Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jerry's Mitsubishi Lancer Evo 8 PART II
djweed
post Mon, 31 Jan 2005 - 19:15
Post #21


Rookie
Dołączył: Mon, 31 January 2005
Skąd: Bydgoszcz





Witam i gratuluje extra maszynki!

Mam pytanko natury technicznej(zainspirowany ostatnim programem o Evo 8 FQ-400 na Top Gear ):
- podobno opony przy takiej mocy wystarczaja na ok. 6500km
- podobno na pełnym gwizdku pali 75l/100
- podobno przeglady robi sie co 7500km

Chciałbym wiedziec poprostu jak jest u Ciebie!

Pozdrawiam!


--------------------
Peugot 206
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 31 Jan 2005 - 19:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
JerryEVO
post Mon, 31 Jan 2005 - 20:18
Post #22


Super User
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("mile":39l9iuvo)
Jerry czy to twoje Evo bedzie w nastepnym GT ??


Tak - moje będzie tam opisywane.

Added after 2 minutes:

CYTAT("evo7":39l9iuvo)
jestes amatorem w tym temacie duzo jeszcze bedziesz musial sie nauczyc na wlasnej skorze.
pozdrawiam
ps.szczescie ze jestes w rekach gs a nie innych oszolomow, moze to ci troche pomoze.


Ano amatorem jestem. Ale nie wiesz jak się cieszę, że niektórzy z oszołomów, których nie brak i na tym forum, nie dotykają mojej bryczki...

Added after 5 minutes:

CYTAT("djweed":39l9iuvo)
Witam i gratuluje extra maszynki!

Mam pytanko natury technicznej(zainspirowany ostatnim programem o Evo 8 FQ-400 na Top Gear ):
- podobno opony przy takiej mocy wystarczaja na ok. 6500km
- podobno na pełnym gwizdku pali 75l/100
- podobno przeglady robi sie co 7500km

Chciałbym wiedziec poprostu jak jest u Ciebie!

Pozdrawiam!


Dzięki za gratulacje!

Co do opon - mi wystarczyły na 22000km. W takich samochodach stosuje się opony UHP (Ultra High Performance) - ich trzymanie się drogi jest niesamowite, ale odbija się to na żywotności - coś za coś.

Spalanie - mój rekord to spalenie całego baku na płatnym odcinku autostrady A2 (pod Poznaniem) - nie powiem z jaką prędkością ją przemirzałem

Co 7500km (lub 4500mil) nie ma przeglądów tylko wymiana oleju - to też jest wynikiem tego, że jednak silnik jest wysilony. O Jakości silnika Evo może świadczyć to, że identyczna gwarancja jest na FQ-400 jak i na zwykły 265KM.


--------------------
Evo IX GT-340, Impreza GT ∞, Audi A6 Allroad 3.0TDi - all in black
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Mon, 31 Jan 2005 - 21:12
Post #23


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





evo7: albo zachowasz wysoki poziom dyskusji który zdarza ci się w innych wątkach albo będziesz musiał poszukać innego forum do głoszenia swoich uwag


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JerryEVO
post Mon, 31 Jan 2005 - 21:57
Post #24


Super User
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa





Wersja poprawiona wykresów:

Porównanie samochodu seryjnego do wersji aktualnej:



Porównanie samochodu aktualnego ze stanem przed zmianą turbiny (po drodze został wycięty też katalizator):



--------------------
Evo IX GT-340, Impreza GT ∞, Audi A6 Allroad 3.0TDi - all in black
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JerryEVO
post Mon, 31 Jan 2005 - 22:08
Post #25


Super User
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("djweed":wjvaxwpb)
Ps. Jerry kolejne pytanie...gdzies plota chodzi,ze Neodesign projektuje Bodykit do Evo8-to Ty jesteś tym szczesliwcem?


Ano ja... Nawet już jakieś przymiarki widziałem - chętnie bym pokazał, ale nie mogę - obiecałem.


--------------------
Evo IX GT-340, Impreza GT ∞, Audi A6 Allroad 3.0TDi - all in black
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Mon, 31 Jan 2005 - 22:09
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





Jak widać bardziej przyjazna była wersja z seryjnym turbo. Wykresy wykrasami, ale jak sie ma porównanie przyspieszenia przy 380KM do wersji obecnej? To jest ważniejsze niz suche dane W koncu zawsze mozna miec przygotowane dwie wersje: jedna na ulice i druga na "ćwiartke" (nie mylic z alkoholem ) Wymiana kolektora razem z turbiną nie zabiera az tak duzo czasu


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djweed
post Mon, 31 Jan 2005 - 22:17
Post #27


Rookie
Dołączył: Mon, 31 January 2005
Skąd: Bydgoszcz





Ciekawy jestem tego body-kitu,bo po ostatnich projektach NeoD. naprawde mnie zaskakująsmile.gif Choć powiem szczerze,ze ten nissan 350z od nich to taki troche...kontrowersyjny:) ale z kolei fokusik jak najbardziej!


