Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Eaton m62 - spadek doładowania, Spadek doładowania w 1g-fe
eaton sxe
post Mon, 14 Aug 2017 - 11:22
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 14 August 2017





Witam,

Zamontowałem w Lexusie Is200 (silnik 1g-fe) kompresor eaton m62. Kompresor pompuje od samego dołu 0,5bara, ale po przekroczeniu 5000 rpm doładowanie spada. Kompresor jest wysposażony w oryginalne elektrosprzęgło. Podejrzewałem, że to ono może ślizgać się przy większych prędkościach obrotowych, ale usunąłem podkładki dystansujące w deklu sprzęgła, tak żeby mocniej spinało i nic się nie poprawiło.

Nadmiar ciśnienia jest upuszczany przez Bypass Valve z Mini Cooper S (r53). Zauważyłem, że zawór lekko otwierał się przy najwyższych obrotach, ale wymieniłem sprężynę na twardszą w zaworze i trzyma do samego końca, jednak to nie rozwiązało problemu.

Ostatnim podejrzanym w mojej opinii może być pasek, jednak to chyba też mało prawdopodobne bo naciągnięty jest do granic możliwości, a przy spadającym doładowaniu nie słychać żadnego pisku czy zapachu palonej gumy.

Pomysły już mi się kończą, a obroty w których ten silnik osiągał maksymalną moc są aktualnie niedostępne. Wszelkie sugestie mile widziane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 14 Aug 2017 - 11:22
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
RasPL
post Mon, 14 Aug 2017 - 15:44
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Moze byc pasek a spali sie po dluzszym upalaniu. Mi tez nigdy nie piszczaly tylko sie topily. Do ilu spada doladowanie ?


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eaton sxe
post Mon, 14 Aug 2017 - 17:23
Post #3


Rookie
Dołączył: Mon, 14 August 2017





Jeden pasek już się spalił, ale wynikało to z tego, że koła pasowe nie były idealnie w osi. To już poprawiłem. Ale na innym forum dostałem trafną uwagę. U mnie koło pasowe napędzające kompresor nie jest bezpośrednio na wale silnika, a na pompie wody. Muszę sprawdzić jeszcze napięcie paska pompy wody bo możliwe, że to on się ślizga. Doładowanie spada do jakiś 0,2bara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 14 Aug 2017 - 17:41
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





To masz uslizg paska nie wazne którego. Daj kompresor z wału i musisz miec napinacz dynamiczny nie moze być na stale naprezone bo jak pasek zmieni temperature to sie rozciaga. Mi tak pasek za paskiem lecialy. Dopiero napinacz zalatwil sprawe.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eaton sxe
post Mon, 14 Aug 2017 - 18:47
Post #5


Rookie
Dołączył: Mon, 14 August 2017





Z czego napinacz zastosowałeś?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 14 Aug 2017 - 20:26
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Seryjny z vw pod moj silnik + rolka z bmw 750i


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 14:23