Shoutbox 0 nowych PW 


19 Stron V  « < 12 13 14 15 16 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Opony zimowe, Co wybrać?
mystek
post Mon, 01 Feb 2021 - 08:54
Post #261


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





#Kylo - faktycznie, że są. Kurde, Targum podoba mi się bardziej bieżnikowo, ale już jestem po słowie z kumplem i będę miał taniej te Profile. Ciekawe, jak się sprawdzą, to może takie opony do daily zastosować na sezon 2021/2022? Czy raczej słabo z bieżnikowymi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 01 Feb 2021 - 08:54
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kylo
post Mon, 01 Feb 2021 - 09:16
Post #262


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Sprawdzisz w toyocie to zobaczysz.
Ja od dawna kupowałem do dupowozu co najmniej tzw średnią półkę tj jakieś firestone czy uniroyale, ale w zeszłym roku stwierdziłem że spróbuje budżetowo te kormorany i zadowolony z nich jestem. No może pomijając żedziś będę na tym mrozie próbował założyć płyte pod silnikiem bo zachciało mi się po polach jeździć. sad.gif
Jak uda mi się odpalić to moje e36 przed końcem zimy to myślę żeby tam też kupić nalewy. Tylko też patrze i patrze i nie wiem jaki bieżnik. Zawsze to potem mogą być na szutry, a przy moich przebiegach to i na dojazd na kołach na trackday pewnie by były.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 01 Feb 2021 - 11:30
Post #263


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(mystek @ Mon, 01 Feb 2021 - 07:44) *
Kurde, dzięki za dylemat, tj czy Profil czy Targum smile.gif. Patrzę na bieżniki i Profil wydaje mi się, taki bardziej surowy, bieżnik taki chyba typowo pod śnieg, ale jak to zachowa się w deszczu właśnie?

Profil taki typowo skandynawski jest na śnieg i lód i tylko na śnieg i lód ;-)
Na deszcz są opony deszczowe ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Mon, 01 Feb 2021 - 12:26
Post #264


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Ale zdarzają się takie warunki że masz śnieg czy lód, a czasem wydarte i jest mokry asfalt. No zastanawiam się właśnie czy kupić winter extreme czy coś nieco łagodniejszego w stylu tego targuma który chyba powinien być nieco bardziej wszechstronny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Mon, 01 Feb 2021 - 14:45
Post #265


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





CYTAT(kontrolm @ Mon, 01 Feb 2021 - 11:30) *
Profil taki typowo skandynawski jest na śnieg i lód i tylko na śnieg i lód ;-)
Na deszcz są opony deszczowe ;-)

No gdzie na lód, przecież to kolce są potrzebne smile.gif
Z drugiej strony, to z nalewek testowałem tylko Markguma, kiedyś był polecany na tym forum. Profila miałem sprawdzić, ale odpuściłem. Masz może porównanie jak Profil wypada w porównaniu z Conti TS860 (chyba najlepsza zimówka jaką miałem, zajeździłem w jedną zimę), Fulda Kristal (może i dobrze trzymała, ale szybko sie zużywała) i GoodYear UG-8 (na śniegu i mokrym nawet dobrze, ale ja miałem MADEINPOLAND i samochód pływał na suchej nawierzchni) Wiele lat za siedmioma górami miałem jakaś starszą UG, nie pamiętam którą, w dodatku była używką i śnieg/mokry/stabilność były o wiele lepsze.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 01 Feb 2021 - 16:33
Post #266


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Maxim555 @ Mon, 01 Feb 2021 - 14:45) *
No gdzie na lód, przecież to kolce są potrzebne smile.gif
Z drugiej strony, to z nalewek testowałem tylko Markguma, kiedyś był polecany na tym forum. Profila miałem sprawdzić, ale odpuściłem. Masz może porównanie jak Profil wypada w porównaniu z Conti TS860 (chyba najlepsza zimówka jaką miałem, zajeździłem w jedną zimę), Fulda Kristal (może i dobrze trzymała, ale szybko sie zużywała) i GoodYear UG-8 (na śniegu i mokrym nawet dobrze, ale ja miałem MADEINPOLAND i samochód pływał na suchej nawierzchni) Wiele lat za siedmioma górami miałem jakaś starszą UG, nie pamiętam którą, w dodatku była używką i śnieg/mokry/stabilność były o wiele lepsze.

