Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Rozrząd hybryda vp/pd
korpek
post Sun, 26 Jan 2020 - 19:13
Post #1


User
Dołączył: Sat, 18 April 2015





Witam, chcę zrobić silnik hybrydowy głowica asv dół asz, tylko że blok jest w wersji bez hydronapinacza i brakuje mi tam otworu na jedna małą rolkę z rozrzadu. Zdjęcie nr 1 mój blok asz, zaznaczone na czerwono gdzie powinien być brakujący otwór. Nr 2 blok asv z zaznaczonym otworem/szpilką pod tą rolkę. I teraz pytanie, czy bez tej rolki rozrząd bedzie działał poprawnie? Dużo ludzi niby tak jeździ i to działa. Ktoś wspomniał o dowiercaniu brakującego otworu pod tą szpilkę mocujacą rolkę, ale trafiłem jedą opinię że odlewy bloków są inne i ktoś się dowiercił do płaszcza wodnego.. Robił ktoś taki rozrząd?


Tak wygląda rozrząd bez tej rolki. Zdjęcie z neta , nie patrzcie na czerwone zaznaczenie bo powinno być wyżej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 26 Jan 2020 - 19:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
DealMan
post Sun, 26 Jan 2020 - 20:23
Post #2


Super User
Dołączył: Wed, 11 November 2015





Jest to rolka stabilizująca, działać będzie, ale pasek na pewno szybciej będzie się zużywał, co do wiercenia, nawet jakbyś wwiercił się w płaszcz to możesz szpile wkręcić na kleju i kłopotu nie ma, tam ta szpilak oryginalnie i tak chyba ze 4 zwoje tylko się wkręca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
korpek
post Sun, 26 Jan 2020 - 20:32
Post #3


User
Dołączył: Sat, 18 April 2015





Tam idzie ta krótsza ze zdjęcia? W razię czego na jaki klej to zamontować?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
mateusz1605
post Mon, 27 Jan 2020 - 05:53
Post #4


User
Dołączył: Sun, 03 April 2011
Skąd: Rykały





Dowiercisz się do płaszcza wodnego, jeździłem bez tej rolki i nic złego się nie stało. Raczej wątpię że szpilka wkręcona na klej nie zacznie z czasem( jeśli nie od razu) przeciekać, tam jest naprawdę mało materiału.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zgredd
post Mon, 27 Jan 2020 - 09:10
Post #5


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 March 2012
Skąd: Oborniki Śląskie





Napisałem Ci na FB na grupce że można bez tej rolki jeździć. Po co zakładasz nowy temat bez sensu. I widzę moje zdjęcia ze składania silnika kilka lat temu. Dla potomnych przejeździło 100tys i później auto poszło na graty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
korpek
post Tue, 28 Jan 2020 - 14:12
Post #6


User
Dołączył: Sat, 18 April 2015





Założyłem temat by zasięgnąć więcej opini. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie pompy oleju. Zostawić z asz czy asv?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:52