Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  « < 2 3 4  
Closed TopicStart new topic
> GRE Nissan Almera GTI N/A >> Turbo
bobik
post Thu, 26 May 2005 - 10:55
Post #61


Forum Homee
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Wrocek





CYTAT("piechur":22rn0sl5)
CYTAT("grencan":22rn0sl5)
CYTAT("Cavaas":22rn0sl5)
kiedy byłeś w Jetroniku?

byłem wczoraj znaczy wtorek i już nie gasnie,zwiększono mi ciśnienie na listwie...


CYTAT
JA SAM PO RADACH BOBIKA I KILKU INNYCH OSÓB ZMNIEJSZYŁEM DOŁADOWANIE NA 8 PSI,I STAŁO SIE TO NA 8 PSI:(


CYTAT("grencan":22rn0sl5)
kto sie autem zajmował?ze pojechałem do Jetronika zmierzyć afr to jest zajmowanie??że zrobiłem diagnostyke w Jetroniku(gdzie maja sprzęt do tego)to jest nadwyrężenie gwarancji?nie wydaje mi sie...


Kpisz?


Coś insynuujesz?


Jako że padł tu mój nick czuję potrzebę dodania paru słów,


Gre przyszedł do mnie sam, a nie ja do niego, ja nie chciałem robić czegokolwiek przy tym aucie i niczego przy nim nie zrobiłem mimo usilnych próśb właściciela zawsze odsyłałem go do jego tunera, po dwóch tygodniach "męczenia" zmierzyłem a tym aucie AFR w całym zakresie obrotów przy max obciążeniu nie spadał poniżej 14 więc jak dla mnie "zdziebko" za ubogo, moja rada dla właściciela zaparkuj samochód pod domem i przesiądz się na MPK, a jeśli musisz nim jeździć skręć doładowanie i jeśli to możliwe nie doprowadzaj do obciążenia motoru, w kwestii diagnostyki auto gasło i nie odpalało bez gazu, myślę że przczyszczenia nastawnika obrotów i delikatne podniesienie ciśnienia paliwa nie spowodowało wydmuchania uszczelki


--------------------
Jetronik employee

>>Tu byłem<<
Ninja

EVO(A Honda Hunter & V8 Eater)


<b>[url=http://www.srtw.pl/portal.php:27mqq1nl]Streetracing Team Wrocław[/url:27mqq1nl]</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 26 May 2005 - 10:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piechur
post Thu, 26 May 2005 - 10:59
Post #62


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: gda





CYTAT("bobik":2gt5l1th)
Coś insynuujesz?


W zadnym wypadku.

Jedyne o co mi chodzi to ze grencan przeczy samemu sobie.


--------------------
318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garsut
post Thu, 26 May 2005 - 11:23
Post #63


Super User
Dołączył: Wed, 15 January 2003
Skąd: Wrocław





Z tego co wiem to almery we wro nikt sie nie podejmie, wiec proponuje zeby zainteresowane strony dogadaly sie miedzy soba bo takie publiczne pranie na forum troche mi przedszkole przypomina, tak zeby wilk byl syty i owca cala czy jak to sie pisze. no offence, trzymam kciuki !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gjees
post Thu, 26 May 2005 - 15:34
Post #64


Rookie
Dołączył: Sat, 19 March 2005
Skąd: Wrocław





Dobra rada garsut!!!


--------------------
6K2 20VT Cupra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leon20vt
post Thu, 26 May 2005 - 16:21
Post #65


Forum Homee
Dołączył: Thu, 07 November 2002
Skąd: Wrocław





CYTAT("grencan":3ucseu6n)
kto sie autem zajmował?ze pojechałem do Jetronika zmierzyć afr to jest zajmowanie??że zrobiłem diagnostyke w Jetroniku(gdzie maja sprzęt do tego)to jest nadwyrężenie gwarancji?nie wydaje mi sie...


Np.twój sąsiad , no i ty kręcący MBC we wszystkie strony co wielokrotnie potwierdzałeś .

CYTAT
ale teraz tak ja nie chce juz pod żadnym pozorem auta zostawić w MX


Miło nam to słyszeć

CYTAT
seryjna....skasowałeś mnie za nią...jak ja wykryłem to krętactwo to powiedziałeś że twój mechanik ją zajebał a ty oddałeś kase,mechanik powiedział że jej nie zajabał----->powiem ci ze mu ufam,bo po co grzesiowi pompa,do roweru??


