Shoutbox 0 nowych PW 


24 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> S8 D2 Turbo totalnie amatorski projekt
tom cio
post Sun, 24 Dec 2017 - 15:45
Post #41


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





30*C w dolocie przy okolicy 0*C na zewnatrz? Mi sie wydaje czy to jakas masakra? Tyle mialem u siebie przy 20*C na zewnatrz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 24 Dec 2017 - 15:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nomaster
post Sun, 24 Dec 2017 - 16:03
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Niestety taki urok tego auta, i tak poprawiłem sytuację bo oryginalnie dochodziło do 70C bez turbo smile.gif. Wielki kolektor leżący na rozgrzanych głowicach i bloku ciasno upakowany, brak wentylacji komory silnika i takie są efekty. Przy otwartej masce temp spada od razu ale przecież nie będe jeździł bez maski. Na wiosnę zamontuję kratkę w maskę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
volski1
post Sun, 24 Dec 2017 - 21:13
Post #43


Frequent User
Dołączył: Fri, 18 January 2008





CYTAT(tom cio @ Sun, 24 Dec 2017 - 15:45) *
30*C w dolocie przy okolicy 0*C na zewnatrz? Mi sie wydaje czy to jakas masakra? Tyle mialem u siebie przy 20*C na zewnatrz.


To bardzo dobry wynik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Sun, 24 Dec 2017 - 22:15
Post #44


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Zadam może banalne pytanie, ale słyszysz ten stuk na słuchawkach czy stwierdzasz na podstawie logów z jakoś tam (jak?) skonfigurowanych czujników?


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Sun, 24 Dec 2017 - 22:18
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





No i jeszcze dochodzi kwestia wtrysków - Siemensy nie słyną z trzymania parametrów fabrycznych. Jeśli ich nie mierzyłeś, to nie masz pewności, że komplet leje tak samo.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Sun, 24 Dec 2017 - 23:00
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Pinin a jakie slyna? Tylko nie mow, ze Bosche, bo strzele fikolka.. temat walkowany 700 razy, a z tego 699 przypadkow niepopartych zadnymi pomiarami wink.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
L5turbo
post Mon, 25 Dec 2017 - 00:18
Post #47


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 February 2006
Skąd: Białystok





CYTAT(nomaster @ Sun, 24 Dec 2017 - 17:03) *
Niestety taki urok tego auta, i tak poprawiłem sytuację bo oryginalnie dochodziło do 70C bez turbo smile.gif. Wielki kolektor leżący na rozgrzanych głowicach i bloku ciasno upakowany, brak wentylacji komory silnika i takie są efekty.


jakie triki zastosowales, aby ostudzic kolektor ssacy? u mnie zazwyczaj nie da sie na dluzej dotknac reka, taki goracy. jaies podkladki dystansowe, przekladka pomuedzy silnikiem a calym kolektorem?


--------------------
Audi 200 turbo quattro
Pastuch B5 2.8 "quattro"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 25 Dec 2017 - 11:14
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





CYTAT(Al Ed Upek @ Sun, 24 Dec 2017 - 22:15) *
Zadam może banalne pytanie, ale słyszysz ten stuk na słuchawkach czy stwierdzasz na podstawie logów z jakoś tam (jak?) skonfigurowanych czujników?

Tylko czujniki stuku, też zaczynam mieć pewne wątpliwości czy to nie jakieś luzy napędu/obijjąca się rura ale wydaje się to wiarygodne przy jednostajnym przyspieszaniu co miałoby się obijać. Jestem w trakcie budowy stetoskopu pod laptopa.

Kolektor zaizolowałem podkładkami z teflonu od firmy z reklamy na naszym forum smile.gif. Dodatkowo wyłożyłem całą przestrzeń pod kolektorem wełną do ocieplania pieców tak by nie przechodziło ciepło od bloku i znacząco zbiło to temp dolotu, jak latam w trasie spada do jakichś 15C teraz przy 5C na zewnątrz. Różnica w seryjnym aucie była mega zauważalna po izolacji dolotu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 25 Dec 2017 - 11:37
Post #49


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Konfiguracja knock:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 25 Dec 2017 - 11:50
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Wydaje mi się tez że wypadanie zapłonu chyba też może powodować stuk. Przynajmniej z tym spotkałem się w praktyce w 2t. Mam już tak cofnięty zapłon, że auto nie jedzie i trochę to smutne bo wiadomo po co się pakuje turbo... A wracając do strojenia czy jak mi czasem zastuka i od razu cofa zapłon to silnik nie jest zagrożony czy mimo wszystko pojedynczy stuk może mi zrobić masakrę przy takim doładowaniu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Mon, 25 Dec 2017 - 12:34
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(pinin @ Sun, 24 Dec 2017 - 22:18) *
No i jeszcze dochodzi kwestia wtrysków - Siemensy nie słyną z trzymania parametrów fabrycznych. Jeśli ich nie mierzyłeś, to nie masz pewności, że komplet leje tak samo.

