Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> EDIS 4 problem- ktoś może walczył?
ptq
post Sun, 18 Sep 2016 - 23:45
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





Jest sobie pojazd sterowany DET3 FI i ma EDIS 4 jako zapłon. Borykają go dwa problemy, co do których szukam punktu zaczepienia:
1. W nierównomiernych odstępach silnikiem szarpie. Jakby pojedynczy zapłon wypadał. Kompletnie nie ma reguły- szarpnie raz na kilkaset metrów albo na parę kilometrów. Irytujące to jest mocno.
2. Zupełnie losowo znika sygnał obrotów. Po prostu wskazówka leci na 0 i tyle. Jadąc na gazie silnik gaśnie, bo sterownik gazu potrzebuje ten sygnał, na benzynie też fisiuje i z reguły zdycha. Wystarczy wyłączyć zapłon i włączyć i auto działa, jakby nigdy nic oprócz patrz pkt 1. smile.gif Sygnał obrotów jest brany bezpośrednio z pinu 11 EDISa.

Czujnik na wale wadliwy? Sam EDIS może mieć jakieś problemy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 18 Sep 2016 - 23:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kazip
post Mon, 19 Sep 2016 - 08:15
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sat, 15 August 2009
Skąd: Zamość





Sprawdź dobrze wtyczkę od edisa miałem kiedyś cos podobnego okazało się że jeden pin się wysuwał z wtyczki i traciłem obrotomierz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radom
post Mon, 19 Sep 2016 - 08:57
Post #3


Frequent User
Dołączył: Tue, 30 December 2003
Skąd: Częstochowa





moim zdaniem sam edis może być problemem bo miałem kiedyś 3 sztuki z autozłomu i każdy zachowywał się inaczej (czyt. wszystkie były do dupy)


Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Thu, 01 Mar 2018 - 18:19
Post #4


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





podpinam się z problemem otóż już któryś miesiąc z kolei próbuje podłączyć edisa 4 i za każdym razem muszę przelutowywać z powrotem na oryginalny zapłon bo nie da się na tym jeździć (sterowany det3 w fit) sprawdzałem już 10 różnych tigerrów 3 różne moduły 5 różnych czujników i za każdym razem ten sam problem zapłon przy dodawaniu gazu i odpalaniu lata w lewo i prawo silnik się nie wkręca strzela w dolot lub wydech gaśnie ciężko pali itp jedynie na wolnych obrotach pracuje poprawnie trzyma zadany kąt , zastanawiam się w czym problem bo już wszystkie możliwości wyczerpane może poza jedną zakupem nowego modułu ale wątpie żeby to było to bo 3 edisy ze szrotu zachowują się identycznie


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MichalST
post Thu, 01 Mar 2018 - 19:09
Post #5


User
Dołączył: Sun, 30 November 2014
Skąd: Bielsko-Biała





Odepnij sygnał SAW i zobacz jak będzie się wtedy zachowywać. Co prawda będzie jechać na stałym kącie zapłonu.


--------------------

FF2 ST + EMU
& Lotus 7 Zetec 1.8T + DET3, ubity seryjny tłok przy 330Nm -> swap V6
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Fri, 02 Mar 2018 - 07:03
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Przewody CPS=>edis=>ECU w ekranie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Fri, 02 Mar 2018 - 07:24
Post #7


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Ekrany są, a saw był na samym początku niepodlaczony, teraz próbuje na oryginalnym tigerze od Mazdy postawie czujnik z boku koła zamiast na górze i dam znać


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
markzo
post Sat, 03 Mar 2018 - 11:50
Post #8


Super User
Dołączył: Sun, 22 June 2008
Skąd: Rzeszów





Miałem tak u siebie, problem chyba leży w urządzeniu, nie w aucie/instalacji :/ testowałem 3 sztuki detów, niestety zawsze to samo + często gubiły konfiguracje: odpalam auto po 30min postoju i wszystkie ustawienia wskakują na bazowe :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Sat, 03 Mar 2018 - 15:56
Post #9


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Odpielem pip i saw i det bierze sygnał z seryjnego czujnika wału zaś edis podłączony i silnik nie wkreca się wyżej jak 2 tys a i postawiłem czujnik z boku koła też to nic nie daje


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Sat, 03 Mar 2018 - 16:45
Post #10


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Znalazłem przyczynę, miałem podłączone 4 oddzielne cewki po odłączeniu 4 i 2 fakt że chodzi na 2 cylindry ale trzyma zaplon i wkreca się smile.gif więc muszę wstawić dwie cewki i potem kablami na cylinder 1i4 oraz 2i3
Czy da się to podłączyć na 4 cewkach?


