Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Toyota Celica GT4 ST185, budowa rajdówki
rado00
post Thu, 15 Jan 2015 - 14:00
Post #1


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





MODEL: Toyota Celica GT4 ST185

Modyfikacje

Silnik:
- blok 3sgte rev2
- głowica 3sgte rev2
- modyfikacja bloku i układu wodnego 2gen-3gen
- miska olejowa 3sge rev3
- kute tłoki Wiseco
- kute korbowody Brian Crower
- szpilki do głowicy ARP
- panewki Clevite (komplet - główne, korbowodowe, oporowe)
- szpilki główne ARP
- śruby do koła zamachowego ARP
- sprężynki zaworowe, tytanowe talerzyki i zamki zaworowe Brian Crower
- regulowane kółka rozrządu (by Showkemp)
- lekkie koło zamachowe i sprzęgło 6spiekowe ACT
- nowy rozrząd kompletny (napinacz i dwie rolki ASO + kevlarowy pasek Gates Racing)
- nowa pompa wody - ASO
- nowa pompa oleju z rev3 - ASO
- pełen zestaw uszczelek silnika Cometic (z metalową uszczelką pod głowicę 1,3mm)

cały zestaw złożył Showkemp

Zawieszenie: Seria
Przygotowane grubsze stabilizatory z regulacją, ale teraz zakładam jeszcze seryjne

Hamulce:
przód - 4 tłoczki z GT4 ST205, tarcza 300mm (stoczona z ST205)
tył - 2 tłoczki z GT4 ST205
chwilowo w zestawie są klocki EBC Green Stuff, w trakcie eksploatacji zapewne wpadnie coś innego
nowy układ hamulcowy - wywalenie ABS + hydrołapa, standardowy A-grupowy układ, czyli jeden układ na przód i jeden układ na tył

Wnętrze:
na chwilę obecną tylko klatka (by Sport&Classic Workshop)
akumulator w bagażniku
hebel (6pin) z wyjściem na zewnątrz (linka itd)

BODY KIT: Seria (front od CS)

Myślę, że to dobry moment, aby opisać ten projekt. W skrócie - auto kupione dawno temu w słabym ale jeżdżącym stanie. Wiele przygód, wiele silników i odpadające koła to większe grzechy tego auta. Po wielu takich akcjach stwierdziłem, że dość lepienia i rzeźbienia, trzeba to zrobić raz a porządnie. Tak więc zaczynamy:

Prace rozpocząłem jakoś po wakacjach 2014r., buda rozebrana do gołej blachy. Najpierw podwozie - czyszczenie, później podkład reaktywny, podkład epoksydowy i bitex po całości. Następnie elementy zawieszenia - czyszczenie, później podkład reaktywny, podkład epoksydowy i lakier (zwykły spray), to samo dyfer, bak paliwa. Wszystko zawieszone wraz z kompletnym zestawem poliuretanów.

Po podwoziu czas na wnętrze, komore silnika, wyczyszczone, odszczurzone i znów podkład reaktywny, podkład epoksydowy i lakier.

Przed świetami auto zostało zaprowadzone do chłopaków z Sport&Classic Workshop gdzie wspawana została klatka bezpieczeństwa. Zastanawiam się jeszcze nad rozbudową tej klatki, ale najpierw poskładam wnętrze, usiądę i zobaczę ile jeszcze miejsca zostanie, gdyż jestem wysoki a wnętrze ST185 jest bardzo ciasne.

