Shoutbox 0 nowych PW 


12 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Auto detailing , mycie auta / samochodu , woskowanie , pielęgnacja, Temat o pielęgnacji aut
Kubik_CDTi
post Sun, 04 May 2014 - 01:48
Post #21


Super User
Dołączył: Fri, 18 May 2007
Skąd: Białystok





Z tymi szczotkami zwracam honor,ja i tak część rzeczy ściągałem ze stanów,bo się opłacało smile.gif
CYTAT(Joker @ Sat, 03 May 2014 - 21:29) *
A to nie jest powiązane z tym, że jest trwały? Czy są inne równie trwałe ale łatwiejsze w polerce? Mi na E60 też od ch... czasu schodzi polerowanie Collinite...

Odezwij się kiedyś to dam Ci trochę Zymola Titanium,zobaczysz,że nie zawsze tak jest wink.gif
I złota zasada,lepiej 2 cienkie warstwy,jak jedna gruba smile.gif


--------------------
Szczęśliwi paliwa nie liczą ;)
Chipped by MR Motors
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 04 May 2014 - 01:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_kredens_*
post Sun, 04 May 2014 - 09:55
Post #22









Witam smile.gif
Ogólnie nie jestem zbytnio detailingowym człowiekiem, ale z musu i chęci dbania o własne auto, warto zgłębić tą sztukę i chciałbym zapytać, czy taki zestaw będzie odpowiedni ??
Mianowicie:
Do mycia: Rękawica z Mikrofibry i 2 Wiadra, czasami jednak nie ma czasu, więc jakiś Karcher na BP, lub jakiś inny na trafiony po drodze.
Szampon Shiny Garage Strawberry Car Shampoo, potem glinka tu właśnie nie wiem jaką zastosować sad.gif Do usuwania smoły i owadów Shiny Garage Bug Off Insect Remover, Shiny Garage New T&G, plus jakiś QD Shiny Garage Almond Quick Detailer.
Do polerowania: Zastanawiam się między Menzerną FG500, a Megauirsem Ultimate Compound, używany ręcznie, z powodu braku polerki, zostaje tylko i wyłącznie użytek ręczny i ćwiczenie mięśni tongue.gif
Do woskowania: Finish Kare Hi Temp 1000.
Pady i mikrofibra:Shiny Garage Aplikator z Mikrofibry, Shiny Garage niebieski aplikator do opon, Shiny Garage Plush Blue Microfiber 40x40cm.
Czyszczenie kół, plastików, wnętrza i szyb: Shiny Garage Perfect Glass Cleaner, Shiny Garage Apple Dressing, Shiny Garage Back2Black Tire Dressing, Shiny Garage EF Wheel Cleaner, Shiny Garage Iron Off Bleeding.
Chyba jak dla początkującego i dbającego tylko o swoje auto zestaw będzie OK. Ale chętnie posłucham jakichś uwag, rad, ewentualnie propozycji co do zestawu do dbania o auto smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patryk.
post Sun, 04 May 2014 - 10:42
Post #23


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 November 2008
Skąd: SGL / M / GAP





Kolego zamiast Megsa UC polecam Ci Auto finesse triple - all in one. Sporo łatwiejszy w ręcznej obróbce niż UC.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kodem
post Sun, 04 May 2014 - 11:33
Post #24


User
Dołączył: Sat, 29 August 2009





Zmeczonym codwumiesiecznym nakladaniem wosku i polerowaniem (a i te dwa miesiace to przy dobrych wiatrach) polecam kwarce/polimery. Nakladalem jeden z pierwszych cQuartzow na domowe auta i wytrzymal mi ponad 1,5 roku. Teraz mam polozone na 3 autach OptiCoat (powloka polimerowa), minelo juz bez mala 12 miesiecy, powloka trzyma sie pieknie. Ale fakt faktem, ze przy nakladaniu zuzylem sporo IPA, bo wlasnie sterylnosc jest kluczem trwalosci tych powlok.

Te powloki to idealne polaczenie dla kogos, kto jest raczej leniwy, ale uwielbia miec czyste auto. Mycie na bezdotykowce jest duzo przyjemniejsze, co jakis czas wystarczy umyc auto recznie, zeby 'odetkac' powloke i przez niemal 2 lata mamy efekt dobrze nawoskowanego samochodu.

