Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> opel x20xer + turbo ,jakie ?
Sane
post Sat, 08 Dec 2007 - 12:29
Post #21


Moderator
Dołączył: Thu, 17 March 2005
Skąd: ludzi znam tu i tam





skoro od począku planowałeś turbo, to trzeba było kupić z20let/z20leh a nawet c20let, z którego łatwiej i taniej wykrzesać 300 KM niż np. z tego pierwszego i jeszcze sporo w portfelu by zostało...


--------------------
Dupowóz: Honda Accord CL7 Sport GT
Do upalania: Był Civic, nie ma Civica...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 08 Dec 2007 - 12:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
klonek78
post Sat, 08 Dec 2007 - 15:44
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





CYTAT("Zgred":28ywbe8q)
Klonek-nic nie myśle,poprostu pytam...


więc po za CR w zasadzie różnic nie widać pomiędzy twoimi tłokami a tymi z leta - kształt (c20let jest ciut głębszy), masa, wymiary, sposób wykonania (odkucia), producent - jedynie nie można stwierdzić z jakiego materiału, ale nie sądzę żeby tu była różnica.

też miałem zamiar kupić tłoki od c20let, ale po pierwsze używki są zazwyczaj w strasznym stanie, a po drugie jak dostałem używki do ręki to już w ogóle stwierdziłem, że "zamienił stryjek"


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michalek206
post Sat, 08 Dec 2007 - 20:31
Post #23


User
Dołączył: Fri, 23 November 2007
Skąd: Kraków





CYTAT("Sane":2o5203hf)
skoro od począku planowałeś turbo, to trzeba było kupić z20let/z20leh a nawet c20let, z którego łatwiej i taniej wykrzesać 300 KM niż np. z tego pierwszego i jeszcze sporo w portfelu by zostało...

Jeśli chodzi o z20let to szukałem ... na niemieckich i angielskich stronkach , ceny po prostu rzucały na kolana ... wiem że zaraz mi tu ktoś powie ze przecież taki silnik można wyrwać za 5 tyś , ok to dajcie linka jak bedzie to nawet zapłacę tej osobie która go znalazła ... jeśli chodzi o c20 to już nawet nie pamiętam o co chodziło ale musiałbym coś tam przerabiać bo astra g ma inaczej coś rozwiązane , pozatym c20let musiałby przejsć remont full który by wyszedł pewnie tyle co mój teraźniejszy silnik .. a mój jest po remoncie ... opcja była żeby wsadzić tam normalnego xer tyle ze zrobić z niego 180 - 190 KM i jak dostałem od znajomych namiary na ten silnik to myślałem że to seryjny xer , dopiero jak go zobaczyłem i pogadałem z kolesiem to padło że będzie zakładane turbo ... wcześniej na tym silniku był kompresor , potem auto uległo Uwaga! spaleniu i ktoś zaczął ale nie skończył mody , wsadził tłoki od c20 itp .. teraz zastanawiam się naprawdę czy w to brnąć dalej , staram sie być "twardy" ale powoli im więcej czytam i sie dowiaduje to zaczynam sie bać licze na koszta około 15000 zł , za przyrost mocy rzędu ok 150 KM , powiedzcie mi , czy mógłbym zostawić skrzynię którą mam obecnie ?? tylko wzmocnić sprzęgło jakoś ?? zastanawiałem się nad spiekiem ale nie ucieszył mnie fakt małej wytrzymałości takich spieków i ciężka jazda w mieście ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Sat, 08 Dec 2007 - 21:39
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





Nie musisz dawac spieka. Mozesz wzmocnic docisk i jezdzic na sprzegle organicznym.

Pozdr
Jadzwin


--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michalek206
post Sat, 08 Dec 2007 - 21:47
Post #25


User
Dołączył: Fri, 23 November 2007
Skąd: Kraków





CYTAT("Jadzwin":gl47uyhp)
Nie musisz dawac spieka. Mozesz wzmocnic docisk i jezdzic na sprzegle organicznym.

Pozdr
Jadzwin


oo jadźwin dużo o Tobie słyszałem a nawet widziałem w xs Twoją furencję
a jakie dać sprzęgło ?? tzn od np leta ?? muszę kupić skrzynię ale chciałbym dać moją z 1,8 .. mam tam o ile się nie mylę f18 .. pojeździ na niej czy raczej do kosza?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Sat, 08 Dec 2007 - 21:55
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





CYTAT("Michalek206":1v8krr26)
CYTAT("Jadzwin":1v8krr26)
Nie musisz dawac spieka. Mozesz wzmocnic docisk i jezdzic na sprzegle organicznym.

