Shoutbox 0 nowych PW 


34 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> --Civic Ufo 1.8 Type-S Turbo--
Q40
post Thu, 31 Dec 2015 - 07:04
Post #21


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





Ładna i zadbana, powodzenia przy projekcie, to będzie miało jakiś szperunek?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 31 Dec 2015 - 07:04
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
CZUCZU
post Thu, 31 Dec 2015 - 07:44
Post #22


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Markos jak zwykle w tematach o hondzie odpuść bo to nudne.... do autora, to nie forum stylingu wrzuć zdjęcia mechaniki bo to co dałeś to jakiś dowcip. Opis auta też niezgodny z regulaminem, jutro wieczorem jak nie zrobisz nowego 1 postu i nie wyślesz mi go na pw zamykam temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Thu, 31 Dec 2015 - 10:05
Post #23


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





Dziękuję za miłe powitanie smile.gif

Przepraszam że nie jest to 600konny projekt na tor tylko zwykły daily w trakcie do soft-turbo,w którym wygląd sie dla mnie liczy na równo z
osiągami.

W regulaminie nie znalazłem zasad z podanym procentem ilości fotek mechanicznych, dlatego uważam że są na miejscu.

Opis poprawię, wiecęj fotek mechaniki będzie w trakcie wkładania turbo smile.gif

CYTAT(Q40 @ Thu, 31 Dec 2015 - 07:04) *
Ładna i zadbana, powodzenia przy projekcie, to będzie miało jakiś szperunek?


Zastanawiam się nad MFactory Helical LSD smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
HMP_inc
post Thu, 31 Dec 2015 - 10:13
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Sun, 11 June 2006
Skąd: LU





Ciekawe, że w końcu ktoś zamierza tu uturbić, a nie tylko zakłada tematy marzyciela, co można zrobić z tym motorem., które kończą się na planach. Czekamy na realne rezultaty, powodzenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M4C13K
post Thu, 31 Dec 2015 - 10:19
Post #25


Super User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: PO





Nie masz za co przepraszać, jak decydujesz się umieszczać projekt na takim forum to chyba wiesz jakimi zasadami się rządzi. Tutaj raczej nikt nie będzie się spuszczał nad tym co do tej pory zrobiłeś, a zrobiłeś trochę a efekt taki se, na jakieś spore moce też nie widzę żeby się zanosiło a o to tutaj chodzi... Auto jest dość nowe, jak dla mnie śliczne plus idziesz ścieżką, którą nikt do tej pory nie szedł, fajnie bo pokażesz, że można i stworzysz swoisty tutorial dla posiadaczy tych motorów jak wykrzesać moc;) Dużo szybsze od ctr-a plus dolot, wydech i strojenie nie będzie o ile w ogóle będzie, aczkolwiek śmiem przypuszczać, że do codziennego poruszania będzie się lepiej nadawać. Pomijam awaryjność, chodzi mi o sposób oddawania mocy. Jak najbardziej kibicuje i czekam na kolejne mody!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tominator
post Thu, 31 Dec 2015 - 10:19
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 October 2006
Skąd: Wrocław





Winni, 18 tys to sporo jak na taki wzrost mocy i osiagow. Co do tematu to popraw co czuczu pisal bo czy masz 100 czy 1000KM zasady obowiazuja wszystkich. Co do sensu hmmm... nie znam sie na hondach ale za te + 18 tys nie kupi sie typera po sprzedazy aktualnie modzonego + jeszcze zostaloby cos na mody? Mozna wszystko rzezbic ale warto jakas fajna baze miec, bo to jak tuning seicento 0,9l, mozna wrzucic turbo walki sralki i dojsc do 10s do setki ale potem po wydaniu gory kasy okazuje sie ze leje Cie dziadek stara fabia 1.4 na byle swiatlach:)


--------------------
Systemy hamulcowe Big Brake Kit Brembo do każdego auta BagCorp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 31 Dec 2015 - 10:27
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(Tominator @ Thu, 31 Dec 2015 - 10:19) *
Mozna wszystko rzezbic ale warto jakas fajna baze miec,


bez przesady, D-serii uturbionych sporo jeździ i nikogo to nie dziwi. I to mimo dość dobrej dostępności B16/B18 zarówno w seryjnych autach jak i kompletów na swap. Myślę, że z R-serią będzie podobnie w przyszłości. Jeszcze żeby te podstawowe L13 uturbiał to fakt byłoby mega dziwne, ale R18 w serii zawalidrogą zupełną nie jest. A jak pokazują w USA, jest podatne na turbo. To w sumie czemu nie spróbować? O ile może nie będzie szybsze dużo od CTR spod świateł, to już myślę że to co napisał M4C13K, czyli sposób oddawania mocy sprawi, że wóz będzie przyjemny w jeździe na co dzień smile.gif.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Thu, 31 Dec 2015 - 10:36
Post #28


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





Auto jest jak już pisałem sprawdzone i wychuchane, nawet jak chciał bym je zamienić na Type-R to nie wiem czy znalazł bym egzemplarz w takim stanie, a padła jest masa...

