Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Zwiększenie pojemności serwa.
GrzesiekK.
post Mon, 06 Feb 2017 - 16:35
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Zamiast trójnika wrzucić czwórnik plus akumulator podciśnienia.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 06 Feb 2017 - 16:35
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
G4 Racing
post Mon, 06 Feb 2017 - 22:59
Post #22


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 April 2013





Przejrzałem temat i nasuwa mi się pytanie. Czy to serwo w ogóle działało? Przerabiałem temat w jakimś starszym modelu BMW, do którego włożono na przód tylne zaciski Porsche i żeby lepiej działało większą pompę z podwójnym serwem. Dla ciekawości silnik również zmieniony i pompa hamulcowa wylądowała prawie we wnętrzu kolektora dolotowego. Efekt modyfikacji to totalny brak hamulca.
Przyczyny były następujące:
brak zaworu zwrotnego,
źle wyregulowany popychacz pod pedałem hamulca,
niekorzystne przełożenie hydrauliczne pompa zacisk
Wszystko udało mi się ogarnąć przy pomocy wakuometru, dwóch manometrów, wysysarki do oleju i kalkulatora.
Piszę o tym nie po to żeby zanudzać, ale aby pokazać jak postawić diagnozę.
Zrobiłbym tak:
zmierzyć podciśnienie w kolektorze ssącym
zmierzyć ciśnienia za pompą hamulcową przed agregatem ABS, jeśli taki jest
jeśli auto ma ABS pomierzyć ciśnienie powtórnie za agregatem w zacisku
używając podciśnienia z wysysarki na poziomie -0,6 do -0,7 bara zmierzyć ciśnienie
porównując zmierzone wartości wskazać lub wykluczyć usterki agregatu i serwa oraz ustalić ewentualną przyczynę niskiego ciśnienia

Ciśnienie przy prawidłowo zasilonym serwie (podciśnienie z wysysarki) powinno mieć wartość 110-150 barów.
Jeśli jest mniejsze trzeba zmienić pompę na mniejszą lub serwo na większe. Druga opcja z braku miejsca niemożliwa. Zmieniamy więc pompę.
Prawdopodobnie z powodu zbyt małego podciśnienia w kolektorze ssącym zmiana pompy nic nie da. Trzeba więc wyprodukować podciśnienie, ale nie za pomocą elektrycznej pompy. Moim zdaniem trzeba zaadaptować pompę vacum z jakiegoś diesla. Podciśnienie wytwarzane prze te urządzenia dochodzi do ponad -0,9 bara. Muszą być smarowane i napędzane, ale kłopoty z zabudową są warte późniejszych efektów. Zaręczam, że to łatwiej zrobić niż opisany przez Was pomysł. Z uwagi na małą objętość serwa, można pokusić się o akumulator podciśnienia.

Przepraszam za trochę przydługi wywód. My robimy to w taki sposób. Jeśli Kolega mieszka w pobliżu Tarnowa, mogę podjechać na pomiary, bo zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy dysponują odpowiednimi narzędziami. Chętnie pomogę.






--------------------
G4 Racing- Hamulce na każdą okazje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Tue, 07 Feb 2017 - 07:55
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Dzięki za wskazówki.Najpierw zmierzę podciśnienie wdolocie ale wydaję mi się że powinno być ok.To nie jest jakiś wyczynowy silnik . M3 też ma taki kolektor a problemów z hamulcami nie ma.No ale dla świętego spokoju to zmierzę.Muszę sprawdzić jeszcze czy coś się zmieniło po zmianie zacisków na większe tylko na pogodę trzeba poczekać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waldii
post Thu, 09 Feb 2017 - 20:44
Post #24


