Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Tuleje poliuretanowe
marcin137
post Tue, 20 Feb 2018 - 10:34
Post #61


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Ja sprawdzałem każdą twardość i największy problem jest z 75 trzeba kilka razy toczyć to samo żeby zebrać materiał i wiercić kilka mm większymi wiertłami żeby coś wyszło ale da się zrobić, przy 85 jest podobnie jak i przy 95(np wiertło 14 robi otwór 13.6) przy odrobinie doświadczenia toczy się bardzo dobrze jak na gumę smile.gif 95 już prawie identycznie jak plastik


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 20 Feb 2018 - 10:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MuMineQ
post Sun, 18 Mar 2018 - 00:42
Post #62


Frequent User
Dołączył: Fri, 08 April 2005
Skąd: Gorzów Wlkp.





Panowie jak nacinacie tuleje mocujące stabilizator? Zamienniki/oryginały gumowe zawsze mają nacięcie, żeby tego staba "nawlec", poliuretany nie (nie widziałem w żadnych), ważne gdzie to przetnę? I w wypadku tych najtwardszych nie wiem czy mają one wystarczają elastyczność aby stab się przecisnął przy takim pojedynczym nacieciu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Mon, 19 Mar 2018 - 12:42
Post #63


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Tnij na spodzie wink.gif Spokojnie go zamontujesz


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomek89
post Mon, 19 Mar 2018 - 15:28
Post #64


Super User
Dołączył: Mon, 18 May 2009
Skąd: Gm. Głogówek





Firmowe typu strongflex i energy suspension były nacinane w jednym miejscu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Mon, 19 Mar 2018 - 22:18
Post #65


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





ja poli z olkusza przewlekłem przez cały stabilizator smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Tue, 20 Mar 2018 - 09:09
Post #66


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





piłka do metalu i ogień, nic się nie dzieje już 6 rok. Poli z Olkusza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flatron66
post Tue, 23 Oct 2018 - 09:00
Post #67


User
Dołączył: Tue, 26 August 2014





Ktoś jeździł może na poli firmy SuperPro? Tylko takie znalazłem do mojego auta. Fwd, ulica, bez żadnych gwintów i sprężyn obniżających. Przód jest dostępny w 90 DURO, tył 80 DURO. Będzie dało się na tym normalnie jeździć po drogach? Te DURO to to samo co ShA?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Fri, 26 Oct 2018 - 14:10
Post #68


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Nie mam co prawda tej firmy ale mam poliuretan w zwyklym cywilnym samochodzie. Pozatym ze gumy wymienialem co pol roku a to juz poltora jezdzi nie zauwazylem roznic. No moze auto lepiej sie slucha kierownicy tzn male ruchy juz czuc na aucie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Tue, 30 Oct 2018 - 22:04
Post #69


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Przy jakiej twardości? Bo generalnie mam mega dylemat w kwestii tylnego wózka E46, jaka twardość i czy na wszystko czy może tylko wybiórczo? Bardzo zastanawiają mnie tuleje w progach i tuleje wózka. Generalnie auto 2004r upalane i w sumie wózek zdjęty bo podłogę wyrwałem całą, a tuleje po rewizji w sumie jak na tyle lat i od nowości nie zmieniane to klasa. OEM jakość to jednak OEM. Z początku chciałem 90tki - na grubo, bo i tak komfortu nie szukam, ale później pomyślałem, że jak ma mi auto skrzypieć, stukać podczas jazdy to mnie szlag trafi... Ktoś się podzieli jakimiś radami w tej kwestii? 75tki? 85? 90? Co wybrać, a gdzie wrzucić oem? E46 325Ci turbo, buda i zawias 320Cd.