Dobić Type-R do 250KM też trochę kasy pochłonie, to już bardziej K24 się opłaca, i tak w kółko biggrin.gif

Moim zdaniem jest fajną bazą do tych celów które sobie postawiłem i jak auto będzie użytkowane, inaczej bym tyle kasy w niego nie wkładał smile.gif

Samochód pomimo posiadaniu go już od 3ch lat za każdym razem jak do niego wsiadam sprawia mi przyjemność, a to jest najważniejsze smile.gif

Celem jest być szybszym od Type-R cisnąć z rolki co raczej nie powinno być problemem przy 250KM, ale czas pokaże smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Thu, 31 Dec 2015 - 11:16
Post #29


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





CYTAT(CZUCZU @ Thu, 31 Dec 2015 - 07:44) *
Markos jak zwykle w tematach o hondzie odpuść bo to nudne....
Chyba będziesz jeszcze musiał kilka osób postawić do pionu, jak w ogóle można napisać, że może nie warto tyle ładować, bo baza nie taka i efekt może nie być powalający. Marka nie ma nic do rzeczy, ale oczywiście możesz mieć inne zdanie, jesteś w końcu moderatorem, więc jak napiszesz, tak jest, niezależnie od tego co myśli autor.

CYTAT([Yossarian] @ Thu, 31 Dec 2015 - 10:27) *

bez przesady, D-serii uturbionych sporo jeździ i nikogo to nie dziwi.
To jest jednak nieco inna para kaloszy niż pchnięcie 20k w R18. 250 koni w D16 robi się po taniości, za 20k byłyby tuleje i 400 koni. Oczywiście też możnaby dyskutować o sensie, ale to chyba jednak co innego.

CYTAT([Yossarian] @ Thu, 31 Dec 2015 - 10:27) *

A jak pokazują w USA, jest podatne na turbo.
Z tym co pokazują w USA byłbym nieco ostrożny, to co wychodzi u nich, zazwyczaj nie wychodzi tak samo dobrze u nas. Może inne powietrze, albo pomiary trwają dłużej niż 3 sekundy.

I już sobie idę, bo widzę, że zostawiłem mnóstwo miejsca do nadinterpretacji, wymyślania bzdetów i biadolenia o samochodzie, który już dawno nie istnieje rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 31 Dec 2015 - 12:16
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(Winni @ Thu, 31 Dec 2015 - 00:14) *
Uff, no jak bym wiedział to bym go raczej nie zamówił biggrin.gif

A czemu niby taki kondon? Bardzo ułatwi rurowanie i rozmiarowo perfekt się będzie mieścił, jak rozmawiałem z warsztatem na temat IC nie słyszałem żadnych przeciwwskazań co do jednostronnego.

może z powodów jego wydajności i tego, że w porównaniu z obustronnym nie chłodzi? no ale tego na tym aucie nie sprawdzisz...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 31 Dec 2015 - 12:16
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(Winni @ Wed, 30 Dec 2015 - 21:01) *
Wystarczy wrzucić ECU (pasuje plug&play), zaprogramować immobilizer w ASO i deaktywować błąd EVAP w Flashpro smile.gif


A z tym, ze US-ECU jest do 5-biegowej skrzyni a w Euro-R18 są 6-biegowe nie musiałeś kombinować? Bo kiedyś coś na civinfo czytałem, ze trzeba przy tym pomajstrować huh.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Thu, 31 Dec 2015 - 15:08
Post #32


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





ECU pasuje plug&play, wystarczy jak pisałem nauczyć na nowo immobilizer w kluczykach w ASO i auto jeździ i odpala smile.gif

Świeci sie jedynie check-engine przez błąd EVAP, deaktywuje się go w Flashpro i wsio smile.gif Nic innego nie trzeba robić.

