Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> dotrysk lpg w dieslu, podniesienie mocy
marcin24
post Wed, 25 Jul 2018 - 22:05
Post #21


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 February 2012
Skąd: siedlce





CYTAT(bdb @ Wed, 25 Jul 2018 - 14:19) *
czy masz zamontowaną termoparę? kontrolujesz EGT?

Egt w granicy 700stopni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 25 Jul 2018 - 22:05
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
bdb
post Thu, 26 Jul 2018 - 08:35
Post #22


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018
Skąd: Świbie





dla pewności jeszcze raz zapytam, czy masz zamontowaną termoparę?
masz mocno podwyższoną moc, dobrze by było kontrolować temperaturę spalin na bieżąco, tym bardziej przy dotrysku lpg
w samochodach, gdzie nic nie było dłubane przy dotrysku lpg nie jest to aż tak istotne, oczywiście w pewnych granicach
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdb
post Thu, 26 Jul 2018 - 08:44
Post #23


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018
Skąd: Świbie





CYTAT(xmaniekx @ Wed, 25 Jul 2018 - 14:59) *
Dotrysk LPG to od dawna znany i praktykowany tuning diesla, dziwi mnie to, że tak mało osób w Polsce to zna. Ja o tym dowiedziałem się w ~2008 roku i w UK już to było popularne.

oczywiście, że Ameryki nie odkrywamy
ja mam tylko proste rozwiązanie do tego celu i niedrogie, a jak wspomniałeś efekt murowany
można to porównać do nitro
prócz tego, że dostarczamy dodatkową ilość paliwa, to procesy spalania ON w środowisku lpg zachodzą bardziej efektywnie, dlatego też i efekty są wymierne
do tego dochodzi jeszcze mniejsza emisja spalin czystsze komory spalania, czystszy ukł. wydechowy (DPF/FAP), a to wiąże się z innymi korzyściami
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin24
post Thu, 26 Jul 2018 - 21:35
Post #24


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 February 2012
Skąd: siedlce





Tak jest wskaźnik egt który kontroluje temp
Ogólnie jest w granicy 700 .
Po dotrysku lpg temperatura jakoś drastycznie się zmienia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdb
post Thu, 26 Jul 2018 - 22:27
Post #25


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018
Skąd: Świbie





tak, przy dotrysku większej ilości tj. ponad 20%, lepiej już temperaturę kontrolować
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xmaniekx
post Fri, 27 Jul 2018 - 19:09
Post #26


User
Dołączył: Sun, 08 November 2009





LPG w dieslu mogłoby wyeliminować w ogóle filtry, ale jest to nie na rękę koncernom. Na dotrysku masz na wstępie euro 2 -> euro4, do tego kilkunastokrotnie mniejsze wskazania dymomierza. Z wywalonym katem, stary diesel bez dpf.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 28 Jul 2018 - 08:04
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





dlaczego nie na rękę ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ziele477
post Sat, 28 Jul 2018 - 08:18
Post #28


User
Dołączył: Thu, 22 May 2008





Też jestem zainteresowany. Samochód Opel Combo Di silnik Isuzu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdb
post Sun, 29 Jul 2018 - 11:08
Post #29


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018
Skąd: Świbie





CYTAT(hexx #2 @ Sat, 28 Jul 2018 - 08:04) *
dlaczego nie na rękę ?

musisz być młodym człowiekiem, że nie masz orientacji jak stworzony jest "system"
po prostu interesujesz się innymi rzeczami, a system jest tak skonstruowany żebyś cały czas miał pod górę, masz wydawać max kasy na utrzymanie swojego d..wozu i nie podnosić łba tylko pracować
masz nie mieć czasu na interesowanie się "istotą rzeczy", masz interesować się pierdołami, którymi jesteś atakowany dookoła
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdb
post Sun, 29 Jul 2018 - 11:12
Post #30


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018
Skąd: Świbie





jestem winien informację, że elektronika nie ma jeszcze homologacji, więc może być tylko stosowana na drogach niepublicznych
jeżeli mimo to, ktoś jest chętny proszę info na priva odezwę się
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sun, 29 Jul 2018 - 18:20
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(bdb @ Sun, 29 Jul 2018 - 10:08) *
musisz być młodym człowiekiem, że nie masz orientacji jak stworzony jest "system"
po prostu interesujesz się innymi rzeczami, a system jest tak skonstruowany żebyś cały czas miał pod górę, masz wydawać max kasy na utrzymanie swojego d..wozu i nie podnosić łba tylko pracować
masz nie mieć czasu na interesowanie się "istotą rzeczy", masz interesować się pierdołami, którymi jesteś atakowany dookoła