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 01 Nov 2018 - 14:25
Post #70


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





W E36 miałem to co standardowo daje deuter w swoim kompletnym zestawie do tego auta - nie pamiętam ile to dokładnie było ShA, ale łatwo to sprawdzisz dzwoniąc do nich. Zero skrzypienia i stuków.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menzuramenzura
post Sun, 04 Nov 2018 - 19:21
Post #71


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 June 2010
Skąd: Łódź





CYTAT(deejey! @ Tue, 30 Oct 2018 - 22:04) *
Przy jakiej twardości? Bo generalnie mam mega dylemat w kwestii tylnego wózka E46, jaka twardość i czy na wszystko czy może tylko wybiórczo? Bardzo zastanawiają mnie tuleje w progach i tuleje wózka. Generalnie auto 2004r upalane i w sumie wózek zdjęty bo podłogę wyrwałem całą, a tuleje po rewizji w sumie jak na tyle lat i od nowości nie zmieniane to klasa. OEM jakość to jednak OEM. Z początku chciałem 90tki - na grubo, bo i tak komfortu nie szukam, ale później pomyślałem, że jak ma mi auto skrzypieć, stukać podczas jazdy to mnie szlag trafi... Ktoś się podzieli jakimiś radami w tej kwestii? 75tki? 85? 90? Co wybrać, a gdzie wrzucić oem? E46 325Ci turbo, buda i zawias 320Cd.


W e46 mam wszystko w żółtym poliuretanie (wózek, dyfer, zawieszenie) - zero skrzypienia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sat, 22 Dec 2018 - 11:56
Post #72


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Kojarzy ktoś twardość poliuretana z Racingflex kolor zielony ? Zamówiłem wkładkę z serii street tj 75sha i powinny być żółte a przyszedł mi zielony kolor...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Sat, 22 Dec 2018 - 13:41
Post #73


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Kolor nie jest znacznikiem twardości. To tylko barwnik generalnie smile.gif Więc może to celowe działanie, odcięcie się od reszty producentów?


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sat, 22 Dec 2018 - 16:00
Post #74


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Na swojej stronie maja opisane kolory i zielonego niema ale na fb odpisali ze zielony kolor to wersja limitowana xdd
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dam92
post Mon, 13 May 2019 - 11:35
Post #75


Rookie
Dołączył: Mon, 11 July 2016





Cześć smile.gif żeby nie zaczynać nowego tematu, potrzebuję pomocy w doborze twardości tulei. Samochód to Toyota Chaser JZX100, fotki zawieszenia schematyczne wrzucę niżej. Dostępne jest u strongflexa przód, tył mogą mi zrobić na zamówienie, jest wszystko dogadane po za jedną rzeczą - twardością. Mają u siebie w katalogu dostępne tuleje na przód w twardości 90Sha, podczas rozmowy mówią że wynika to z konstrukcji zawieszenia itd itd żeby nie traciło geometrii itd. że mogą mi wyprodukować 80Sha ale bez gwarancji.
Ja nie jestem przekonany, jechałem w R33 z 90tkami i z odrobiną komfortu nie ma to nic wspólnego.
Problem jzxów jest taki że w japoni jak i w wielu innych krajach auto kojarzone jest z upalaniem w drifcie i ludzie robią wszystko na twardo, a dla mnie auto ma być daily/weekendowe wycieczki i szybsze jazdy.

Waga auta 1520kg +- RWD

Pytanie brzmi: czy jest ktoś w stanie wskazać tuleje które dla bezpieczeństwa (utrzymania geomterii) należy zastosować w 90Sha a które można w 80Sha?

Jako ciekawostkę dodam że samochody typu lexus gs, toyota supra, soarer, bmw serii 7 czyli ciężkie samochody lub porównywalne wagą do JZX'a mają dostępne tuleje w 80Sha i pojedyncze sztuki w 90Sha.

