Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tuning ATD 74kW
unlimited1991
post Sun, 18 Apr 2010 - 02:10
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 18 April 2010





Witam.


Moje 4 kółka to Golf IV 74kW z 2001. Nie przerabiany bez przekładek żadnych czy przeróbek. Stand. koło dwumasowe itd.
Czytałem już kilka sposobów na dodanie mocy.

I wiem mniej więcej co można byłoby dodać. Ale pewien nie jestem.
Zainteresował mnie temat http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=27779
Żeby uzyskać efekt ponad 130PS (czyli ponad 130 KM) to kolejno czy takie elementy by wystarczyły (podam czasem link jeśli modelu nie znajdę) a jak nie ten to prosiłbym o podanie jakiegoś modelu i producenta danej części którą byście polecili żebym mógł się zorientować:
pompowtryski http://allegro.pl/item1001345579_seat_leon...ompowtrysk.html
turbinka http://allegro.pl/item969436974_turbina_a4...di_afnnowa.html
IC http://allegro.pl/item989709808_intercoole...octavia_no.html
wydech http://allegro.pl/item1001152786_tlumik_tu..._0_1_9_tdi.html

Czy przy zachowaniu przez większą część czasu normalnej jazdy (tzn. takiej jak przed przeróbką) jest możliwe o wiele wyższe zużycie
jakiś elementów ? I czy ew. zastosowanie przekładki koła z dwumasowego na jednomasowe nie przyprawi mnie o przykrą niespodziankę ?


Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 18 Apr 2010 - 02:10
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_k-meal_*
post Sun, 18 Apr 2010 - 09:51
Post #2









Przeciez sam program wystarczy na ponad 130KM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
unlimited1991
post Sun, 18 Apr 2010 - 10:39
Post #3


Rookie
Dołączył: Sun, 18 April 2010





No właśnie wolę mechaniczny tuning niż CHIP czy BOX.

Mimo że to moje pierwsze auto, i dopiero 10.000 ''własnonożnie'' na nim przejechałem, mam nadzieję że posłuży mi kilkanaście lat
i wolałbym zacząć wstawiać w miarę budżetu trochę mocniejsze części.

A i przy okazji. Mógłby ktoś podać jakiegoś producenta i model amortyzatorów ? Żeby były nawet i twardsze lekko od standardowych i jeśli nie większy, to dający ten sam prześwit ? Bo mieszkam na obrzeżach miasta i droga jest gorsza niż leśna. I komfort wolałbym nadłożyć nad komfort. Do tego samego auta oczywiście golfa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iibitdi
post Sun, 18 Apr 2010 - 11:10
Post #4


Super User
Dołączył: Thu, 26 June 2008
Skąd: Kraków





to wsadzaj turbo z ASZ,cooler, porzadne sprzeglo i strojenie elektroniki i bedziesz miał lekko 160 - 170 na lekkim sofcei bardzo bezawaryjnych koni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
unlimited1991
post Sun, 18 Apr 2010 - 11:30
Post #5


Rookie
Dołączył: Sun, 18 April 2010





No właśnie na tyle w temacie nie jestem więc proszę o podanie jakie sprzęgło firma model cooler itd.

i czy z tym kołem zamachowym apropos sprzęgła na jednomasowe ma sens i czy nie wpłynie negatywnie na eksploatacje ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tdik
post Sun, 18 Apr 2010 - 11:44
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: B-B, KRAK





jak wsadzasz pompki to wrzuc al i suszare z arl bedzie ok 190 390


--------------------
Z3 coupe :) jest
Z4 coupe :) jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iibitdi
post Sun, 18 Apr 2010 - 12:16
Post #7


Super User
Dołączył: Thu, 26 June 2008
Skąd: Kraków





stachu, pompki jakie ma stykaja do mocy w jakie kolega celuje wiec niepotrzebny wydatek tym bardziej ze ciezko dostac dobre ALe.
Kolega chce bezawaryjny setup a nie ciagniecie max mocy.
Co do sprzegla do z vr6 z jednomasem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iibitdi
post Sun, 18 Apr 2010 - 12:20
Post #8


Super User
Dołączył: Thu, 26 June 2008
Skąd: Kraków





do mocy ~165 ps aby bylo bezawaryjnie robisz :

- sprzeglo + jednomas vr6/g60
- turbo gt1749VA z silnika ASZ.
- intercooler najlepiej na zamówienie (byle nie chinol)
- strojenie tego wszystkiego.
- kolektor dolotowy z silnika ASZ jeszcze mozesz wrzucic.
co do wydechu to do takich mocy zostawiaj serie a jesli juz cos chcesz to nie sam koncowy tlumik tylko od razu caly wydech 2,5 cala na dwoch tlumikach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
unlimited1991
post Sun, 18 Apr 2010 - 12:23
Post #9


Rookie
Dołączył: Sun, 18 April 2010





Mi nie chodzi żeby zrobić z tego od razu auta sportowego. Oponki będą Michelinki Pilot Sport 3 i innych nie chcę więc nie ma co przesadzać.