Byłoby lepiej dla Ciebie jeśli dokończyłbyś historyjke do końca bo troche tendencyjnie ją przedstawiasz.

CYTAT
chcesz żebym zostawił u ciebie auto ale po tych wałkach boję sie zostawiać u ciebie auto,chyba mnie rozumieją tu wszyscy??


A ja się boje go dotykać , chyba nie wszyscy bo masz tendencje do opisywania zdarzeń po swojemu . W razie czego stój nad nami non stop i będziesz miał jasność . Nikt Cie wygania .

CYTAT
dałem ci propozycje pokrycia kosztów(nawet nie w pełnym stopniu,bez robocizny ocywiscie bo za to ja zapłace)częsci co sie zmęczyły od twojego setupu...zobaczymy w poniedziałek jak bede wiedział co sie stało


To nie był mój setup tylko twój , mój był o wiele bardziej rozbudowany o czym Cie informowałem ale że chciałeś bardzo objechać Coobcia i niestety miałeś wąską pulę gotówki i wyprosiłes żeby zrobić co się da . Nie wykręcaj się teraz chłopie . Wielokrotnie Ci powtarzałem że ten silnik jest szrot i że ryzykowne jest to wszystko za takie pieniądze i kombinując na kazdym kroku . Wymienili Ci pierścienie z 2 różnych kompletów ! a kompreche miałeś od 9 do 12 , zapomniałeś czy Ci odświeżyć pamięć ?? Sami to auto odbieraliśmy z tamtej firmy i mówiliśmy że wygląda to kiczowato . Gasło Ci , olej brało dalej itd Decyzję podjąłeś a ja idiota na to się zgodziłem i jeszcze jak sobie pomyśle że dopłaciłem do tego biznesu ok 1000zł żeby to miało jako tako ręce i nogi i teraz to czytam wszystko to mnie krew zalewa . Pokrywać koszta to możesz sobie sam , gwarancja jest po to że ja to naprawiam i ty za to nie płacisz . Obie strony obowiązuje gwarancja i to co w niej zostało spisane !! .



CYTAT
ja wiem ze ty powiesz po oględzinach silnika ze to nie twoja wina i zostane z autem którym we wrocku nie ma sie kto zająć...


No z takim podejściem to oczywiście życze sukcesów , tylko proszę Cie nie bądź moim adwokatem , zwłąszcza że rozmawialiśmy dziś przez telefon i ustaliliśmy wszystkie szczegóły na spokojnie i Ci powiedziałem że Ci naprawie i w poniedziałek masz zadzwonić co i jak z autem . Czyż nie ?? To czemu robisz z siebie teraz ofiarę i ciemnotę i opowiadasz bajki ?? W ciemnym świetle się przedstawiasz jeśli ze mną ustalasz po dżentelmeńsku szczegóły przez telefon a publicznie walisz taki kicz .

A autem nie wiem który samobójca sie zajmie mając klienta którego nie stać nawet na zalanie dobrze zbiornika do testów , który ma silnik zrobiony pod N/A z wałkami robionymi na kolanie , 2 kpl pierścieni i kompresją która lata jak żyd po pustym sklepie .


CYTAT
napisałes ze afr był u was 11,hehe [b]na czym to zmierzyłeś??


Na kalkulatorze


A na koniec tekst z dzisiejszej rozmowy tel :

"Ja wiem Michał że prędzej czy później musiało coś się stać , wiem co miałem w silniku ......."

Dobre dla mnie jest jedno : ja mam świadków co było w silniku , jest dokumentacja , jak jeździło i co mówiłeś jak bywałeś u nas .

A to że miałeś ciężką przeszłość życiową nie usprawiedliwia twojego motania się w zeznaniach . Dziwne ze sie cały czas tłumaczyłeś z tego jak to miałeś , że jestes w gorącej wodzie kąpany , ze jestes narwany itd itp. Nie zdziwiłbym się jakby się okazało że np. bobik i inni dostawali inną wersje wydarzeń . Pamiętaj że długi jęzor w życiu nic dobrego nie daje .

