Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Optymalny wydech do C25XE N/A (2.5 V6 Opla)
ziemniak
post Thu, 20 Sep 2007 - 15:10
Post #1


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 May 2007
Skąd: Whitestock





Witam
O srednice nie pytam, tylko o sama zawartosc tego wydechu ;p W sensie ze co ma byc po drodze od kolektora do koncowego? W 2.0 8v najlepszy byl uklad na dwoch tlumikach przelotowych, przy czym ten pierwszy musial byc w miejscu kata A jak to wyglada w V6? W tej chwili mam zrobione kolektory wydechowe i nie wiem co ma isc dalej krotko mowiac Jest cos na co V-ka jest uczulona, albo co bardzo lubi?
Pzdr i dzieki za odp


--------------------
Soda Cleaning System
_http://sodujemy.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 20 Sep 2007 - 15:10
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ziemniak
post Mon, 08 Oct 2007 - 10:49
Post #2


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 May 2007
Skąd: Whitestock





CYTAT("ziemniak":ypzplp0q)
Witam
O srednice nie pytam, tylko o sama zawartosc tego wydechu ;p W sensie ze co ma byc po drodze od kolektora do koncowego? W 2.0 8v najlepszy byl uklad na dwoch tlumikach przelotowych, przy czym ten pierwszy musial byc w miejscu kata A jak to wyglada w V6? W tej chwili mam zrobione kolektory wydechowe i nie wiem co ma isc dalej krotko mowiac Jest cos na co V-ka jest uczulona, albo co bardzo lubi?
Pzdr i dzieki za odp

Nikt nie wie??


--------------------
Soda Cleaning System
_http://sodujemy.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Mon, 08 Oct 2007 - 21:46
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Jak masz seryjne wałki to śmiało możesz podjechać z grubej rury, przesadna grubość nie będzie miała tu praktycznie negatywnego wpływu, zrobił bym coś o średnicy pomiędzy 63,5 a 70mm


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ziemniak
post Tue, 09 Oct 2007 - 10:34
Post #4


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 May 2007
Skąd: Whitestock





Walki sa od 3.0, dolot tez. Same kolektory z kwasowki, srednica wewnetrzna .... nie pamietam ale nie o to pytanie
Jaka ma byc srednica wiem, pytanie jest takie: Co ma byc po drodze od kolektora do koncowego Czyli; czy ma byc jeden przelot, dwa , czy moze wcale tongue.gif Przerabial ktos ten temat?
Pzdr


--------------------
Soda Cleaning System
_http://sodujemy.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrSpike
post Tue, 09 Oct 2007 - 14:44
Post #5


Super User
Dołączył: Thu, 17 August 2006
Skąd: Warszawa





CYTAT("ziemniak":3ljpc4yg)
Walki sa od 3.0, dolot tez. Same kolektory z kwasowki, srednica wewnetrzna .... nie pamietam ale nie o to pytanie
Jaka ma byc srednica wiem, pytanie jest takie: Co ma byc po drodze od kolektora do koncowego Czyli; czy ma byc jeden przelot, dwa , czy moze wcale tongue.gif Przerabial ktos ten temat?
Pzdr


silnik jak silnik. nie sadze aby mial jakies "ale". ilosc tlumikow raczej zalezy od tego jak chcesz miec glosno. jak lubisz jezdzic ze stoperami w uszach to nie rob srodkowego zyskasz tyle co nic a bedzie Cie slychac z daleka. koncowy musisz dac komorowy bo to wolnossak.

pozdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ziemniak
post Tue, 09 Oct 2007 - 15:35
Post #6


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 May 2007
Skąd: Whitestock





CYTAT("MrSpike":2v2wr0n6)
silnik jak silnik. nie sadze aby mial jakies "ale". ilosc tlumikow raczej zalezy od tego jak chcesz miec glosno. jak lubisz jezdzic ze stoperami w uszach to nie rob srodkowego zyskasz tyle co nic a bedzie Cie slychac z daleka. koncowy musisz dac komorowy bo to wolnossak.

pozdr

A tu sie nie zgodze Specjalnie przytoczylem przyklad 2.0 8v opla. Tam np robi roznice chociazby umiejscowienie srodkowego , ktory powinien byc w miejscu ori katalizatora. Koncowy tez nie moze byc "za luzny"....


--------------------
Soda Cleaning System
_http://sodujemy.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kezorm
post Tue, 09 Oct 2007 - 16:31
Post #7


User
Dołączył: Mon, 09 October 2006





mialem omege 3,0 v6, kolektory seryjne, krtoki dolot ( wywalone przepustnice z dolotu, stozek w obudowie z doprowadzeniem zimnego powietrza sprzed auta).

wydech mialem nastepujacy:

zamiast katalizatorow byla rura, pozniej seria (nowe tlumiki jakis polski wyrob) bylo glosno i nic poza tym

wywalilem rurki i wstawilem w to miejsce puszki rozprezne i od razu z dolu lepiej zaczela sie zbierac, na hamowni nie bylem, mialem gdzies czasy pomiarow gpsem jesli chodzi o przyspieszenia na poszczegolnych biegach 60-100 oraz 80-120 ale po formacie kompa nie mam juz ale bylo lepiej

puszki rozprezne zaproponowal mi kolega z CT, a jemu podobno tez ktos to rozwiazanie polecil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Tue, 09 Oct 2007 - 16:32
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





wszystko zależy czy chcemy zwiększyć Nm czy KM i w jakim zakresie obrotów i oczywiście rozpatrywanie samego wydechu bez uwzględnienia co się dzieje w dolocie jest trochę bez sensu....


