Shoutbox 0 nowych PW 


13 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Westfield SEiW Aerorace Ford Zetec 2.0, ( i czasem trochę o Alfa 156 Cup )
EssiRS
post Tue, 12 Oct 2021 - 20:13
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Andrzejsr świetny pojazd. Niewiele brakowało, a bym kupił RAW z Hayabusą.

Masz problemy z dogrzaniem opon?


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 12 Oct 2021 - 20:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 12 Oct 2021 - 20:57
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(EssiRS @ Tue, 12 Oct 2021 - 20:13) *
Andrzejsr świetny pojazd. Niewiele brakowało, a bym kupił RAW z Hayabusą.

Masz problemy z dogrzaniem opon?


RAW Striker ?
Ponoć b dobre zawieszeniowo itd, ale nie wiem czy byś się zmieścił, jedne z węzszych.

Opony wiadomo, jak niezagrzane to tragedia, zresztą znam to z alfy (tył wiecznie zimny) a cywilnych nie mam . W ost Drivecup zaczynałem na deszczach , ale mam je na 7j felgach (przód 180 tył 240mm - trochę dziwnie wygląda, ale nie spadły) no i aż tak zimno nie było i na koniec 2go kółka a to treningowe więc nie na max już nie trzy,aly jak należy . Ale na jeszcze zimniejsze dni i krótkie próby to chyba dobry sposób (deszcze) .
Na trackday typu Drivecup czy Classicauto cup bez wieeelu litrów benzyny i placu na kręcenie 8-ek nie ma co jechać wg mnie. Czyli kręcić , kręcić na niskim ciśnieniu aż czuć na rękach że trzymają opony. Mimo że to może i głupio wygląda. Niestety koce grzewcze i na Drivecup i Classicautocup są zabronione. A to by oszczędziło wielu litrów benzyny i zużycia opon na tym graniu ich na placach.
Myślę że ten mój ostatni "sukces" to w dużej części dzięki temu że pilnowalem się aby nie jechać na zimnych, sporo aut zrobiło po raptem 2-3 ósemki do "grzania", albo jakiś łutututu dym , lub po prostu stało w kolejce na slickach a było zimno (w nocy coś 0-2st więc wiadomo jak asfalt, choć tyle dobrze że zaczęły się pomiarowe jazdy koło 11tej a slońce operowało). Więc - 8ki, 8ki, hamowania, hamowania -> śledzić kolejkę po numerach, wskoczyć 1-2 auta przed startem (wg swojego numeru oczywiście, żadnego wpychania) i liczyć że nikt na trasie się nie wyłoży bo wtedy stygnie. No najgorzej właśnie początek dnia. Póżniej już felga i opona trzymają ciepła trochę i na koniec mniej kręciłem tym bardziej że tylne opony juz nie za bogate są.

W takich 2-okrązeniiowych próbach jak ostartni Drivecup/RSCH widać że kaźdy ma z tym "problem" - każdego prawie okrążenie 1 jest wolniejsze od 2go . I widać to na zapisach przeciążeń (ekhm...)_ Zresztą czuć było.

(zniknęły ze strony Drivecup wyniki cząstkowe z podziałem na pierwsze i drugie okrążenie...)

Na próbach wielookrążeniowych typu TAP czy Raceday to pierwsze 2 kólka nie ma co się nawet napinać , ale też - to każego auta dotyczy przecież. Natomiast wychłodzenia o jakim piszesz na Poznaniu nie zaznałem, ale na szybkim torze to byłem na Silesii w zeszłym roku 2x (tam raz 193 raz 198 km/h na koniec prostej miałem) ale bylo ciepło ogólnie, a teraz nie wiem ile w Poznaniu , ale w tu około 10 może max.



--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Wed, 13 Oct 2021 - 17:55
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Andrzejsr wygląda na to, że u mnie ten problem z niedogrzanymi oponami jest jeszcze większy, bo 8ki itd nie załatwiają sprawy, a opona z przodu jest zimna nawet po kilku okrążeniach pełnym ogniem.

Gdyby nie Brexit to pewnie bym właśnie takim jeździł.