Ktoś to potwierdzi? Też do Volvo kupiłem nowe Deki i zastanawiam się czy jakoś da się to sprawdzić własnoręcznie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 25 Dec 2017 - 12:50
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Dokładne naczynia + sterownik PWM 50% 50hz listwa, pompa, regulator i jedziesz przez jakiś tam czas do napełnienia naczyń. Powino być widać jakie są rozbierzności. Im większe naczynia i dokładniejsza miarka na nich to tez dokładniejszy pomiar. Takie coś mi na szybko przychodzi do głowy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
R_poweR
post Mon, 25 Dec 2017 - 13:27
Post #53


User
Dołączył: Thu, 04 February 2010





Jakiej grubości zastosowałeś podkładki z teflonu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaziu1985pn
post Mon, 25 Dec 2017 - 13:57
Post #54


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 September 2009





W v8 stawiam ze duzo więcej dala izolacja bloku pod kolektor niz te przekladki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Mon, 25 Dec 2017 - 16:38
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Co do wtrysków, to Dziak albo Niuton - mają maszyny, sprawdzą, wyczyszczą, dadzą papier.

Deka - no cena w hurcie mówi sama za siebie odnośnie jakości wink.gif Fabrycznie nowy wtryskiwacz prosto z fabryki kosztuje 9 euro. I nie pisze tutaj o podróbkach z aliexpress.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Mon, 25 Dec 2017 - 17:12
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





No Dziak super kwit daje.. 9/10 przypadkow ich pomiarow wskazuja chyba to co klient chce widziec.. jedyne miejsce ktoremu mozna ufac to Top Setup jak dla mnie w tej kwestii.. no to wlasnie z takich zrodel jak Twoje rodza sie te urban legend co do Siemensow.. ciekawe ile osob ktore nimi handluja badz takich jak Ty zdaje sobie sprawe jaka firma je produkuje i gdzie.. wink.gif zreszta podajac cene w Euro juz jest jakis poglad na to..


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 25 Dec 2017 - 19:25
Post #57


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kkkacper @ Mon, 25 Dec 2017 - 17:12) *
No Dziak super kwit daje.. 9/10 przypadkow ich pomiarow wskazuja chyba to co klient chce widziec.. jedyne miejsce ktoremu mozna ufac to Top Setup jak dla mnie w tej kwestii.. no to wlasnie z takich zrodel jak Twoje rodza sie te urban legend co do Siemensow.. ciekawe ile osob ktore nimi handluja badz takich jak Ty zdaje sobie sprawe jaka firma je produkuje i gdzie.. wink.gif zreszta podajac cene w Euro juz jest jakis poglad na to..

Ja kupilem z pewnego zrodla 200zl/szt i na zimno silnik chodzi jak w traktorze. Te siemensy to dramat i tyle.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Mon, 25 Dec 2017 - 20:38
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Nie wiem jakie sa Wasze zrodla, ale mam w swoim silniku, znajomi tez, cieplak tez ich uzywa ode mnie i jakos nikt nie narzeka.. a raczej nie sa to osoby, ktory nie maja pojecia o tym co robia, wiec hmmm wink.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Mon, 25 Dec 2017 - 21:13
Post #59


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Bez nasłuchu to wróżenie z fusów tak naprawdę, podobnie jak mapa engine noise. Słuchawki to podstawa


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Mon, 25 Dec 2017 - 22:08
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(kkkacper @ Mon, 25 Dec 2017 - 20:38) *
Nie wiem jakie sa Wasze zrodla, ale mam w swoim silniku, znajomi tez, cieplak tez ich uzywa ode mnie i jakos nikt nie narzeka.. a raczej nie sa to osoby, ktory nie maja pojecia o tym co robia, wiec hmmm wink.gif


No że tak powiem, nie da się kupić z pewniejszego źródła niż u mnie wink.gif Możesz mieć pewnych pośredników, ale ja pracuję w źródle wink.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:45