Shoutbox 0 nowych PW 


24 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> S8 D2 Turbo totalnie amatorski projekt
nomaster
post Mon, 04 Dec 2017 - 17:11
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Siema, Już od najmłodszych lat uwielbiałem wszystko ulepszać, zacząłem od polskiego silnika motoroweru Romet Ogar 205 z którego wydusiłem tyle niesamowitej mocy, że połowe licznikowego przebiegu przepachłem smile.gif, później ETZ 150 tu już było znacznie lepiej, ok 22km z tego co pamiętam wydusiłem z tego silnika jakies 7 lat temu, ETZ dalej jeździ i ma sie świetnie, nie odpuściłem też urządzeniom elektronicznym np wzmacniacze itp itd i przyszła pora na S8 które mam od ponad 1,5 roku.
Krótka historia auta:
Kupiłem je za trochę ponad 16k i była to głupota bo auto nie było warte tej ceny jak sie później okazało. Całe było malowane tzn położona nowa warstwa lakieru, wszędzie ok 260-300 mikronów i nie byłoby w tym nic złego gdyby było to zrobione dobrze... Jakiś szpec polerował tak dach, że przegrzał lakier i w niektórych miejscach odłazi od blachy, to samo na tylnej klapie, mniej na masce i na drzwiach na szczęście w ogóle. środek za to nie jest w złym stanie, trzyma się kupy, jedynie fotel kierowcy jest do wymiany. Auto jest mega fajnie wyposażone tzn: solardach, grzane wszystkie fotele, regulowany odcinek lędźwiowy także z tyłu, el roleta tylnej szyby, rolety na szybach bocznych, fotochromowe wszystkie szyby+ atermiczny przód i tył wiadomo jakies tempomaty sraty szmery bajery ogólnei bardzo bogata wersja, brakuje webasto, navi i grzanej przedniej szyby.
A teraz konkrety:

Skrzynia:
Manual 01E oryginał S8 żadne dizlowskie bardziewie pogrubiany wałek sprzęgłowy co jest bardzo rzadkie. Skrzynia złożona chyba z 4 różnych, wybrane najlepsze graty+nowe łożyska uszczelniacze itp itd totalny remont.

Głowice:
AHC wyremontowane u Dziaków, wszystkie zawory ssące nowe dorabiane u Paradowskich, 2 nowe zawory wydechowe oryginały ściągane z niemiec głowice po moim portingu
Metalowe uszczelki pod głowicami od 40v zaadoptowane


Ecu:
Emu Black 2x termopara dołożony czujnik temp oleju w miskę

Tłoki:
ABZ stoczone denka -1mm - CR teoretycznie 9,7:1 - nie mierzyłem

Blok:
ABZ kupiony za 650zł, przełożony mój wał i moje panewki główne (z mojego AHC) + nowe panewki na korbach - ASO i kosmiczne cena ponad 80zł za 1 panewkę czyli ponad 160zł na korbę... myślałem że padnę ale przebolałem i kupiłem... wał jak i blok przemierzyłem, blok miał owal max poniżej 0,02 na jednym cylindrze na pozostałych okolice 0,01mm
Wał owal miał w tysięcznych i były to wartości poniżej dokładności sprzętu pomiarowego jakim dyspokowałem natomiast wał który siedział oryginalnie w tym bloku miał już jakieś tam tysięczne tak czy siak oba wały się nadają.
Do kompletu nowe pierścienie tłokowe PRIMA

Kolektory:
rurowe (chyba nikt nie wyebał tak z motyką na słońce jak ja z tymi kolektorami:))

Układ paliwowy:
Wtryski Siemens Deka 630cc regulator 3b od jakigoś VW (mam 4b oryginał jakby było mało)
Pompa w baku narazie oryginał (mam kupioną pompę 330lph ale dopiero na wiosnę ją założę)

Układ zapłonowy:
Seria. Roczne cewki Magneti Marelli, świece irydówki Bosh 0,9mm

Turbo T67 http://performance.k64.pl/spec-gt7x-t04z-g...00km-p-100.html

Wydech:
3' od turbo narazie na 1 tłumiku + 48mm od WG w asfalt. Dźwięk urywa suty jak otworzy się WG smile.gif

Dolot:
Do turbo 4' z turbo 63mm>76mm do IC w IC wspawany wylot 89mm i tak idzie do przepustnicy.
Przepustnica oryginalna wygładzone wsystkie kanty.

Hamulce:
Seria (na wiosnę D3 360mm albo większe)

Body kit:
Brak (będzie kratka od BMW E65 w maskę żeby trochę wychłodzić komore silnika ale to bardzo delikatna zmiana, będzie wyglądac jakby tam była od zawsze smile.gif)

Poza tuningiem:
Dopicowanie wnętrza

Cel:
przekroczenie 600hp

Chętnie poczytam konstruktywna krytykę porady uwagi itp

kilka zdjęć z prac:










Izolacja z resztek promu kosmicznego tylko nikomu nie mówcie!