Szlak nas wielokrotnie trafiał jak przyjezdzałeś do nas , trułeś , mówiłeś jaki to z Ciebie przyjaciel firmy , jak to fajnie że Ci robimy i że zawsze rzucamy wszystko żeby spełnić każdą twoją zachciankę .... za friko ! i nawet na naszym forum piszesz jak to nam dziękujesz itd itp a potem przypadkiem na innych forach czytam jak nam d... obrabiasz myśląc że ja tam nie wchodzę albo kumple dzwonią do mnie z Bemowa i przekazują twoje nasiąknięte "miłością" do nas zeznania a ty potem znów puszczasz do nas dwulicowe tekściki żebyśmy się zajeli twoją almerką bo takie z nas klawe chłopaki są . Do dziś nie wiem co z tego miałeś ?? Satysfakcję że nas rolujesz ??

Z mojej strony to koniec tematu bo do pewnego poziomu zniżać się nie będę a to jest forum o projektach - projektach dofinansowanych a nie o niedolotach

Ja jasno powiedziałem przez telefon w spokojnej rzeczowej rozmowie że naprawie to autko i łukasz za to nie zapłaci i to samo powtarzam publicznie tutaj . Jest to jak nabardziej fair podejście z naszej strony . Każda firma w PL ma swoich antyfanów i wysadzane auta itd itp . Znam takich co to olewają i się wypierają a są i inni którzy chcą w razie czego naprawić "swoje" niedociągnięcia itd itp. MY CHCEMY ! CHociaż patrząc prywatnie nie chce przy tym nic robić po tym jak łukasz się zachowywał od dłuższego czasu ale firma to firma i prywatne animozje trzeba schować do kieszeni , ugryźć się w język i zrobic to co do nas należy . Do tego się zobowiązaliśmy na początku i z tego się nie wycofujemy !

My szanujemy każdego klienta , nawet jeśli on nie szanuje nas - powtórze to wyraźnie .

Natomiast nie pozwole sobie na oczernianie nas , bo jeśli rzeczywiście spartoczyliśmy mu auto to się przyznamy do błędu i poprawimy bez zadnych kosztów z jego strony ale jeśli się okaże że jednak to co innego to sprawa trafi gdzie indziej bo moja serdeczność do klientów jest duża i na dużo sobie mogą pozwolić ale są pewne granice .

Dorosły czlowiek to taki który bierze odpowiedzialność za swoje uczynki i słowa ale tyczy się to tak samo nas jak i KLIENTA .

Pozdrawiam , ide na browara bo szkoda ładnej pogody .

A temat chyba można close bo tutaj nic fajnego nie ma


--------------------
http://www.mx.com.pl - HAMOWNIA DYNOCONCEPT , Chiptuning VTG , Moduły PSI , Nitro NX , Cry02 , CASTROL , zestawy TURBO , dorabianie ukl.wyd ze stali nierdzewnej , serwis i setki innych !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Thu, 26 May 2005 - 16:44
Post #66


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





To w ogóle nie miało sie prawa udać.Najpierw obniżana głowica do N/A, potem podnoszona uszczelką do turbo.I te wałki od Heinricha, które podobnie jak od Świątka do uzycia sie nie nadają.A uturbianie silnika który nie ma kompresji to już w ogóle zakrawa na kompletna nieznajomość tematu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coube
post Thu, 26 May 2005 - 17:12
Post #67


Flashmaster
Dołączył: Sun, 08 June 2003
Skąd: Katowice





Leon, jakiej firmy masz ten kalkulator do AFRu
bo szukam jakiegos dobrego wide-banda


--------------------
Opel Z-series Counsellor
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Thu, 26 May 2005 - 17:56
Post #68


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





co do kompresji:twój mechanik powiedział tak jak mu pwoedziałem ze nie ma kompresji u mnie(aczkolwiek auto było na dotarcu,a czy były 2 komplety pierscieni...nic mi o tym nie wiadomo...a skąd ty to wiesz??nie u ciebie były zmieniane):w leonie naszym też nie ma i co??

a ze skradzioną pompą przez ciebie to co niedopwiedziałem??ze oddałes mi kase..owszem oddałeś...wiedziałem ze jej nie zmieniłeś jak nie oddałeś mi starej...tylko kolega mechanik musiał to sprawdzić,co by uczciwego w pełni leona nie oskarżyć przypadkiem izłodziejstwoa czemu oddałes kase ??chyba ze starchu ze to powiem, ale trzeba ludzi przestrzegać przed nieuczciwością wykonawcy??czyż nie?
to koniec o tym fakcie ode mnie


co do wymiany pierścieni: oleju nie brało po tym...a ze bierze to też sobie dopowiedziałeś...a ze ato gasło po wymianie piersci to od was odbierając też gasło wielokrotnie,mówie to grzeskowi (tówj pierwszy mechanik)a on spoko to regulator biegu jałowego, podjedz do swojego kumla on ci to wyczysci...no i tak robiłem...


nikt MBC nie kręcił bez twojej wiedzy,ale jak po strojeniu od ciebie odbieram auto z firmy pierwsza prosta i ładuje ponad 20 PSI...to po telefonie do ciebie czy tam twego mechana skreciłem gdyż do domu chciałem dojechać.