PS jak ktos ma auto, gdzie plastiki lekko zatracily swoja czern, to polozenie na nie kwarcu poglebi czern jak dobry srodek do plastikow. OptiCoat jest wydajniejszy, starczy na 4 samochody, ale nie ma tego efektu poczerniania plastikow. Choc kwarc przyciemnia rowniez lakier.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubik_CDTi
post Sun, 04 May 2014 - 11:34
Post #25


Super User
Dołączył: Fri, 18 May 2007
Skąd: Białystok





kredens co Ty taki nastawiony na paletę SG?
fg500 moim zdaniem średnio się nadaje do prac ręcznych
UC jest ok do prac ręcznych,ew.scholl s17,ma dużo wypełniaczy i jako taką moc,więc daje fajne efekty.
Co do efektów,kwarc w moim przekonaniu przyciemnia i daje efekt auta oblanego szkłem,na autach o ciemnych lakierach...miazga.
Robiłem też porównanie pół klapy w czarnej e65 kwarcem,a pół woskiem,po 9msc. wyprowadzenie klapy z powrotem na igłę po stronie kwarcu,gdzie jeszcze siedziała powłoka i musiałem ją zdjąć to było moment,strona wosku,oj trochę minęło,zanim dogoniła poziom 1wszej połówki smile.gif


--------------------
Szczęśliwi paliwa nie liczą ;)
Chipped by MR Motors
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_kredens_*
post Sun, 04 May 2014 - 11:43
Post #26









CYTAT(Kubik_CDTi @ Sun, 04 May 2014 - 11:34) *
kredens co Ty taki nastawiony na paletę SG?
fg500 moim zdaniem średnio się nadaje do prac ręcznych
UC jest ok do prac ręcznych,ew.scholl s17,ma dużo wypełniaczy i jako taką moc,więc daje fajne efekty.

Bo Kredens i paleta, podobny kształt ma tongue.gif
A tak szczerze, to nie wiem po prostu jakoś wydaje mi się, że mogą być OK te kosmetyki, a na początek myślę, że wystarczyłyby na mój prywatny użytek, ale tak jak napisałem wszelkie sugestie i uwagi przyjmuję, więc nie muszą być to koniecznie kosmetyki z ShinyGarage, a mogą być innych firm, coś co sami używacie i możecie polecić smile.gif
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Sun, 04 May 2014 - 12:01
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Kubik_CDTi @ Sun, 04 May 2014 - 01:48) *
Odezwij się kiedyś to dam Ci trochę Zymola Titanium,zobaczysz,że nie zawsze tak jest wink.gif
I złota zasada,lepiej 2 cienkie warstwy,jak jedna gruba smile.gif


Dzięki, będę mieć na uwadze. Rozumiem, że też jest trwały?

Co do warstw - starałem się tak cienko jak mogłem smile.gif


@Kodem:

a "IPA" to? Przed takim kwarcem czy polimerem nie nada się SRP ?

I jak się ewentualnie zdecydować (chcę się wziąć za F10) to czym się kierować wybierając pomiędzy kwarcem a polimerem - jakie różnice wady/zalety?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubolak
post Sun, 04 May 2014 - 12:30
Post #28


User
Dołączył: Thu, 14 May 2009





Z tańszych marek to SG jest na bardzo dobrym poziomie. Ja używam kilku produktów i jestem zadowolony. Firma z Gdyni, więc daje zarobić kolesiowi z PL a nie Johnowi Smithowie z Megsa.
Co do kwarców to lakier powinien być przygotowany idealnie, bo warstwa kwarcu podkreśla nie tylko głębie, czy wet look ale też niedoskonałości lakieru jak hologramy czy swirle (coś na zasadzie szkła powiększającego). Jeśli auto jest na maksa zniszczone i zależy Ci na odprowadzaniu wody/brudu, to jak najbardziej polecam. Jeśli umiesz wykonać polerkę auta na 90% to też (przed kwarcem).
IPA to alkohol izopropylowy. Dobrze odtłuszcza i czyści lakier (nie mylić z cleanerem).


--------------------
Renttner Apartamenty - Warszawa -> www.renttner.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubik_CDTi
post Sun, 04 May 2014 - 12:34
Post #29


Super User
Dołączył: Fri, 18 May 2007
Skąd: Białystok





CYTAT(Joker @ Sun, 04 May 2014 - 12:01) *
Dzięki, będę mieć na uwadze. Rozumiem, że też jest trwały?