Przyjechałem na UG-9 skądinąd świetne opony na Modlin śnieg i lód, było też sporo 4 łapów. Rozjechał nas wszystkich gość jeżdżący FWD na właśnie profilach.
To potem sam sobie kupiłem i na śniegu i lodziku pod spodem sporo lepsza niż UG. W każdych innych warunkach gorsza


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Fri, 05 Feb 2021 - 23:38
Post #267


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(mystek @ Mon, 01 Feb 2021 - 08:54) *
#Kylo - faktycznie, że są. Kurde, Targum podoba mi się bardziej bieżnikowo, ale już jestem po słowie z kumplem i będę miał taniej te Profile. Ciekawe, jak się sprawdzą, to może takie opony do daily zastosować na sezon 2021/2022? Czy raczej słabo z bieżnikowymi?


Nie warto. O ile do zimowego upalania (czyli po prostu na białe) nalewki są rewelacyjne, to na daily się nie nadają. Asfalt to nie ich żywioł. Z mojego doświadczenia na daily jeśli opony na asfalt i przy okazji bardzo dobre na śniegu to UG9+, a jeśli głównie na asfalt to Michelin Alpin 6 - bardzo trwałe, świetne na asfalcie (suchym i mokrym), ale na śniegu gorsze.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Mon, 08 Feb 2021 - 11:31
Post #268


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Ok Panowie, ale teraz pytanie odnośnie tych Profili - które są dobre? Bo teraz to już trochę się pogubiłem. Zamówiłem niby model Winter Maxx, ale oni mają jeszcze kilka innych modeli: Alpiner Evo, HP8, Inga, Maxx Snow 7, Pro Snow 780, Pro Snow 790, Winter Maxx Evo, ... Ogólnie idzie się pogubić, bo np Winter Maxx a Winter Maxx Evo to bieżnik wygląda zupełnie inaczej. Oczywiście np Profil w 2018 roku przykładowo miał jeszcze inne nazwy opon (i tym samym bieżnik). Więc Profil profilem i niby chwalicie, ale... który model smile.gif

ale co ciekawe, kumpel przytargał mi 195/55R15 Winter Maxxy, bo niby nie było akurat 225/xxR16. Patrzyłem przed weekendem to były Winter Maxxy w takim rozmiarze, a teraz już nie ma biggrin.gif. Tj na ich stronie nie widnieje taki rozmiar Winter Maxxów, ale na Allegro oczywiście są w takim rozmiarze i DOT2020, więc nowe. Jaja z tym Profilem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nevada
post Mon, 08 Feb 2021 - 12:17
Post #269


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 February 2003
Skąd: Gdańsk





Wbij rozmiar to wybór się zawęzi.
Winter Extrema i Alpiner to były te mocne bieżniki na śnieg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Mon, 08 Feb 2021 - 12:39
Post #270


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





#Nevada - ok, widzę już bieżnik i opis opon. Opis producenta nawet mówi sam za siebie "Bardzo agresywny, kierunkowy wzór zapewniający bezpieczeństwo nawet w surowych, zimowych warunkach. Bieżnik dostosowany do głębokiego śniegu i oblodzonej nawierzchni."