Minusy takiego rozwiązania:

- Tempomat działa tylko ma 6. biegu
- lampki "rev" się nie świecą
- blokada wstecznego biegu nie aktywuje się podczas jazdy, możnana pół wbić wsteczny bieg podczas jazdy i zazgrzytać nieźle zębatką
-> jeden Grek podpiął pod hamulec, wtedy się blokada deaktywuje, tak to jest cały czas aktywna. Szukam narazie lepszego rozwiązania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 31 Dec 2015 - 15:43
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(Winni @ Thu, 31 Dec 2015 - 15:08) *
Minusy takiego rozwiązania:

- Tempomat działa tylko ma 6. biegu
- lampki "rev" się nie świecą
- blokada wstecznego biegu nie aktywuje się podczas jazdy, możnana pół wbić wsteczny bieg podczas jazdy i zazgrzytać nieźle zębatką
-> jeden Grek podpiął pod hamulec, wtedy się blokada deaktywuje, tak to jest cały czas aktywna. Szukam narazie lepszego rozwiązania.

no, to faktycznie bezproblemowo... to automat, że jest jakaś blokada wstecznego w czasie jazdy?


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Thu, 31 Dec 2015 - 17:56
Post #34


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





Jest blokada bo wsteczny jest zaraz obok 6ki, jak by jej nie było łatwo można trafić w wsteczny smile.gif

Sa tą małe minusy do ogarnięcia, biorąc pod uwagę że ECU jest z innego modelu.

Tempomat i tak tylko na 6ce używam, ale można by ogarnąć na wszystkich biegach jak Hondata by udostępniła ustawienia gear-ratio jak w Flashpro do Type-R, ale niestety mają to gdzieś.

Lampki rev świecące się przed odcinką nie są mi potrzebne, wiem kiedy mam wrzucić następny bieg wink.gif

Odcinka jest narazie ustawiona na 7.200 (seria 6.900), launch-control 4.500rpm.


Co do IC:

Przyszedł dzisiaj ten jednostronny, będę go musiał oddać bo jest za wysoki biggrin.gif Byłem pewien że się zmieści, opełniłem babola no ale cóż...
Belki przedniej nie chcę ciąć.

Z racji że nie ma niższego jednostronnego niż 18cm wpadnie normalny dwustronny 550x140x65mm smile.gif

Pozdrawiam

Adrian
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gongo
post Fri, 01 Jan 2016 - 16:08
Post #35


User
Dołączył: Wed, 28 January 2015
Skąd: Warszawa/UK





Heh nie było pytania, zostało jeszcze % z sylwka tongue.gif Fajny projekt


--------------------
Nissan Almera N16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Fri, 01 Jan 2016 - 19:21
Post #36


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





Dzięki smile.gif

Dzisiaj zamówiłem :

- Clutch Masters FX200 sprzęgło
- MFactory Helical LSD

Zastanawiam się nad lekkim zamachem Fidanza, ale nie wiem czy 3.4kg w porównaniu do OEM 7.2kg nie będzie za lekkie... Jakieś opinie?

Sorry za doublepost...

Ostatnia rzecz którą zamówiłem (ale już naprawdę koniec bo przekroczę budżet tongue.gif) to zestaw Big Brake Kit Stoptech 300mm 4 tłoczkowy:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tominator
post Sat, 02 Jan 2016 - 17:41
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 October 2006
Skąd: Wrocław





Ten BBK to troche slaby chyba ze pod jakas mega mala felge ma to wejsc typu 15"?. 300x28 na 4 tloczku do fury ważącej +1200kg średnio to widze:(
Jak juz dojdzie ten kit do Ciebie zmierz jaka jest srednica tloczkow tak z ciekawosci bo nigdzie znalezc nie moge:)


--------------------
Systemy hamulcowe Big Brake Kit Brembo do każdego auta BagCorp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kerst
post Sat, 02 Jan 2016 - 18:05
Post #38


User
Dołączył: Mon, 12 October 2015





na takie auto to zakladal bym jakies 320-335mm ja mam auto o masie 800km i tam mam 305x28 + 4tlok brembo smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Sat, 02 Jan 2016 - 18:34
Post #39


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





Mam aktualnie 300mm z Type-R z jednym tłoczkiem więc 4o tłoczek będzie dużą poprawą tongue.gif

Nie mam zamiaru dopłacać paru tysięcy za trochę większą tarczę 328mm.

Jak okaże się po jakimś czasie że 300mm nie wystarczy wystruga się na CNC nowy adapter pod większe tarcze.

Średnicę tłoczków zmierzę smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitusm
post Sun, 03 Jan 2016 - 06:29
Post #40


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Pokaż fotkę z tylną rozpórką. Jakaś ori firma czy własny patent ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

34 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:43