Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Silnik niszczy pompy oleju
jarek1111
post Tue, 13 Jul 2010 - 21:56
Post #41


Super User
Dołączył: Mon, 09 April 2007





moze sprubować dać pompe z20 smok trza troche przerobić bo z20 ma inne wejście w razie czego mam moją starą pompe moge wam porzyczyć na próbe u mnie jeżdziła i było wszystko ok pużniej kupiłem nową pompe jak sie okazalo z silnika ne ale wystarczy zmienić simering i po sprawie
w obu pompach cisnienie ustawialem na ok 5 bar ja jeżdze na motulu 15w50 na wolnych obr mam 2,5 bar przy 90stopniach tem oleju


--------------------
350z BIturbo 499,8km 688nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 13 Jul 2010 - 21:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Maxim555
post Tue, 13 Jul 2010 - 23:20
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





SBD opracowało swoją własną, wewnętrzną zębatkę:


Z tego co wyczytałem, ta spiekowa jest bardzo wrażliwa na zmianę koła pasowego na lekkie. Czyli wszystko co powoduje jakieś drgania jest szkodliwe dla pompy. Silnik jest silnikowi nie równy, gdyby ta pompa była dobra, wykorzystali by ją w z20, a SBD nie wprowadzałoby poprawionego zaworu i zębatki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Wed, 14 Jul 2010 - 00:01
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





To by moglo wszystko tlumaczyc. Co ciekawe wszytskie uzywane pompy ktore mialem w reku mialy mocno poniszczony kanał w ktorym pracuje zawor obejsciowy..

Pomysl z pompa z z20let mi sie podoba jakkolwiek trzeba bedzie zbudowac jakiegos smoka smile.gif No i znalezc taka pompe w sensowenj cenie...

Poczytalem jeszcze fora co linki podal Maxim555 i rzeczywiscie rozpadajace sie pompy to nie jest wyjatek sad.gif

Z drugiej strony tyle ludzie jezdzi i nie maja jakis problemow...


CYTAT(Maxim555 @ Wed, 14 Jul 2010 - 00:20) *
SBD opracowało swoją własną, wewnętrzną zębatkę:


Z tego co wyczytałem, ta spiekowa jest bardzo wrażliwa na zmianę koła pasowego na lekkie. Czyli wszystko co powoduje jakieś drgania jest szkodliwe dla pompy. Silnik jest silnikowi nie równy, gdyby ta pompa była dobra, wykorzystali by ją w z20, a SBD nie wprowadzałoby poprawionego zaworu i zębatki.



--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Wed, 14 Jul 2010 - 01:37
Post #44


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





w hondach pompy tez jezdza, nawet z lekkimi pasowymi bez tlumikow, ale jak widac po mojej - takze czasem sie rozpadaja..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Wed, 14 Jul 2010 - 11:31
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





Znalazlem jeszcze jedna informacje ze byly w sumie 3 rodzaje pomp oleju do c20xe

1: WITHOUT Tensioner Mount (Early)
2: WITH Tensioner Pully Mount and ROUND Pickup Pipewith 30mm bolt centres (Middle)
3: WITH Tensioner Pully Mount and OVAL Pickup Pipe with 50mm bolt centres (Late)

Ja zbudowalem silnik w oparciu o silnik 20xe z napedem rozrzadu bez napinacza.
Moze sa jakies roznice w tych pompach i stad jest problem ?

Ewentualnie zastanawiam sie ze moze jest cos nie tak z kolem pasowym i przy wysokich obrotach wpada np. w wibracje ?

Bo kurde padly u mnie az 3 pompy 2 nowe i jedna uzywana ktora wczesniej przejezdzila sobie pewnie z 200 tysiecy....


CYTAT(!markos @ Wed, 14 Jul 2010 - 02:37) *
w hondach pompy tez jezdza, nawet z lekkimi pasowymi bez tlumikow, ale jak widac po mojej - takze czasem sie rozpadaja..