Pozdr
Jadzwin


oo jadźwin dużo o Tobie słyszałem a nawet widziałem w xs Twoją furencję
a jakie dać sprzęgło ?? tzn od np leta ?? muszę kupić skrzynię ale chciałbym dać moją z 1,8 .. mam tam o ile się nie mylę f18 .. pojeździ na niej czy raczej do kosza?


wyślij zamach do Radzikowskiego, a dostaniesz z powrotem odchudzone koło, normalną tarczę i docisk z podwójnym słoneczkiem - u mnie w zupełności wystarcza. skrzynia f18 długo nie pożyje bo już w serii pada - poszukaj od opla F20 lub od daewoo D20


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Sat, 08 Dec 2007 - 22:01
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





Ja mam od Radzikowskiego wzmocniony docisk + spiek ale ja chce wieksze moce no i mi na trwalosci spieka nie zalezy bo jak w ciagu roku moje auto przejedzie 5000 km to bedzie dobrze
Co do skrzyni to mam F18 i zapasowa F20. Optymalnie byloby miec F28 ale ciezko dostepny towar no i te ceny teraz
Zawsze mozna kupic gear set Quaife za 2600 funtow + synchronizatory za 1500 funtow

Na Twoim miejscu skrzynia bym sie nie przejmowal. Jak sie wysypie zalozysz kolejna. Sa naprawde teraz tanie.

Pozdr
Jadzwin


--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kola
post Sun, 09 Dec 2007 - 01:32
Post #28


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 August 2004
Skąd: Kraków





CYTAT("Michalek206":37ksimzt)
CYTAT("Sane":37ksimzt)
skoro od począku planowałeś turbo, to trzeba było kupić z20let/z20leh a nawet c20let, z którego łatwiej i taniej wykrzesać 300 KM niż np. z tego pierwszego i jeszcze sporo w portfelu by zostało...

Jeśli chodzi o z20let to szukałem ... na niemieckich i angielskich stronkach , ceny po prostu rzucały na kolana ... wiem że zaraz mi tu ktoś powie ze przecież taki silnik można wyrwać za 5 tyś , ok to dajcie linka jak bedzie to nawet zapłacę tej osobie która go znalazła ... jeśli chodzi o c20 to już nawet nie pamiętam o co chodziło ale musiałbym coś tam przerabiać bo astra g ma inaczej coś rozwiązane , pozatym c20let musiałby przejsć remont full który by wyszedł pewnie tyle co mój teraźniejszy silnik .. a mój jest po remoncie ... opcja była żeby wsadzić tam normalnego xer tyle ze zrobić z niego 180 - 190 KM i jak dostałem od znajomych namiary na ten silnik to myślałem że to seryjny xer , dopiero jak go zobaczyłem i pogadałem z kolesiem to padło że będzie zakładane turbo ... wcześniej na tym silniku był kompresor , potem auto uległo Uwaga! spaleniu i ktoś zaczął ale nie skończył mody , wsadził tłoki od c20 itp .. teraz zastanawiam się naprawdę czy w to brnąć dalej , staram sie być "twardy" ale powoli im więcej czytam i sie dowiaduje to zaczynam sie bać licze na koszta około 15000 zł , za przyrost mocy rzędu ok 150 KM , powiedzcie mi , czy mógłbym zostawić skrzynię którą mam obecnie ?? tylko wzmocnić sprzęgło jakoś ?? zastanawiałem się nad spiekiem ale nie ucieszył mnie fakt małej wytrzymałości takich spieków i ciężka jazda w mieście ...


Po pierwsze wałki od x20xer nie nadają się do silnika turbo. Po drugie ja bym wolał zainwestować w c20let, bo jest to jednostka sprawdzona w modyfikacjach i dosyć wytrzymała.


--------------------
Calibra 2.0 TDI by TTC 249 KM/467 Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Sun, 09 Dec 2007 - 11:36
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





CYTAT("kola":352tnodw)
Po pierwsze wałki od x20xer nie nadają się do silnika turbo. Po drugie ja bym wolał zainwestować w c20let, bo jest to jednostka sprawdzona w modyfikacjach i dosyć wytrzymała.


a czemu niby się nie nadają??