Nie chcę wymieniać wszystkiego bo zaraz taniej będzie sprzedać mojego i kupić mocniejszego seryjnego Golf IV po CHIPie.
I sądzę że powyżej 300 to wszystko będzie padać po kilku kilometrach.

Czyli pompowtryski od 1,9TDI 130KM, turbosprężarka albo ASZ albo ARL, sprzęgło nadal nie wiem czy może być ASCH z przekładką jednomasowe zastosowane czy jakieś inne, nie wiem czy inny układ wydechowy i jeśli tak to jaki, cooler też nie wiem jaki nadal, amory też nie wiem jakie. O czymś jeszcze zapomniałem ?

P.S.

A jakaś propozycja skąd IC zamawiać ?

Nie mogę sprzęgła z jednomasą vr6 znaleźć pasującego.
Prosiłbym o link jakiś do aukcji, oferty sprzedaży.

i PS to KM bo już rożnie słyszałem i nie jestem pewien?

I co jeśli chodzi o skrzynię biegów ? Moja to 5 biegowa manualna.
Jak zadbać o to by nie szarpać go powyżej 3000 obrotów a by skorzystać z tych dodatkowych koni ?
Nowa skrzynia biegów też ? U mnie najwyższa prędkość przy 2 osobach w aucie z bagażem podręcznym to 164km/h według Golfa a według GPS 160km/h.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iibitdi
post Sun, 18 Apr 2010 - 13:17
Post #10


Super User
Dołączył: Thu, 26 June 2008
Skąd: Kraków





zadnych wtryskow nie wymieniasz ile razy mozna pisac.

co do ic to ja osobiscie polecam http://www.chlodnic-pol.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
unlimited1991
post Sun, 18 Apr 2010 - 14:08
Post #11


Rookie
Dołączył: Sun, 18 April 2010





[403] Forbidden : Dostęp zabroniony stronka caput.

Czyli po wymianie iibitdi tylko tego co sam wymieniłeś to przewidywana moc i moment obrotowy jaki ?
Sprzęgła nadal znaleźć nie mogę ani amorów. Tu o link jeśli można też prosiłbym.

I czy te części nadają się w dalszej przyszłości tak za rok do współpracy z jakimiś mocniejszymi częściami do dalszego tuningu mocy ?
I w takim etapie co by dalej przydałoby się dalej (nadal przyszłościowo) ?

Tak czy owak już i tak wielkie dzięki za pomoc iibitdi bo dużo ważnych info podałeś i pomogłeś smile.gif
tdik też ale od razu przerósł moje planowane oczekiwania i wydatki biggrin.gif
a k-meal nie do końca zrozumiał mój cel ale i tak dziękuję również.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iibitdi
post Sun, 18 Apr 2010 - 15:13
Post #12


Super User
Dołączył: Thu, 26 June 2008
Skąd: Kraków





jesli od razu myslisz w pozniejszym okresie o podnoszeniu mocy to faktycznie Staszek ma racje i lepiej od razu zainvestowac w turbo od arl bo wychodzi w tej samej cenie co asz.

wtedy robisz turbo arl, cooler, kolektor dolotowy asz, wydech przelota caly i 185KM i 390Nm peka. Bez wymiany wtrysków.

Co do sprzegla to szukaj wiele razy koledzy podawali numery czesci sprzegla i zamachu od vr6/g60.

co do zawieszenia to wszystko zalezy ile masz $$ mozeszkupic B16 pss, kw v3. ja osobiscie polecam Koni 1150, choc wiem ze b6 + dobry spring też robi robotę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Sun, 18 Apr 2010 - 15:31
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, po samym programie, jeśli jest zdrowa seria to jakieś 140KM wyjdzie, koszt jakieś 900-1000zł.
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
unlimited1991
post Sun, 18 Apr 2010 - 15:53
Post #14


Rookie
Dołączył: Sun, 18 April 2010





Co do amorków to znalazłem prócz tego pierwszego.
I one dają mniejszy prześwit niż oryginalne (jeśli dobrze zrozumiałem z opisów).
A mi zależy na większym albo przynajmniej takim samym. Jeżdżę na 16-stkach więc i tak mam niżej niż bym chciał.

Co do programowania to po zakupie już tych części ew. skuszę się może.
Szkoda tylko bo w Gdańsku nie słyszałem o czymś takim.

iibitdi czyli po takich przeróbkach 185 kucy powinien mieć ? Silnik już po 185k km jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iibitdi
post Sun, 18 Apr 2010 - 15:55
Post #15


Super User
Dołączył: Thu, 26 June 2008
Skąd: Kraków





w gdańsku masz roberta z tune up podjedz do niego i on ci wszystko powie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
unlimited1991
post Sun, 18 Apr 2010 - 16:00
Post #16


Rookie
Dołączył: Sun, 18 April 2010





I skrzyni gdybym to wszystko zrobił prócz programowania to nie trzeba wymieniać ?
I jak by wyglądała sytuacja np. prędkość przy 2500 obrotach na 4 i 5 ?
Bo nie wiem jak skrzynia się zachowuje przy mocniejszym "kopie" silnika.
Chciałbym mieć możliwość jechania z niezabudowanym bez tyrania obrotów na 4 a nie 5 biegu.

