Shoutbox 0 nowych PW 


26 Stron V  « < 10 11 12 13 14 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Honda S2000
Dziku
post Sun, 23 Jan 2022 - 16:02
Post #221


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





CYTAT(Tom-Lee @ Sun, 23 Jan 2022 - 14:58) *
Kosmos.

Jakie to bedzie mialo parametry? Moc, waga?

Waga pewnie zbliżona do serii, więc i osiągi na wprost podobne, na zakrętach pewnie lepiej przez wsystkie poprawki...
Final drive zostaje seria? Słyszałem o swapie 4.77 z kii sportage...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 23 Jan 2022 - 16:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Yaca
post Sun, 23 Jan 2022 - 17:11
Post #222


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(Tom-Lee @ Sun, 23 Jan 2022 - 14:58) *
Jakie to bedzie mialo parametry? Moc, waga?


stockowy motor + bolt-ony powinny dać okolice 250koni, co do wagi mam dużą niewiadomą ale jak już wczęsniej pisałem ciezko zbić tutaj kg, bede bardzo zadowolony jeśli zejde do 1100kg wink.gif


CYTAT(Dziku @ Sun, 23 Jan 2022 - 16:02) *
Final drive zostaje seria? Słyszałem o swapie 4.77 z kii sportage...


mam seryjny dyfer z przełożeniem 4.1 ale po zmianie na 4.62 już do niego nie wróciłem, mam też w planie zakup 4,77 smile.gif


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Loobo
post Sun, 23 Jan 2022 - 21:33
Post #223


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 September 2005
Skąd: WB





Boooski projekt ohmy.gif
Mocno trzymam kciuki za ukończenie i upalanie bez końca smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_asmo_
post Mon, 24 Jan 2022 - 13:06
Post #224


User
Dołączył: Fri, 10 December 2010





Projekt jest naprawdę genialny i szanuje za podejście!
Sam kiedyś miałem S2000, ale mnie ten wóz aż tak nie porwał biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sat, 12 Feb 2022 - 23:48
Post #225


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





kolejny up:

- dystanse półosi skręcone, napęd gotowy,
- zawias dokręcony momentami, pozostanie kwestia ustawienia na wagach itp.
- czujniki ABS zamontowane, mocowania wypiaskowane + proszek,
- hamulce skręcone, przewody założone i całość odpowietrzona,
- przewód sprzęgłowy goodrigge skrócony, całość zmontowana i odpowietrzona,
- większa przepustnica założona,
- kolektor wydechowy zamontowany,
- stabilizatory, łączniki na miejscu,
- kolumna kierownicza odchudzona,
- dotarł też wyłącznik prądu,
- zabawa z wtryskami z STI na tapecie,
- płyny na miejscu,

standardowe fotostory - po niespełna 3 latach znów widzę ten wóz na kołach z silnikiem itd ... chyba w tym roku jest jednak szansa coś pojeździć smile.gif





















































--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kremat0r
post Sun, 13 Feb 2022 - 06:59
Post #226


Forum Killer
Dołączył: Sat, 07 March 2009
Skąd: Czechy





Przemaga kocur! Obys poupalal w 2022 smile.gif

Powiedz prosze jak sprawdzaja sie te wozki pod kola, fajnie sie manewruje autem po garazu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 13 Feb 2022 - 08:00
Post #227


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Normalnie to auto do muzeum sie nadaje. Ale bedzie zal wyjechac na ulice zwlaszcza jak popada. Ciekaw jestem jakie to czasy bedzie krecic na torze bo serca i pieniedzy autu nie szczedziles.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sun, 13 Feb 2022 - 10:18
Post #228


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(kremat0r @ Sun, 13 Feb 2022 - 06:59) *
Przemaga kocur! Obys poupalal w 2022 smile.gif

Powiedz prosze jak sprawdzaja sie te wozki pod kola, fajnie sie manewruje autem po garazu?