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 13 Oct 2021 - 23:31
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(EssiRS @ Wed, 13 Oct 2021 - 17:55) *
Andrzejsr wygląda na to, że u mnie ten problem z niedogrzanymi oponami jest jeszcze większy, bo 8ki itd nie załatwiają sprawy, a opona z przodu jest zimna nawet po kilku okrążeniach pełnym ogniem.

Gdyby nie Brexit to pewnie bym właśnie takim jeździł.


No na pewno WarnerR4 ma lżejszy przód i jest w ogóle lżejszy. Ale z 2giej strony gokarty są jeszcze lżejsze a grzeją opony ale jak wszystko potrzebują czasu na to zagrzanie. Ja naprawdę potężną ilość tych 8-ek robiłem, nie jakieś 5 czy 10 , większy dystans przejechałem na tym 8kowaniu niż na torze. Może kwestia mieszanki/wyskości-"miękk'ści" ścianki bocznej opony, agresywneniejszej geometrii ?
Ja używałem ostatnio Pirelli DM - żółtej, one są po prostu miękkie. A zauważyłem, że jeden szybki ( z czołówki ) Westfield jeździ na Pirelli ale fioletowych - to są ponoś super super soft. A on ma ze 400 koni (jakaś doładowana Honda) i wszystko z karbon i tam mają często zimno.

O, widzę że się szybko sprzedał, nic dziwnego :

https://racecarsdirect.com/Advert/Details/1...rged-sprint-car


Co do Brexitu to naprawdę namieszali, sami sobie zwłaszcza, ale nie tylko. Ja ostatnio kupiłem złaczki do szybszej regulacji stabilizatorów, kilka funtów, żeby odebrać to korespondencja z urzędem pocztowym - co to, po co , ile , jaki materiał, na jaki użytek, do czego. Jak odpisałem, to ... proszę sobie znaleźć agencję celną bo my jednak nie możemy bo w jakimśtam katalogu takich rzeczy nie mają. A w agencji to samo znów... no jaja/
Natomiast co do kitcarów i sprowadzania z UK to akurat ostatnio się interesowałem jak to teraz jest . Odpada cło , bo to są made in UK.
Więc jeśli poniżej 2 litrów to akcyza nieduża, chyba że jakiś z V8, no i VAT. I opłata dla agencji celnej. I najlepiej jakąś firmę co sprowadza.
Inne możliwości to Belgia i Holandia, tam są też całkiem popularne te kitkary przeróżne (podawałem tu kiedyś namiary na fanatyka jednego z Holandii :

kitcars.nl

Sam tam miałem już tam umówionego czarnego Westfielda, ale przed wyjazdem mój aktualny się pojawił kawałek dalej.
No i ogłoszenia z Belgii i Holandii ( hasła raceauto tee koop itp)

A czasem coś się tu w PL pojawi znienacka obok całkiem blisko.

Ale chyba nie masz co narzekać, masz najlżejszą chyba z możliwych "baz" i z wielką ilością miejsca w "kabinie" .

To jest strasznie ważne w tak ciasnych autach - poustawianie kierownicy, jej odsadzenia, jej średnicy, pedałów, fotela. Ja b dużo czasu nad tym spędziłem , pierwsze trackdayje nie wiedziałęm czemu mnie tak strasznie po bolą mięśnie uda. Jak się zastanowiłem to dlatego że obrcając kierownicę, staralem się automatycznie dociskać nogę w bok żeby nie zaczepiać palcami o udo. Podniosłem 1-1,5 cm kierownicę i przestała mnie noga boleć smile.gif itp.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Thu, 14 Oct 2021 - 07:16
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Warnera R4 szukałem 4 lata, bo byłem pewien, że jest kilkanaście sztuk wyprodukowanych i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Bardzo dobra baza.
Kierownicę i pedalbox też modyfikowałem pod siebie, potem klatka zamiast za niskiego rollbar itd itd

Będziesz w ten weekend na Vtec Cup Jastrząb? Ja się wybieram


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 14 Oct 2021 - 09:02
Post #46


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Za granicą są fajne projekty, coś, co my zaczynamy, to oni robili 20 lat temu. Ale powolutku dogonimy zachód.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 14 Oct 2021 - 11:11
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(jackkpl @ Thu, 14 Oct 2021 - 09:02) *
Za granicą są fajne projekty, coś, co my zaczynamy, to oni robili 20 lat temu. Ale powolutku dogonimy zachód.



