Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> ASN wariatory - rozrząd -mity i fakty
Heniek22
post Thu, 18 Feb 2021 - 19:00
Post #1


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





Siemanko

Mam pytanie odnośnie ASNa.
Czy ktoś próbował kiedyś ustawić rozrząd i mieć synchro na 0 ? Temat rzeka w necie.
Kupiłem fajnego po kosztach ... Silnik w miare zdrowy ale rozrząd do wymiany i przy okazji chce rozebrać wariatory . Teraz tak wydech już słyszę że na zimnym dzwoni po nocy. Podobno norma zanim ciśnienie oleju go nabije ale skoro dzwoni to ten bolec / blokada juz tam pewnie wystukał fasolkę z otworu.
Korekty paliwowe ma całkiem przyzwoite i bliskie zera
natomiast synchro to : 2 3 10 7
Podobo po wymianie rozrzadu nawet z blokadami nie ma bata żeby uzyskać to co było a tym bardziej żeby zbliżyc sie do 0 . Podobno to tez słyszałem od kilku ludzi że tam 0 nie będzie bo ona ma tolerancje w której będzie pracować.

Może ktoś wałkował ten temat bo mam zamiar zregenerowac te wariatory bo silnik całkiem przyzwoicie jedzie bierze mało oleju (odziwo) nic nie kopci. geometria kolektora dizała elegancko i auto nigdy nie widziało gazu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 18 Feb 2021 - 19:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kris4cars
post Thu, 18 Feb 2021 - 20:33
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





dłubałem w ASN, nawet w kółkach i z tego co pamiętam to te synchro podają fazy księżyca.
Wymieniłem rozrząd, auto śmigało pół roku od czasu do czasu wywalając błąd wypadania zapłonu, złej fazy, przegrzanych katów.
Według kompa sychro ~30 czyli dużo. Po wymianie świec synchro nagle wskoczyło w zakres +/- 10. Ale nadal potrafiło siać dziwnymi błędami. Po wymianie sond na inne błędy znikły i auto znowu latało jakiś czas bez zająknięcia. Później znowu coś zaczeło się krzaczyć i właściciel chciał regenerować kółka i fazatory, po wymianie cewek zapłonowych znowu wszystko wróciło do normy i synchro znowu wróciło do normy laugh.gif dziwne te ASN-y
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Fri, 19 Feb 2021 - 04:51
Post #3


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





W tej usuwam sai i katy bo wydech jest jak ser szwajcarski więc i tak musze zrobić od nowa cały. A że wyjmuje silnik żeby go przejrzeć i uszczelnić w kilku miejscach to mam to po drodze.
Jedno co mnie dziwi .... one nie mają sond za katem ?
Tak jak mówię auto nie ma jakiś problemów ... sprzedający poinformował mnie że auto ma uszkodzoną przepływkę ale żadnego takiego błedu nie ma auto jedzie dobrze ma do wymiany tylko rozrząd i słyszę przy odpalaniu ten jeden wariator.

Nie chce przekombinować i zagłębić się tam za bardzo puszczając przodem moje ego i pedantyczne zachcianki że ma być igła bo jak faktycznie są takie jaja to moge potem się nie wygrzebać z tego tematu biggrin.gif biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 19 Feb 2021 - 10:37
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Mają fabrycznie sondy za katem. Przednie szerokopasmowe, tylke wąskopasmowe. Tylnej sondy nie mają na przykład 1.8tsi BZB (a przednia wąska) i kilka innych tsi/tfsi jako ciekawostka fabrycznie (a potrafią wywalić P0420). smile.gif
Kąty adaptacji każdego wałka z osobna podają realne, a nie z księżyca.
Rozrząd w nich ustawia się na blokady, a potem koryguje zgodnie z odczytem synchro bez blokad już.
Wariatory pieprzą się i zacinają w nich na potęgę, można mieć różne synchro przez 5minut stygnięcia i ponownym odpaleniu na jednym wałku jak wariator kutasi.
Ten silnik to śmieć pomieszany z gównem, nawet nie chce mi się wspominać o głowicach, blokach, uszczelkach, a zdarzają się stosunkowo często nawet takie co krzywkę wałka zjadają albo panewkę.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Fri, 19 Feb 2021 - 10:53
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





Czyli ustawia się go coś jak w TDi PD w kanale 4 tylko dla każdego wałka z osobna ? Popuszcza się ta śrubę na ten specjalny klucz i reguluje ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 19 Feb 2021 - 14:34
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





W PD nie masz fazatora sterowanego PWM, więc pokazuje synchro na sztywno i fazator Cię nie ratuje na zero doprowadzając wałek.

