Shoutbox 0 nowych PW 


13 Stron V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Westfield SEiW Aerorace Ford Zetec 2.0, ( i czasem trochę o Alfa 156 Cup )
MadeInPoland
post Sun, 14 Nov 2021 - 09:51
Post #101


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Te klocki tak szybko znikaja prawdopodobnie ze wzgledu na mala srednice tarczy.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 14 Nov 2021 - 09:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Sun, 14 Nov 2021 - 10:30
Post #102


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





1800km torowych to szybko?
Najszybciej klocek schodzi, jak ma za wysokie temperatury.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sun, 14 Nov 2021 - 10:46
Post #103


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



1800km torowej jazdy na jeden klocek to cała wieczność


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 14 Nov 2021 - 11:21
Post #104


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No też sądzę z mojego doświadczenia skromnego że to raczej dużo a nie mało. Tu nie ma dojazdów na os drogami.
19 trackdayow, dwa sezony na jednych klockach i ze dwa TD chyba by jeszcze obskoczyły.

W Alfie znacznie częściej musiałem zmieniać no ale ona samym przodem prawie tylko hamuje. Tu fajnie i tył sporą robotę robi.
Nie mam danych dot przebiegów torowych innych aut i na jakich klockach. Jedynie innego Westfielda 250 koni 740kg masy w jeździe - 12 trackdayow przód na torach w UK więc raczej szybkich i dluzszych. Też ds1.11.

Dodam jeszcze że te klocki są ucięte jakoś 0.5-1cm na krótkim wymiarze żeby tłoczki celowały centralnie w środek klocka w tych konkretnych zaciskach. Więc maleństwa.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sun, 14 Nov 2021 - 11:25
Post #105


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Sie tak nie chwal bo zaraz CI ktoś zasugeruje żebyś moze jeszcze LPG założył to będzie jeszcze taniej laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 14 Nov 2021 - 11:29
Post #106


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Klocki trw z allegro za 100PLN hamulec przod 300mm pojazd 260KM masa 1400kg z kierowca tor Lodz ktory jest wymagajacy dla hamulca z lewa noga na hamulcu. To ile taki klocek wg Was powinien zrobic km na torze?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 14 Nov 2021 - 11:40
Post #107


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie wiem, nie znalazłem tu na forum relacji tego typu więc nie mam odniesienia.

LPG waży więc nie założę wink.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Sun, 14 Nov 2021 - 12:21
Post #108


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





U mnie w bmw gdzieś może 1000 km upalania i z 5-6 tysi po drodze. Klocki "abe" za 5 dych już na wykończeniu. Tarcze lux.
Acha z tyłu bębny z którymi kupiłem i nigdy tam nie zaglądałem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sun, 14 Nov 2021 - 13:24
Post #109


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





CYTAT(MadeInPoland @ Sun, 14 Nov 2021 - 11:29) *
Klocki trw z allegro za 100PLN hamulec przod 300mm pojazd 260KM masa 1400kg z kierowca tor Lodz ktory jest wymagajacy dla hamulca z lewa noga na hamulcu. To ile taki klocek wg Was powinien zrobic km na torze?


Zależy od kierownika, standardowo to klocek na jedną imprezę.
Wiem jedno, na takich klockach nawet nie jechałbym na tor bo po co, szkoda wpisowego, opon i paliwa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 14 Nov 2021 - 17:37
Post #110


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(done4 @ Sun, 14 Nov 2021 - 13:24) *
Zależy od kierownika, standardowo to klocek na jedną imprezę.
Wiem jedno, na takich klockach nawet nie jechałbym na tor bo po co, szkoda wpisowego, opon i paliwa.



Faktycznie , ze 2 razy byłem świadkiem zajechania cywilnych klocków na Jastrzębiu w jakichś cywilnych wozach. Czuć za takim jak się jedzie że będzie nieciekawie smile.gif

A przypomniało mi się jeszcze - z kierowcą jednego Clio IV RS rozmawiałem po Silesii ostatniej. Mówił że 200 czy 300+ kilometrów wcześniej założyuł DS UNO na przód (nie wiem co na tyle) i na tej Silesii po pierwszych kółkach treningowo / kwalifikacyjnych stwierdził brak już klocków (!)
(Miałem kiedyś DS uno i tak źle żeby było to nie pamiętam, tarcze to zjadały to fakt w cywilmnej jeździe bo ciągle niedogrzane no ale nie jeździłem po Silesii)

Znalazł na torze u kogoś kpl cywilnych jakichś nówki, zrobił 2 sesje niepełna każda bo nie dało się hamować. No ale tam są szybkości duże zakręt 180 po tej prostej i energia to mv2 gdzieś musi pójść.