thx wink.gif

wózki na ten moment spełniają swoją funkcje, w sumie dopiero wczoraj wszystko skręciłem i zdąrzyłem obrócić samochód i przesunąć pod ścianę ale przy 450pln brutto za całość uważam że warte są tej ceny,

CYTAT(piwo @ Sun, 13 Feb 2022 - 08:00) *
Normalnie to auto do muzeum sie nadaje. Ale bedzie zal wyjechac na ulice zwlaszcza jak popada. Ciekaw jestem jakie to czasy bedzie krecic na torze bo serca i pieniedzy autu nie szczedziles.


thx smile.gif, jak już wcześniej pisałem żal było by nie jeździć tym samochodem po tylu latach pracy, może ktoś oglądając ten wątek odnieść wrażenie że jestem tylko zafiksowany na "siedzenie w garażu" ale najbardziej lubie klimat motorsportu w praktycznym wydaniu czyli jazda na torze i daj Bóg zdrowie żebym mógł wkońcu zacząć kręcić kilometry smile.gif

za czasy będzie odpowiadał kierowca a ten od dawana nie jeździ a nawet jak jeździł to mało umiał biggrin.gif, czasy z Kielc czy Ułęża nie są referencyjne z racji zmian tras ale ostatni wypad tym samochodem jaki pamiętam to Brno 5 lat temu i wtedy z mocniejszym motorem (stroker 2,4l) udało się zrobić 2:34,xx na R888 i wagą ok. 1240kg.. wiec mam jakiś punkt referencyjny smile.gif


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Mon, 14 Feb 2022 - 21:58
Post #229


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





serio, to do muzeum. wiele "odrestaurowanych" rzekomo świetnie aut może się schować przy tej robocie... szacun pełny. wygląda to przekozacko.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
akim
post Tue, 15 Feb 2022 - 11:07
Post #230


User
Dołączył: Tue, 21 August 2012





PETARDA!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gulba
post Tue, 15 Feb 2022 - 22:34
Post #231


Frequent User
Dołączył: Sun, 28 December 2008
Skąd: jelenia góra





Ma być hamulec upalony !!!! wtedy ma sens ta robota !!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sun, 20 Feb 2022 - 12:14
Post #232


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





dzięki pomocy kumpli udało się popchnąć pare mniej widocznych spraw do przodu, poza tym kilka kwestii odhaczonych z listy:

- pokrywa zaworów przygotowywana pod wspawanie króćów i odpowietrzenie, rozwiercone seryjne nity, nagwintowane otwory.. króće dotarły, przewód gumowy tez jest już na miejscu, czekam na końcówki i nowy zbiornik "combo" czyli zbiorniczek wyrównawczy dla płynu chłodniczego i oil catch tank
- shifter zamontowany i już wyszedł pierwszy problem, najprawdopodobniej sprężyna odpowiadającą za pozycje lewarka i centrująca go do pozycji "domowej na luzie" jest do wymiany, skrzynia w esce jest bardzo precyzyjna i "mechaniczna" a tutaj na ten moment nie jest tak jak być powinno sleep.gif
- bak podpięty pod wlew i całość zmontowana,
- poza tym kolejne pomiary wiązki w kabinie i długości pod PMU i EMU przez Arka, myśle że mamy już ustalonę wszystkie pozycje na klawiaturze, na razie prowizorycznie został wycięty panel z alu pod elektronike żeby złapać pierwsze wrażenie i przymiarke pod pozycje kierowcy, jeszcze będzie tutaj sporo zmian
- aaa i dupka bedzie bez zderzaka biggrin.gif



















--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Wed, 23 Mar 2022 - 19:35
Post #233


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





update:

- Origin Oil Catch and Coolant Combo Tank,
- Origin Titanium Mugen Intake Arm,
- HEL Oil Filter Sandwich Plate With Thermostat,
- alternator przeszedł kompletny przegląd,


