Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Korekta kanałów głowicy flow bench
RasPL
post Sat, 29 Jul 2017 - 19:28
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Kolego oddaj blok do pomierzenia. Palec to nie przyżąd pomiarowy


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 29 Jul 2017 - 19:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nomaster
post Sun, 30 Jul 2017 - 12:55
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Wiem, wiem fajnie to zabrzmiało smile.gif Jaki owal jest dopuszczalny owal? Co z tym momentem dokręcania stopy korbowodu i koła zamachowego?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 30 Jul 2017 - 12:55
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Wiem, wiem fajnie to zabrzmiało smile.gif Jaki jest dopuszczalny owal? Co z tym momentem dokręcania stopy korbowodu i koła zamachowego?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gtfan
post Sun, 30 Jul 2017 - 16:54
Post #24


User
Dołączył: Sun, 17 August 2008





Koło zamachowe wg Elsy 60NM i jeszcze 90stopni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 03 Aug 2017 - 18:07
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Może mi ktoś podac procedurę dokręcania podpór wału i korbowodów? Teoretycznie nie ma tej procedury bo po rozkręceniu powinno się wywalić blok do kosza ale jak każdy wie to głupota, jutro będę skręcał wał i potrzeba mi moment dokręcenia głównych panewek i wału korbowego, ktoś coś poradzi? Czy mogę skręcić to tak jak w 1.8t tzn:
Łożyska główne
1. 65Nm
2. 90stopni

Łożyska korbowodu
1. 30Nm
2. 90stopni?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Thu, 03 Aug 2017 - 21:26
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Lozyska glowne z tego co pamietam sa tylko na 65Nm bez 90stopni.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RTB
post Fri, 04 Aug 2017 - 19:28
Post #27


Rookie
Dołączył: Fri, 04 August 2017





CYTAT(RasPL @ Sat, 08 Jul 2017 - 17:46) *
dokładnie. Ta zasada to jeszcze przy jednopunktowym wtrysku sie sprawdza. A pozatym nawet w gazniku chodzi o silnik zimny i jego ładniejsza pracę na zimno. na cieplo nic nie zmienia


Ja się nie zgodzę. Wtryskiwacz rozpyla w kierunku zaworu a nie leje prosto na zawór, więc trochę się tego gromadzi na ściankach a potrzebne jest przy gwałtownej zmianie przepływu. Narobiłem się trochę różnych SA, znam temat z autopsji.
Wiesz po co był tzw. jeż pod gaźnikiem? Po to żeby paliwo odparowywało a nie osadzało się na ściankach i to właśnie polepszało pracę silnika na zimnym.

@lukey dobrze mówi chociaz ten polerowany wydech to raczej na zdjęciach ładnie wygląda, a ssące dobrze jest papierkiem pociągnąć, im one dłuższe tym bardziej to pomoże.
CYTAT
Wydechy zrób na połysk . Zapobiega to osadzaniu się materiału . Ssące nie powinny być polerowane żeby się paliwo nie skrapiało .

Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Fri, 04 Aug 2017 - 22:33
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Tego silnika to ja chyba nigdy nie złożę... Po 1 okazało się że w ABZcie jest inny wał tzn inaczej mocowane sprzęgło więc stwierdziłem, że przekładam wał, po rozebraniu mojego okazało się, że przyłapało mi delikatnie panewki na korbach dosłownie 5 sekund hamowania silnikiem bez ciśnienia oleju! sprawdzałem po logach i dokładnie było to równiutko 5 sekund przy 5tys rpm... Główne panewki nie ruszone. Lekko zaciągnęło wierzchnią warstwę w korbach, żadna mocno nie dostała ale jednak widać mikro opiłki, zdecydowałem, że dam nowe panewki, jutro mierzę wał czy w ogóle się to do czegoś nadaje... Jeśli nie to chyba spalę ten samochód... Studnia bez dna... No i dziś przyszły głowice to chyba jedyna dobra rzecz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 05 Aug 2017 - 10:13
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





pomierzyłem, 54,972 do 54,975 jajowatość max 0,002 więc chyba wał się nada na dokładniejsze pomiary nie mam sprzętu ale chyba to wystarczy, żeby stwierdzić że wał jest dobry.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RTB
post Sat, 05 Aug 2017 - 13:39
Post #30


Rookie
Dołączył: Fri, 04 August 2017





CYTAT(nomaster @ Sat, 05 Aug 2017 - 10:13) *
pomierzyłem, 54,972 do 54,975 jajowatość max 0,002 więc chyba wał się nada na dokładniejsze pomiary nie mam sprzętu ale chyba to wystarczy, żeby stwierdzić że wał jest dobry.