Co do warstw - starałem się tak cienko jak mogłem smile.gif


@Kodem:

a "IPA" to? Przed takim kwarcem czy polimerem nie nada się SRP ?

I jak się ewentualnie zdecydować (chcę się wziąć za F10) to czym się kierować wybierając pomiędzy kwarcem a polimerem - jakie różnice wady/zalety?


Zima była jaka była,ale ponad 3miesiące-10kkm przesiedział na dobrą sprawę bardzo ładnie,trochę osłabł na dołach drzwi,wiadomo,mnie taki wynik satysfakcjonuje smile.gif siedziałby dłużej,ale trochę szkód po zimie w wiosennym świetle już zbyt kuły mnie w oczy,więc został zdjęty przy odświeżaniu tongue.gif
IPA-alkohol izporopylowy,chodzi o odtłuszczenie przed,choć pod powłoki najlepsze są płyny inspekcyjne typu Gtechniq Panel Wipe,Gyeon Prep,czy Eraser,przede wszystkim łatwo jest je zetrzeć,co przy delikatnych lakierach,ma bardzo ważne znaczenie smile.gif
Wiadomo przed powłoką należałoby zrobić korektę,chociaż średnią.
Polimer jakby wiąże się z lakierem,kwarc czy ceramika tworzą na lakierze warstwę cieniutkiego szkła,dając w zależności od powłoki i warstw od 1 do 12 mikronów ekstra i zabezpiecznie od rys lepsze da kwarc/ceramika,ale wymaga utrwalaczy raz na jakiś czas,polimer będzie bardziej bezobsługowy smile.gif

CYTAT(bubolak @ Sun, 04 May 2014 - 12:30) *
Z tańszych marek to SG jest na bardzo dobrym poziomie. Ja używam kilku produktów i jestem zadowolony. Firma z Gdyni, więc daje zarobić kolesiowi z PL a nie Johnowi Smithowie z Megsa.
Co do kwarców to lakier powinien być przygotowany idealnie, bo warstwa kwarcu podkreśla nie tylko głębie, czy wet look ale też niedoskonałości lakieru jak hologramy czy swirle (coś na zasadzie szkła powiększającego). Jeśli auto jest na maksa zniszczone i zależy Ci na odprowadzaniu wody/brudu, to jak najbardziej polecam. Jeśli umiesz wykonać polerkę auta na 90% to też (przed kwarcem).
IPA to alkohol izopropylowy. Dobrze odtłuszcza i czyści lakier (nie mylić z cleanerem).

Ok,do mnie trafiała kiedy była to naprawdę tania marka,potem użyłem kilku produktów,nie podeszły mi,obecnie większość produktów ma ceny dość wysokie jak na jakość,którą prezentują,poza tym i tak tylko część produktów jest produkowana w Polsce,dlatego nie,dziękuje...
Kwarc wbrew pozorom potrafi zamaskować jakieś hologramy,więc też nie ma co demonizować,że auto musi być super wyprowadzone,choć bez wątpienia powinno.Dla mnie robienie kilkudziesięcio godzinnej korekty zakończonej woskowaniem,to trochę nieszanowanie własnej pracy i klaru,którego jest niestety na autach coraz mniej...


--------------------
Szczęśliwi paliwa nie liczą ;)
Chipped by MR Motors
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubolak
post Sun, 04 May 2014 - 14:04
Post #30


User
Dołączył: Thu, 14 May 2009





CYTAT(Kubik_CDTi @ Sun, 04 May 2014 - 12:34) *
Dla mnie robienie kilkudziesięcio godzinnej korekty zakończonej woskowaniem,to trochę nieszanowanie własnej pracy i klaru,którego jest niestety na autach coraz mniej...

Raczej kliku lub kilkunasto-godzinnej korekty, chyba, że mówisz o samolotach biggrin.gif Takiej korekty nie robi się raz na miesiąc/sezon, tylko raz. Potem wystarczy (oczywiście zadbane) auto przelecieć lekką pastą (finishem), żeby usunąć delikatne niedoskonałości i wg mnie to jest frajda. Co do poziomu korekty masz rację. Średnia korekta+kwarc będzie wyglądała o niebo lepiej niż cleaner+wosk. Biorąc pod uwagę lakier o którym mówimy (carbon schwarz), to nawet średnią korektę będzie ciężko przeprowadzić samemu. Jeśli chodzi o powłokę, to stawiałbym na kwarc, ze względu na fizyczną ochronę lakieru (pryskanie Reload'em raz na jakiś czas nie jest problemem).