.....poza tym wiązka gotowa w 99%

























--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 23 Mar 2022 - 21:30
Post #234


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Tu jest Honda, więc płyn nie będzie raczej znikał wink.gif

Ale tak ogólnie odnośnie zbiorniczków na płyn aluminiowych / nieprzezroczystych, to zastanawiam się jakie są ich zalety aby przebić wadę braku szybkiego podglądu na poziom wody ? zwłaszcza na trackdayach gdzie czynności jest multum i każde jedno nie-odkręcenie czegoś (korka) to zaleta.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 24 Mar 2022 - 05:37
Post #235


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





rure nie lepiej giac czy nawet kupic gotowe kolanko niz spawac tysiac razy w luk?


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 24 Mar 2022 - 05:44
Post #236


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(piwo @ Thu, 24 Mar 2022 - 05:37) *
rure nie lepiej giac czy nawet kupic gotowe kolanko niz spawac tysiac razy w luk?

ani nie zegną ani nie kupisz kolanka o danej średnicy i promieniu gięcia. Stracisz dużo czasu żeby wszędzie usłyszeć że się nie bo maszyny nie mają albo zajęta a za przezbrojenie 500 zł albo rurka za cieńka i nie daje gwarancji że fałdy nie powstaną. I szczerze to zajefajnie wygląda laugh.gif
A to co leży w składach często nie pasuje albo przy takiej średnicy masz ściankę 1.5-2mm i waży to 3 tony.

AndrzejSR +1. też bym wolał nowy oryginalny przeźroczysty bo i nie tylko widać poziom płynu ale też i co się z nim dzieje. Jeżeli w nowym Yarku GR trzeba czasem się zainteresować co się dzieje w zbiorniczku to tym bardziej w takiej wydumce.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Thu, 24 Mar 2022 - 15:21
Post #237


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(piwo @ Thu, 24 Mar 2022 - 05:37) *
rure nie lepiej giac czy nawet kupic gotowe kolanko niz spawac tysiac razy w luk?


zaizolowaną rure pvc też można w sumie zastosować ... ale lubie robić sobie pod górke laugh.gif wiem ze jest to niby banalny elelemnt ale zwróć uwagę np. na przetłoczneie na poczatku i na końcu które nie pozwala na zsuwanie się łącznika po przykreceniu opaską, niby pierdołaa, ale wykonaj sam takie przetłoczenie.. da się ale nie jest to takie proste, poza tym kupno rur tytanowyc, kolanek, dopasowanie wszystkiego pod wymiar żeby nie było naciągania łącznika silikonowego i samego dolotu w konsekwencji, ... hmmm.. wszystko wyglada na takie proste ale jak chcemy coś skopiować .. ale wykonanie tego od zera już wymaga wielu godzin (seryjnie puszka filtra połaczona jest z przepustnicą plastikową eleastyczną rurą wiec zwymiarowanie jej nie proste), ... aha no i spawanie tytanu, da się.. sporo osób ma takie umiejętności, sam ostatnio kupiłęm swoja pierwszą spawarkę .. ale do takiego spawania tigiem jest mi bardzo daleko laugh.gif i na końcu pozostaje argument że po prostu tak wykonany element kur$%^&wsko mi sie podoba smile.gif

CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 23 Mar 2022 - 21:30) *
Ale tak ogólnie odnośnie zbiorniczków na płyn aluminiowych / nieprzezroczystych, to zastanawiam się jakie są ich zalety aby przebić wadę braku szybkiego podglądu na poziom wody ? zwłaszcza na trackdayach gdzie czynności jest multum i każde jedno nie-odkręcenie czegoś (korka) to zaleta.