Obecnie nadwozie jest gotowe do dalszego składania wnętrza, odbudowy całego układu hamulcowego wraz z hydrołapą itp. Powiedzmy, że za jakieś 2 miesiące nadwozie będzie gotowe do przyjęcia silnika, który też będzie przygotowany pod konkretną moc... w miarę możliwości i postępów będę pisał co się dzieje dalej.

ps specjalne podziękowania dla Jacka i Pawła z dblackbox, którzy co chwilę w czymś mi pomagają przy tym czy innym projekcie smile.gif
ps2 projetk z tego tematu http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=97423 został wstrzymany przez tą ST185, ale jest szansa, że niebawem będzie wznowiony smile.gif

poniżej fotki z aktualnym stanem:





















--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 15 Jan 2015 - 14:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
CELICA FAN
post Thu, 15 Jan 2015 - 23:45
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Thu, 23 February 2006
Skąd: Kraków





Bez opisu silnika sie nie utrzyma, admin wywali


--------------------
Celica Caros Sainz, Outback, Legacy, Q3. Jeszcze sie driftrajka na bazie taczek buduje :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TTE
post Fri, 16 Jan 2015 - 00:27
Post #3


Super User
Dołączył: Tue, 22 July 2003
Skąd: www.gt-four.pl





Klatka wystarczająca, aczkolwiek wszystko zależy do jakich zawodów budujesz auto. Jak na Słomczyn, to może warto pomyśleć o przestrzałach na kielichy?!

Czekam na spec silnika smile.gif

P.S. Ładna kolorystyka wink.gif


--------------------
GT-FOUR.pl Romanowski Classic Cars | www.gt-four.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Fri, 16 Jan 2015 - 07:15
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





CYTAT(CELICA FAN @ Thu, 15 Jan 2015 - 23:45) *
Bez opisu silnika sie nie utrzyma, admin wywali


problem w tym, że silnika jeszcze nie ma, ale będzie ciekawie smile.gif


CYTAT(TTE @ Fri, 16 Jan 2015 - 00:27) *
Klatka wystarczająca, aczkolwiek wszystko zależy do jakich zawodów budujesz auto. Jak na Słomczyn, to może warto pomyśleć o przestrzałach na kielichy?!


Słomczyn raczej nie, myślę narazie o drobnych KJSach wokół Warszawy, ewentualnie jakies jednorazowe wypady np na Kielce, ale to zobaczymy jak wyjdzie, co do zastrzałów na przednie kielichy to nie da się niestety w Vgen, od strony kierowcy jest mega ciasno, silniczek od wycieraczek, serwo, sprzęgło, trzebaby mocno rzeźbić....

CYTAT(TTE @ Fri, 16 Jan 2015 - 00:27) *
Czekam na spec silnika smile.gif


Zakute 3sgte rev2, ale szczegóły będę znał dopiero jak zacznę temat silnika

CYTAT(TTE @ Fri, 16 Jan 2015 - 00:27) *
P.S. Ładna kolorystyka wink.gif


dzięki, kolor klatki zapożyczony od Ciebie wink.gif


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TTE
post Fri, 16 Jan 2015 - 16:28
Post #5


Super User
Dołączył: Tue, 22 July 2003
Skąd: www.gt-four.pl





CYTAT(rado00 @ Fri, 16 Jan 2015 - 07:15) *
co do zastrzałów na przednie kielichy to nie da się niestety w Vgen, od strony kierowcy jest mega ciasno, silniczek od wycieraczek, serwo, sprzęgło, trzebaby mocno rzeźbić....

dać, to się da...


dlatego pytam gdzie auto będzie jeździło - bo jeżeli tylko na asfalcie, to nie ma absolutnie potrzeby rzeźbienia z zastrzałami. Stałem przed takim samym problemem kilka lat temu. Moim zdaniem nie ma co rozbudowywać klatki tej, którą masz - jest wystarczająca. Pytanie z jakiego materiału?
U mnie jest jedno ożebrowanie mniej w drzwiach, bo zostawiłem oryginalne drzwi - ty zmieniasz na jakieś lżejsze?