Po frezowaniu


Przewód olejowy do turbo

Izolacja termiczna
Auto dostało wszystkie nowe rolki łożyska uszczelki itp wszystko co przy silniku się zużywa jest nowe
Auto jest złożone, jeździ obecnie bez kontroli doładowania i pompuje 0,8b max (chciałem mniej, trzeba popuścić sprężynę w WG) docieram silnik póxniej zmienię olej i będę finalnie stroił, obecnie jeżdżę na zapłonie ok 8 stopni przy tych 0,8b ale raczej staram się w ogóle nie jeździć w nadciśnieniu dlatego nie jest to wystrojone smile.gif no ale wiadomo - kusi.

Na 6 biegu mam 0,5b od około 2200rpm 2500 mam 0,7b przy normalnej jeździe na niższych biegach 2500 jest 0,5b 3000 pełen boost czyli chyba dość szybko (tak z pamięci) za to z reakcji na gaz nie jestem jakoś meg a zadowolony lag jest spory.
W auto włożyłem kupe pieniędzy i jeszcze więcej serca.
Gdybym robił to 2 raz zdecydowanie poszedłbym inną drogą ale jak juz jest nie będę tego ciął i przerabiał tylko cieszył się z mega fajnego auta smile.gif

Niedługo może wrzucę więcej zdjęć z późniejzych prac.
Wszystko robię całkowicie sam. Sam to zbudowałem uruchomiłem i wystroiłem jedynie kilka osób z forum udzieliło mi wsparcia merytorycznego. Jak widac da się jeśli się chce smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 04 Dec 2017 - 17:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
bielawa
post Mon, 04 Dec 2017 - 17:36
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Nie masz łącznika elastycznego pomiędzy dwoma częściami kolektora wydechowego? W wielu projektach widuje się takie harmonijki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 04 Dec 2017 - 17:45
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Jest łącznik, bałem się o naprężenia więc też dałem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Mon, 04 Dec 2017 - 18:03
Post #4


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Bardzo fajnie. Pokaż więcej auta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Mon, 04 Dec 2017 - 18:31
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





tą dmuchawkę jakoś podwieś jeszcze bo będzie pękać wydech
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 04 Dec 2017 - 19:52
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Niestety nie mam już możliwości, musiałbym wyciągać silnik a mam już tego dość tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Mon, 04 Dec 2017 - 20:00
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Chyba w domu cie nie kochają tongue.gif
Dobry dzik z Ciebie, że tak na ostro zaatakowałeś temat, szacun za kolektor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuki_VU
post Mon, 04 Dec 2017 - 21:34
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 February 2008
Skąd: Mława





jakie sprzeglo?


--------------------
Audi S6 C5 2.7TT 360KM 530Nm
Było
Audi S6 C5 Avant
Calibra 3.2 V6 RWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_pioootr_*
post Mon, 04 Dec 2017 - 22:43
Post #9









Gratuluję samodzielności !!!

Jeśli chodzi o krytykę, może dasz się namówić na samokrytykę i napiszesz co byś zrobił inaczej, gdybyś zaczynał jeszcze raz od początku?

LPG na jakich częściach składasz ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fiat Turbo I.E
post Mon, 04 Dec 2017 - 22:52
Post #10


User
Dołączył: Fri, 21 June 2013
Skąd: Przemyśl





A czy kolektor był w jakiś sposób wygrzewany, aby zapobiec ewentualnym krzywieniu flanszy po pierwszym upalaniu ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 05 Dec 2017 - 06:43
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





CYTAT(aw69 @ Mon, 04 Dec 2017 - 20:20) *
co to za stal zastosowana do kolektora ?

Zwykła czarna stal stosowana w hydraulice, rury i kolanka, rury bezszwowe.

CYTAT(kuki_VU @ Mon, 04 Dec 2017 - 21:34) *
jakie sprzeglo?

Docisk prawie nówka luk + tarcza obita kevlarem a Makalandzie, powiedzieli mi że możliwe że przy tym docisku zniesie nawet 800 Nm (wysyłałem komplet)

CYTAT(pioootr @ Mon, 04 Dec 2017 - 22:43) *
Gratuluję samodzielności !!!

Jeśli chodzi o krytykę, może dasz się namówić na samokrytykę i napiszesz co byś zrobił inaczej, gdybyś zaczynał jeszcze raz od początku?

LPG na jakich częściach składasz ?


