Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> TFSI med 9.1 ECU
Statham
post Mon, 06 Jan 2020 - 09:22
Post #1


Super User
Dołączył: Wed, 13 July 2011





Witam,

Czy może ktoś zadowolny polecić magika od strojenia/korekt TFSI stage 3 ( napiszę od razu żeby to nie był któryś z POSTMODERNISTÓW-VOLKSDOJCZÓW-PAJACÓW w stylu SPORTMILE/GTO-DIGITUN/ R-PERFORMANCE i społka Z.O.O

Ktoś kto lubi to robić zna się na rzeczy i przede wszystkim szanuje włąsciciela auta, a nie tylko oddaje pokłon Pieniądzom/Fakturom/Cyferkom i go okrada w sposób wyrafinowany.


Warsztat nie musi robić wrażenia w stylu zachodnim , potrzebuje czlowieka na poziomie ,ktory został wychowany nie przez pieniadze ale przez zasady, prace i zadowolenie drugiej strony.


Swoją drogą okaże się czy to forum jest martwe czy potrafi pomóc.


Mam nadzieję że jak przystało na Internet pomoże innym ewentualnie potrzebującym.

Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 06 Jan 2020 - 09:22
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
bolus1
post Mon, 06 Jan 2020 - 10:17
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 15 June 2014





no to żeś grubo wpadł smile.gif musisz mieć złe doświadczenie. Spora ilość grubych projektów w Polsce na seryjnych sterownikach jest strojona właśnie u GTO, z Niemiec do niego też walą, wydaje mi się ze renoma jaką ma o czymś świadczy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
silverarrow_S3
post Mon, 06 Jan 2020 - 10:26
Post #3


User
Dołączył: Tue, 03 August 2010
Skąd: Yanki





Może Ivan z Profituning? Tylko, że to na Słowacji.
Tak, dobrze rozmawia po polsku:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Statham
post Mon, 06 Jan 2020 - 14:17
Post #4


Super User
Dołączył: Wed, 13 July 2011





Bolus - spoko , chwała Im za to..

Tak jak napisałem. Autem nie jezdzi sie tylko po torze z pedałem w podłodze 0-1 ktory ma generować EKSTRA kreski przy OL.

(Nie każde auto musi być źle zrobione) - moga robić po 700KM na EMU itp i im to wychodzi dobrze , czemu nie , inna kolej rzeczy kto normalny takie moce robi..

Z tego co wiem. Zrobić auto na połowę tej mocy na seryjnym ECU i na drogę niekiedy jest ciężej od auta , które jest zabawką na weekend dla dużego chłopca.

Są auta na droge, komfortowe, ktore musza byc wystrojone dobrze, bezpiecznie i z rezerwą, zeby to zrobić trzeba troche wysiłku w to włozyć i komunikować się z włascicielem pojazdu, a nie czujniki stuku i korekty po lambdzie non stop sięgają "zenitu" bo strategia mapy paliwa jest zle sprecyzowana albo skrzynia DSG zmienia biegi jak chce.

Połowa ludzi oddajacych auta nie ma bladego pojęcia o tym za co tak na prawdę zapłaciła i że jest to źle zrobione.. Także ten.


"Gdyby ludzie wiedzieli czym tak na prawde jest polityka, nigdy nie pozwoliliby na jej trwanie" - a Trwa i ma się dobrze od wieków.


Nie będę opisywał swoich doswiadczen oraz rozmów z innymi "klientami" bo to i tak nic nie da - oni wykorzystują zachodni TREND tjuningu produkcji chRL przez modernistów .

Pisząc w skrócie stawki jakie są brane za wgrywanie programów i ich ewentualna obróbka są antypolskie, gdyby wartosc naszej waluty była równa EURO albo $ to okey, tym czasem za takie kwoty niedopuszczalne jest lekcewazenie klienta oraz stanu technicznego pojazdu czy wad konstrukcyjnych pojazdu wynikajacych z blędów konstrukcyjnych inzynierów oraz niedopuszczalne jest traktowanie tego na masę zamiast indywidualnie.