--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Wed, 14 Jul 2010 - 11:45
Post #46


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





oddaj do sprawdzenia/wywazenia, wyeliminujesz jedna z mozliwych przyczyn
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Wed, 14 Jul 2010 - 12:07
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





Na pewno tak zrobie....

CYTAT(!markos @ Wed, 14 Jul 2010 - 12:45) *
oddaj do sprawdzenia/wywazenia, wyeliminujesz jedna z mozliwych przyczyn


--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dan41
post Wed, 14 Jul 2010 - 15:38
Post #48


Super User
Dołączył: Sat, 12 February 2005
Skąd: [ S R C ]





Moze warto nasmarowac smarem/gestym olejem, pompe przed zalozeniem do silnika(wlasnie owe zebatki)
Ja tak robie zeby pompa wczesniej zassała olej(moze momencie rozruchu silnika delikatnie sie podciera pompa i wytwarza drobne opilki a pozniej juz wszystko leci lawinowo az do zatarcia?) ..
Problemu z zatarta pompa nigdy nie spotkalem


--------------------
ET 12.793s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Wed, 14 Jul 2010 - 15:56
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





Smarujemy wazelina techniczna.....

Poczytalem jeszcze cos na sieci i nylonowe zaweroki SBD ciesza sie duzo popularnoscia.....

Nie wiem sam co o tym myslec wszsytkim... Moze trzeba zebrac 5kpln i kupic sucha miske smile.gif

CYTAT(Dan41 @ Wed, 14 Jul 2010 - 16:38) *
Moze warto nasmarowac smarem/gestym olejem, pompe przed zalozeniem do silnika(wlasnie owe zebatki)
Ja tak robie zeby pompa wczesniej zassała olej(moze momencie rozruchu silnika delikatnie sie podciera pompa i wytwarza drobne opilki a pozniej juz wszystko leci lawinowo az do zatarcia?) ..
Problemu z zatarta pompa nigdy nie spotkalem



--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kisielisodd
post Wed, 14 Jul 2010 - 20:30
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 January 2003
Skąd: krakow





Kuba za 5kpln`a to złożymy 2 kolejne silniki tongue.gif

Inne samochody jeżdżą i nie ma żadnego problemu, to i Twoje też musi.


--------------------
Pozdrawiam
A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zun
post Mon, 19 Jul 2010 - 23:02
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Thu, 07 November 2002





CYTAT(Jadzwin @ Wed, 14 Jul 2010 - 15:56) *
Smarujemy wazelina techniczna.....

Poczytalem jeszcze cos na sieci i nylonowe zaweroki SBD ciesza sie duzo popularnoscia.....

Nie wiem sam co o tym myslec wszsytkim... Moze trzeba zebrac 5kpln i kupic sucha miske smile.gif


Jadzwin , mam do Ciebie pilna sprawe , ale masz pelna skrzynke - moge sie z Toba jakos skontaktowac ?


--------------------
I LIVE TO RIDE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Tue, 20 Jul 2010 - 00:33
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





Juz wyczyscilem skrzynke jakby co

CYTAT(Zun @ Tue, 20 Jul 2010 - 00:02) *
Jadzwin , mam do Ciebie pilna sprawe , ale masz pelna skrzynke - moge sie z Toba jakos skontaktowac ?


--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 19 Jan 2011 - 22:58
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



czy udało się do końca wyjaśnić sprawę tej pompy ?
Bo bardzo podobna pompa jest w Hyundai Accent którego teraz robię i po zmianie oleju i filtra i dziś (ale też i po przesunieciu limitera z 6000 na 7100) dwa razy miałem sytuację że kontrolka ciśnienia oleju nei zgasła więc gasiłem silnik odpalałem ponownie i ciśnienie pojawiało się. Napewno nie jest to czujnik bo jak kontrolka sie swieciła to popychacze wydawały z siebie okrutny dzwiek...Jutro miałem jechać na hamownie a tu taki zonk...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Wed, 19 Jan 2011 - 23:11
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





Tak odkrylismy a dokladnie Artur z ProjectXS znalazl przyczyne... Szkoda gadac smile.gif W deklu zostal korund po jego piaskowaniu i sobie wpadal gruba odma do oleju, do pompy i ja niszczyl. Dlatego byly tam kulki korundowe. Na szczecie reszta silnika jest nietknieta bo syf byl zatrzymywany przez filtr oleju...