Na pewno 2 mniejsze turbosprężarki z wbudowanym WG, IC wodny, nie zmieniałbym bloku tylko same tłoki kolektory z nierdzewki i pewnie kilka innych pierdół o których teraz nie pamiętam.
Jeśli chodzi o LPG to zostaje to co było - wtryski hana złote, reduktor KME R2 Twin, Stag Q-max+ Oczywiście LPG starczy tylko do podciśnienia, później już tylko PB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 05 Dec 2017 - 06:45
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





CYTAT(nomaster @ Tue, 05 Dec 2017 - 06:43) *
Zwykła czarna stal stosowana w hydraulice, rury i kolanka, rury bezszwowe.


Docisk prawie nówka luk + tarcza obita kevlarem a Makalandzie, powiedzieli mi że możliwe że przy tym docisku zniesie nawet 800 Nm (wysyłałem komplet)



Na pewno 2 mniejsze turbosprężarki z wbudowanym WG, IC wodny, nie zmieniałbym bloku tylko same tłoki kolektory z nierdzewki i pewnie kilka innych pierdół o których teraz nie pamiętam.
Jeśli chodzi o LPG to zostaje to co było - wtryski hana złote, reduktor KME R2 Twin, Stag Q-max+ Oczywiście LPG starczy tylko do podciśnienia, później już tylko PB


Kolektory były wygrzewane ale też amatorsko w wielkim ognisku tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Tue, 05 Dec 2017 - 08:16
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





Grubo wątpię że sprzęgło jednotarczowe tu da radę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Tue, 05 Dec 2017 - 18:06
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





CYTAT(nomaster @ Tue, 05 Dec 2017 - 07:43) *
Jeśli chodzi o LPG to zostaje to co było - wtryski hana złote, reduktor KME R2 Twin, Stag Q-max+ Oczywiście LPG starczy tylko do podciśnienia, później już tylko PB

nie przesadzaj...nie wiem jak duże sa te wtryski, ale mój zestaw na KME Gold i Barracudach bez żadnych dysz w srodku obskakuje 1.8T na nieseryjnym turbo do 6tysięcy (korekty na sondzie do 5%), a to już sa okolice 300KM. Ty masz 2x więcej cylindrów smile.gif Ja bym to porządnie wystroił na gazie z dotryskiem benzyny tam, gdzie bedzie juz brakowało. Oczywiście do jazdy na co dzień, żeby nie bać się wciśnięcia WOT.
Jestem pod wrażeniem kolektora smile.gif Musiałeś się ładnie narobić, zeby tak to spasować. Spawy równiez całkiem ładne. Daj jakies zdjęcia całości i efekty na drodze.


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Tue, 05 Dec 2017 - 20:08
Post #15


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Z moich doświadczeń wynika że dobrze pospawany kolektor z tego typu kolanek (jest to tzw. stal kotłowa) jest niezniszczalny.

CYTAT(aw69 @ Tue, 05 Dec 2017 - 19:35) *
To możesz już to wyciągać i wyspawać kolejny z lepszego materiału



--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Tue, 05 Dec 2017 - 21:19
Post #16


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





No to mamy całkiem odmienne doświadczenia. Ciekawe z czego to wynika.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sophisty
post Wed, 06 Dec 2017 - 11:34
Post #17


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 August 2015
Skąd: 3miasto





Przerabiałem czarną stal w niejednym kolektorze, zresztą jak dziesiątki osób zapewne. Żaden z nich nie uszkodził jeszcze turbosprężarki po znacznych przebiegach. Czarna stal jest tak samo "gówniana" jak nierdzewka AISI 304 którą większość ładuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Wed, 06 Dec 2017 - 15:19
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Dokładnie to samo wyczytałem zanim zacząłem spawać kolektory. Będę jeździł aż coś się wysra, jak coś będzie opinia z pierwszej ręki tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Wed, 06 Dec 2017 - 15:33
Post #19


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Nie wmawiam sobie że to zajebisty produkt. Uważam że jest tani i wystarczająco dobry, a do tego mniej upierdliwy w spawaniu (nie trzeba osłaniać grani). 304l też nie jest materiałem na prom kosmiczny. Kilka takich kolektorów zmajstrowałem (najstarszy ma już ze 4 lata) i nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości.

CYTAT(aw69 @ Wed, 06 Dec 2017 - 10:36) *
z tego że wmawiasz sobie ze to zajebisty produkt i jest tani i wogole, po co przeplacać.....a ja ci mowie ze dlatego jest tani bo to nie jest material na kolektory wydechowe, mega wysoka temperatura powoduje że ten materiał sie łuszczy, rozwarstwa i pęka . Co najwyzej mozesz sobie w takich rurach puszczać wodę gorącą z centralnego ogrzewania wink.gif



--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G-Rad
post Wed, 06 Dec 2017 - 15:35
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Sun, 29 February 2004
Skąd: Pjaseczno





No dobra a jaka jest waga takiego kolektora zbudowanego ze ścianki 3 mm ? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:33