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marty
post Sun, 09 Dec 2007 - 12:04
Post #30


Super User
Dołączył: Mon, 01 March 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("klonek78":2hqh942u)
CYTAT("Zgred":2hqh942u)
Klonek-nic nie myśle,poprostu pytam...


więc po za CR w zasadzie różnic nie widać pomiędzy twoimi tłokami a tymi z leta - kształt (c20let jest ciut głębszy), masa, wymiary, sposób wykonania (odkucia), producent - jedynie nie można stwierdzić z jakiego materiału, ale nie sądzę żeby tu była różnica.

też miałem zamiar kupić tłoki od c20let, ale po pierwsze używki są zazwyczaj w strasznym stanie, a po drugie jak dostałem używki do ręki to już w ogóle stwierdziłem, że "zamienił stryjek"


Nie wiem jak to wszystko sie ma do tlokow z Daewoo, ale my z Kivim w celach porownawczych przecielismy tlok z C20XE oraz tlok z C20LET i zarowno pod wzgledem konstrukcyjnym jak i materialowym jest to zupelnie inna bajka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Harm
post Sun, 09 Dec 2007 - 12:15
Post #31


Super User
Dołączył: Sat, 06 September 2003
Skąd: Łódź





CYTAT("marty":3rb7lkr8)
Nie wiem jak to wszystko sie ma do tlokow z Daewoo, ale my z Kivim w celach porownawczych przecielismy tlok z C20XE oraz tlok z C20LET i zarowno pod wzgledem konstrukcyjnym jak i materialowym jest to zupelnie inna bajka.


mozesz wstawic fotki ? napewno znajdzie sie wiecej osob zainteresowanych


--------------------
------------------------------------------------------------------------------
sportexhaust.pl Układy wydechowe i dolotowe ze stali nierdzewnej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marty
post Sun, 09 Dec 2007 - 12:22
Post #32


Super User
Dołączył: Mon, 01 March 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("Harm":eb350pn3)
CYTAT("marty":eb350pn3)


Nie wiem jak to wszystko sie ma do tlokow z Daewoo, ale my z Kivim w celach porownawczych przecielismy tlok z C20XE oraz tlok z C20LET i zarowno pod wzgledem konstrukcyjnym jak i materialowym jest to zupelnie inna bajka.


mozesz wstawic fotki ? napewno znajdzie sie wiecej osob zainteresowanych


To było już jakis czas temu, ale jeśli Kivi nie zrobil jeszcze generalnych porzadkow w warsztacie i nie wyrzucił tych tlokow, to pstrykniemy fotke.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Sun, 09 Dec 2007 - 12:49
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





CYTAT("marty":25xeu5w6)
Nie wiem jak to wszystko sie ma do tlokow z Daewoo, ale my z Kivim w celach porownawczych przecielismy tlok z C20XE oraz tlok z C20LET i zarowno pod wzgledem konstrukcyjnym jak i materialowym jest to zupelnie inna bajka.


ja mam do przecięcia swoje tłoki i chętnie bym obejżał przekrój let'a - natomiast xe występowały w dwóch wersjach - forget i cast łatwo poznać po oznaczniach na tłokach - 86P (forget) i 86F (cast)


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marty
post Sun, 09 Dec 2007 - 13:05
Post #34


Super User
Dołączył: Mon, 01 March 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("klonek78":1xoom9rf)
CYTAT("marty":1xoom9rf)
Nie wiem jak to wszystko sie ma do tlokow z Daewoo, ale my z Kivim w celach porownawczych przecielismy tlok z C20XE oraz tlok z C20LET i zarowno pod wzgledem konstrukcyjnym jak i materialowym jest to zupelnie inna bajka.


ja mam do przecięcia swoje tłoki i chętnie bym obejżał przekrój let'a - natomiast xe występowały w dwóch wersjach - forget i cast łatwo poznać po oznaczniach na tłokach - 86P (forget) i 86F (cast)


Miałem obydwa rodzaje tłokow od XE - starsze (kute) i nowsze (odlewane). Roznia sie one nie tylko materialem i oznaczeniem, maja zupelnie inny ksztalt plaszcza i nie sposob je pomylic nawet na pierwszy rzut oka. Cielismy oczywiscie starszy typ, majacy opinie mocnieszego, gdyz chcielismy przekonac sie czy mozna bezpiecznie zdjac z niego troche materialu w celu odprezenia silnika turbo. Po porownaniu przekrojow tloka XE i tloka LET, nie podjelismy tego ryzyka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
warik
post Sun, 09 Dec 2007 - 13:13
Post #35


User
Dołączył: Fri, 06 May 2005
Skąd: Rzeszów





[quote="Michalek206"]
Jeśli chodzi o z20let to szukałem ... na niemieckich i angielskich stronkach , ceny po prostu rzucały na kolana ... wiem że zaraz mi tu ktoś powie ze przecież taki silnik można wyrwać za 5 tyś , ok to dajcie linka jak bedzie to nawet zapłacę tej osobie która go znalazła ...