W ASN tak, każdy wałek osobno ustawiasz, blokady służą tylko do pierwszego odpalenia, żeby dalej dokończyć temat diagnostyką.

Jak pokazuje Ci 7 stopni adaptacji to tyle fazator musi ratować temat ze względu na ustawienie wałka mechaniczne.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Sat, 20 Feb 2021 - 06:54
Post #7


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





Ok czaje ... no to się zabawię tym gównolitem ... Dzisiaj jak zdążę to z ciekawości shamuje to i zobaczę ile to odbiega od serii
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Sat, 22 May 2021 - 16:38
Post #8


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





Siemanko. Dzisiaj w końcu udało mi się ruszyć to auto. Kupiłem sobie gnoma ogrodowego bo totalnie nie mam na niego czasu.
Auto lata na PB98
Błędy pokasowane rozjeździłem go trochę i zrobiłem jakies logi.

Bardzo prosze o wasza interpretację.
Moje wnioski to jedna z sond nr 1 umiera.
Sondy nr 2 usuwam razem z SAI. i katami ze względu na mega zgnity cały układ wydechowy bo będę robić cały nowy jakis luźniejszy.

Nie podoba mi się przepływka. Auto po przyjechaniu zgaszeniu i ponownym wyjechaniu miało problem z utrzymaniem obrotów jałowych - gasło - Ale jak tylko dodało się gaz szło OK.
Wariatory wydają się OK. załączają się bez problemu. Oleju tez nie ubyło i w miare równo jedzie. Nic nie poszarpuje nie ujmuje mocy naprawde jedzie bardzo przyjemnie z kazdego biegu i dobrze reaguje na gaz. Poza tym jest ładny czysty i nie ma mocnych wycieków.
Błedy które pojawiły się po logach
17511 Sonda 1 zespół grzejny P1103 - moc za mała
17548 Sonda 2 P1140 Rezystancja wewnętrzna zbyt duża

I tak wyjmuje ten silnik jeszcze chce go zhamować z ciekawości.

http://vaglogi.pl/log-001_002_003_g4oQ6.html Dynam.
http://vaglogi.pl/log-001_002_091_Z8Own.html Stat.
http://vaglogi.pl/log-015_016_090_3B6g3.html Dynam.
http://vaglogi.pl/log-091_093_8GFdqz.html - STAT.
http://vaglogi.pl/log-091_093_NMCNZG.html - Dynam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Tue, 01 Jun 2021 - 09:45
Post #9


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





Panowie mam pytanie

Pierwsza sprawa wykres



Wydech rozwalony świece wypalone ogólnie trzeba go popieścić.
Pomierzone ciśnienia i kompresja i jest OK

Zdjąłem wydech i popatrzyłem w katy . Prawych brak a lewy jest cały.

Mówi się że nie wolno wywalać katów w ASN przy robieniu wydechu bo Niut spadnie znacznie. U mnie go brakuje ALE gadałem z BAQ Exhaust i powiedział mi że moge robić bez problemu bez katów tylko minimalnie zmieni się charakterystyka Nm i mam zrobić cały nowy wydech w średnicy oryginalnego + Xpipe

Do czego dążę. Brakuje umnie momentu ale wyczaiłem że auto było automatem i jest po przekładce na manual.
Czy jest szansa żeby ME7.1.1 z automatu miało obcięte Nm ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Mon, 07 Jun 2021 - 07:24
Post #10


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





silnik wyjęty i od strony pasażera katów nie ma . Jak i pierwszego tak i drugiego.
Ktoś coś ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gelus
post Tue, 08 Jun 2021 - 06:48
Post #11