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrSpike
post Tue, 09 Oct 2007 - 17:23
Post #9


Super User
Dołączył: Thu, 17 August 2006
Skąd: Warszawa





CYTAT("klonek78":ivmscmra)
wszystko zależy czy chcemy zwiększyć Nm czy KM i w jakim zakresie obrotów i oczywiście rozpatrywanie samego wydechu bez uwzględnienia co się dzieje w dolocie jest trochę bez sensu....


madrego i to i przyjemnie poczytac
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ziemniak
post Tue, 09 Oct 2007 - 21:55
Post #10


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 May 2007
Skąd: Whitestock





CYTAT("klonek78":1j3urs36)
wszystko zależy czy chcemy zwiększyć Nm czy KM i w jakim zakresie obrotów i oczywiście rozpatrywanie samego wydechu bez uwzględnienia co się dzieje w dolocie jest trochę bez sensu....

Prosze, rozwin temat Bardziej mi zalezy na NM niz na KM


--------------------
Soda Cleaning System
_http://sodujemy.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Tue, 09 Oct 2007 - 22:05
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





CYTAT("ziemniak":250gqou7)
CYTAT("klonek78":250gqou7)
wszystko zależy czy chcemy zwiększyć Nm czy KM i w jakim zakresie obrotów i oczywiście rozpatrywanie samego wydechu bez uwzględnienia co się dzieje w dolocie jest trochę bez sensu....

Prosze, rozwin temat Bardziej mi zalezy na NM niz na KM


http://www.grabowski.com.pl/

miłej lektury i spróbuj coś policzyć - bo czyta się fajnie a z liczniem już ciężej

pzdr.


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lolo
post Tue, 09 Oct 2007 - 22:20
Post #12


Rookie
Dołączył: Sat, 08 November 2003
Skąd: Polska





CYTAT("kezorm":12dct8mc)
mialem omege 3,0 v6, kolektory seryjne, krtoki dolot ( wywalone przepustnice z dolotu, stozek w obudowie z doprowadzeniem zimnego powietrza sprzed auta).

wydech mialem nastepujacy:

zamiast katalizatorow byla rura, pozniej seria (nowe tlumiki jakis polski wyrob) bylo glosno i nic poza tym

wywalilem rurki i wstawilem w to miejsce puszki rozprezne i od razu z dolu lepiej zaczela sie zbierac, na hamowni nie bylem, mialem gdzies czasy pomiarow gpsem jesli chodzi o przyspieszenia na poszczegolnych biegach 60-100 oraz 80-120 ale po formacie kompa nie mam juz ale bylo lepiej

puszki rozprezne zaproponowal mi kolega z CT, a jemu podobno tez ktos to rozwiazanie polecil

czy takiego rodzaju puszki rozprężne zastosowałeś?
[url:12dct8mc]http://www.jmj.com.pl/site_files/photo_duze/strumienica1.jpg[/url:12dct8mc]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ziemniak
post Wed, 10 Oct 2007 - 09:44
Post #13


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 May 2007
Skąd: Whitestock





CYTAT("klonek78":3un4zvwq)
... a z liczniem już ciężej ...

Dzieki Z liczeniem nie bedzie problemu, bo w mat-fizie bylem w liceum W wolnej chwili poczytam i w razie czego bede pytal dalej
Pzdr


--------------------
Soda Cleaning System
_http://sodujemy.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kezorm
post Wed, 10 Oct 2007 - 10:28
Post #14


User
Dołączył: Mon, 09 October 2006





CYTAT("lolo":rzwp28sd)
CYTAT("kezorm":rzwp28sd)
mialem omege 3,0 v6, kolektory seryjne, krtoki dolot ( wywalone przepustnice z dolotu, stozek w obudowie z doprowadzeniem zimnego powietrza sprzed auta).

wydech mialem nastepujacy:

zamiast katalizatorow byla rura, pozniej seria (nowe tlumiki jakis polski wyrob) bylo glosno i nic poza tym

wywalilem rurki i wstawilem w to miejsce puszki rozprezne i od razu z dolu lepiej zaczela sie zbierac, na hamowni nie bylem, mialem gdzies czasy pomiarow gpsem jesli chodzi o przyspieszenia na poszczegolnych biegach 60-100 oraz 80-120 ale po formacie kompa nie mam juz ale bylo lepiej

puszki rozprezne zaproponowal mi kolega z CT, a jemu podobno tez ktos to rozwiazanie polecil

czy takiego rodzaju puszki rozprężne zastosowałeś?
[url:rzwp28sd]http://www.jmj.com.pl/view_big_photo.php?lang=pl&img=strumienica1.jpg&title=U3RydW1pZW5pY2ErdytvYnVkb3dpZStrYXRhbGl6YXRvcmFfeitydXIlQzQlODUrc2l0b3clQz
QlODU=&width=512&height=384[/url:rzwp28sd]


nieprawidlowy link
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 03:14