Tuner na poziomie prędzej nie przyjmie auta (.... - .....) niżeli weźmie , zainkasuje kase, a gdy wystapi problem "powie to wina auta i jego osprzetu"..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 06 Jan 2020 - 16:47
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Vag performance. Slyszalem o gto ostatnio tez ze bardzo zle traktuje klienta. Plac i spadaj. Sam bede skladac 450+ i nie wiem czy mam chec placic 4k za strojenie u digi... Z 2giej stron frog mi nie odda nie wystrojonego auta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Statham
post Mon, 06 Jan 2020 - 17:56
Post #6


Super User
Dołączył: Wed, 13 July 2011





No właśnie.. Przybywa pieniedzy, ubywa rozumu.

Obecnie z tymi tunerami to jest tak, że są jak sekta biznesu, bazują tylko na sekretach i tajemnicach. Ręką rękę myje , jeden drugiego kryje - kosztem klientów.

Nakradli się chorych sum od ludzi na wygodne i zepsute żyćko, a teraz spadaj.. Tak jak wielki Biznes, zrobili sobie śmietnik z Planety, a teraz krzyczą o ekologii gdy w to zainwestowali bajońskie sumy bo w konsumizm juz się nie opłaca..

Kup Hybrydy i nie oddychaj bo wzrasta CO2 dla komunistów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 06 Jan 2020 - 18:08
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Jeszcze adrian z wwe tuning wydaje sie bardzo okej. Widac ze chce pomoc a nie tylko hajs wyciagnac
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krzysiek50
post Mon, 06 Jan 2020 - 19:23
Post #8


Frequent User
Dołączył: Thu, 01 October 2015





Co do digituna znam dwa przypadki, gdzie oklepany setup był dobrze wystrojony tylko na WOT, niskie obciążenia rozjechane. Może do bardziej wymagających setupow się więcej przykłada, nie wiem.


--------------------
EG4 D16T AWD 380+ >>
MK4 VRT 4motion >>
80 B4 V8TT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mateusz1605
post Mon, 06 Jan 2020 - 20:30
Post #9


User
Dołączył: Sun, 03 April 2011
Skąd: Rykały





Remapper, z czystym sumieniem mogę polecić, myślę że Arek jest osobą której szukasz. Nie ma mowy o wgrywaniu gotowców itp. do każdego samochodu indywidualne podejście, no i stosunek do klienta taki jak być powinien. Finansowo też będziesz zadowolony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kadu
post Mon, 06 Jan 2020 - 22:28
Post #10


User
Dołączył: Fri, 07 January 2011





Pytanie z nieco innej beczki, ale przyczyna na związek z tematem: gdzie najlepiej i najpewniej będzie wgrać fabryczny soft do ECU i DSG? ASO?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tarantula
post Tue, 07 Jan 2020 - 07:01
Post #11


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 January 2009





lepiej robic softy za 300zl i psuc rynek tak jak psuja tunerzy jadacy na chinskim sprzecie... ktos Cie pieknie musial skrzywdzic


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek530d
post Tue, 07 Jan 2020 - 08:29
Post #12


Super User
Dołączył: Fri, 21 January 2011
Skąd: a-chów/ b-b





CYTAT(MisioLBN @ Mon, 06 Jan 2020 - 16:47) *
Vag performance. Slyszalem o gto ostatnio tez ze bardzo zle traktuje klienta. Plac i spadaj. Sam bede skladac 450+ i nie wiem czy mam chec placic 4k za strojenie u digi... Z 2giej stron frog mi nie odda nie wystrojonego auta


tyle, że dla froga benzyny vagi właśnie gto stroi...

w swoim przypadku nie zaobserwowałem u Krzyśka jazdy na kasę, po strojeniu byłem jeszcze z 2/3 razy zmienić punkty zmiany biegów - gratis, rok później korekta po zmianach mechanicznych- też powiedział gratis pomimo, że stroił ponad 3h. Nie siedzę w temacie, więc nie wypowiem się co do szczegółów/jakości softu. Cena za strojenie też była spoko, a robiłem jakieś tam rozeznanie ile inni wołają.


--------------------
S4 i X11, było 330d+ 303@705
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Tue, 07 Jan 2020 - 08:35
Post #13


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





Smutne to co piszecie.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Tue, 07 Jan 2020 - 09:13
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





Ja do DIGITUNa jeździłem też ze swoim starym piernikiem 1.8T.
Pojechałem do niego z Warszawy, po drodze jeszcze wyłapałem 500PLN i 10pkt. Wracałem pociągiem bo auto zostawiłem na jakiś okres.
Cena była sroga ale nie wyrywała z butów- była do przełknięcia.
Krzysiek sympatyczny gość, nie odczułem żeby jakoś focusował się na kasie i olał mnie i strojenie auta.
Po zrobieniu hybrydy zapraszał na ponowne strojenie i że od ręki zrobi korektę softu.