Obejrzyj dokładnie szkłem powiększającym czy nic z tych panewek się nie poprzyklejało do czopów. Owal mierzyłeś na środku czopów? Najlepiej mierzyc na krawędziach to widać wtedy też czy się nie ma stożka. Owal do 0.005 jest zdaje się dopuszczalny ale lepiej sprawdzić w serwisówce dla pewności.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 05 Aug 2017 - 18:08
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Mierzyłem w 3 punktach z lewej środek i z prawej i zawsze sie zgadzało. Na wale raz w czas widać lekkiego wżera niewyczuwalnego pod palcem i między korbami też są wżery co to może znaczyć? ktoś jeździł z walnięta uszczelka pod głowica czy kijowy olej? Żnajomy mówiłże owal 3 setki kwalifikuje wał do wywalenia u mnie to tysięczne więc chyba nie ma prawa to nie dziłać. probemem też są nowe panewki, jest tylko jeden wymiar, nie ma selekcji żadnych, selekcje są tylko na główne ;/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RTB
post Sat, 05 Aug 2017 - 20:31
Post #32


Rookie
Dołączył: Fri, 04 August 2017





CYTAT(nomaster @ Sat, 05 Aug 2017 - 18:08) *
Mierzyłem w 3 punktach z lewej środek i z prawej i zawsze sie zgadzało. Na wale raz w czas widać lekkiego wżera niewyczuwalnego pod palcem i między korbami też są wżery co to może znaczyć? ktoś jeździł z walnięta uszczelka pod głowica czy kijowy olej?


...a moze material gowniany, trudno powiedziec.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Sat, 05 Aug 2017 - 21:40
Post #33


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Oddaj ten wał do mikropolerki


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gtfan
post Mon, 07 Aug 2017 - 21:25
Post #34


User
Dołączył: Sun, 17 August 2008





CYTAT(nomaster @ Fri, 04 Aug 2017 - 22:33) *
Tego silnika to ja chyba nigdy nie złożę... Po 1 okazało się że w ABZcie jest inny wał tzn inaczej mocowane sprzęgło

Trzeba wyciągnąć tuleję z wału ABZ-ta (towot + ciasna nasadka i pukasz aż wyskoczy) i sprzęgło przykręcisz bez problemu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 08 Aug 2017 - 20:57
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





I tak już przełożyłem wał, mój miał mniejszy owal ale za to ma lekkie wżery. Blok tez pomierzyłem, 2 setki owalu na 1 cylindrze na pozostałych 1 setka więc chyba się nada.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 22 Aug 2017 - 08:26
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Mam mega problem z panewkami, moje przyłapało a z ABZta są porysowane i też się nie nadają. Nigdzie nie mogę dostać nowych. Kombinowałem już z dobieraniem po ymiarach i cuda wychodzą... próbowałem od 2.7, 3.0, 2.8vr6, 3.7. od vr6 pasują ale są za wąskie o 0,8mm ;/. Najszybciej mogę mieć na 7 września glyco. Może ktos poratuje bo oryginałów za ponad 1400zł jakoś nie uśmiecha mi się kupić...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Tue, 22 Aug 2017 - 09:03
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Kolega złożył abzta na tych węższych 0,8mm i narazie jest ok.Z 200 km chłosty dotychczas przeżył.Ciśnienie na gorąco 2b.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Tue, 22 Aug 2017 - 10:27
Post #38


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Bedzie chodził poprawnie na węższych panewkach nawet 5mm. W tsi jest duza roznica pomiędzy powierzchnia wału a panewki i jakos chodzi, w ogole ten silnik jest fabrycznie poskładany na sztuczki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 22 Aug 2017 - 11:28
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





W tej chwili złożyłem go na sztukę na starych panewkach, żeby móc składac dalej górę, chyba jednak poczekam do 7 września na te glyco, jakoś mam lęk przed założeniem węższych gdzie korba przyjeła by spokojnie jeszcze o 1mm szerszą panewkę. Ten silnik na węższych panewkach jest coś dłubany czy to seria? W pewnym momencie chciałem te panewki rzeczywiście założyć ale się rozmyśliłem. Macie jakiś patent na rozrząd w tym silniku? Blokady kosztują kupę kasy... niby można wypożyczyć ale wysyłkowo także też z tym będzie zamieszanie. Dodam, że auto będzie ważyło z kierowcą ok 1900kg więc bardzo ciężki kloc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 27 Aug 2017 - 17:59
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Góra silnika już złożona, metalowe uszczelki pod głowica od 40v śruby nowe reinz, zrobiłem sobie sam blokady z kluczy 27+pręt gwintowany, jutro składam rozrząd.Powiedzcie co ze sprzęgłem? Jaki moment utzyma mi tarcza obita kevlarem? Czy od razu kombinować 2 tarcze? planuję ok 600km może więcej, zależy na ile pozwoli mi turbo, głowice po portingu, stopień sprężania 9,7:1. Celuję w płaski przebieg momentu z mocną górą mega kop na środku raczej sam oraniczę doładowaniem więc moment może nie będzie jakiś mega duży. Ma ktoś doświadczenie ze sprzęgłem? Spiek odpada.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 03:35