Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> 06A 906 018 AQ - AGU A38L - chip, kto ogarnie chipa do AGU
xaw
post Tue, 21 Jul 2020 - 16:02
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 22 April 2018





Witam,

potrzebuję ogarnąć na odległość chipa do AGU
soft zgrany programatorem, kość siedzi w podstawce i czeka na nową duszę

niestety chwilowo nie ma mi kto tego ogarnąć z powodu sezonu urlopowego

auto nie było dłubane, ma tylko pełny przelot, reszta seria w dobrym stanie, na dobrym oleju i filtrach, cel: okolice 180 ps

dzięki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 21 Jul 2020 - 16:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Miloszz
post Wed, 22 Jul 2020 - 17:44
Post #2


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





A nie lepiej i bezpieczniej zaopatrzyć się w seryjny sterownik z AJL-a?, masz fabrykę na 180 koni, a tak nie wiadomo co to za soft, skąd on jest od kogo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redwater
post Wed, 22 Jul 2020 - 18:06
Post #3


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 September 2015





CYTAT(Miloszz @ Wed, 22 Jul 2020 - 17:44) *
A nie lepiej i bezpieczniej zaopatrzyć się w seryjny sterownik z AJL-a?, masz fabrykę na 180 koni, a tak nie wiadomo co to za soft, skąd on jest od kogo?


Ale żeby to miało ręce i nogi powinien być regulator na listwie 4 barowy i wtryski takie jak w AJL.

A stroi podobno bardzo dobrze Digitun.


--------------------
AGU 1,8t + det3 PB , gsxf 1200 + speeduino
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xaw
post Wed, 22 Jul 2020 - 19:37
Post #4


Rookie
Dołączył: Sun, 22 April 2018





Kolega redwater ma rację.

Poza tym jak już zacznie się dłubać, listwa, wtryski ... to od razu jakiś smic albo fmic, a jak dolot to i hybryda, a jak hybryda to przekroje, zawory, wałki iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii tak aż coś strzeli bo reszta gratów ma 20 lat i pół bani nalatane

Jak dłubać to niestety moim zdaniem serce na stół i wymiana rzył, nie tylko zastawek wink.gif

Tym razem robimy ładne autko w nietypowym ori kolorze z ładną lakierowaną felgą, czyste, zadbane, po podstawowym serwisie z lekko ostrzejszym pazurem.

Tylko magika od sw brak, ja robie tylko hw i do tego mam wiedzę, sprzęt i pare latek doświadczenia smile.gif no jeszcze coś tam wgram, jakąś kość zaprogramuje, jakąś diagnozę czy adaptację ogarnę, i to tyle

Dzięki za zainteresowanie.

Odezwę się do Digitun
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wieśmac
post Wed, 22 Jul 2020 - 20:12
Post #5


Frequent User
Dołączył: Sun, 26 January 2014





W agu nie trzeba lutować podstawek, to ecu idzie po obd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xaw
post Wed, 22 Jul 2020 - 20:46
Post #6


Rookie
Dołączył: Sun, 22 April 2018





pierwsze słyszę, wiem, że idzie po k z podaniem plusa, ale szczerze ... jak mam już to na stole (w aucie jakoś sobie tego nie wyobrażam) to już wolę wylutować pamięć i w programator

zdradź proszę jak ten ster idzie po obd ?

bardzo możliwe, że nie mam wiedzy, tak jak pisałem, robię w 99,5% HW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloszz
post Thu, 23 Jul 2020 - 18:55
Post #7


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





CYTAT(redwater @ Wed, 22 Jul 2020 - 18:06) *
Ale żeby to miało ręce i nogi powinien być regulator na listwie 4 barowy i wtryski takie jak w AJL.

Tak i w AGU żeby chip miał ręcę i nogi powinno się wsadzić większe turbo a nie dobijać już słabe maleńkie K03...widziałem wiele sterowników AJL w AGU ze zrobionym wydechem i pięknie to chodziło bez tych zmian.
No cóż wg mnie najprostsza metoda zamiast jeździć po całej PL i szukać tunera który zrobi chip 25 koni...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wieśmac
post Fri, 24 Jul 2020 - 06:28
Post #8


Frequent User
Dołączył: Sun, 26 January 2014





W aucie po obd idzie zapis po podaniu napiecia na pin w gniezdzie obd, na stole tak samo, w google wszystko opisane w obrazkami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redwater
post Fri, 24 Jul 2020 - 10:58
Post #9


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 September 2015





CYTAT(Miloszz @ Thu, 23 Jul 2020 - 18:55) *
Tak i w AGU żeby chip miał ręcę i nogi powinno się wsadzić większe turbo a nie dobijać już słabe maleńkie K03...widziałem wiele sterowników AJL w AGU ze zrobionym wydechem i pięknie to chodziło bez tych zmian.
No cóż wg mnie najprostsza metoda zamiast jeździć po całej PL i szukać tunera który zrobi chip 25 koni...

Sam tak miałem, różnica jest, ale bez szału. W końcu poszedłem drogą wstawienia świnki det3, dołożenia sondy szerokopasmowej, fmic, przepływka w obudowie 3", tip sztywny , turbo k03s, wtryski 360cc i wyszło zadziwiająco dobrze bo 200 km i 300nm na kołach.


--------------------
AGU 1,8t + det3 PB , gsxf 1200 + speeduino
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 17:09