Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nowa Hamownia.
bobik
post Tue, 04 Nov 2003 - 23:33
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Wrocek





CYTAT("Mancer":57fn169x)
CYTAT("bobik":57fn169x)

I oto tu chyba chodzi, prawidłowy pomiar i powtarzalność a klienci będą walić.......

Czesem jeszcze przydalo by sie AFR sprawdzic i cisnienie doladowania na wykres naniesc. Bez tego funkcjonalnosc hamowni spada o polowe.


Kiedyś były to dla mnie trzy literki niewiele znaczące o których dowiedziałem się na tym forum, już po pierwszym pomiarze 14.7(przy ogniu) wiedziałem, że mało wachy i są jeszcze rezerwy do wykorzystania ale uni sobie z tym poradził, tak z ciekawości dodam, że w Kucharowym lancerniku AFR sięgał momentami 45 (przy padniętym motecu).

pozdro


--------------------
Jetronik employee

>>Tu byłem<<
Ninja

EVO(A Honda Hunter & V8 Eater)


<b>[url=http://www.srtw.pl/portal.php:27mqq1nl]Streetracing Team Wrocław[/url:27mqq1nl]</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 04 Nov 2003 - 23:33
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
TTomek
post Tue, 04 Nov 2003 - 23:45
Post #22


User
Dołączył: Tue, 04 November 2003
Skąd: Lublin





Bobik , hamownia została dopiero otwarta.

Poza tym nie neguje ważności parametru jakim jest AFR, i nawet nie sni mi sie próba strojenia jakiegoś auta lub modyfikacji bez tego czujnika , ale przez ten tydzien są to pomiary czysto informacyjne, kto ile co ma.

I dziwi mnie "śmiech" ludzi z Polski "A" gdzie hamowni jest po kilka w miescie, co jakoby miałoby wykluczać istnienie być może dokładniejszego urządzenia niż to które jest u nich w mieście.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miniac
post Tue, 04 Nov 2003 - 23:48
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("bobik":dwmv961z)
w Kucharowym lancerniku AFR sięgał momentami 45


45 ... niby czego?


--------------------
www.promotormocy.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MACIOR
post Tue, 04 Nov 2003 - 23:50
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Wed, 19 March 2003
Skąd: Lublin





CYTAT("Miniac":3sqagg4t)
CYTAT("bobik":3sqagg4t)
w Kucharowym lancerniku AFR sięgał momentami 45


45 ... niby czego?



Spalania chwilowego


--------------------
Hp is one thing, putting it down to the track is another.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobik
post Tue, 04 Nov 2003 - 23:50
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Wrocek





CYTAT("TTomek":1d3m9w8x)
Bobik , hamownia została dopiero otwarta.

Poza tym nie neguje ważności parametru jakim jest AFR, i nawet nie sni mi sie próba strojenia jakiegoś auta lub modyfikacji bez tego czujnika , ale przez ten tydzien są to pomiary czysto informacyjne, kto ile co ma.

I dziwi mnie "śmiech" ludzi z Polski "A" gdzie hamowni jest po kilka w miescie, co jakoby miałoby wykluczać istnienie być może dokładniejszego urządzenia niż to które jest u nich w mieście.


No offence Nie mam nic przeciwko twojej hamowni wręcz przeciwnie każda kolejna hamownia jak najbardziej mile widziana, większa konkurencja, lepsza obsługa, niższe ceny.


--------------------
Jetronik employee

>>Tu byłem<<
Ninja

EVO(A Honda Hunter & V8 Eater)


<b>[url=http://www.srtw.pl/portal.php:27mqq1nl]Streetracing Team Wrocław[/url:27mqq1nl]</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TTomek
post Wed, 05 Nov 2003 - 00:20
Post #26


User
Dołączył: Tue, 04 November 2003
Skąd: Lublin





I chyba o to chodzi przede wszystkim a nie o szarpanie sie o to ,że hamownia która działa w rejonie z przewagą wyższych ciśnień atm. jest o niebo dokładniejsza od tej na nizinie.( lub odwrotnie)