Ten od powyższego 400 konnego pomarańczowego to jakieś profesjonalne systemy do odliczania ilości paliwa m.in na LeMans robi, musi być nieźle dopracowane, tym autem komuś niezły prezent zrobił.
Na pewno nie dogonimy zachodu, on nie stoi i nie czeka, to jak w jeździe - strat z początku okrążenia się nie da odrobić, można ewentualnie więcej nie tracić.

VtecCup nie, zresztą pewnie już wszystkie miejsca "wyprzedane" , tyle Hond jeździ a Jastrząb wszyscy lubią, może na Classicautocup - Kielce pojadę, ale nie wiem, trochę spraw nie-samochodowych poodkładałem i nie chcę zapeszać ale ...może Alfę w końcu odbiorę smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 14 Oct 2021 - 11:25
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Strat się nie dogania - straty się przeskakuje. Idąc Twoim tokiem rozumowania nowi informatycy, inżynierowie nie mogli by nic nowego wymyśleć a nawet być czesto najlepsi na świecie ponieważ nie byliby w stanie nauczyć i zapamietać wiedzy od początku wszechświata. Korzystasz z doświadczeń poprzedników i robisz coś na co im już nie starczyło czasu, sił ,chęci, życia...
Nikt teraz już nie uczy się kodu maszynowego i asemblera, coraz rzadziej pisze się w C..

Na wolumenie kiedyś ludzie naprawiający telefony komputery itp nie wiedzieli że do demontażu tych scalaków potrzeba specjalistycznego sprzętu który zachód miał a my nie więc robili to zwykłą opalarką lutownicą i całym know-how które w zaciszu garażu zrobili bedz wiedzy zachodu laugh.gif YT nie było nie dało się jak teraz pooglądać co robi zachód a za katalogi sprzętu bardzo często trzeba było płacić i kombinować jak je ściągnąć z zachodu.
Ja spawałem żeliwo zwykłymi elektrodami i łączyłem stal nierdzewną i inne dziwne stopy z wszystkim co popadło bo nie wiedziałem że się nie da, a jak pięknie spawa się aluminium metalową elektrodą jak nie wiesz że pomyliłeś druty laugh.gif

Także jak to mawiają niektórzy z tego forum - w niektórych garażach trwają już zaawansowane prace które wdeptują w sam środek zachodu a może nawet są do przodu. Ci ludzie prawdopodobnie nie wiedzą że się nie da laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 14 Oct 2021 - 11:48
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





To że "się da" to nie jest dogonienie. Nawiązując do jazdy na czas - w I sektorze pojedziesz wolniej , we wszystkich innych najszybciej na ile fizyka pozwoli (_bo szybciej się nie da_ ) to nie zniweluje straty z pierwszego sektora. Nie ma żadnego przeskakiwania strat. Nie da się przeskoczyć czasu.
W tym czasie ci co pojechali pierwszy sektor szybciej, te następne też pojadą tak szyblko na ile fizyka pozwoli (bo też szybciej nie potrafią bo ta fizyka) i w efekcie na koniec będą wciąż do przodu.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 14 Oct 2021 - 12:43
Post #50


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Andrzej, za dużo teorii, za mało praktyki smile.gif.
Możliwości mamy takie jak zachód. Zamawiasz komponenty, książki i się uczysz. Popatrz na nasze kit cary i na to, ile rzeczy trzeba było poprawić. To ,że jest jeden amatorski super wóz na świecie, bo ludzie pracujący w teamach F1 z nudów se zbudowali, to tego nie przeskoczymy. Ale to jest 1 na milion. Resztę przeskoczymy smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Thu, 14 Oct 2021 - 13:00
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Radical?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 14 Oct 2021 - 13:03
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 14 Oct 2021 - 11:11) *
...może Alfę w końcu odbiorę smile.gif


Do czego ona Ci jeszcze potrzebna? wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 14 Oct 2021 - 15:05
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT([Yossarian] @ Thu, 14 Oct 2021 - 13:03) *

Do czego ona Ci jeszcze potrzebna? ;)