--------------------
Renttner Apartamenty - Warszawa -> www.renttner.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TJung
post Sun, 04 May 2014 - 14:30
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 May 2004
Skąd: http://fightboxing.pl/





Należy również uważać na pielęgnację auta po korekcie. U mnie w Evo zrobił się po tym mega miękki lakier, który rysuje się od patrzenia wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubik_CDTi
post Sun, 04 May 2014 - 15:00
Post #32


Super User
Dołączył: Fri, 18 May 2007
Skąd: Białystok





CYTAT(bubolak @ Sun, 04 May 2014 - 14:04) *
Raczej kliku lub kilkunasto-godzinnej korekty, chyba, że mówisz o samolotach biggrin.gif Takiej korekty nie robi się raz na miesiąc/sezon, tylko raz. Potem wystarczy (oczywiście zadbane) auto przelecieć lekką pastą (finishem), żeby usunąć delikatne niedoskonałości i wg mnie to jest frajda. Co do poziomu korekty masz rację. Średnia korekta+kwarc będzie wyglądała o niebo lepiej niż cleaner+wosk. Biorąc pod uwagę lakier o którym mówimy (carbon schwarz), to nawet średnią korektę będzie ciężko przeprowadzić samemu. Jeśli chodzi o powłokę, to stawiałbym na kwarc, ze względu na fizyczną ochronę lakieru (pryskanie Reload'em raz na jakiś czas nie jest problemem).

Powiem tak 2-3godziny,to ja auto przygotowuje do polerowania laugh.gif
A czas pracy zależy od stanu lakieru,samego lakieru i auta itp. na jedno starczy kilkanaście godzin i będzie cukierek po wymyciu,a z innym będę dopiero zbliżał się do połowy wink.gif
Wiem,że się robi raz,ale to kwestia eksploatacji i tak często wymusza ponowne polerowanie,niekoniecznie finishem.
Chodzi mi o to,że jak dasz wosk to siłą rzeczy to auto będzie się bardziej rysować,od tego zabezpieczonego powłoką,a nie daj boże oddaj brudny samochód do serwisu,to można już sięgać po średnią kombinację past,dlatego wg. mnie jeżeli ktoś robi korektę na wysoki % i używa auta na co dzień,to tylko powłoka.Wiem,wiem inna kasa,no,ale coś za coś,jak ktoś może sobie pozwolić to sprawa warta uwagi smile.gif
A dbanie po to fakt rzecz najważniejsza,od tego zależy,czy po tym roku będzie trzeba sięgać znowu po tnącą kombinację(znam przypadek gościa co po korekcie jeździł na myjnie szczotkowe i potem zdziwiony,że efekt szybko minął biggrin.gif ),czy wystarczy finish,choć w przypadku takiego czarnego japończyka,to nierówna walka... :/


--------------------
Szczęśliwi paliwa nie liczą ;)
Chipped by MR Motors
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Sun, 04 May 2014 - 15:27
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





z innej beczki
czym wyczyścić zasyfiałą skóre? kosmetyki które można nabyć w sklepie nie dają rady a nitro czyści dobrze ale niestety razem z kolorem... skóra zaniedbana ale nie poprzecierana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubolak
post Sun, 04 May 2014 - 15:31
Post #34


User
Dołączył: Thu, 14 May 2009





CYTAT(Kubik_CDTi @ Sun, 04 May 2014 - 18:00) *
jak ktoś może sobie pozwolić to sprawa warta uwagi smile.gif

+1

Czy ja wiem czy kasa jest inna. Dla amatora, który robi wszystko sam, to koszt 200zł (Cquartz). W firmie detailingowej przy pakiecie "100% korekty" to też pewnie 200-500zł więcej. Nie mówię oczywiście o CarSpa, gdzie usługa kosztuje 4k zł, ale o mniejszych firmach profesjonalnych i o "amatorach" z KA.