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptq
post Sun, 04 Mar 2018 - 22:46
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





To wasted spark i tam z definicji w 4 garowcu podpinasz w parach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Sat, 16 Jun 2018 - 19:07
Post #12


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Wracam z pytaniami xD niby nic pilnego ale..., edis dobrze jeździ ale próbuje zwiększyć moc iskry bo mam przypuszczenia że zdmuchuje iskrę przy 1.5 bara chciał bym wstawić pojedyncze fajkocewki p65, sprawdzałem w fiat 1.4 tjet u kolegi i iskra ma długość 30mm!!, obecnie podwójne cewki na których jeżdżę mają 16mm wiec różnica jest kolosalna oryginalne fajkocewki merca na oryginalnym zapłonie miały 20mm,
Po podłączeniu jednej ceweki p65 pod edisa iskra ma 16mm sad.gif dlaczego?? Druga sprawa to podobno można podłączyć fajkocewki w szeregu po dwie próbowałem i iskra jest aby na jednej z dwóch , w postach wcześniejszych podłączałem 4 cewki równolegle i było tak że zapłon latał i iskra na cewkach zanikała , problem znikł po wstawieniu dwóch cewek podwójnych , czy da się faktycznie wstawić 4 fajkocewki czy nie ? czy zna ktoś ewentualnie mocne nawet jakieś tuningowe cewki podwójne ? jaki czas ładowania ma edis może tu tkwi problem słabej iskry mimo mocnych fiatowskich cewek ?


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Sun, 17 Jun 2018 - 03:37
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





problem jest w tym , ze EDIS ogranicza maksymalny prąd ładowania cewki , być może da sie go otworzyć i usunąć ograniczenie prądu , jeśli nie to pozostaje testowanie kilku różnych edisów , bo zależnie od numeru seryjnego (koloru etykietki) maja różny maksymalny prąd ładowania
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Sun, 17 Jun 2018 - 11:26
Post #14


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Masz rację kiedyś to sprawdzałem bo mam 3 rodzaje kolory edisa
Oryginalny zapłon + oryginalne cewki mercedesa 19mm
Edis z białą naklejką + oryginalna fajkocewka mb 22mm
Edis z czerwona 21mm
Edis niebieski 18mm
Edis każdy kolor + Cewka od forda jak na zdjęciu niżej 8mm
Edis czerwony + cewka podwójna mb 16mm




ktoś się na tym zna ? biggrin.gif


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptq
post Sun, 17 Jun 2018 - 20:17
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





ooo dobra rozkmina smile.gif u nas ciągle przerywa i szarpie zupełnie losowo. Ostanio kupiłem brand new EDISa, ale nie zamontowałem jeszcze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibi122
post Mon, 18 Jun 2018 - 08:16
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kampinos





Sprawdź cewki z z Fiata podwójne, CC, SC, Punto, podobno jedne z najmocniejszych cewek seryjnie na rynku.


--------------------
...
Fiat Uno Turbo - 185KM & 232Nm
Fiat Stilo 1,9 JTD - 160KM & 343Nm
Lancia Delta 2.0 16V Turbo - in progres
Lexus IS300 2JZ-GE Turbo Drift - w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Mon, 18 Jun 2018 - 09:23
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





to niewiele da , mocne cewki potrzebują dużego natężenia prądu , a EDIS prąd poobcina

podejrzewam ze najszybciej i najłatwiej będzie wysterować cewki przez dwa tranzystory , EDIS sterując tranzystorami bedzie dawał maksymalnie długi czas ładowania , a nie maksymalny prąd
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibi122
post Mon, 18 Jun 2018 - 09:42
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kampinos





A może przez moduł zapłonowy jak w Oplach?


--------------------
...
Fiat Uno Turbo - 185KM & 232Nm
Fiat Stilo 1,9 JTD - 160KM & 343Nm
Lancia Delta 2.0 16V Turbo - in progres
Lexus IS300 2JZ-GE Turbo Drift - w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Mon, 18 Jun 2018 - 11:12
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





przez moduł zapłonowy też , o ile moduł sterowany będzie masą , a większość sterowanych jest napięciem


można by też spróbować zlutować miedzianą plecionką dwa punkty zaznaczone na czerwono , wydaje mi sie ze łącząca je ścieżka pod spodem spełnia funkcje rezystora pomiarowego prądu

https://photos.app.goo.gl/5kr8GrbZchfveXxu7
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Mon, 18 Jun 2018 - 16:49
Post #20


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Jest jakiś sukces smile.gif wstawiłem jakiś tam tranzystor ale nie dało to efektu, za to połączyłem te miejsce kabelkiem jak pisałeś i iska strzela jak piorun cewka z Fiata 1.4jet ma długość 28mm i iskra jest mega gruba, jestem aż w szoku że się udało smile.gif



Edit :
Teraz tak testy pokazały że :
Normalnie bez kabelka edis trzyma 30 stopni Celsjusza
Podwójne cewki z merca kabelek nie działa na nie, dają taką samą iskrę nie zależnie od podłączonego kabelka , cewka po 10 min się nie grzeje za to edis trzyma cały czas 80stopni z podłączonym kabelkiem i 30 stopni bez kabelka ( sam kabelek się nie nagrzewa )
Jakaś fajkocewka od nissana uległa zniszczeniu mocno się nagrzała coś z niej wypłynęło i się dymiło po 10 min pracy, dodatkowo przy ostatniej minucie podgrzała edisa do 120stopni
Cewki od fiata tjet na podłączonym kabelku dają taką sama iskrę jak oryginalnie w fiacie czyli około 30mm smile.gif , cewki po 10 min mają około 40 stopni a edis trzyma cały czas 80C , bez podłączonego kabelka edis ma 30 stopni C
zmodyfikowany edis podłączony pod "zapłon" bez kręcenia tiggerem nie nagrzewa się


Tak wygląda z tyłu płytka nic tam nie ma


Co sądzicie ? jutro będę testować kilka godzin cewki od fiata z modyfikowanym edisem smile.gif


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 01:26