Przecież nie porzucę jej w warsztacie, umyję chociaż smile.gif

Jacek, nic nie dogonimy, zrobisz Ty i jeszcze 2-3 osoby tzw szybkie auta i co ? każde wg innych zasad - jedno zamknięte inne otwarte, jedno z klatką inne bez, jedno wpuszczą gdzieś , inne nie, jedno z aero inne nie, jedno z ograniczeniami przeglądu rejestracyjnego inne nie itd. nie tworzące żadnej klasy, żadnego cyklu zawodów, bo te się dopiero wykluwają - regulaminy zmienne, dopuszczenie zmienne, wyp bezpieczeństw uznaniowe itd itp. Inni już to przechodzili, okresy wolnej ameryjanki mają za sobą, ten w/w westfield przecież nie jeździł sam tylko ma swoją klasę , miał z kim się ścigać nie sam ze sobą, wiedział że jak zbuduje auto tak i tak to spełni wymagania, że jak wstawi zbiornik w kokpit wg takich a takich zasad to będzie dopuszczony, itp., a nie że ma 4 koła i fajnie jeeeedziemy, czy nie ma boczku drzwi i nie jedziemy... czy inne bo nie. Pewnych rzeczy się nie nadrobi, żeby nie wiem ile jaskółek było. Muszą powoli ewoluować, można się tym cieszyć - jak najbardziej ! , czerpać frajdę - oczywiście! , ale o doganianiu zachodu w kategoriach amatorskiego sportu samochodowego to chyba będąc na haju można tylko mówić.




--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Sat, 16 Oct 2021 - 19:28
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Kultury nie nadgonimy, technikę na pewno


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 16 Oct 2021 - 23:31
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Jaka technikę ? Mamy krajowego opracowania i produkcji ramę , bazę ? Bo póki co to wszystkie szybkie auta bazują na tym co ten zachód doganiany rzekomo dawno opracował i wyprodukował i obecnie zajmuje się czymś co za xx lat trafi do nas sprowadzone.
Ot Warner, widziałeś jaki ten sam konstruktor projekt niedawno sprzedawał i jak musi być do przodu skoro tamto już go nie interesuje.

No ale tyle btw.

Na Classicauto Cup pojechałem Alfa bo tak ładnie ją umyłem.. a tak naprawdę tego właśnie oponowego problemu grzania się obawiałem zwłaszcza że prognozy z pogranicza mżawki zimna i wilgoci
.
Alfa fajna jak to Alfa, zwłaszcza jak dojeżdża i jakies pucharki zdobywa wink.gif ale nowe doświadczenie - że na Classicauto Cup są już dozwolone koce grzewcze z czego kilka aut korzystalo. Na pewno oszczędność opon spora i pewność nie wylecenia z pierwszego zakrętu .Nie znam kosztów ale pewnie mniejsze niż odbudowa auta po bandzie .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 17 Oct 2021 - 07:10
Post #56


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Podobno w Polsce mają powstawac ciekawe konstrukcje np oparte o monokok.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Sun, 17 Oct 2021 - 17:27
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Co masz na myśli "że go nie interesuje"?

Budowanie pojazdów od podstaw, a w konsekwencji tworzenie ramy bardziej wynika z tego, że tam jest rynek zbytu na to (kultura), bo technicznie na pewno nie przewyższa to umiejętności Polskich inżynierów i osób budujących pojazdy do wyścigów. Dodatkowo taniej jest kupić używany pojazd i go zmodyfikować, a oszczędności środków i czasu przeznaczyć na modyfikacje poprawiające "performance".
Od strony technicznej jestem pewien, że pojazdy budowane czy modyfikowane w PL będą sobą reprezentowały topowy poziom i będzie w nich sporo nieszablonowych rozwiązań


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 17 Oct 2021 - 18:18
Post #58


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(EssiRS @ Sun, 17 Oct 2021 - 17:27) *
Co masz na myśli "że go nie interesuje"?