Możliwości:
1. Febest ma w katalogu tuleje, jakość? Na necie część ludzi narzeka, ale ciężko mieć punkt odniesienia.
2. Strongflex - kwestia twardości.
3. Hardrace - utwardzana guma, odpada ze względu na cenę, komplet tulei na tył 1420zł
4. CRT - poli z rosji, mają wszystko w ofercie, nie odpisują na maile więc odpada niestety, komplet przód tył około 950zł + sprowadzenie.

ASO odpada, sprzedają całe wahacze, po około 500 za sztukę :]

Do kompletu ma wpaść zawieszenie gwintowane prawdopodobnie isc albo bcracing, zostaje kwestia doboru sprężyn.



Go to the top of the page
 
+Quote Post
E30 owner
post Tue, 14 May 2019 - 21:12
Post #76


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 January 2013
Skąd: SAS garage :)





Przód 80 - 85Sha

Tył 75 - 80Sha

Gumy stabilizatorów kładłbym 90Sha bez stresu.

Tak bym osobiście zrobił.



--------------------
_http://400metrow.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomeczekcbr
post Wed, 15 May 2019 - 22:30
Post #77


Super User
Dołączył: Sun, 18 November 2018





wsadzę zaraz kij w mrowisko ale poliuretan nie bardzo nadaje się do zawieszeń. jest to bez znaczenia jeśli poliuretan jest tylko panewką wokół metalowej tulei. problem jest, kiedy tuleja musi się odkształcać podczas pracy zawieszenia i nie powodować oporu ruchu wahacza. taka sytuacja jest w tulejach przednich wahaczy z osią pionową; np 48068e na rysunku powyzej, drążki reakcyjne honda crx przód, volvo 740. najgorzej jest, kiedy jest wahacz wzdłużny i poprzeczny, jednym końcem przytwierdzony do zwrotnicy, której ruch jest wypadkową łuków rozstawionych pod kątem 90 stopni bo tuleja pracuje jakby na boki. rysunek wyzej wahacz 48730f 48710a 48780a (3 wahacze, kreślą3 łuki a spotykają się w jednym punkcie) dramat, kiedy jeden z tych wahaczy jest tójramienny. np volvo awd multilink 2 tył. wtedy jedna tuleja jest rozpychana na boki i guma sobie z tym radzi a poliuretan (najczesciej pełny) niebardzo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dam92
post Thu, 16 May 2019 - 08:45
Post #78


Rookie
Dołączył: Mon, 11 July 2016





Więc Tomku jakie rozwiązanie byś proponował? Febest ma tuleje gumowe ale pod is200. Wspomniana pozioma w Jzx100 jest pełna w is200 z otworami.
Ewentualnie pół środkiem czy jest sens władować 80sha poli a w poziomą Febest zalanego klejem do szyb?

Wahaczy z ASO średnio mi się widzi żeby kupić..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
variatto
post Wed, 08 Jan 2020 - 20:43
Post #79


User
Dołączył: Fri, 01 July 2005
Skąd: CZ





Panowie,
Za tydzien zakładam u siebie w e36 compakcie polieturany i mam pare pytań, bo się wacham miedzy 80sha a 90sha. 2 auto w domu, ale śmigam nim po mieśćie, dojeżdżam na tory i latam po torach.

- Czy 90sha jest tak twarde, że cieżko będzie używać jako daily? Czy ma ktoś porównanie na tym samym aucie miedzy 80 a 90?
- Czy montować tuleje dyfra z poli? Podobno mocno przenosi wibracje na bude, a do tego mocowanie dyfra nie bedzie za szcześliwe

Dziękuje!



--------------------
Co jest dobrego w FWD? Jak cofasz to masz RWD :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Fri, 10 Jan 2020 - 18:35
Post #80


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Śmiało zakładaj 90, bo na 80 też komfortu nie zaznasz. Jak chcesz założyć acentryki to polecam MPBS, mają fajniejszą konstrukcję niż konkurencja. Co do dyfra to mocowanie będzie całkiem szczęśliwe na poli, ale będą nieprzyjemne dźwięki


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:21