Super User
Dołączył: Sun, 08 April 2007
Skąd: Polska





akurat natrafilem, https://a4-klub.pl/topic/478030-silnik-asn-jeszcze-w-aucie/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Tue, 08 Jun 2021 - 09:02
Post #12


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





To sugestia żeby tego wywalić ?? biggrin.gif
Po konsultacji z BAQ Exhaust na razie z katów rezygnuję. BAQ twierdzi że Nm nie ma prawa spaść przy zachowaniu oryginalnej średnicy wydechu z 4 tłumikami sportowymi. Zmieni się tylko jego charakterystyka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Wed, 23 Jun 2021 - 19:03
Post #13


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





Siemanko.

Silnik wstepnie rozebrany do rozrzadu i odrazu zabrałem sie za czyszczenie kolektora ssacego i oto co zastałem
Wyłamany zatrzask do wałka / klap zwał jak zwał i brak tego wałka którym sterują gruszki ..... co teraz
na wykresie brakowało 60Nm
Czy ma to aż taki wpływ ? Moim zdaniem tylko dolne partie obrotów
co myślicie .... dokupic to i mieć to czy olać to










Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Fri, 02 Jul 2021 - 09:49
Post #14


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





Widzę że robię sobie pamiętnik biggrin.gif
Piec poskładany
Koła były w miarę ładne uszczelniłem je na nowo. Rozrząd ustawiony wdg procedury z Elsy. Wszystko z blokadami. Zobaczymy jak wyjdzie.
zastanawia mnie jeszcze tylko dlaczego na logach wyżej sonda na jałowym koryguje BANK1 a na obciążeniu bank1 leży na 0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sat, 31 Jul 2021 - 10:09
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Klapki wywaliłeś całkiem? smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Fri, 20 Aug 2021 - 11:16
Post #16


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





Ktoś to już zrobił .

tydzień temu walnołęm 1900km autem. 0,5 setki oleju zabrało płynu zero spalanie w trasie przy 120-130 8L/100

Setup tego auta jest taki : Brak klapek w kolektorze brak katów wydech cały z S4 + Xpipe na początku - auto jedzie odczuwalnie gorzej z dołu ale powyżej 3 tys idzie dużo lepiej. Zmieniła się charakterystyka Nm.

Co do rozrządu jest ustawiony poprawnie z blokadami a synchro wyszło lepiej niż wcześniej.

Miś dzięki za ori soft sondy działają poprawnie a błędy dotyczą tylko drugich sond. Co ciekawe nawet usunięte SAI nie wypada. Natomiast pojawił się jeden błąd który jest cały czas a którego w swojej karierze mechanika nie widziałem nigdy. Nie pamiętam teraz kodu ale opis to za wysokie tarcie. I tego błędu wcześniej nie było ale był ten stary soft. Auto jeździ dobrze pali spoko. Nie robiłem jezcze logów ale interesują mnie korekty. Muszę sprawdzić.

Co do wydechu nie jest głośny ale ma reoznans i na pewno dokładam dwa rezonatory środkowe i chyba nawet z przetłoczeniem żeby go trochę przytkać.
Klapki do kolektora chcę wstawić. Chciałbym żeby ten dół poprawił się na ile może.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Tue, 26 Jul 2022 - 22:09
Post #17


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





http://vaglogi.pl/log-002_033_7wvIQ.html

Zerknie ktoś na log ? Auto jeździ rok bdb bez awarii czy nadmiernych poborów oleju.
Natomiast wydaje mi się że pali trochę więcej niż zawsze.

Mam jeszcze jeden problem od kilku dni że cały bank 2 czy li cyl 4 5 i 6 wali missfire. Objawia się to także mrugać zaczyna check ale auto jedzie wzororwo nie ma szarpania czy nierównej pracy czy spadku mocy.
Jutro zamienie cewki na bankach i zobacze czy sie zmieni natomiast na banku 1 korekta paliwowa troche spora .... Soft seria od misia dalej jeżdżę z błedem drugich sond bez katów i ząłożyłem klapy do kolektora ale tutaj jest jeszcze gorzej niż bez klap. Muszę je wywlaić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:28