Shoutbox 0 nowych PW 


713 Stron V  « < 624 625 626 627 628 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Motoryzacyjne pytania i odpowiedzi...
mate96
post Sat, 13 Apr 2019 - 21:20
Post #12501


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Bierz ten z kołami zębatymi


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 13 Apr 2019 - 21:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MuMineQ
post Sat, 13 Apr 2019 - 22:34
Post #12502


Frequent User
Dołączył: Fri, 08 April 2005
Skąd: Gorzów Wlkp.





Dorzuciłem jakiś czas temu chłodnicę oleju do D16Z6, silnik seryjny. Temperatura oleju przy upalaniu i jeździe autostradowej z wyższymi prędkościami przekraczała 110 stopni. Teraz jak go tak serio chłostałem to raz zobaczyłem 90 stopni na chwilę, normalna jazda nigdy nie więcej niż 75 a woda ponad 90 tylko w korku. Spalanie nie wzrosło także silnik raczej się dogrzewa.

Możliwe, że ten odczyt to na powrocie z chłodnicy, mam podstawkę mocala z termostatem i drugą z czujnikami temperatury/ciśnienia.

Chłodnica 11 rzędowa, może jednak przedobrzyłem z jej rozmiarem? Czy tylko szukam dziury w całym...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Sat, 13 Apr 2019 - 22:57
Post #12503


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





CYTAT(mate96 @ Sat, 13 Apr 2019 - 21:20) *
Bierz ten z kołami zębatymi


Witam, dzięki za szybką odpowiedź.
Tak właśnie chcę cały kompletny rozrząd z kołami zapodać.
Czyli Dayco, będzie ok ? tongue.gif
Dzięki i pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Loobo
post Fri, 19 Apr 2019 - 11:19
Post #12504


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 September 2005
Skąd: WB





Sprawdzona wysyłkowa regeneracja skrzyń biegów (Octavia II 2.0 TDI) godna polecenia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Thu, 25 Apr 2019 - 08:05
Post #12505


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Pytanie pośrednio związane z forum.
Jest opcja w starym ciągniku rolniczym zastosować jakiś olej, na którym po rozgrzaniu nie będzie drastycznego spadku ciśnienia? Próbowałem 15w-40 i tak sobie. Potem 20w-50 Platinum i lepiej ale jak się bardzo rozgrzeje to też na wolnych ciśnienie spada prawie do zera.
Wiem, że to może być wina pompy oleju (nie wyglądała źle po rozebraniu) ale nowa kosztuje tyle co pół ciągnika. Panewki ładne.
Czy w silniku z 1973roku półsyntetyk np nie narobi bałaganu? Nagaru w silniku nie ma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tarantula
post Thu, 25 Apr 2019 - 13:48
Post #12506


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 January 2009





Witajcie. Ogarnia ktos automaty Opla? Skrzynia aisin H503 kod MDK. Problem jest taki ze po po wrzuceniu D przy otwartej masce widac jak silnik sie napreza jakby chcial wyjechac z komory. Czuc to oczywiscie na calej budzie tez. Te skrzynie maja problemy z lock up? Jezeli tak to naprawa to jakies czary czy poprostu wyciagniecie mechatroniki i wymiana zaworka itp? Pozdrawiam


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Sat, 27 Apr 2019 - 18:05
Post #12507


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Panowie, mam następujące pytanie: jakiś czas temu kupiłem samochód - nie przerejestrowałem go, ani nie ubezpieczyłem na siebie, ponieważ polisa OC poprzedniego właściciela jest jeszcze ważna. Samochód został sprzedany, na Ukrainę, o ile ma to znaczenie. Czy powinienem zgłosić ten fakt w urzędzie, w którym był zarejestrowany przez poprzedniego właściciela oraz do towarzystwa, w którym poprzedni właściciel wykupił OC?