Nic, nie trafiłem w takim razie z tymi Profilami, bo zamówiłem Winter Maxx, które z kolei mają opis niezbyt ciekawy - "Bieżnik dostosowany do jazdy miejskiej, sprawdza się na lekko ośnieżonej drodze. Wzór zapewnia wysoki komfort jazdy, a symetryczne umieszczone kostki, gęsto pokryte lamelami, znacząco skracają drogę hamowania." Bieżnik wygląda jakby miały dobrze hamować właśnie, ewentualnie ruszać z miejsca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Mon, 08 Feb 2021 - 14:41
Post #271


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





To niestety nie to, te które zamówiłeś to zamienniki zwykłych zimowek, do miasta, zgodnie z opisem. Te które poleciliśmy na śnieg to właśnie bieżniki stricte śniegowe polecane przez kolegę wyżej - i dlatego one tak dobrze wypadają w trudnych warunkach, bo mają agresywny bieżnik i miękką mieszankę, znacznie bardziej ukierunkowane na śnieg niż popularne modele „normalnych” producentów.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Mon, 08 Feb 2021 - 17:37
Post #272


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





U mnie spadło dużo śniegu, w całym mieście nie ma "czarnych" dróg. U was też tak jest? Na jakich oponach jeździcie i jak sobie radzą na śniegu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 08 Feb 2021 - 17:50
Post #273


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





W lbn armageddon, fwd na nokianach wr d4 i jestem pod mega wrazeniem
Auto stalo od wczoraj do 14 na parkingu ktory nie byl odsniezany. Szedlem do auta i sie zastanawialem czy wgl jest sens bo zapadam sie w sniegu idac. Odpalilem i pojechalem jak nigdy nic ohmy.gif dopiero na zakrecie sie zrobilo gorzej i stanalem, wsteczny opona sie wgryzla i na chillu do tylu ohmy.gif przebilem wszystkie zaspy i wyjechalem osiedlowa uliczka gdzie sniegu w pol kola potrafilo lezec. Dla mnie niemowite bylo to że stanalem do przodu juz nie pojdzie ale do tylu jak by nigdy nic tylko delikatnie sie wgryzl opadl i do tylu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Mon, 08 Feb 2021 - 18:01
Post #274


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





Ja myślałem, że nie dam rady dojechać na dziadowskich dębicach navigator 2 (całoroczne), ale bez problemu dało się przejechać. Największym problemem było to, że mam dość niskie auto i śnieg mnie blokował, ale po wyjeżdżonym śniegu było git.

O tych nokianach słyszałem dobre opinię tylko podobno mają problemy z pękaniem. Jak to jest u Ciebie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Mon, 08 Feb 2021 - 19:01
Post #275


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





CYTAT(MisioLBN @ Mon, 08 Feb 2021 - 17:50) *
W lbn armageddon, fwd na nokianach wr d4 i jestem pod mega wrazeniem
Auto stalo od wczoraj do 14 na parkingu ktory nie byl odsniezany. Szedlem do auta i sie zastanawialem czy wgl jest sens bo zapadam sie w sniegu idac. Odpalilem i pojechalem jak nigdy nic ohmy.gif dopiero na zakrecie sie zrobilo gorzej i stanalem, wsteczny opona sie wgryzla i na chillu do tylu ohmy.gif przebilem wszystkie zaspy i wyjechalem osiedlowa uliczka gdzie sniegu w pol kola potrafilo lezec. Dla mnie niemowite bylo to że stanalem do przodu juz nie pojdzie ale do tylu jak by nigdy nic tylko delikatnie sie wgryzl opadl i do tylu.

Jest zimno więc śnieg jest suchy także nie jest tak ciężko. No i nie koniecznie trzeba mieć nokiana. Dziś jeździłem po podlubelskich wioskach rwd z kormoranem. Śniegu tona pod spodem lód i dawało rade tylko spód szorował.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 08 Feb 2021 - 22:05
Post #276


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Batorer @ Mon, 08 Feb 2021 - 18:01) *
Ja myślałem, że nie dam rady dojechać na dziadowskich dębicach navigator 2 (całoroczne), ale bez problemu dało się przejechać. Największym problemem było to, że mam dość niskie auto i śnieg mnie blokował, ale po wyjeżdżonym śniegu było git.

O tych nokianach słyszałem dobre opinię tylko podobno mają problemy z pękaniem. Jak to jest u Ciebie?