Nie wiem, może i cywilne dobre dają radę, choć musiałyby się nie grzać a o to trudno, tu bym bał się oszczędzać, jedna banda czy jakaś szykana z opon za przestrzelonym zakrętem i po oszczędnościach.

Nie mam za dużego doświadczenia z szybkimi torami, ale to co mam to widzę że chwilkę tylko późniejsze hamowanie na takim szybkim torze (no z szybką prostą bo cały to szybki nie jest) to spooore przestrzelenie zakrętu, na wolnym ot też ale nie tak drastycznie duże (w metrach)


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tommi01
post Sun, 14 Nov 2021 - 19:38
Post #111


User
Dołączył: Thu, 20 June 2019





CYTAT(Andrzejsr @ Sun, 14 Nov 2021 - 17:37) *
A przypomniało mi się jeszcze - z kierowcą jednego Clio IV RS rozmawiałem po Silesii ostatniej. Mówił że 200 czy 300+ kilometrów wcześniej założyuł DS UNO na przód (nie wiem co na tyle) i na tej Silesii po pierwszych kółkach treningowo / kwalifikacyjnych stwierdził brak już klocków (!)
(Miałem kiedyś DS uno i tak źle żeby było to nie pamiętam, tarcze to zjadały to fakt w cywilmnej jeździe bo ciągle niedogrzane no ale nie jeździłem po Silesii)



u mnie 850kg 20 sesji na silesi + uleż = klocki ds uno stan jak nowe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogus122
post Mon, 15 Nov 2021 - 20:36
Post #112


User
Dołączył: Tue, 10 November 2015





Na Silesii to dużo zależy od auta smile.gif W Subaru przejechałem pewnie ponad 40 sesji na Silesii + 2 razy track day na jastrzebiu + cała zima na daily i jak ostatnio po prawie 2 latach zmieniłem klocki, to jakaś resztka jeszcze była, a miałem DS2500 na przodzie i tyle. Z drugiej strony takie same klocki (z takim samym oznaczeniem modelu Ferodo) w Megane 4 RS po 3 sesjach na Silesii wyglądają, jakby z połowa ich zeszła, z drugiej strony tam tył wgle nie hamuje, więc przód dostaje dobre baty.


--------------------
---
Megane RS Trophy 2019 : Silesia Ring 2.00.30; Poznań 1:50.87; Slovakia Ring: 2:32.40; Brno: 2:31.8
Subaru Impreza WRX 2001 : Silesia Ring 1.59:43
Clio RS 2009: Silesia Ring (VR2): 2:07; Brno 2:43
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 15 Nov 2021 - 21:09
Post #113


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Mi najczescie klocki sie nie zuzywaja poprzez scieranie a krusza jak rusze po dluzszym postoju gdzie ostry klocek z opilkami rdzewieje i przywiera do tarczy. I wtedy za jednym razem okladzina potrafi odpasc lub mocno sie pokruszyc i mimo ze bylo 4mm klocka to i tak smiec


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 15 Nov 2021 - 21:47
Post #114


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(piwo @ Mon, 15 Nov 2021 - 21:09) *
Mi najczescie klocki sie nie zuzywaja poprzez scieranie a krusza jak rusze po dluzszym postoju gdzie ostry klocek z opilkami rdzewieje i przywiera do tarczy. I wtedy za jednym razem okladzina potrafi odpasc lub mocno sie pokruszyc i mimo ze bylo 4mm klocka to i tak smiec



To jest właśnie jeden z powodów dlaczego Ferodo serię DS podpisuje jako nie-do-drogowego-zastosowania.
Na drogowe zastosowanie to się ma między przeglądami do niczego do auta nie zaglądać.
Ja kiedyś DS 3000 nieopatrznie na dłużej (ze 2 tyg może , ale wilgoć itp) zostawiłem na aucie i przyżarło do tarczy i pierwsze spro hamowań to bardzo trzeba było uważać
Inna sprawa że trochę ukruszenia to nie śmieć zaraz, dobre klocki a Ferodo na pewno takimi są to tak łatwo się nie odwarstwiają raczej.

To chociaż może przedkładaj te klocki na jakiegoś premiera czy inne cywilne , czy jakieś stare prawie zużyte w czasie pomiędzy trackdayami?