za daleko szukałeś wystarczyło pomyśleć w jakich autkach występuje z20let? najwięcej w astrach coupe turbo szukasz forum astry coupe i piszesz posta w dziale giełda [K] Z20LET i ja Ci odpisuje, że mam takie coś - silnik + osprzęt + skrzynia + półośki z przegubami
no ale spóźniłeś sie z tydzień
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Sun, 09 Dec 2007 - 14:05
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





jak by się przypadkiem znalazły wasze pocięte tłoki to chętnie zobaczę te fotki i jak mi się uda rozciąć moje to wrzucę swoje fotki

Added after 50 minutes:

może się komuś przyda....

CYTAT
In the inside of every MAHLE - Piston you can find a casting number.
This number consists out of two numbers, then a letter and again two numbers.
From the letter you can find out of what kind the piston is:

D... Duotherm piston
F... Squeeze-cast piston
KB... Ferrotherm piston
L... Solid skirt piston
P... Forged piston
V... Auto-/Hydrothermik piston/
Auto-/Hydrothermatik piston

For example: A piston with the casting number 96 P 26 would be a forged piston.

Mit freundlichen Grüßen / Kind Regards

Claudia Richter
MAHLE Aftermarket GmbH


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waszka
post Sun, 09 Dec 2007 - 14:28
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Wed, 12 January 2005
Skąd: ScyZZor'kowo





CYTAT("Michalek206":2seao150)
korby bez obaw wytrzymają ... w każdym razie o to się nie boję ..


Skąd ta pewność ?
Masz w tym temacie jakieś doświadczenie czy kierujesz sie tylko teorią ?
Ta pewność czasem dużo kosztuje


--------------------
Nauka jazdy,przygotowywanie do KJS/OES - /Tor Kielce,Ułęż,NMnP/ - pisać PW ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michalek206
post Sun, 09 Dec 2007 - 14:46
Post #38


User
Dołączył: Fri, 23 November 2007
Skąd: Kraków





Po pierwsze wałki od x20xer nie nadają się do silnika turbo. Po drugie ja bym wolał zainwestować w c20let, bo jest to jednostka sprawdzona w modyfikacjach i dosyć wytrzymała. <- Kola , potrafisz to uzasadnić czy napisałeś tak dla sportu ?? przed remontem silnika , jeździł on na kompresorze... i oczywiście też bym wolał zainwestować w tego leta !! ale ja nie gadam tylko robie , i kupiłem taki silnik jaki był!! oczywiście że mógłbym jeszcze 10 lat szukać tego głupiego let'a ale chce wreszcie coś robić a nie gadać i szukać , fakt wyjdzie mnie to więcej ale będę wiedział co w środku piszczy...

Added after 6 minutes:

CYTAT("waszka":32p98xkt)
CYTAT("Michalek206":32p98xkt)
korby bez obaw wytrzymają ... w każdym razie o to się nie boję ..


Skąd ta pewność ?
Masz w tym temacie jakieś doświadczenie czy kierujesz sie tylko teorią ?
Ta pewność czasem dużo kosztuje


Oczywiście że nie jestem 100% pewny , i możemy tak gdybać i gdybać , więc powiem Ci tak , liczę na to z całego serca ze wytrzymają po kilku przykładach z tego forum i z reala twierdzę że do 300 KM powinno to śmigać , jak się rozwalą to trudno , koniec z tuningiem , sprzedam auto i kupie już w serii mocniejsze , jak to mówią ryzyk-fizyk , na pewno nie wydam 3000zł na korby bo tyle dałem za silnik .. to ma być projekt drut i stage 1 planuję wykonać w miarę tanio , po to , by stage 2 wszystko udoskonalić .. teraz obliczyłem koszta na spokojnie 15 000 , to wystarczy jak na początek ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Sun, 09 Dec 2007 - 14:50
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





wałkami się nie przejmuj - jeździć będzie i to nieźle

ja bym u siebie przynajmniej wałek wydechowy założył od xer'a


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marty
post Sun, 09 Dec 2007 - 14:51
Post #40


Super User
Dołączył: Mon, 01 March 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("Michalek206":3hyust7q)
Po pierwsze wałki od x20xer nie nadają się do silnika turbo.

Klonek78 juz zadal to pytanie, ja je ponowie: czemu tak twierdzisz? Te konkretne sie nie nie nadaja, czy ogolnie walki od wolnossacego silnika nie zdadza wg Ciebie egzaminu w polaczeniu z turbodoladowaniem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 07:39