Nie potwierdzam tego o czym pisze autor...

Co do "sekty"- może trochę racja. Da się zauważyć, że Ci najlepsi to wąskie szczelne grono, które nie dzieli się wiedzą. Ale to jest biznes. Czego się spodziewać...


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tarantula
post Tue, 07 Jan 2020 - 09:34
Post #15


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 January 2009





A niby dlaczego Ci „ najlepsi” maja sie ta wiedza dzielic? Wtf?


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Tue, 07 Jan 2020 - 13:34
Post #16


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Z tytułowych tunerów miałem do czynienia tylko z R-Performance. Już od progu byłem traktowany jak natrętny petent w urzędzie, który przyszedł tylko poprzeszkadzać. Nie wtopiłem ani złotówki, bo więcej tam nie wróciłem. Gdyby do każdego tak podchodzili, dawno zwinęliby interes. Wygląda na to, że aby warto było jechać do znanego tunera, musisz mieć nie tylko gruby portfel, ale i konkretny projekt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Statham
post Tue, 07 Jan 2020 - 13:39
Post #17


Super User
Dołączył: Wed, 13 July 2011





Czytając tu niektórych nasuwa się pytanie czy to biznes psuje człowieka czy prymitywny ządny zysku człowiek, psuje biznes..

Tarantula - Korzystasz z internetu a kompletnie nie rozumiesz idei jego powstania. To czy internet przejdzie pod jurysdykcje Pentagonu zależy od uzytkowników..

Nikt w tych czasach nie rodzi się z wiedzą , obcą z natury. Każdy tuner jest wyszkolony przez szkoły/korporacje/przedsiebiorstwa w tym instytucje zalezne posredniczące od BMW//VW/GM itp oraz zagraniczne fora internetowe - ludzi , którzy mają chęć lub interes się to wiedzą podzielić.

Reszta może wyjść w praniu przez zdobywanie doswiadczenia ,ktorym nierzadko jest klient i czas na zaglebianie tematu.

Idea jest prosta, kazda osoba chetna do nauki odplatnie tą naukę otrzymuje, a nie robi się tajemnice i prymitywny monopol z rynku.

Każdy tylko mówi o kapitalizmie w tych czasach, ale faktycznie go psuje. Podzwońcie , popytajcie tu i tam . Terminy na "za 100lat" i ceny z kosmosu za kilka godzin roboty to nie idea kapitalizmu.

Chłop ze wsi wyjdzie , ale wieś z chlopa niekoniecznie. Dziś to mozna okreslic - chłop z biedy wyjdzie, ale bida z chłopa nie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Tue, 07 Jan 2020 - 14:20
Post #18


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





Tak mocno się przejechałeś na tym tunerze ?


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krzysiek50
post Tue, 07 Jan 2020 - 14:31
Post #19


Frequent User
Dołączył: Thu, 01 October 2015





Wychodzi na to, że tylko specjaliści od VAG tak obrosli w piórka. Mając do czynienia z kilkoma tunerami tylko od japonczykow byłem pozytywnie zaskoczony podejściem. Z ostatnim cały dzień jeździliśmy po mieście, zeby ustawić średnie obciążenia, a dopiero na następny dzień robiliśmy WOT na autostradzie i to wszystko za cenę wirusa do 1.8T.
Jako usprawiedliwienie ceny można wziąć pod uwagę koszt WinOLS, damosów itd. ale nie jest to jakaś wiedza tajemna. Sam na podstawie zagranicznych for, po miesiącu męczenia się nad innymi wsadami, dałem radę wystroić swoje VR6T na ME7.


--------------------
EG4 D16T AWD 380+ >>
MK4 VRT 4motion >>
80 B4 V8TT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monev
post Tue, 07 Jan 2020 - 16:48
Post #20


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 August 2015





Wciąż nie rozumiem dlaczego ktoś ma obowiązek, dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, a czemu to nie może być po prostu jego dobra wola... Powiedz co Ci takiego zrobili, jaka to krzywda się stała że tak się żalisz i wieszasz psy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 01:01