--------------------
GT-FOUR.pl Romanowski Classic Cars | www.gt-four.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Sat, 17 Jan 2015 - 09:40
Post #6


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





tak, zgadzam się z Tobą - jak wczesniej napisalem - trzebaby mocno rzeźbić, w seryjnym ST185 tam gdzie jest ten zastrzal jest silniczek od wycieraczek no i widać ewidentnie, ze tam nie ma seryjnej pompy sprzegła czy serwo, zobacz jak seria wygląda:



poza tym nie oszukujmy się, jak zacznę latać 200km/h po zakrętach w lesie jak Kubica, to wtedy będzie mnie stać na dużo nowsze auto z klatką w maksymalnie rozbudowanej opcji, patrząc na imprezy jakie są w naszym rejonie nie ma potrzeby aż tak bardzo się przejmować zastrzałami do kielichów

ja narazie nie chce aż tak mocno rzeźbić, to samo dotyczy drzwi czy innych modyfikacji na lżejsze i lepsze... z racji iż ja celuję w imprezy bardziej rajdowe niż torowe (bo takich jest wiecej w okolicy Warszawy) to moim ograniczeniem jest załącznik J, więc wszystko muszę robić w miarę delikatnie, żeby żaden sędzia się nie przyczepił

poza tym głównym założeniem jest aby auto odpaliło, zaczęło jeździć, a później dopiero będę się zastanawiał jak dalej modyfikować, klatkę zawsze mogę rozbudować i też się zastanawiam nad wzmocnieniem kąta w słupku A czy też w B, ale to też kwestia tego żeby włożyć fotele, usiąść i sprawdzić ile jeszcze mam miejsca nad głową...

ps. nie wiem dokładnie z jaka twardość ma rura w mojej klatce, ale Panowie zapewnili mnie, że wszystko jest zgodnie z załącznikiem, wiesz, po odebraniu pospawanej klatki nawet nie mam możliwości weryfikacji grubości ścianki rury więc pozostaje mi tylko ufać wykonawcy smile.gif


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michal_R
post Sun, 18 Jan 2015 - 13:22
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 September 2009
Skąd: Tłuszcz/Warszawa





Ta skorupa sztywnością nie grzeszy, więc zastrzały do kielichów to dobry pomysł. A miejsce na rurę jest.
Szkoda że przed lakierem nie odelżyłeś trochę nadwozia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CELICA FAN
post Sun, 18 Jan 2015 - 14:26
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Thu, 23 February 2006
Skąd: Kraków





Nie wiem jakie masz doświadczenia z buda Celiki turbo ale u mnie w Carlosie buda jest naprawdę sztywna na tle innych moich aut wiec nie widzę potrzeby zastrzałów do kielichów które jeszcze w razie dzwona z przodu krzywią cała budę.


--------------------
Celica Caros Sainz, Outback, Legacy, Q3. Jeszcze sie driftrajka na bazie taczek buduje :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elDyfer
post Mon, 19 Jan 2015 - 19:59
Post #9


User
Dołączył: Tue, 22 July 2014
Skąd: Kraków





CYTAT(rado00 @ Sat, 17 Jan 2015 - 09:40) *
ps. nie wiem dokładnie z jaka twardość ma rura w mojej klatce, ale Panowie zapewnili mnie, że wszystko jest zgodnie z załącznikiem, wiesz, po odebraniu pospawanej klatki nawet nie mam możliwości weryfikacji grubości ścianki rury więc pozostaje mi tylko ufać wykonawcy smile.gif


Nie wiem jak załącznik J to precyzuje, ale w innych seriach spotyka się otwory inspekcyjne w ramie, żeby sprawdzić czy ktoś nie użył zbyt cienkich rurek skuszony zyskiem kilku kilogramów. W określonym miejscu (najmniej obciążonym) wierci się otwór wiertłem 2, lub 3mm i przy pomocy suwmiarki mierzy się odległość do drugiej ścianki, znając średnicę rurki łatwo wyliczyć grubość ścianki. Są też specjalne przyrządy elektroniczne do pomiaru grubości ścianki rury.

Natomiast to bardziej w formie ciekawostki, bo pewnie ufasz firmie której zleciłeś wykonanie klatki wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Mon, 19 Jan 2015 - 20:16
Post #10


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





CYTAT(elDyfer @ Mon, 19 Jan 2015 - 19:59) *
Natomiast to bardziej w formie ciekawostki, bo pewnie ufasz firmie której zleciłeś wykonanie klatki wink.gif


tak ufam i nie mam zamiaru wiercic dziur w klatce smile.gif Ty swoja klatke az tak dokladnie weryfikowales?