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sat, 27 Apr 2019 - 18:33
Post #12508


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(matteusz @ Sat, 27 Apr 2019 - 18:05) *
nie ubezpieczyłem na siebie, ponieważ polisa OC poprzedniego właściciela jest jeszcze ważna
Ale poprzedni właściciel na pewno zgłosił fakt sprzedaży samochodu. Jak nie zgłosisz do ubezpieczalni ani nie wypowiesz umowy, będziesz musiał płacić następną składkę. Zgłoszenie do Wydziału komunikacji można olać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Sat, 27 Apr 2019 - 20:05
Post #12509


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(soltyk @ Sat, 27 Apr 2019 - 18:33) *
Zgłoszenie do Wydziału komunikacji można olać.

... i dostać przez to "parę" PLNów do zapłaty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sat, 27 Apr 2019 - 20:49
Post #12510


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(soltyk @ Sat, 27 Apr 2019 - 18:33) *
Ale poprzedni właściciel na pewno zgłosił fakt sprzedaży samochodu. Jak nie zgłosisz do ubezpieczalni ani nie wypowiesz umowy, będziesz musiał płacić następną składkę. Zgłoszenie do Wydziału komunikacji można olać.

Ubezpieczenie po zbywcy nie przedłuża się z automatu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Loobo
post Mon, 29 Apr 2019 - 15:48
Post #12511


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 September 2005
Skąd: WB





CYTAT(MuMineQ @ Sat, 13 Apr 2019 - 22:34) *
Dorzuciłem jakiś czas temu chłodnicę oleju do D16Z6, silnik seryjny. Temperatura oleju przy upalaniu i jeździe autostradowej z wyższymi prędkościami przekraczała 110 stopni. Teraz jak go tak serio chłostałem to raz zobaczyłem 90 stopni na chwilę, normalna jazda nigdy nie więcej niż 75 a woda ponad 90 tylko w korku. Spalanie nie wzrosło także silnik raczej się dogrzewa.

Możliwe, że ten odczyt to na powrocie z chłodnicy, mam podstawkę mocala z termostatem i drugą z czujnikami temperatury/ciśnienia.

Chłodnica 11 rzędowa, może jednak przedobrzyłem z jej rozmiarem? Czy tylko szukam dziury w całym...


Miałem w d16z6 chłodnicę z motocykla (jakaś taka z bazaru motocyklowego z 12 rzędów za 30pln) i podstawkę z termostatem Mocala. Miałem mniej więcej te same temperatury jak Ty. Nawet jak było ciepło to na Ułężu olej nie skakał powyżej 100 stopni nigdy (przed założeniem chłodnicy dochodził do 140 stopni i to już był znak że trzeba się wystudzić).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 30 Apr 2019 - 20:52
Post #12512


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Auto mega wysoko stoi po wymianie sprężyn i amortyzatorów (z przodu).
Mechanik zamontował z przodu nowe amortyzatory i sprężyny w Peugeocie 406 1.8. Sprężyny wstawiał dwukrotnie (dwa typy). Na pierwszych było tak wysoko, że kazałem mu je zdjąć bo amor był ciągle w górnym położeniu i nic nie tłumił. Drugie sprężyny to były Kayaby, 1 cm dłuższe niż zużyte oryginały, za to miękkie. Ale z przodu pomiędzy nadkolem jest teraz z 8-10 cm luzu (jutro zmierzę dokładnie). Hardcore. Wersja Safari. I jest przy tym twardo, moim zdaniem amory przednie nadal nie pracują właściwie bo nie pozwalają im na to sprężyny.

Mechanik twierdzi, że tak musi być, że się ułoży. Moim zdaniem nic się nie ułoży, a problemem mogą być amortyzatory. Czy tak duża różnica w tym jak auto stoi może być spowodowana położeniem podstawy sprężyny na amortyzatorze? Bo taka jest moja teoria. Być może zamiennik ma za wysoko umieszczoną tę podstawę przez co sprężyna idzie automatycznie do góry.