"Ja wiem Michał że prędzej czy później musiało coś się stać , wiem co miałem w silniku ......."chyba jak ze mną rozmawiałeś musiałeś spać jeszcze bo ja tego nie powiedziałem, kto widzi co zrobiłeś załamuje rece





TY SWOJE WIESZ(ZNACZY PISZESZ BO DOBRZE WIESZ JAKA JEST PRAWDA)A NIE BEDZIESZ PISAŁ ŹLE O SOBIE JASNE CZYLI WNIOSEK TAKI:JESTES PROFI, STROISZ CUDOWNIE ŻE WIELU MUSI SIE OD CIEBIE UCZYĆ, POWODZENIA W DALSZEJ DZIAŁALNOSCI FIRMY!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MACIOR
post Thu, 26 May 2005 - 18:13
Post #69


Forum Homee
Dołączył: Wed, 19 March 2003
Skąd: Lublin





Nie wiem o co tyle bicia piany, gość chce Ci naprawić auto za free i powinieneś całować go w tyłek za takie podejście do klienta. Znam wiele przypadków firm które robiły auto klientowi skasowało go na 20k, a po 2 dniach dziurka w bloku mimo, że było praktycznie nowe z salonu, po telefonie przyjedz zapłać za nowy silnik to zrobimy.


--------------------
Hp is one thing, putting it down to the track is another.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Thu, 26 May 2005 - 18:20
Post #70


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





CYTAT("MACIOR":o5gdrby2)
Nie wiem o co tyle bicia piany, gość chce Ci naprawić auto za free i powinieneś całować go w tyłek za takie podejście do klienta. Znam wiele przypadków firm które robiły auto klientowi skasowało go na 20k, a po 2 dniach dziurka w bloku mimo, że było praktycznie nowe z salonu, po telefonie przyjedz zapłać za nowy silnik to zrobimy.

NO DOKLADNIE...NAPRAWI MI ZA FREE...WIĘC PONOWIE POJADE DO NIEGO;)
T
H
E

E
N
D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garsut
post Thu, 26 May 2005 - 18:43
Post #71


Super User
Dołączył: Wed, 15 January 2003
Skąd: Wrocław





Panowie, znam was oboje dajcie na luz, pogoda jest zjaebista i w koncu na niczym nie stanelo, ja robilem auto w mx i jestem zadowolony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciapciak
post Thu, 26 May 2005 - 19:56
Post #72


Super User
Dołączył: Tue, 16 September 2003
Skąd: wawa





miałem nic nie pisać , ale z topicu o przeróbkach zróbił się topic , o żalach i pretensjach

moja rada jest taka , że każdy kto che przerabiac auto powinien je najpierw doprowadzić do stanu seri-igła i potem brac się za kombinacje

jedynie co mnie utwierdziło po przeczytaniu tych pięciu stron , to , że są napeleńcy , którzy bez względu na stan silnika chcą je przerabiać i tacy , którzy się tego podejmują
jak dla mnie to wieje tu lekką paranoją
po co robić coś co się może wysrać , a potem sa pretensje jedej strony do drugiej i na odwrót

po za tym na mój gust , pewnych spraw nie powinno się tutaj poruszać i wyszłoby ( tak mi sie wydaje ) zainteresowanym na zdorwie

ps.
co do wałków świątka , ja mam zrobione na nich już ponad 25kkm i mają się dobrze


--------------------
www.meganecoupe.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxxx
post Thu, 26 May 2005 - 21:31
Post #73


skan-mir.pl
Dołączył: Tue, 15 April 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Ciapciak":1oqgr4ae)
jedynie co mnie utwierdziło po przeczytaniu tych pięciu stron , to , że są napeleńcy , którzy bez względu na stan silnika chcą je przerabiać


wiesz, roznie to bywa... Ja tez kiedys mialem dobry samochod, oddalem go pseudo fachowcom na montaz turbiny i sie zaczelo... Oni tez sie do niczego nie poczowali a wszystko co sie dzialo z samochodem bylo moja wina. Na forum na pewno nie stwierdzimy czy to kolega Grecan popsul auto czy firma MX.....