Z drugiej jednak strony sam jestem ciekaw co by było gdyby te wszystkie hamownie postawić obok siebie , i w tym samym czasie mierzyć to samo auto. jak wtedy wyszłaby dokładność???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobik
post Wed, 05 Nov 2003 - 00:23
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Wrocek





45 AFR przecież napisałem, w Motecu wyskakiwały jakieś błędy i Sonda autronica z palmtopikiem:) wyrzucała 45.


--------------------
Jetronik employee

>>Tu byłem<<
Ninja

EVO(A Honda Hunter & V8 Eater)


<b>[url=http://www.srtw.pl/portal.php:27mqq1nl]Streetracing Team Wrocław[/url:27mqq1nl]</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomo_HC3D
post Wed, 05 Nov 2003 - 00:38
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: Warszawa





Tak TTomku ale podbono nie mierzysz aut do odcięcia tylko na oko do wysokich oborotów. Co mi się wydaje karygodnym błedem. Sprostuj jesci sie mylę.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TTomek
post Wed, 05 Nov 2003 - 00:42
Post #29


User
Dołączył: Tue, 04 November 2003
Skąd: Lublin





jedne tak inne nie,

czas pokaze co jest lepsze, natomiast po obrotomierzu widać kiedy auto przestaje ciągnąc i zaczyna sie mozolne wspinanie , nie widze dalszego sensu katowania auta ktore jest już poza górką maks momentu i mocy, a jak narazie chodzi o mierzenie maksa.

PZDR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DUNCZYK
post Wed, 05 Nov 2003 - 07:31
Post #30


User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: WA-WA/MEDIOLAN





Chyba bedzie trzeba przyjechac i zrobic maly check out nowej hamowni czyli przedewszystkim jej dokladnosci.Dla mnie jedynym odnosnikiem czyli wzorem jest hamownia UNITRONIC w Wawie i jak do tej pory jeszcze nikt nie powiedzial zlego slowa.Andzrej ma naprawde porzadny sprzet


--------------------
My car is like a good women,shaved with a nice sleek,sexy body,very nice to be in,reliable and goes for fun....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TwinTurbo
post Wed, 05 Nov 2003 - 08:33
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 31 October 2002
Skąd: z doliny zakutych łbów





Super!

Szkoda, że to kolejna inercyjna...

Obciążeniowa hamownia to jest hamownia... inercyjna nawet nie powinna się nazywać hamownią

NO OFFENCE


--------------------
...
Tor Poznań 1:38:100 (na starym asfalcie)
www.select-automotive.pl
Spełniamy marzenia najtaniej...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Spawos
post Wed, 05 Nov 2003 - 09:44
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 February 2003
Skąd: Lublin





na moim pomiaze nie zostal dociagniety do odciecia sad.gif no szkoda bo dopiero cos stozek zaczynal dzialac przy 5700 i nie dalo sie zobaczycz wszystkiego


--------------------
Prawdopodobnie Najszybsze Daewoo w Polsce
2004--> ET 18,3
2005--> ET 17,4
2006--> ET 14,7
2007-->13.xx???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MACIOR
post Wed, 05 Nov 2003 - 09:52
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Wed, 19 March 2003
Skąd: Lublin





Spawos wytargaj wreszcie ten gaz i zacznij jeździć jak cywilizowany człowiek, a nie ciągle narzekasz.


--------------------
Hp is one thing, putting it down to the track is another.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Spawos
post Wed, 05 Nov 2003 - 10:07
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 February 2003
Skąd: Lublin





nie nazekam a gazu raczej nie da rady wytargac ale jak na 88 koni ale idze jak 120

ps: moze ktos wie ile moze wazyc pusta butla od gazu (taka 40L jako kolo zapasowe?????? )


--------------------
Prawdopodobnie Najszybsze Daewoo w Polsce
2004--> ET 18,3
2005--> ET 17,4
2006--> ET 14,7
2007-->13.xx???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Morley
post Wed, 05 Nov 2003 - 10:09
Post #35


Rookie
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Lublin





A ja bym sie zapytał, bo tego po prostu nie wiem.
Dlaczego na hamowni trzeba ciągnąć silnik do odcięcia? I jak wpłynie na wynik trzymanie samochodu przez TTomka tylko do dośc ruchliwego i intuicyjnego momentu kiedy przestaje ciągnąć...