Dla mnie to tak naprawde 1 sezon na tym nokianie bo w zeszlym przejechalem 500km na zimowkach:) Co do pekania to nie widze problemu skoro pekanie pojawia sie po 3 katach to ja juz bd kolejne opony na auto wrzucac. Kto madry jezdzi tyle czasu na zimowce
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 09 Feb 2021 - 04:49
Post #277


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(MisioLBN @ Mon, 08 Feb 2021 - 22:05) *
Dla mnie to tak naprawde 1 sezon na tym nokianie bo w zeszlym przejechalem 500km na zimowkach:) Co do pekania to nie widze problemu skoro pekanie pojawia sie po 3 katach to ja juz bd kolejne opony na auto wrzucac. Kto madry jezdzi tyle czasu na zimowce

ten który nie popierdala codzień do roboty a po 3 latach zimówka ma nadal 6mm. Jakoś nie lubię wyrzucać pieniędzyw błoto i dzielić ludzi na lepszych i gorszych w zależności od lat jego opony zimowej.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 09 Feb 2021 - 06:49
Post #278


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(kontrolm @ Tue, 09 Feb 2021 - 04:49) *
ten który nie popierdala codzień do roboty a po 3 latach zimówka ma nadal 6mm. Jakoś nie lubię wyrzucać pieniędzyw błoto i dzielić ludzi na lepszych i gorszych w zależności od lat jego opony zimowej.

Sam dobrze wiesz ze po 3 latach zimowka to juz nie ta sama opona. Pomimo 6mm bieznika jest juz twarda
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 09 Feb 2021 - 06:53
Post #279


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(MisioLBN @ Tue, 09 Feb 2021 - 06:49) *
Sam dobrze wiesz ze po 3 latach zimowka to juz nie ta sama opona. Pomimo 6mm bieznika jest juz twarda

dobrze przechowywana i w porę zmieniona a nie zakatowana na gorącym asflacie nadal jest dobrą oponą.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Tue, 09 Feb 2021 - 07:27
Post #280


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





#Paweł - muszę liczyć w takim razie, że śniegu będzie niewiele i te Profile Winter Maxx co kupiłem będą miał odpowiednie warunki dla siebie tongue.gif. Ale to ciekawe, bo patrząc na bieżnik Winter Maxxów, to one wydają mi się takie bardziej spartańskie. Bieżnika 9mm i kostka poprzeczna, jakby to ona właśnie miałą wgryzać się w śnieg, gorzej z odrzucaniem go pewnie na boki, właśnie ze względu na brak rowków kierunkowych, pod skosem, ale ma 2 wzdłużne rowki, mega grube, więc to pewnie będzie też załatwiać trochę roboty.

#Batorer - Dayton DW510 DOT 2014 bodajże i dają radę. Mięsa jeszcze sporo i jestem z nich mega zadowolony. Z każdego śniegu się wykopują, gorzej jak jest takie bardzo wodniste błoto pośniegowe (takie, że naciskasz stopą i robi się ciapa), ale z takim czymś to chyba każda opona będzie miałą problem, bo nie ma jak się wgryźć skoro to takie miękkie. Natomiast te warunki co były wczoraj i dzisiaj (dzisiaj jest nieco lepiej), to auto z lekkością wyjeżdża z zasp takich gdzie na seryjnym zawieszeniu w mitsubishi lancerze FWD zderzakiem zahaczam. Po prostu ruszam z miejsca i samochód nawet się nie zastanawia, nie zagrzebie ani razu tylko jedzie do przodu. W zakrętach nie testowałem nigdy tak na ostro tych opon, ale czuję się bezpiecznie jeżdżąc na nich w dalszą trasę np.

Swoją drogą odnalazłem zaletę słabych, wolnossących jednostek (w moim przypadku 1.6 117KM). Taki silnik idealnie sprawuje się właśnie na śniegu, z wyjazdów z zasp itp. Moc rozwijana liniowo, dużo nie trzeba wciskać gazu itp. Jak miałem FWD 200KM+ turbo, to gozrej mi się jeździło w takich warunkach smile.gif. Tu jest łatwiej wyczuć przyczepność i same opony jak się wgryzają w śnieg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Stron V  « < 12 13 14 15 16 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 00:49