--------------------
Honda Accord TYPE-R
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adanus
post Thu, 26 May 2005 - 21:43
Post #74


Forum Killer
Dołączył: Sat, 19 June 2004
Skąd: wodzisław





nie wiem naprawdę jak było ale jak to czytam i czytam to jedno co mi się podoba to to żę MX chce naprawić to auto.
chodz faktycznie nie powinni się podjąć robienia tego projektu nie mówiąć już o wypuszczeniu takiego auta na ulice.


--------------------
civic only for track
www.facebook.com/EVORART
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ibiza-man
post Thu, 26 May 2005 - 22:07
Post #75


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 October 2002
Skąd: warszawa





Krew mnie zalewa jak się takie historie czyta
Czy firmy tuningowe w naszym pięknym kraju nauczą się spisywać umowy na wykonywane modyfikacje z dokładnym opisem stanu auta przed modami, kosztorysem, listą części itp. Na każdej stronie podpis klienta i firmy.
A jak klient chce eksperymenty uskuteczniać to za każdym razem spisywać aneks do umowy np. na podniesienie ciśnienia doładowania na WYRAŹNE ŻYCZENIE KLIENTA.

Nie będzie potem problemów z dochodzeniem prawdy.


--------------------
2e -> 123KM / 168Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciapciak
post Thu, 26 May 2005 - 22:22
Post #76


Super User
Dołączył: Tue, 16 September 2003
Skąd: wawa





Maxxx , może i masz racje , ale sam zainteresowany podał jakia miał ciśnienie na kolejnych garach , czy 0,5 różnicy co do dwóch pierwszych , i 1,0 co do czwrtego to jest mało ????

przy zdrowym silniku , wydaje mi sie , że nawet po odpręzeniu nie powinny mieć miejsca i zdaje mi się również , że nie powstały one podczas zakładania grubszej uszczelki

na mój gust coś już nie tak było z motorem , ja przy jednym wypalonym zaworze w 3 garze miałem 0,2 róznicy w stosunku do innych , więc wydaje mi się teraz , że wiem o czym mówie


--------------------
www.meganecoupe.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cavaas
post Thu, 26 May 2005 - 23:43
Post #77


Forum Killer
Dołączył: Sun, 31 August 2003
Skąd: Wrocław





CYTAT("grencan":sxiesbzh)
NO DOKLADNIE...NAPRAWI MI ZA FREE...WIĘC PONOWIE POJADE DO NIEGO;)
T
H
E

E
N
D


gre czy ty dzisiaj paliłeś jakieś świństwo? zaczynam się martwic.
ostro sobie folgujesz na tym forum - może najpierw ruszyłbyś makówą i przeprosił tych których zrobiłeś w jajo..
chłopaku skąd ty sie urwałeś wogóle?
masz gwarancje to czego sie obawiasz? ja mówiłem Michałowi żeby sobie odpuścił ciebie i twoje auto ale cóz - jego błąd i tyle.
Ciekawe co znowu wysmażysz-naprawde wszyscy na około sie na ciebie uwzieli
Opanuj sie chłopie - i dwa razy pomyśl zanim coś napiszesz - bo zachowujesz sie jak mała dziwka.
Tak sie składa, że twoje wszystkie PW i inne wypociny są zarchiwizowane-ba powiem więce-nie warte są nawet publikacji, ale w sumie jak dalej będziesz tak ściemniał to nie widze problemu, żeby je opublikować.
Tylko jak ktoś słusznie zauważył - nie ma to kompletnego sensu-bo nie po to to forum istnieje.
Przyprowadź swojego bolida do mx- to się go poskłada i będzie po problemie - no chyba, że jaśnie pan hrabia się obrazi i strzeli focha i odda auto do innej firmy.
Tylko wierz mi - tam za słodkie trucie dupy(w tym jesteś mistrzem), nikt nawet palcem nie kiwnie..


--------------------
AUQ k04-01 - było
: Kawasaki Z750s..- też było
teraz- STI bug
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:25