Co do tego zużycia w przednionapędowych i z niedoskonałym wyważeniem i wysokich aut (choć Subaru też raczej wysokie) to widać taka cecha. Choć w Pucharówce to jednak nie aż tak drastycznie ubywało ale żeby tak równo przód-tył jak w Westfieldzie to gdzie tam. Kilka przodów na 1 tył.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 21 Nov 2021 - 18:45
Post #115


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





https://www.ebay.co.uk/itm/154703219676?mke...%2Cchnl%3Dmkcid


tak mi w oko wpadlo...

tylko nie mam pewnosci jaki rozstaw srub, w Cat moze byc 3 3/4" jeszcze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 21 Nov 2021 - 21:18
Post #116


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Raczej 4x108 jak w większości tego typu kitcarów opartych na Fordo-pochodnych piastach, chyba że oparte na piastach Mazdy MX5 .

Choć tu widać że były i modele z takim rozstawem jak piszesz:

https://caterhamparts.co.uk/80-hubs-and-bearings



--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 21 Nov 2021 - 21:29
Post #117


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





byly byly, wtedy dawca byl morris marina ( i pochodne ), kolega ma w wawie ladnego cat-a 7 ( oryginala ) z silnikiem opla 1,7 i wlasnie ma takie nietypowe piasty
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 22 Nov 2021 - 07:35
Post #118


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 15 Nov 2021 - 21:47) *
To jest właśnie jeden z powodów dlaczego Ferodo serię DS podpisuje jako nie-do-drogowego-zastosowania.
Na drogowe zastosowanie to się ma między przeglądami do niczego do auta nie zaglądać.
Ja kiedyś DS 3000 nieopatrznie na dłużej (ze 2 tyg może , ale wilgoć itp) zostawiłem na aucie i przyżarło do tarczy i pierwsze spro hamowań to bardzo trzeba było uważać
Inna sprawa że trochę ukruszenia to nie śmieć zaraz, dobre klocki a Ferodo na pewno takimi są to tak łatwo się nie odwarstwiają raczej.

To chociaż może przedkładaj te klocki na jakiegoś premiera czy inne cywilne , czy jakieś stare prawie zużyte w czasie pomiędzy trackdayami?

co jeszcze. mzoe na myjnie mam jeszcze jezdzic. auto jest do jezdzenia a nie grzebania przy nim.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 22 Nov 2021 - 08:48
Post #119


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(piwo @ Mon, 22 Nov 2021 - 07:35) *
co jeszcze. mzoe na myjnie mam jeszcze jezdzic. auto jest do jezdzenia a nie grzebania przy nim.


W kontrekście tego :

CYTAT(piwo @ Mon, 15 Nov 2021 - 21:09) *
Mi najczescie klocki sie nie zuzywaja poprzez scieranie a krusza jak rusze po dluzszym postoju gdzie ostry klocek z opilkami rdzewieje i przywiera do tarczy. I wtedy za jednym razem okladzina potrafi odpasc lub mocno sie pokruszyc i mimo ze bylo 4mm klocka to i tak smiec


To sposób na _jeżdżenie_ właśnie.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 09 May 2022 - 17:40
Post #120


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Wyciągnąłem jednak Westfielda z Carococoona/u ( ten drugi , motocyklowy wciaż silnika nie ma... )
I zabrałem na Silesię na Tracmasterscup 30.04.
Na wcześniejszą edycję na torze Brno jakoś się nie zmotywowałem, na pierwszy raz po zimie spora wyprawa, szybki z przewyższeniami tor, kawał drogi... i chyba błąd, bo wszyscy kto tam był po prostu zachwyceni i ten nasz poznan i silesię to uśmiechem kwitowali w porównaniu do Brna. No może kiedyś.

Niestety wpadam z Westfieldem w TMC (bo zwykłe auto to już nie może być po prostu z "fabryki" lekkie, jak poniżej 700 kiloto już Bolid smile.gif ) do klasy Pro1 - z Formułą Renault (Poznań 1:33 ) - dwóch kierowców na zmianę, ładnie wytrzymała prawie bez gaszenia jeździła, ale to w końcu wyścigówka, generalnie fajna taka kitcarowa, no nie dla mojej budowy ciała może smile.gif , i Radicalem SR8 (kurde, cała ciężarówka, nie bus, a ciężarówka i ze 3 osoby obsługi poza kierowcą, tak można jeździć wink.gif oponki się grzeją w kocach, nówki !, auto powolutku szykowane..
Ten radical to złączone 2 silniki Hayabusa, coś 400-500 koni i niby 700 kilo, Formuła Renault - 2 litry wolnossące,ponoć 190 koni, niecałe 500 kilo więc nie taka lekka (100 kilo lżejsza tylko od Westfielda). No i nie wiem, tzn wiem , kierowca na pewno, ale poza tym że aż taką przepasć robi aero i opór??? , opór mały, przyklejenie do nawierzchni (coś 4 cm prześwitu o ile pamiętam).