Jak już uderzamy tak filozoficznie to widać, że "system" skrzywił (skrzywdził) pewne pokolenie.
Koncernom na rękę jest to co jest tańsze/prostsze/możliwe/nie stworzy kompromisu gdzie indziej. Dotrysk LPG jak widać na razie nie spełnia tych warunków.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 29 Jul 2018 - 19:16
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(bdb @ Sun, 29 Jul 2018 - 11:08) *
musisz być młodym człowiekiem, że nie masz orientacji jak stworzony jest "system"
po prostu interesujesz się innymi rzeczami, a system jest tak skonstruowany żebyś cały czas miał pod górę, masz wydawać max kasy na utrzymanie swojego d..wozu i nie podnosić łba tylko pracować
masz nie mieć czasu na interesowanie się "istotą rzeczy", masz interesować się pierdołami, którymi jesteś atakowany dookoła

dziękuję za nazwanie mnie młodym smile.gif
a zawodowo od wielu lat jestem związany z koncernami motoryzacyjnymi

Natomiast jako "młody i nie znający się na niczym" muszę stwierdzić, że takie opowieści "o złych koncernach" co jakiś czas się pojawiają..
i na każde pytanie o "merytoryczne uzasadnienie nie wprowadzania cudownych technologii" czytam podobne do Twoich.... komunały (nie obraź się).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdb
post Sun, 29 Jul 2018 - 21:48
Post #33


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018
Skąd: Świbie





nie mam o co się obrażać
myślę, że jest różnica w stwierdzeniu "młody", a "młody człowiek" no i między "nie znający się na niczym", a "interesujący się innymi rzeczami"
teraz odpowiedz sobie dlaczego tak opacznie to zrozumiałeś i przekręciłeś moją wypowiedź
no niestety teraz produkuje się żeby zepsuło się dzień po okresie gwarancji, a jak się nie zepsuje to pomożemy mając połączenie bezprzewodowe ze sterownikiem
ja na motoryzacji znam się trochę i wiem, że na tym forum jest wielu fachowców dlatego tu jestem
lubię się uczyć od lepszych i nie ma w mojej wypowiedzi odrobiny drwiny
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 29 Jul 2018 - 22:13
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Zrozumiałem tak jak chciałeś bym zrozumiał.
Zadałem niewygodne pytanie na które nie potrafiłeś odpowiedzieć... i stąd taka agresywna/nerwowa reakcja.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć dlaczego koncerny które produkowały modele z FABRYCZNYMI (nie mylić z dokładanymi w ASO czy podwykonawców ASO) instalacjami LPG odeszły od tego rozwiązania i nie chcą rozwijać tego rozwiązania... to napisz do działów prasowych i pewnie odpowiedzą.

Skoro to takie super..
to każdy koncern który by wprowadził... zakasował by dany segment, robiąc auta które będą mało paliły (dokładnie to będą miały niski koszt przejechania 100 km), będą spełniać wchodzące normy emisji, będą zarabiać dobrą kasę na serwisowaniu takich instalacji.
Firmy zabijały by się za takimi autami dla swoich PH.

Dlaczego zatem nie robią czegoś co jest tak zajebiste, ekologiczne, dochodowe i może dać lidera sprzedaży danego segmentu......... ? ? ? ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdb
post Mon, 30 Jul 2018 - 09:48
Post #35


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018
Skąd: Świbie





zaczynasz pisać bzdury
w której wypowiedzi jestem agresywny i nerwowy? te czasy mam już dawno, dawno za sobą
jestem spokojny jak nigdy, na siłę chcesz mi wmówić, że jestem wielbłądem
skąd masz info, że producenci samochodów nie montują już instalacji gazowych, szczególnie CNG?
skoro jeszcze tego nie wiesz, że coraz bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące emisji spalin są wprowadzane na prośbę tych właśnie koncernów, aby miały pole do popisu z wyposażaniem samochodów w coraz bardziej skomplikowane rozwiązania, których w dowolnym warsztacie nie naprawimy, to się właśnie dowiedziałeś
przykład:
1. wtryskiwacze
do pośredniego wtrysku - tanie trwałe z możliwością regeneracji
piezo - skomplikowane, drogie jak cholera, zregenerować już duży problem
2. DPF-y
drogie, żeby wyczyścić w trybie jazdy i tak palimy większą ilość paliwa, a cały syf i tak wylatuje na zewnątrz (jechałeś kiedyś za dieslem, który czyścił w trakcie jazdy dpf?)
a teraz wprowadzają także w benzyniakach


dlaczego koncerny nie wprowadzają prostych rozwiązań? odpowiedź jest trywialna - bo na nich nie zarobią
tylko kij ma dwa końce
Japończycy już wprowadzają systemy zasilania benzyną podwójne - wtrysk bezpośredni z pośrednim
jak myślisz, dlaczego wrócili do systemu pośredniego, skoro bezpośredni taki tani, prosty i niezawodny?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdb
post Mon, 30 Jul 2018 - 09:59
Post #36


