Shoutbox 0 nowych PW 


26 Stron V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Honda S2000
Yaca
post Tue, 09 Feb 2021 - 19:00
Post #121


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(olozwirski @ Sun, 24 Jan 2021 - 20:57) *
Jaki rozmiar maja śruby trzymające zacisk do adaptera?
Piękna robota!

thx! sprawdze jak bede na garażu bo nie jestem pewien czy M10

CYTAT(Zetipe @ Mon, 08 Feb 2021 - 18:37) *
w jaką mase celujesz finalnie jak auto będzie poskladane?


ciężkie pytanie, niestety mimo że jest to raczej mały, dwuosobowy samochód to nawet bardzo restrykcyjna dieta nie daje jakiś super rezultatów, wyjściowa masa w okolicach 1275kg wydaje się być fajną bazą ale co tu wyrzucać laugh.gif , jeżeli dołożymy rozbudowaną klatke, twardy dach, dodatkowe wzmocnienia zawieszenia itp.. a z drugiej strony wywalimy wszystko co do upalania jest niepotrzebne to często waga pokazuje 1150kg, tak więc wyniki lekkich civicków o masie poniżej 900kg i mocy 240-250 na seryjnym słupku z Kserii +boltony wydają się być przepaścią rolleyes.gif wywalięłm już sporo niepotrzebnej masy choć nie zdecydowałem sie na np. wywalenie podłogi nad bakiem i seryjnego baku, drzwi też zostały seryjne tylko wypatroszone, nie wspominając o seryjnych sankach, zwrotnicach czy wahaczach... wiec jest jeszcze sporo miejsc gdzie można szukać kolejnych kilogramów a pomysłów mam spoooro wink.gif


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 09 Feb 2021 - 19:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Skiba
post Wed, 10 Feb 2021 - 06:37
Post #122


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





CYTAT(Yaca @ Tue, 09 Feb 2021 - 20:00) *
ciężkie pytanie, niestety mimo że jest to raczej mały, dwuosobowy samochód to nawet bardzo restrykcyjna dieta nie daje jakiś super rezultatów, wyjściowa masa w okolicach 1275kg wydaje się być fajną bazą ale co tu wyrzucać laugh.gif , jeżeli dołożymy rozbudowaną klatke, twardy dach, dodatkowe wzmocnienia zawieszenia itp.. a z drugiej strony wywalimy wszystko co do upalania jest niepotrzebne to często waga pokazuje 1150kg, tak więc wyniki lekkich civicków o masie poniżej 900kg i mocy 240-250 na seryjnym słupku z Kserii +boltony wydają się być przepaścią rolleyes.gif wywalięłm już sporo niepotrzebnej masy choć nie zdecydowałem sie na np. wywalenie podłogi nad bakiem i seryjnego baku, drzwi też zostały seryjne tylko wypatroszone, nie wspominając o seryjnych sankach, zwrotnicach czy wahaczach... wiec jest jeszcze sporo miejsc gdzie można szukać kolejnych kilogramów a pomysłów mam spoooro wink.gif


Ważyłeś może ile ważą sanki ? kompletne, w tym stanie ?
https://live.staticflickr.com/65535/5082067...b351de413_o.jpg
https://live.staticflickr.com/65535/5082058...f59e03a1c_o.jpg

Imo spokojnie jest tutaj na czym urwać nie tracąc wcale na sztywności.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sat, 20 Feb 2021 - 18:30
Post #123


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Bak seryjny zostawiłeś? Nie lepiej było Ci wrzucić sportowy? Chociażby po to, żeby paliwo nie uciekało na zakrętach... No i zawsze pare kilo za te "brakujące" litry paliwa jest tongue.gif


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Sat, 27 Feb 2021 - 13:27
Post #124


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





CYTAT(Yaca @ Tue, 09 Feb 2021 - 19:00) *
thx! sprawdze jak bede na garażu bo nie jestem pewien czy M10



ciężkie pytanie, niestety mimo że jest to raczej mały, dwuosobowy samochód to nawet bardzo restrykcyjna dieta nie daje jakiś super rezultatów, wyjściowa masa w okolicach 1275kg wydaje się być fajną bazą ale co tu wyrzucać laugh.gif , jeżeli dołożymy rozbudowaną klatke, twardy dach, dodatkowe wzmocnienia zawieszenia itp.. a z drugiej strony wywalimy wszystko co do upalania jest niepotrzebne to często waga pokazuje 1150kg, tak więc wyniki lekkich civicków o masie poniżej 900kg i mocy 240-250 na seryjnym słupku z Kserii +boltony wydają się być przepaścią rolleyes.gif wywalięłm już sporo niepotrzebnej masy choć nie zdecydowałem sie na np. wywalenie podłogi nad bakiem i seryjnego baku, drzwi też zostały seryjne tylko wypatroszone, nie wspominając o seryjnych sankach, zwrotnicach czy wahaczach... wiec jest jeszcze sporo miejsc gdzie można szukać kolejnych kilogramów a pomysłów mam spoooro wink.gif