Niektórzy twierdzą, że jak wymienię tylne sprężyny i amory, to się to unormuje wszystko, bo teraz jest tak jakby przeciwwaga (przednie sprężyny są sztywne na tle tylnych i przód idzie w górę, a tył w dół). Ale moim zdaniem to jest niemożliwe właśnie z uwagi na tę sztynosć odczuwalność na przedniej osi.

PS. zmierzyłem lukę między nadkolem (krawędzią błotnika) a oponą. przód 12 cm (!), tył 7 cm.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Tue, 30 Apr 2019 - 22:41
Post #12513


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Może masz sprężyny od cięższej wersji silnikowo-napędowej? Spr w katalogach zamienników czy mają w ofercie równe dla r4 i V6 czy jakie tam są jeszcze kombinacje


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrisC
post Wed, 01 May 2019 - 09:16
Post #12514


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





częsty przypadek w BMW kiedy do silników R4 ktoś zakładał zawieszenie dedykowane do R6, tak jak wyżej, sprawdź dokładnie wersję sprężyn i amortyzatorów
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 01 May 2019 - 10:21
Post #12515


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Sprawdzałem za drugim razem dokladnie. Teoretycznie wersja do 1.8. Też myślałem że do diesla, ale niby do benzyny. Mam opakowania sprężyn, wyśle zapytanie do producenta (Kayaby).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iktorn92
post Wed, 01 May 2019 - 14:31
Post #12516


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Jelenia Góra





W kolegi 508 miałem taki problem, że pękła spreżyna OE, kupiliśmy nowe KYB dedykowane to tego wozu (1,6hdi) i klops, zalozone sprezyny, auto stało jakoś dziwnie i cos obcierało przy skręcie. Po demontażu okazało się, że po pierwsze jest troche inna srednica drutu, dwa inna srednica calej sprezyny, trzy troche inna wysokosc. niby minimalnie, ale jednak zupełnie nie pasowało to do tego auta. KYB reklamacji nie uznało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Wed, 01 May 2019 - 16:27
Post #12517


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, panowie mam zapytanie o jakiś klej lub masę uszczelniającą.
Chodzi o osadzenie simeringu w obudowie.
Poprzedni właściciel-artysta nieumiejętnie wyciągał simering i uszkodził obudowę.
Osadziłem simering na kleju do metalu https://allegro.pl/oferta/klej-do-metalu-me...-hit-7413987504, jednak jeszcze gdzieś nie ma szczelności. Miałem nadzieję, że ten klej uzupełni ubytki i będzie ok.
Chodzi mi o uszczelnienie wału korbowego w silniku dwusuwowym. Przez tę nieszczelność przedostaje się paliwo z olejem.
Macie jakieś pomysły, oprócz rozbierania tego wszystkiego i wymiany kartera lub podtaczaniu na większy simering ?
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Wed, 01 May 2019 - 18:29
Post #12518


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Honada - ja z KYB przerabiałem to nie raz niestety.
Do tego stopnia, że przestałem je sprzedawać, chyba że nie ma innej opcji.
Jak masz wybór to bierz albo sachsa albo tańszego lesjofors'a. Nawet tanie magnumy są bardziej OK niż KYB.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 01 May 2019 - 19:49
Post #12519


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Misior, miałem do wyboru tylko Kayaby i MaxGear. Sądziłem, że te pierwsze lepsze, tym bardziej że były miększe. Oryginał drogi (450 zł sztuka po rabacie, plus niedostępny). Ale nie sądziłem, że takie numery będę miał, bo na kolejne wymiany już wydałem prawie prawie tyle co te oryginały. Ja jeszcze uderzę do Kayaby swoimi metodami. Sęk w tym, że nie wiem na co zmienić. Używki to problem, bo są stare i zaraz znowu któraś może walnąć. A jak walnie, to laweta. Bo konstrukcja jest taka, że blokuje koło. Cyrk wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Thu, 02 May 2019 - 00:15
Post #12520


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Misior, co to za traktor? Połsyntetyk nie pomoże, tylko mineral.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post

713 Stron V  « < 624 625 626 627 628 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 13:42