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018
Skąd: Świbie





CYTAT(kompot @ Sun, 29 Jul 2018 - 18:20) *
Jak już uderzamy tak filozoficznie to widać, że "system" skrzywił (skrzywdził) pewne pokolenie.
Koncernom na rękę jest to co jest tańsze/prostsze/możliwe/nie stworzy kompromisu gdzie indziej. Dotrysk LPG jak widać na razie nie spełnia tych warunków.

nie spełnia tylko jednego warunku : jest za tani i w przyszłości nie będzie przynosił dodatkowego dochodu, bo serwis można będzie wykonać np. w Polsce, w kilku tysiącach warsztatach montażu instalacji lpg
fachowców od lpg w naszym kraju mamy na wysokim poziomie
zastanawiałeś się kiedyś nad tym, dlaczego części samochodowe integruje się w "grupy"? np. pompa wody zintegrowana z czujnikiem itd.
ale to nic z tym co teraz można zrobić
siedzisz sobie za biurkiem, łączysz się ze sterownikiem samochodu i wprowadzasz mu błąd - rzeczywiście tanie i proste rozwiązanie
w stanach już była afera, bezpieczeństwo kierowcy zagrożone w momencie kiedy haker włamie się do systemu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 30 Jul 2018 - 11:33
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





bdb twoja teoria kupy się nie trzyma. Gaźnik też był zbyt prosty, że musieli wtrysk paliwa wprowadzić?
Tak działa notoryczny postęp we wszystkich dziedzinach życia. Mamy coraz więcej i coraz więcej za to płacimy. Ale to jest nasz wybór.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdb
post Mon, 30 Jul 2018 - 13:10
Post #38


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018
Skąd: Świbie





porównaj korzyści między gaźnikiem, a sekwencją i wtryskiem pośrednim z bezpośrednim
jeszcze raz przeczytaj co wyżej napisałem
a z wyborami masz rację, dlatego jeżdżę na paliwie za 2.30 i przejechanie 100km kosztuje mnie 23zł
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 30 Jul 2018 - 15:35
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(bdb @ Mon, 30 Jul 2018 - 09:48) *
skąd masz info, że producenci samochodów nie montują już instalacji gazowych, szczególnie CNG?

ależ montują...

Na przykład Mercedes wypuścił swego czasu serię Spirinetów na CNG.
Sporo kupiła ich firma kurierska z Zamościa "Siódemka" (przejęta przez DPD). Samochody okazały się jednym wielkim kiblem... paliły dużo, słabo jechały obciażone a ich silniki nie przeżyły 1/3 tego co wytrzymują u kurierów diesle.

Gdybyś chciał ich uświadomić w jakim są błędzie, to służę telefonem do dyrektora oddziału DPD, gdzie jeszcze takie rdzewieją na placu. smile.gif


CYTAT(bdb @ Mon, 30 Jul 2018 - 09:48) *
Japończycy już wprowadzają systemy zasilania benzyną podwójne - wtrysk bezpośredni z pośrednim
jak myślisz, dlaczego wrócili do systemu pośredniego, skoro bezpośredni taki tani, prosty i niezawodny?

Naprawdę już wprowadzają takie rozwiązania ? ohmy.gif
A to pewnie grupa VAG będzie tym zaskoczona.....




.... a nie, czekaj
przecież oni to mają już od kilku lat tongue.gif


Dlaczego wprowadzono system podwójnych wtryskiwaczy ?
Stare dzieje z przed kilku lat (2012-2013).
Jest to dokładnie opisane smile.gif Poszukać Ci w google ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdb
post Mon, 30 Jul 2018 - 16:26
Post #40


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018
Skąd: Świbie





no to w końcu montują czy nie, bo wyżej piszesz, że nie a teraz tak, zdecyduj się

wychodzi na to, że firma kurierska DPD, oddział polski zablokowała montaż instalacji gazowych przez producentów aut

Ty taki naśmiewniś jesteś forumowy, jest ok nie rusza mnie to


Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:42