Jeden kierowca Formuły 1:46, drugi 1:43, ja... rzutem na taśmę 1:51,4 :-/

Takie czasy:
https://tm2022.nickesh.pl/ranking/race-results/2

Ja cały dzień w okolicach 1:52.8/53 aż do ostatniej sesji i ostatniego kółka - odważyłem się po prostu bardziej i bach prawie półtorej sek - 1:51,377. I na szczęście (odrobinę), ale nie gorzej, niż w zeszłym roku (1:51.8) .

Chyba się nie powinienem zaczynać w kitkarze od szybkigo toru wink.gif długo mi schodziło żeby nabrać zaufania, zwłaszcza że w połowie wispinowałem na początku prostej sartowej - na tym wjeździe do pit-lane. Stoję bokiem a tu 20 aut z grupy wypada na tą prostą brr... Dobrze że nie zgasł i że ma wsteczny to uciekłem do tyłu. Albo boczne porywy wiatru na długiej prostej też pewności i zaufania nie poprawiały.

Modyfikacji żadnych nie robiłem, geometrii nie sprawdzałem , ale od stania chyba się nie zmieniła.
Carcocoon świetna sprawa - tarcze bez cienia nalotu po całej zimie.
Zmieniłem klocki na nowe takie same DS1.11 (i uprzedzę - prawie 50m dalej można było hamować na prostej długiej na Silesii w porównaniu do jesiennego trackday'a , więc jednak cienkie klocki to już nie to)
Nowy płyn hamulcowy, nowy olej i nowy rozrusznik( bo coś się zawieszał stary a i mocowanie miał kombinowane).
No i ładnie bezawaryjnie te 6 sesji przejechał . Solidny Kitcar smile.gif nie bawiłem sie w chłodzące i grzejące w trakcie sesji, bo Organizator zarządził że od startu (prawie) ogień, bo auta wg czasów poprzednich były ustawiane i żeby nie generować wyprzedzeń. W sumie poza pierwszą sesją gdzie opony zupełnie zimne jednak więcej wymagały, to później nawet to zdawało egzamin.

No i była okazja sprawdzić jak to bardzo lekkie koła mają wpływ u amatora jak ja na czasy okrążeń, więc tak:
- tył felga compomotive+ Michelin s412 240/580/13 : 14,8kg
- tył felga revolutionmwheels + Pirelli DMA 230/580/13 : 12kg
- przód compomotive + Micheli 200/540/13 : 12,75kg
- przód revolutionwheels + Pirelli DM 200/540/13 : 10,85

Trzy sesje na lekkim zestawie, trzy na ciężkim.... żadnych diamteralnych różnic.

A ten najlepszy czas - w ostatnim kółku ostatniej sesji na cieżkich(!).

Wniosek taki, że bez pewności auta i dokładniutkiej powtarzalności / znajomości troru to pomijalne sprawy te kilka kilo na kole.
Z różnic to Micheliny jednak ciut dłużej wymagają grzania.

No , a po tej sobocie na Silesii z Westfieldem zabrałem Pucharówkę na 2-dniówkę na Kielce, głównie znów zeby syn pojeździł trening a ja zawody. Poz perypetiami z przetartym przewodem hamulc i wycieczką do Kielc po zapasowy, wymianą, to znów jak nie Alfa smile.gif - przejechała kupę treningu i długie jak na Drivecup zawody (mało uczestników - 8 przejazdów na 2 trasach + zapoznania) .
Kuuuurcze, wiem że wolniejsza od Westfielda, moc/masa i terzeczy, ale ileż więcej pewności auta takie karoseryjne i FWD daje ! Żadnego stracha że obróci na wyjściu jak stopa drgnie za bardzi czy że się straci czas na tych wyjściach gdy się przesadzi i całe wniesienie prędkości w zakręt na nic bo odpuścić trzeba prostując .

Westfield pucharka żadnego nie zdobył, a Alfa P3 w performance 2000 90 , ale zawsze to miłe.





I pucharówka z zewnątrz od Rallyvideo :

https://youtu.be/YX9-D1cbdlQ


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 02:15