Nie chciałbym go katować na ponad 3000 obrotów bo tyle się trzymało żeby jechać autostradą te 150-160 km/h.

Bo jak zauważyłem dla mojego golfa optymalna to jest 1800-1900 obrotów silniczek lekko ciągnie paliwko i trzyma prędkość

WAŻNE: Samemu jeśli nie miało się do czynienia z dłubaniem w aucie to lepiej się za to nie zabierać i dać na warsztat po zakupie części ?
Czy przy kilku dniach, kanale i chęciach powinienem dać radę ? A jeśli warsztat to jakiś dobry w Gdańsku ktoś by polecił ? I koszty wymian
w jakich sumach ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_k-meal_*
post Sun, 18 Apr 2010 - 17:16
Post #17









wszystko masz juz na forum opisane.
odnosnie warsztatu to:
tune up

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Performante
post Sun, 18 Apr 2010 - 17:23
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Fri, 18 February 2005
Skąd: Południe





CYTAT(unlimited1991 @ Sun, 18 Apr 2010 - 16:00) *
I skrzyni gdybym to wszystko zrobił prócz programowania to nie trzeba wymieniać ?
I jak by wyglądała sytuacja np. prędkość przy 2500 obrotach na 4 i 5 ?
Bo nie wiem jak skrzynia się zachowuje przy mocniejszym "kopie" silnika.
Chciałbym mieć możliwość jechania z niezabudowanym bez tyrania obrotów na 4 a nie 5 biegu.

Nie chciałbym go katować na ponad 3000 obrotów bo tyle się trzymało żeby jechać autostradą te 150-160 km/h.

Bo jak zauważyłem dla mojego golfa optymalna to jest 1800-1900 obrotów silniczek lekko ciągnie paliwko i trzyma prędkość

WAŻNE: Samemu jeśli nie miało się do czynienia z dłubaniem w aucie to lepiej się za to nie zabierać i dać na warsztat po zakupie części ?
Czy przy kilku dniach, kanale i chęciach powinienem dać radę ? A jeśli warsztat to jakiś dobry w Gdańsku ktoś by polecił ? I koszty wymian
w jakich sumach ?


biggrin.gif:D
Nie wiem czy dobrze rozumie, ale pytasz o to, czy po zmienie mocy zmienia Ci sie przelozenia w skrzyni, czy o wymiane skrzynie?
Bo na obecnej skrzyni czy bedziesz mial 100PS czy 500PS przy 1800obr na 5 biegu bedziesz mial ta sama predkosc!

Co do roboty samemu - to patrzac na to co piszesz, to proponuje zebys nie zabieral sie nawet do zmiany kola.

Bez urazy, ale robisz to totalnie od tylu. Strasznie dziwnie sie do tego zabierasz. Program to jakby podstawa, aby potem isc dalej konkretnie - no chyba ze od razu juz wiesz ze chcesz miec pod 200PS.
Na Twoim miejscu zaczalbym od diagnostyki silnika - Golf IV to nie jest nowe auto, w najlepszym przypadku to 7 letnie auta, w ktorych przebieg rzadko jest ponizej 200tys km.

Co TY masz za awersje do "programowania"? Bez tego brac sie za to, jest bezsensowne!!


--------------------
911 992 4S
M5 F90 800KM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tdik
post Sun, 18 Apr 2010 - 17:40
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: B-B, KRAK





pakuj turbo z arl


--------------------
Z3 coupe :) jest
Z4 coupe :) jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
unlimited1991
post Sun, 18 Apr 2010 - 18:45
Post #20


Rookie
Dołączył: Sun, 18 April 2010





Mój ma poświadczony sprawdzony 180.000 przy kupnie właśnie z 2001.
5 bieg przez poprzednią właścicielkę był nie używany dało się odczuć.

A koło umiem zmieniać ojciec mój nie umie a wiekowy nie jest ;]

A programowanie chciałbym indywidualnie zrobione dlatego pierw chciałbym mieć pewne bebechy dla tego autka
a potem patrzeć jak program i jaki by dawać mu.

A co do skrzyni to nie byłem pewien dlatego pytam skoro i tak jeszcze mam tutaj parę pytań dla mnie logiczne ;]

Więc dalej Tune Up męczyć jaka skrzynia itd. ?

Amory też nadal nie wiem jakie bo te co zostały podane to nie do końca takie jakie miałbym plan montować.
Droga leśna dziury więc twarde jest mi potrzebne. Oraz dość wysokie bo dziury drogowe to przy leśnych małe wypustki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 08:40