jan 2018 - 07:53
Post #5618


Frequent User
Dołączył: Sun, 27 July 2008
Skąd: mazowsze





CYTAT(hexx #2 @ Fri, 12 Jan 2018 - 07:09) *
to masz silnik diesla, że olej czarny jak smoła ? ohmy.gif albo "coś Ty lał wcześniej, że tak olej się spalił".. ?
Na pewno nie ma sensu lać 5/50 a dobry jakościowo 0/40


Może nie o tym aucie, ale wczoraj zlewałem z Giulietty QV Millersa EE 5w40, którego poprzednio sam zalałem do tego silnika, i również był czarny jak z diesla.
Przebieg około 10 kkm, to wzbudziło moje zainteresowanie, i zdjąłem pokrywę zaworów ... dzisiaj zdejmuję miskę do czyszczenia.
Przebieg auta w granicach 80 kkm, serwis wcześniej ASO, i Millers miał co czyścić, ja teraz pewnie też będę miał.


--------------------
G27.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 12 Jan 2018 - 08:01
Post #5619


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





a nie ubyło leju w tym AR ?
bo o ile w dieslu sprawa jasna skąd bierze się zanieczyszczenie oleju na czarno.. o tyle coś takiego w silniku w silniku PB jest coś nie tak
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carlos*
post Fri, 12 Jan 2018 - 08:56
Post #5620


User
Dołączył: Sun, 05 June 2005
Skąd: Warszawa





CYTAT(hexx #2 @ Fri, 12 Jan 2018 - 07:09) *
to masz silnik diesla, że olej czarny jak smoła ? ohmy.gif albo "coś Ty lał wcześniej, że tak olej się spalił".. ?
Na pewno nie ma sensu lać 5/50 a dobry jakościowo 0/40


Diesla tez mam i to nie jednego wink.gif ale odnosząc się do M4 to identyczny olej zlewałem ten co zalali w serwisie BMW- zapewne SHELL jak i ten który ja wlewałem Penrite 0W40.
Obydwa te oleje wyglądały jak smoła. Nie wyobrażam sobie jazdy na takim oleju przez taki okres co zaleca producent. Nawet w ostro traktowanym EVO X nigdy takiego oleju nie miałem. Nie wiem co może być przyczyna takiego koloru oleju, ale temp. oleju bynajmniej ta którą widzę na zegarach nigdy nie przekracza 115 stC.

@specu - zastrzeżeń do Penrite nie miałem , ale dlatego pytam, bo zrobiłem program i moc wzrosła o prawie 100KM i tylko dlatego , myślałem że może i olej trzeba inny zapodać , ale jak widać nie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

367 Stron V  « < 279 280 281 282 283 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 03:46