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2011
Skąd: Gdańsk





A jak zgasisz silnik to podcisnienie pozostaje chociaz przez chwile w servie??Moze membrana nie trzyma albo jest nieszczelnosc miedzy servem a pompka??A pompa vacuum z diesla siedzi z tylu alternatora wiec moze poszukac altek pasujacy do obecnego mocowania?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Sun, 19 Feb 2017 - 00:02
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Dzisiaj potestowałem większe zaciski i powiem że jest spora różnica na+.Pedał wchodzi nieco głębiej ale mniejszej siły trzeba użyć ale zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa.Przy odpowietrzaniu tyłu gdy poluzuję odpowietrznik to pedał wpada do podłogi wiadomo .Ale przy odpowietrzaniu przodu,gdy poluzuję odpowietrznik pedał wpada do połowy i się blokuje. Mimo odkręconego odpowietrznika pedał nie wpada do podłogi tylko wyciśnie ileś tam płynu i blokuje się gdzieś w połowie.Tak ma być ? rolleyes.gif Czy może sekcje przód tył pomieszałem?Pompa jest z Matiza 20mm,pierwszą sekcję od serwa dałem na przód a drugą na tył.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Sun, 19 Feb 2017 - 06:32
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Sekcje podpina sie na krzyż. Lewy przód prawy tył i prawy przód lewy tył


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Sun, 19 Feb 2017 - 08:36
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





W pompce od Matiza mam dwa wyjścia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Sun, 19 Feb 2017 - 12:44
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





To zakladasz trojniki i podpinasz jak napisalem. Pozatym pompa 20mm to lekko mala.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G4 Racing
post Sun, 19 Feb 2017 - 18:13
Post #29


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 April 2013





CYTAT(m52owner @ Sun, 19 Feb 2017 - 00:02) *
Dzisiaj potestowałem większe zaciski i powiem że jest spora różnica na+.Pedał wchodzi nieco głębiej ale mniejszej siły trzeba użyć ale zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa.Przy odpowietrzaniu tyłu gdy poluzuję odpowietrznik to pedał wpada do podłogi wiadomo .Ale przy odpowietrzaniu przodu,gdy poluzuję odpowietrznik pedał wpada do połowy i się blokuje. Mimo odkręconego odpowietrznika pedał nie wpada do podłogi tylko wyciśnie ileś tam płynu i blokuje się gdzieś w połowie.Tak ma być ? rolleyes.gif Czy może sekcje przód tył pomieszałem?Pompa jest z Matiza 20mm,pierwszą sekcję od serwa dałem na przód a drugą na tył.


Jeśli podpiąłeś sekcje tył przód, a nie na krzyż, to po odpowietrzeniu jednej z nich pedał siłą rzeczy nie wpadnie do podłogi, gdyż nie pozwoli na to płyn. Rozumiem, że zacząłeś od tylnej osi i pedał wpadał do końca. To normalne, bo obydwie sekcje pompy były zapowietrzone. W sytuacji, gdy pozbyłeś się powietrza z zacisków tylnej osi, skok pedału zmniejszy się.
Zrób jak radzi kolega: podepnij obwody na krzyż.


--------------------
G4 Racing- Hamulce na każdą okazje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Sun, 19 Feb 2017 - 20:47
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





CYTAT
Zrób jak radzi kolega: podepnij obwody na krzyż.

Ok dzięki ,tak zrobię.

Mam też takie pytanie trochę odbiegające od tematu.Jeździ ktoś bez osłon piast/łożysk?
Jak z żywotnością łożysk?
Robię tego typu chłodzenie tarcz





Powietrze z wlotów w zderzaku skierowane jest prosto w te "łapacze".Nic nie wadzi,nic nie haczy przy skrętach-przetestowane.
Powinno działać lepiej niż metry zagiętych rur prowadzonych ze zderzaka,tylko te "odkryte" łożyska mnie martwią.
Co myślicie o tym rozwiązaniu,przymykając oko na wykonanie tongue.gif ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Sun, 19 Feb 2017 - 21:53
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Go to the top of the page
 
+Quote Post
badboy2673
post Thu, 23 Feb 2017 - 14:01
Post #32


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 June 2015





Witam. Jezeli auto podczas hamowanie bylo stabilne to sprobuj zamienic przewody na pompie bo wyglada ze saodwrotnie. Po odkreceniu przodu powinien wpasc do konca
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 19:27