Z tego co wiem moje B16A2 TTomek też ne kręcił do odcięcia... Jedynie do 8500 RPM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KJO
post Wed, 05 Nov 2003 - 10:23
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Sun, 27 April 2003
Skąd: wawa





Wykres Spawosa



seria: 100 koni i 130,8 Nm


--------------------
Bemowo IX 2005 --> ET 17.108 i jakimś cudem 7 miejsce w mini


.:: http://www.fiatpunto.org ::.

IKP Racing TEAM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TwinTurbo
post Wed, 05 Nov 2003 - 11:49
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 31 October 2002
Skąd: z doliny zakutych łbów





CYTAT("Morley":1p2z5z6w)
A ja bym sie zapytał, bo tego po prostu nie wiem.
Dlaczego na hamowni trzeba ciągnąć silnik do odcięcia? I jak wpłynie na wynik trzymanie samochodu przez TTomka tylko do dośc ruchliwego i intuicyjnego momentu kiedy przestaje ciągnąć...

Z tego co wiem moje B16A2 TTomek też ne kręcił do odcięcia... Jedynie do 8500 RPM


Bo czasami charakterystyka silnika jest porąbana i masz górki i dołki.


--------------------
...
Tor Poznań 1:38:100 (na starym asfalcie)
www.select-automotive.pl
Spełniamy marzenia najtaniej...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomo_HC3D
post Wed, 05 Nov 2003 - 12:24
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: Warszawa





A jak sprawdza TTomek obroty ? Bo ten komp vtechu myli się przy wiliczaniu obrotów hond. Więc skoro nie wiadomo ile było dokładnie obrotów to jak można podać sensowny wynik w KM ? Jakby zakręcić do odcinki silnik to można sobie potem wpisać fabryczną odcinkę a tak?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zoltar
post Wed, 05 Nov 2003 - 21:00
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Gdańsk





CYTAT("Spawos":3jftxugv)
na moim pomiaze nie zostal dociagniety do odciecia sad.gif no szkoda bo dopiero cos stozek zaczynal dzialac przy 5700 i nie dalo sie zobaczycz wszystkiego


Test na benzynie ?

To wina zwężki w dolocie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TTomek
post Wed, 05 Nov 2003 - 22:04
Post #40


User
Dołączył: Tue, 04 November 2003
Skąd: Lublin





Jeżeli ktoś chce sprawdzić wiarygodność i dokładność tej hamowni , nie widze przeszkód i nie sądzę abym sie wstydził za to urządzenie.

Co do "hamowni" to istnieje możliwośc wyposażenia jej w hamulec elektrowirowy , ale taka zabawka o zadowalających parametrach ,a nie byle co zniekształcające wyniki, kosztuje wiecej niż ta hamownia, więc chwilowo poprzestałem na "hamowni" inercyjnej , gdyz nie zapominajcie Panowie ,że jest to Lublin i jedna hamownia jest przedsiewzieciem na granicy ekonomicznego ryzyka , a nie tak jak u Was , że jest ich kilka i kazda się prawie non-stop kręci.

TOMO-HC3D, co do obrotów to jest tak ,że jeżeli obrotomierz jest wiarygodny w przybliżeniu korzysta się z niego ale wtedy auto przeważnie jest kręcone do odciecia aby tak jak mówisz ustawić to pózniej w programie.
Jeżeli auto nie posiada takowego lub obrotomierz pokazuje głupoty , zapinany jest diagnoskop na przewody WN i z tego można bardzo precyzyjnie wyliczyć obroty. Natomiat niedługo bedzie zprzegniete urządzenie , które bedzie jeszcze bardziej precyzyjne i to bez względu na markę.

I jeszce jedna uwaga: na tej hamowni jakich by nie wpisał obrotów przy odcieciu i niezależnie od wpisanego przełożenia, zmierzone KM bedą zawsze takie same bedzie sie natomiast zmieniał moment i jego przesuniecie wzgledem obrotów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 03:10