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elDyfer
post Mon, 19 Jan 2015 - 21:07
Post #11


User
Dołączył: Tue, 22 July 2014
Skąd: Kraków





Nie chciałoby mi się dla zaspokojenia ciekawości, zresztą widziałem rury wcześniej. Wiercenie takim wiertełkiem w dobrej stali pracochłonne jest. Ale sędzia z TUV kazał, pod groźbą niedopuszczenia do zawodów (Czechy).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Fri, 11 Dec 2015 - 14:53
Post #12


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





czas odkopac temat, silnik gotowy, zlozony przez Artura (Showkemp) - pełna specyfikacja w pierwszym poście, obecnie jeszcze poza nadwoziem, ale pozostało mi tylko ogarnięcie podciśnień i wjeżdzamy do budy a następnie budowa dolotu i pierwsze odpalenie

btw jakby ktoś miał dostęp do pełnego schematu podciśnień 3sgte rev2 to link mile widziany gdyż to co widzę w sieci nie jest tak oczywiste i sporo trzeba szukać


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
g.mario
post Fri, 11 Dec 2015 - 19:33
Post #13


Frequent User
Dołączył: Thu, 25 March 2010





fajny setup wink.gif na ile celujesz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Sat, 12 Dec 2015 - 07:45
Post #14


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





Chciałbym rozsądne 350 Km i 450 Nm dostępne w fajnym zakresie, jednak wiadomo że i więcej tym lepiej ;-) jeszcze nawet nie wiem czym dogaduje docelowo, narazie składam wszystko na seryjnym osprzęcie

Jeszcze zapomniałem dopisać wałki rozrządu od 3sge rev 3 ale to uzupełnię przy kolejnej aktualizacji pierwszego posta


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CELICA FAN
post Sun, 13 Dec 2015 - 16:30
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Thu, 23 February 2006
Skąd: Kraków





Zależy na jakiej sprezarce chcesz to wykrzesać, najlepiej chyba jakiś BB Garretta


--------------------
Celica Caros Sainz, Outback, Legacy, Q3. Jeszcze sie driftrajka na bazie taczek buduje :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Mon, 14 Dec 2015 - 11:13
Post #16


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





wszyscy wkladaja turbine z EVO ktora podobno zajebiscie nisko wstaje... na wiosne pewnie dopiero bede decydowal


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HubertRinkon
post Mon, 14 Dec 2015 - 18:07
Post #17


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 September 2011
Skąd: Płock





Ja kilka dni temu stałem przed podobnym wyborem zastanawiałem się czy TD05 właśnie z Evo czy Borg Warner EFR i padło na EFR
U mnie założenia identyczne lub bardzo podobne jak u Ciebie około 350+ do tego szybko wstające .





--------------------
E 63 S AMG
E30 318is zbudowane na Tor ;)
E36 328 zbudowane na Tor ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CELICA FAN
post Mon, 14 Dec 2015 - 18:16
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Thu, 23 February 2006
Skąd: Kraków





Zawsze mozna pokręcić walkami skoro regulowane kolka. Z Evo dłużej będzie trzymać, ale na nasze ciasne przeważnie tory brał bym jakies GT 28rs. Jeszcze płytka do tylnego dyfra by sie przydała.


--------------------
Celica Caros Sainz, Outback, Legacy, Q3. Jeszcze sie driftrajka na bazie taczek buduje :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Tue, 15 Dec 2015 - 10:42
Post #19


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





no zobaczymy, na wiosne bede myslal konkretniej o doladowaniu, teraz trzeba odpalic silnik i uzbroic do konca wnetrze


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michal_R
post Wed, 16 Dec 2015 - 00:03
Post #20


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 September 2009
Skąd: Tłuszcz/Warszawa





EFR o podobnej wydajności jak TD05 może mieć lepszy spool, generalnie zajebiste sprężarki tylko dość delikatne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 02:36