Budowanie pojazdów od podstaw, a w konsekwencji tworzenie ramy bardziej wynika z tego, że tam jest rynek zbytu na to (kultura), bo technicznie na pewno nie przewyższa to umiejętności Polskich inżynierów i osób budujących pojazdy do wyścigów. Dodatkowo taniej jest kupić używany pojazd i go zmodyfikować, a oszczędności środków i czasu przeznaczyć na modyfikacje poprawiające "performance".
Od strony technicznej jestem pewien, że pojazdy budowane czy modyfikowane w PL będą sobą reprezentowały topowy poziom i będzie w nich sporo nieszablonowych rozwiązań


Mam na myśli to co sam pisał głaszając na sprzedaż ten projekt (o , tu to określenie _projekt_ ma całkowite uzasadnienie), że sprzedaje żeby moc się zając nowym , czym nie wiem, moze się pojawi jak i Twój i ten wzdłużnie dwumiejscowy Warner na Locostbuilders :

http://www.locostbuilders.co.uk/viewthread.php?tid=218508






Modyfikacje zasze są łatwiejsze od konstruowania, zresztą "nasze" opierają się na doświadczeniach ze świata, w skrócie sprowadzajacych się do - moc, - masa , -aero . I dostosowanie do regulaminów klas, ograniczeń wjazdu na tor (to też regulamin - klasa) . No i wytrzymałość i trwałość - więc kompromis tych pierwszych z drugimi czasem przeciągany na niekorzyść trwałości kosztem osiągów. Rozmawiałem niedawno z Grześkiem Kuśmierzem w Dziak Motorsport, pokazywał silniki które jakiś zespół do górskich bywa że co weekend wymienia , ma kilka zapasowych zawsze. No też jakaś droga . Na pewno nie nieszablonowa, wręcz nie ma nic bardziej chyba szablonowego w motorsporcie jak ładowanie forsy.

Koła tu się chyba odkryć nie da, trochę nie wiem co może byś nieszablonowego jeszcze, chyba że nieszablonowe jak na PL tory, to tak, a nieszablonowość ta wynika głównie z tego że powoli przebija się to co świat już wie - auto torowe wcale nie musi być jednocześnie drogowym i mieć 2/4 miejsca, dach i pozaokrąglane krawędzie. Może napęd - elektryki ? te monokoki (ale to raczej nie krajowa innowacja a rpozwiązanie nieco istniejące) .


Aha, Jacek - pisałeś że "popatrz ile musiliśmy zmieniać w autach" - no tylko że one były stworzone do przejażdżek a nie bicia czasów , ba nawet nie do jazdy na slicku , więc to nie jest dowód żaden na marność zachodu i lepszość krajowego spawalnictwa że o krajowy mi ucho wahacza przyspawał mocno bo ten angol głupi nie umiał. Do zakładanych obciążeń to ucho moje by mnie przeżyło zapewne.

Póki co , cały narodowy Timeattack w czołówce jeździ na zachodnich, często od odwiecznego wroga czy też dalekowschodnich bazach. Syrenka nie pojawiła się jeszcze i raczej się nie pojawi.


A miałem pisać o Alfie ! smile.gif

To ponieważ nie ma ona swojego tematu to tu wstawię :




Dane są jak w Westfieldzie z Gopro + racetechnology Gopro only software. Ale mam wrażenie że w lesie wariują trochę - pewnie przez las + chmury + zawieszenie kamery (w niej odbiornik GPS jest) w kabinie pod dachem na szybie i do góry nogami (w Racetechnology zalecają tak nie robić) .






--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 18 Oct 2021 - 05:27
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Chłopaki na Politechnikach budują takie pojazdy o takim zaawansowaniu konstrukcyjnym że aż oko bieleje i napewno nie są z tyłu do światowej czołówki. Już nie mówiąc o tym co budują ich wykładowcy lub firmy z nimi powiązanie bo tego nigdy nie zobaczycie na amatorskiej imprezie tylko tych które pokazuje się w telewizjii (i nie mówię tu o naszej telewizjii chyba że z talerza).


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Mon, 18 Oct 2021 - 09:47
Post #60


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





CYTAT(Andrzejsr @ Sun, 17 Oct 2021 - 18:18) *
...A miałem pisać o Alfie ! smile.gif

To ponieważ nie ma ona swojego tematu to tu wstawię :




Dane są jak w Westfieldzie z Gopro + racetechnology Gopro only software. Ale mam wrażenie że w lesie wariują trochę - pewnie przez las + chmury + zawieszenie kamery (w niej odbiornik GPS jest) w kabinie pod dachem na szybie i do góry nogami (w Racetechnology zalecają tak nie robić) .

Po tym filmie widzę jak dużo brakuje mojemu repciowi szpery i opon miększych do takich warunków jak w sobotę.
Niby o tym wiedziałem, ale tu dobitnie się to potwierdziło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:28