Zależy jaki silnik w S2000 ale da się do 1050kg zejść i wtedy żadna przepaść do Civiców smile.gif W TAP Piotrek w S2000 robi podobne czasy do Tomka w Civicu, choć rzeczywiście Tomek ciut lepiej. Luknij: http://timeattackpoland.pl/#team


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sat, 27 Feb 2021 - 20:19
Post #125


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Civiki mają spore pole do popisu jeśli chodzi o redukcję wagi.
W tym sezonie będzie jeździć civic z masą: wysokie 6xx kg, przy większym budżecie można jeszcze -50kg uzyskać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrzychuNaTorze
post Thu, 18 Mar 2021 - 06:06
Post #126


User
Dołączył: Sun, 30 April 2017





CYTAT(done4 @ Sat, 27 Feb 2021 - 20:19) *
Civiki mają spore pole do popisu jeśli chodzi o redukcję wagi.
W tym sezonie będzie jeździć civic z masą: wysokie 6xx kg, przy większym budżecie można jeszcze -50kg uzyskać.


O, jestem dość na bieżąco z civicami ale takiego nie znam. Kto to?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Mon, 17 May 2021 - 22:39
Post #127


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(Skiba @ Wed, 10 Feb 2021 - 06:37) *
Ważyłeś może ile ważą sanki ? kompletne, w tym stanie ?
https://live.staticflickr.com/65535/5082067...b351de413_o.jpg
https://live.staticflickr.com/65535/5082058...f59e03a1c_o.jpg

Imo spokojnie jest tutaj na czym urwać nie tracąc wcale na sztywności.


zgadza się w 100%, jest kilka obszarów gdzie można zejść ze zbędnych kg ale wymaga to też dłuższego pochylenia nad tematem wink.gif

CYTAT(siewcu @ Sat, 20 Feb 2021 - 18:30) *
Bak seryjny zostawiłeś? Nie lepiej było Ci wrzucić sportowy? Chociażby po to, żeby paliwo nie uciekało na zakrętach... No i zawsze pare kilo za te "brakujące" litry paliwa jest tongue.gif


+1, tak, bak seryjny ale przyznam szczerze że jak go już oprżniłem to mimo wszystko jego sucha waga mnie nie przeraziła - generalnie paliwówka jest do zrobienia od zera ale muszę się dokształcić zanim sie za to zabiorę

CYTAT(GodISmE @ Sat, 27 Feb 2021 - 13:27) *
Zależy jaki silnik w S2000 ale da się do 1050kg zejść i wtedy żadna przepaść do Civiców smile.gif W TAP Piotrek w S2000 robi podobne czasy do Tomka w Civicu, choć rzeczywiście Tomek ciut lepiej. Luknij: http://timeattackpoland.pl/#team


Piotrka zmiana silnika wynikała przede wszystkim ze zmian w regulaminie WSMP, (brawo pzmot).... mimo wszystko 1050kg a 750 czy 800/900kg to dla mnie spora róznica


CYTAT(KrzychuNaTorze @ Thu, 18 Mar 2021 - 06:06) *
O, jestem dość na bieżąco z civicami ale takiego nie znam. Kto to?


x2

---------

btw. nowe sprzęgło wraz z kołem zamachowym od Tody wkońcu doleciało smile.gif

spec:
Metallic Disc KIT (balanced)
Damper: Spring
Materials:
- Flywheel: Chrome-molly
- Disc: Metallic
Kit Includes:
- Chrome-molly Flywheel (3.8kg)
- Strengthened Clutch Cover
- Metallic Strengthened Clutch Disc













--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan9999
post Tue, 18 May 2021 - 23:53
Post #128


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 September 2005
Skąd: Przasnysz





Te sprzęgło to żadna rewelacja ile za to zapłaciłeś ?


--------------------
Probe 2.2 TURBO GT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 19 May 2021 - 07:40
Post #129


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ciężkie to sprzęgło i koło. Ile waży komplet?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sun, 23 May 2021 - 20:45
Post #130


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 19 May 2021 - 07:40) *
Ciężkie to sprzęgło i koło. Ile waży komplet?


OEM sprzęgło + zamach ważą = 12,336kg
Toda = 9,066kg co daje niecałe -27%







---

btw.
od 1,5 roku szukałem x2 felg w 18" żeby mieć square setup pod testy i prawie się udało

Volk Rays TE37 SL 18"x10 ET20 (waga 8,5kg)













--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 23 May 2021 - 20:58
Post #131


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Przyszłościowo masz do zdjęcia ok 3-4kg z zestawu koło +sprzęgło.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wielki
post Mon, 24 May 2021 - 18:21
Post #132


Super User
Dołączył: Tue, 16 November 2004
Skąd: W-wa





MadeinPoland Napisz coś więcej .Mam identyczny zestaw ,zamach już waży ~3.9 kg i szczerze nie przyszło mi do głowy by go jeszcze odelżyć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 24 May 2021 - 18:55
Post #133