--------------------
Renttner Apartamenty - Warszawa -> www.renttner.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Sun, 04 May 2014 - 15:40
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(hz10 @ Sun, 04 May 2014 - 18:27) *
z innej beczki
czym wyczyścić zasyfiałą skóre? kosmetyki które można nabyć w sklepie nie dają rady a nitro czyści dobrze ale niestety razem z kolorem... skóra zaniedbana ale nie poprzecierana.


http://showcarshine.pl/12_gliptone
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubik_CDTi
post Sun, 04 May 2014 - 16:38
Post #36


Super User
Dołączył: Fri, 18 May 2007
Skąd: Białystok





Gliptone nadaje się na bieżące akcje,poza tym zapach jest mocno dyskusyjny,albo się go kocha,albo nienawidzi,pachnie starą skórą prosto z garbiarni,przy wentylowanych fotelach,to czułem go jeszcze po 2miesiącach laugh.gif
Colourlock Strong Clean,ew.jak ma być coś taniego to Tenzi Leder Clean(to koncentrat,ogólnie trzeba uważać,bo to dość agresywny środek,choć przy nitro to ... tongue.gif ) , i szczoteczką lecieć,no i potem trzeba skóry potraktować jakąś odżywką lub impregnatem.

CYTAT(bubolak @ Sun, 04 May 2014 - 15:31) *
+1

Czy ja wiem czy kasa jest inna. Dla amatora, który robi wszystko sam, to koszt 200zł (Cquartz). W firmie detailingowej przy pakiecie "100% korekty" to też pewnie 200-500zł więcej. Nie mówię oczywiście o CarSpa, gdzie usługa kosztuje 4k zł, ale o mniejszych firmach profesjonalnych i o "amatorach" z KA.

Wszystko się zgadza,tylko większość ludzi wciąż żyje polerką u lakiernika za 150zł w 3godziny,a tu samo 200zł za zabezpieczenie biggrin.gif


--------------------
Szczęśliwi paliwa nie liczą ;)
Chipped by MR Motors
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cichyg60
post Sun, 04 May 2014 - 16:50
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Wed, 29 October 2003
Skąd: Warszawa / cultstyle.pl





Co do skóry to jesli jest ostro zapuszczona to obawiam sie ze cleanery typu Gliptone czy Colourlock Strong moga nie dać rady. U kolegi w starym bmw byla ostro zapuszczona jasno szara skora i colourlock strong prawie nie zrobil roznicy,mimo ze to silny srodek. Ostatecznie pomoglo..... szare mydlo i szczoteczka biggrin.gif Wiadomo ze nie jest to zdrowe dla tapicerki na dluzsza mete, ale jednorazowe domycie nie pozostawilo zadnych szkod. Pozniej juz mozna zakupic cos do zwyklej pielegnacji i zabezpieczania z powyzszych marek.


Do zabezpieczania polecam : http://sklep.lederzentrum.pl/utrwalacz-do-...150-ml-p-3.html

Pozostawia ladne matowe wykonczenie i nie smierdzi smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubolak
post Sun, 04 May 2014 - 17:36
Post #38


User
Dołączył: Thu, 14 May 2009





Kubik_CDTi, mówisz o ludziach, który wydają 100, 200k zł na auto i tankują gaz albo na Neste, żeby oszczędzać? laugh.gif Wydaje mi się, że polskie społeczeństwo jest coraz bardziej oświecone jeśli chodzi o motoryzację i ludzie są w stanie wydać tysia czy dwa, żeby jeździć schludnym autem. Tyle kosztują 2-4 porządne opony.
Do skóry szczoteczka i APC (dobre APC i dobra proporcja!). Oprócz niektórych wyświetlaczy LCD APC jest najlepsze do wszystkiego.


--------------------
Renttner Apartamenty - Warszawa -> www.renttner.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Thu, 08 May 2014 - 22:59
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





SONAX BSD.

Pryskamy na powierzchnię, rozprowadzamy mikrofibrą i....właśnie - ile czasu mniej więcej odczekujecie aż suchą się po tym leci?

Ja chyba coś spieprzyłem, po wosku zostawiłem auto na 2 dni w garażu, przed wyjazdem z ciekawości prysnąłem na klapę i część dachu (tył za szyberdachem) i chyba nie starłem dobrze tzn. zrobiłem to za wcześnie, bo dziś w godzinach późno wieczornych (ok. 22) te dwa miejsca w deszczu stały się matowo szare, nalot - coś w tym stylu, można zetrzeć palcem....Tak nie ma prawa być biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guziken
post Thu, 08 May 2014 - 23:27
Post #40


User
Dołączył: Wed, 30 December 2009





Do czyszczenia skóry polecam Colourlock Strong Cleaner + szczoteczka. U mnie był bardzo skuteczny, beżowe skóry nieczyszczone chyba z 5 lat, były już w zasadzie brązowe


--------------------
F30 330i xDrive '16
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 20:41