CYTAT(kontrolm @ Thu, 24 Mar 2022 - 05:44) *
AndrzejSR +1. też bym wolał nowy oryginalny przeźroczysty bo i nie tylko widać poziom płynu ale też i co się z nim dzieje. Jeżeli w nowym Yarku GR trzeba czasem się zainteresować co się dzieje w zbiorniczku to tym bardziej w takiej wydumce.


oczywiście najlepiej jest gdy po otwarciu maski odrazu wszystko widać jak na dłoni, tutaj pełna zgoda,... ale nic nie poradze że mam słabość do porządnie wykonanych spawów .. soryy taki fetysz mam.. inne catch tanki albo były gówniane albo nie pasowały/ mieściły się w planowanym miejscu - podsumowując nie obawiam sie żeby wady tego rozwiazania jakoś mocno mi dokuczały smile.gif


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 24 Mar 2022 - 17:17
Post #238


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Yaca @ Thu, 24 Mar 2022 - 15:21) *
zaizolowaną rure pvc też można w sumie zastosować ... ale lubie robić sobie pod górke laugh.gif wiem ze jest to niby banalny elelemnt ale zwróć uwagę np. na przetłoczneie na poczatku i na końcu które nie pozwala na zsuwanie się łącznika po przykreceniu opaską, niby pierdołaa, ale wykonaj sam takie przetłoczenie.. da się ale nie jest to takie proste, poza tym kupno rur tytanowyc, kolanek, dopasowanie wszystkiego pod wymiar żeby nie było naciągania łącznika silikonowego i samego dolotu w konsekwencji, ... hmmm.. wszystko wyglada na takie proste ale jak chcemy coś skopiować .. ale wykonanie tego od zera już wymaga wielu godzin (seryjnie puszka filtra połaczona jest z przepustnicą plastikową eleastyczną rurą wiec zwymiarowanie jej nie proste), ... aha no i spawanie tytanu, da się.. sporo osób ma takie umiejętności, sam ostatnio kupiłęm swoja pierwszą spawarkę .. ale do takiego spawania tigiem jest mi bardzo daleko laugh.gif i na końcu pozostaje argument że po prostu tak wykonany element kur$%^&wsko mi sie podoba smile.gif





oczywiście najlepiej jest gdy po otwarciu maski odrazu wszystko widać jak na dłoni, tutaj pełna zgoda,... ale nic nie poradze że mam słabość do porządnie wykonanych spawów .. soryy taki fetysz mam.. inne catch tanki albo były gówniane albo nie pasowały/ mieściły się w planowanym miejscu - podsumowując nie obawiam sie żeby wady tego rozwiazania jakoś mocno mi dokuczały smile.gif

Z tym przetłoczeniem to bez jaj... Sam mam na rurach do icka zrobione garby. Nie napawane tylko na maszynie kolega ma gotowe formy i bez proszenie garby jak ori
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Thu, 24 Mar 2022 - 19:25
Post #239


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(MisioLBN @ Thu, 24 Mar 2022 - 17:17) *
Z tym przetłoczeniem to bez jaj... Sam mam na rurach do icka zrobione garby. Nie napawane tylko na maszynie kolega ma gotowe formy i bez proszenie garby jak ori


ale co bez jaj ? pisze tylko ze robienie pewnych bardzo prostych rzeczy często wymaga czasu i zaplecza, piszesz że twoj kolega ma formy, spoko .. ale nie każdy ma takiego kolege smile.gif



--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 24 Mar 2022 - 20:02
Post #240


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Yaca @ Thu, 24 Mar 2022 - 19:25) *
ale co bez jaj ? pisze tylko ze robienie pewnych bardzo prostych rzeczy często wymaga czasu i zaplecza, piszesz że twoj kolega ma formy, spoko .. ale nie każdy ma takiego kolege smile.gif


Sorry źle mnie zrozumiałeś smile.gif Ja nie hejtuje czy cos bo wszystko jest super dograne smile.gif Chodziło tylko o to że akurat argument że są garby to żaden argument bo nawet są dostępne do wspawania gotowce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Stron V  « < 10 11 12 13 14 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 11:28