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Lekkie koła maja po 2-3 kg, a nawet mniej. A sprzęgła lekkie są dostępne na rynku. Ja np teraz wykonuje kolejny zestaw koło +sprzęgło na 880Nm. Sprzęgło 2 tarcz waży 3300g. Koło ostatnie wyszło mi 3300g ale pod tarcze 248mm. Teraz pod 200mm celuje w 2500g. A widziałem działające kola po niecałe 2kg. Zasadniczo uderzyło mnie ze tu walka o każdy gram idzie grubo i montaż tak 'ciezkiego' zestawu co nie zgrywa mi się z resztą modyfikacji ale czas na lekkie koło i sprzęgło zawsze jest stąd napisałem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Mon, 24 May 2021 - 23:07
Post #134


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(MadeInPoland @ Sun, 23 May 2021 - 20:58) *
Przyszłościowo masz do zdjęcia ok 3-4kg z zestawu koło +sprzęgło.

dzięki za rozwinięcie tematu, cenie każdą ciekawą podpowiedź - nie mam doświadczenia z profesjonalnego motosportu ani tym bardziej wiedzy inżynieryjnej - poza "suchą masą" istotne jest też chyba jej umiejscowienie ? czekam jeszcze na paczke z lekkim kołem pasowym (i tu też dylemat bo mam tez Fluidampra który lekki nie jest), koło pompy wody (na razie nie bedzie elektrycznej) i alternatora wiec bedzie troche lżej


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Tue, 25 May 2021 - 10:42
Post #135


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 24 May 2021 - 18:55) *
Zasadniczo uderzyło mnie ze tu walka o każdy gram idzie grubo i montaż tak 'ciezkiego' zestawu co nie zgrywa mi się z resztą modyfikacji ale czas na lekkie koło i sprzęgło zawsze jest stąd napisałem.

No to zobacz jak wyglądają sanki w tym aucie... Tu nie ma walki o każdy gram. Tu jest walka z wagą ale nie za wszelką cenę... Gdyby iść całkiem na grubo to cała buda by była obłożona kompozytami, lekkie konstrukcje rurowe gdzie się da, podłoga i reszta też do wylotu gdzie to możliwe... A tu tak nie jest. I mogę zgadywać, że nie będzie.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 25 May 2021 - 12:12
Post #136


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





siewcu mi chodzi o szybkie i tanie kg. Sanki to akurat masa na dole względnie 'między' osiami, która się nie obraca, która nie niszczy skrzyni. Kompozyty rury wszystko można zrobić ale ile kasy ile czasu? A to zawsze można dołożyć. Czy tutaj kolega zmienił sanki na ciężki czy budę na ciężką? Po prostu sprzęgło ma trochę potencjału na masę jak również koło i tyle w temacie ode mnie.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Tue, 25 May 2021 - 13:53
Post #137


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





oczywiście staram sie wyrzucać zbędne kilogramy i mam świadomość że jest sporo niekonsekwencji - przykładów można mnożyć i wyszukiwac gdzie wyrzucam 50gram a  gdzieś indziej widać np. wspomniane sanki, zwrotnice, seryjne wahacze, bak, drzwi, itd., (warto pamietac że wyciećie kilku blach na etapie robionej blacharki a zaprojektowanie nowych sanek to jednak nieporównywalne koszty), sporo rzeczy kłuje mnie w oczy i niestety nie da się wszystkiego zrobić na raz, nie chce sie tłumaczyć ale jestem tylko amatorem który z kumplami czasem coś podłubie w garażu za włąsne oszczędnosci a nie profi firmą która ma "inny" budżet i wykonuje demo cara pokazującego możliwości firmy, po trzecie chciałbym wkońcu pojeźdizć i przetestowac pewne rozwiazanaia w praktyce a nie tylko siedzieć w garazu - mimo wszystko mija 2,5 roku i mam straszny ból dupy że samochód stoi i nadal nie przynosi funu z jazdy a to jest dla mnie najwazniejsze smile.gif






--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Tue, 25 May 2021 - 13:53
Post #138


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Napisałeś, że idzie grubo walka o każdy gram - a jak widać nie, nie idzie. Sprzęgło też zawsze można zmienić. Co nie zmienia faktu, że i tak to sprzęgło lekkie nie jest...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Mon, 31 May 2021 - 14:31
Post #139


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Rozumiem Śiewcu że miałeś tak mocno(głupio i ryzykownie ) odchudzone koło i bezawaryjnie na nim jeździłeś ?
Koło zamachowe koła pasowe korby tłoki i reszta jak koła foniczne, pompy wspomagania czy nawet rolki prowadzące balansują silnik, współpracują ze sobą i nie można tak sobie tym żąglować. To nie jest temat oczywisty i radzę z tym uważać zanim rozjebiecie sobie panewki.
Ja jestem przeciwnikiem odchudzania szczególnie własnie koła zamachowego, bo będzie płacz i lament a nie tuning.

Każdy ma swoje zdanie. Moje jest takie żebyś ich nie słuchał jeżeli chodzi o masę sprzęgła. Lepiej postawić na żywotność i balans silnika.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Tue, 01 Jun 2021 - 22:28
Post #140


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Zawsze można iść drogą z postu wyżej i przy zmianie sprzęgła wyciągać cały układ korbowo-tłokowy i wyważać.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Stron V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 19:55