CYTAT(kontrolm @ Wed, 19 Jan 2011 - 23:58) *
czy udało się do końca wyjaśnić sprawę tej pompy ?
Bo bardzo podobna pompa jest w Hyundai Accent którego teraz robię i po zmianie oleju i filtra i dziś (ale też i po przesunieciu limitera z 6000 na 7100) dwa razy miałem sytuację że kontrolka ciśnienia oleju nei zgasła więc gasiłem silnik odpalałem ponownie i ciśnienie pojawiało się. Napewno nie jest to czujnik bo jak kontrolka sie swieciła to popychacze wydawały z siebie okrutny dzwiek...Jutro miałem jechać na hamownie a tu taki zonk...



--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 19 Jan 2011 - 23:19
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Dzieki za odpowiedź.....Kurde czeka mnie jutro demontaż połowy komory silnika żeby zdjąć miskę....u mnie niestety wszystko było wyczyszczone na picuś glancuś a jednak cos sie tam dostało i musze znaleźć przyczynę...mam tylko nadzieję że nei rozsypała się pompa a tylko zatarł się zaworek...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbodyne
post Wed, 23 Aug 2017 - 22:19
Post #56


User
Dołączył: Wed, 26 June 2013





Pytanie gdzie w Z20LET znajduje się zawór ciśnienia pompy oleju.
W kanale od przodu czy od tyłu silnika i czy jestem w stanie coś zrobić przy nim w sensie oględzin lub oczyszczenia bez demontażu pompy.

Problem mam taki że świeci mi się kontrolka oleju, brak cisnienia i dopiero jak dodam obrotów tak ok 1500 to pojawia się ciśnienie i jest OK
Problem pojawia się albo z rana po nocy albo jak jest rozgrzany silnik i postoi dłużej.
Silnik cichnie, spadają minimalnie obroty przestaje klepać metalicznie słychać ze dostał olej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mjecio
post Thu, 24 Aug 2017 - 22:25
Post #57


Super User
Dołączył: Wed, 22 October 2008
Skąd: z mazowsza





zawor masz przy kompresorze od klimy, lepiej zdejmij miski, obczaj panewy, walki balansujace, i zdemontuj pompe oleju bo szkoda silnika.


--------------------
Combo C Z32SE
Astra G Opc Z20LET 505m/600nm
Kaudi A6 3.0 Tfsi
Vette C6 LS2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbodyne
post Thu, 24 Aug 2017 - 23:49
Post #58


User
Dołączył: Wed, 26 June 2013





Wymieniłem profilaktycznie olej i filtr oleju, zajrzałem też do tego zaworu, nic szczególnego nie zobaczyłem czysty brak rys czy sladów.
Złożyłem i dalej to samo. Nowy filtr zalałem olejem i po uruchomieniu miała problem z zaciągnięciem oleju na wolnych obrotach, delikatnie pod 1500 i kontrolka dopiero zgasła.
Nie ma znaczenia czy zimny czy ciepły identyczne zachowanie.
Zdemontuję miskę obejrzę dół czy panewki nie mają luzu i dobiorę się do pompy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Sat, 26 Aug 2017 - 23:55
Post #59


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





zmierz fizycznie ciśnienie manometrem. U mnie winny był zawór właśnie, sprężyna usiadła.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Sun, 27 Aug 2017 - 10:11
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





zaglądałeś do zaworu nadmiaru i nie zmieniłeś profilaktycznie sprężyny ? Ja bym zmienił dla pewności i żeby tam 2 razy nie zaglądać.
Przecież tego nie będzie widać na oko..


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 16:05