Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Remont RB25DET Nissan, Turbo Patrol z mocnym dołem obrótów
Walciu
post Sun, 28 Jan 2018 - 09:59
Post #1


Super User
Dołączył: Wed, 19 February 2003
Skąd: Poznań





Witam

Tak się wydarzyło, że obróciło mi panewkę korbowodową w RB25DET (nie Neo) i stoję przed koniecznością odbudowy silnika.
Silnik dotychczasowo fabryczny siedzi w Patrolu Y61 wystrojony na ECUmasterze z nieco podciągniętym ciśnieniem paliwa (zewn regulator) i doładowaniem na poziomie 0,9bara.

Jakie polecacie tłoki, korby do tego silnika, żeby to spokojnie pojeździło? Celuję w moc na poziomie 400-450koni z szybko wstającą turbiną. Zależy mi bardziej na szybszej reakcji od dołu, niż na trzymaniu silnika non stop na wysokich obrotach.

Wiem, że w RB występują problemy ze smarowaniem i coś przerabia się w misce olejowej/ przegrodach żeby olej był równo rozprowadzany do każdego z cylindrów.

Będę wdzięczny za pomoc.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 28 Jan 2018 - 09:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tomek89
post Sun, 28 Jan 2018 - 22:39
Post #2


Super User
Dołączył: Mon, 18 May 2009
Skąd: Gm. Głogówek





Olej na cylindry nie jest rozbryzgiwany korbowodami/wałem z miski. Ten silnik ma otwór olejowy w korbowodzie + natryski w bloku. Dodatkowo ma tacę przeciw wirową(windage tray) w misce olejowej.
Przegrody to po to aby smok nie złapał powietrza zamiast oleju. Problem ten głównie przy szybkich zakrętach, w offroad też może zajść to zjawisko dodatkowo można powiekszyć miskę, w patrolu proponowało by sią ją pogłębić i wydłużyć smok oleju.

Co do wytrzymałości tłoków i korb to seryjne rb25 po rewizji i dobrym strojeniu 500 koni i kilka sezonów w drifcie bez usterek. Zapytaj Katoda , kilka/kilkanaście takich zestawów śmiga.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snara
post Sun, 28 Jan 2018 - 23:59
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 February 2016
Skąd: BI





Po pierwsze to restrykcja w głowicy 1.5mm, po drugie spływ oleju z głowicy dodatkowy z tyłu, po trzecie wypadałoby rozwiercić spływy w bloku o 2mm, po czwarte aftermarketowa pompa oleju [Tomei, Nitto, HKS etc.] i po piąte wspawać pogłebienie w misce olejowej i przedłuzyć smoka cool.gif
Reszta jw, 500 koni na ori tłokach i korbach bezproblemowo a z tym pakietem co napisałem RB nie bedzie miał żadnych problemów ze smarowaniem.


--------------------
Na codzień - Camry 2020' Corolla 2020'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Walciu
post Tue, 30 Jan 2018 - 10:08
Post #4


Super User
Dołączył: Wed, 19 February 2003
Skąd: Poznań





CYTAT(Snara @ Mon, 29 Jan 2018 - 00:59) *
Po pierwsze to restrykcja w głowicy 1.5mm, po drugie spływ oleju z głowicy dodatkowy z tyłu, po trzecie wypadałoby rozwiercić spływy w bloku o 2mm, po czwarte aftermarketowa pompa oleju [Tomei, Nitto, HKS etc.] i po piąte wspawać pogłebienie w misce olejowej i przedłuzyć smoka cool.gif
Reszta jw, 500 koni na ori tłokach i korbach bezproblemowo a z tym pakietem co napisałem RB nie bedzie miał żadnych problemów ze smarowaniem.


Czyli mniej więcej to co tutaj opisują:

https://mrbizzle.wordpress.com/2010/02/24/84/
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:58