Shoutbox 0 nowych PW 


> delikatny stukot w 325
MEDUZA
post Sun, 19 Sep 2004 - 13:51
Post #1


Rookie
Dołączył: Wed, 27 November 2002
Skąd: Poznań





Witam
Jestem zainteresowany kupnem E36 325 i dzis ogladałem takie auto.....sprowadzone pare dni temu rok 91 przebieg 202 tys. wszystko niby sprawne ,wygladalo naprawde dobrze...tylko podpadł mi silnik a mianowicie przy gaszeniu silnika doslownie przez sekunde slychac delikatny metaliczny stukot jakby z dołu silnika......co to moze być?
Kiedys ojciec mial audi 100 2,3E i w tym aucie stukot byl identyczny i po jakims czasie siadly panewki
Niechcial bym kupic auta ktore zaraz trzeba bylo by naprawiac.
Jeszcze dwa moje pytania......jedno odnosnie spalania takiego bmw-u w miescie przy raczej spokojnej jezdzie ,a drugie co tak naprawde daje Vanos?


--------------------
_http://www.u-lotka.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 3)
Wspieraj forum
post Sun, 19 Sep 2004 - 13:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
///M3
post Sun, 19 Sep 2004 - 13:57
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: Natolin





Ten stukot, jeżeli jest przy gaszeniu, to raczej koło zamachowe niż panewki. Znaczy, że pomału daje o sobie znać.

Panewki słychać przy 2-3 tys obrotów i jest to stukot ciągły w tym zakresie obrotów.

Zresztą do wymiany panewek powinno się podchodzić jak do wymiany klocków hamulcowych. Może nie aż tak często, ale szczególnie w autach ze sporym przebiegiem z niepewnego źródła przy zakupie taka wymiana napewno nie zaszkodzi. Nie jest to specjalnie droga impreza, a może nam zaoszczędzić wielu późniejszych kłopotów.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MEDUZA
post Sun, 19 Sep 2004 - 15:05
Post #3


Rookie
Dołączył: Wed, 27 November 2002
Skąd: Poznań





koles cos wspominal o kole dwu masowym ale nie wiem czy to to samo jest to powazna usterka?

a jak ze zużyciem paliwa tego auta i co daje Vanos?


--------------------
_http://www.u-lotka.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crush81
post Sun, 19 Sep 2004 - 18:35
Post #4


User
Dołączył: Tue, 13 July 2004





zgadzam sie z ///M3, ze to kolo zamachowe.mialem kiedy podobna historie jak przymierzalem do kupna e34 M5.wtedy koles sam mi powiedezial, ze to kolo zamachowe i ze trzeba wymienic.
ja mam zagazowana 325i. gazu pali ok.17l w miesie(na 18" felgach) przy raczej normalnej jezdzie benzyny na 100% spali mniej.przy delikatnej jedzie 12l wystarczy.
VANOS miedzy innymi daje to, ze mniej pali . to sa zmienne fazy rozrzadu.325i z VANOSEM ma troche lepsze przyspieszenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:56