--------------------
Peugot 206
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alannn
post Mon, 31 Jan 2005 - 22:21
Post #28


Rookie
Dołączył: Wed, 21 January 2004
Skąd: Elbląg, Warszawa





Jerry, jestem pelen podziwu... Mam nadzieje, ze niedlugo na wykresie pojawi sie magiczna liczba 550km Widzialem wywiad w TVN'ie, przyjemny gosc z Ciebie. Samochodzik jest naprawde swietny i mam nadzieje, ze kiedys zobacze jak bryka w nim ta moc w Modlinie. Gratuluje wspanialego wyboru wspanialej marki . Pozdrawiam Wszystkich...

Ps. djweed zgadzam sie z Toba w 100% Focus jest naprawde ciekawy stylistycznie, natomiast 350Z... rzecz gustu... dla mnie jakies ostrzejsze kanty by sie przydaly...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JerryEVO
post Mon, 31 Jan 2005 - 22:54
Post #29


Super User
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("Fawor":3naoymtk)
Jak widać bardziej przyjazna była wersja z seryjnym turbo. Wykresy wykrasami, ale jak sie ma porównanie przyspieszenia przy 380KM do wersji obecnej? To jest ważniejsze niz suche dane W koncu zawsze mozna miec przygotowane dwie wersje: jedna na ulice i druga na "ćwiartke" (nie mylic z alkoholem ) Wymiana kolektora razem z turbiną nie zabiera az tak duzo czasu


Ze zmianą turbo o tyle jest łatwiej, że kolektor zostaje ten sam - więc 2 godzinki i mamy drugą turbinkę.

Szczerze mówiąc to nie zdążyłem pomierzyć 380KM w temacie przyspieszenia. Na pewno było bardziej przyjazne na miasto - bo nie trzeba było dumać w jakich jestem obrotach. Niemniej teraz bez problemu da się być w okolicach 5000 obrotów i szaleć. Ciągnie niesamowicie. Nowe turbo na pewno poprawi dół - mam cichą nadzieję, że ze strokerem będzie się kręciło nie gorzej od serii.

Added after 13 minutes:

CYTAT("alannn":3naoymtk)
Jerry, jestem pelen podziwu... Mam nadzieje, ze niedlugo na wykresie pojawi sie magiczna liczba 550km Widzialem wywiad w TVN'ie, przyjemny gosc z Ciebie. Samochodzik jest naprawde swietny i mam nadzieje, ze kiedys zobacze jak bryka w nim ta moc w Modlinie. Gratuluje wspanialego wyboru wspanialej marki . Pozdrawiam Wszystkich...

Ps. djweed zgadzam sie z Toba w 100% Focus jest naprawde ciekawy stylistycznie, natomiast 350Z... rzecz gustu... dla mnie jakies ostrzejsze kanty by sie przydaly...


550 to jest cel raczej ostateczny - po prostu nie ma sensu dalej mocy budować. Ale ze Strokerem nie powinno być z tym żadnego problemu.

Modlin - pewnie spróbujemy lajcikowo - na tej mniejszej turbinie - chyba, że mi odbije i wpadnę na pomysł wystartowania w kosmos i znów wrzucę dużą turbinę plus kilka innych drobiazgów, które mogą dodać jeszcze jakieś 200KM...

Body kit - będzie wyważony - bez kombinowania. Założenie jest takie by samochód był z wyglądu agresywny bardziej, ale i by dało się na krawężnik wjechać. Projektuje całość iacoski więc może źle nie będzie. Kilka rzeczy jest pewnych: wysoki spojler seryjny, grzebień na dachu. Zmieniona będzie maska, zderzak, progi i klapa tylna.

Bardzo żałuję, że nie mogę pokazać przymiarek - ale obiecałem


--------------------
Evo IX GT-340, Impreza GT ∞, Audi A6 Allroad 3.0TDi - all in black
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djweed
post Mon, 31 Jan 2005 - 23:41
Post #30


Rookie
Dołączył: Mon, 31 January 2005
Skąd: Bydgoszcz





Czy szacowana jest jakoś żywotność takiego wysilonego silniczka? Bo wydaje mi sie,ze nawet taki program lightowy duzo mocniej obciąża jednostke. Czy masz takie info? Bo jak czytałem uzywsz evo na codzień...

PS.Mam nadzieje,ze zawojujesz Modlin i utrzesz nosa niektorym czarnym,niemieckim kondtrukcją

PS2. Widze,ze Pan Evo 7 nie daje za wygraną...czemu w polskim tuningu jest tyle zawiści. PRZECIEŻ NIE CHODZI O TO ! (chyba 3 raz to juz dzisiaj powiedziałem...)


--------------------
Peugot 206
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Durbos
post Tue, 01 Feb 2005 - 01:35
Post #31


User
Dołączył: Wed, 28 April 2004
Skąd: warszawa





CYTAT("JerryEVO":1ja6vxkd)
CYTAT("mile":1ja6vxkd)
Jerry czy to twoje Evo bedzie w nastepnym GT ??


Tak - moje będzie tam opisywane.

Added after 2 minutes:

CYTAT("evo7":1ja6vxkd)
jestes amatorem w tym temacie duzo jeszcze bedziesz musial sie nauczyc na wlasnej skorze.
pozdrawiam
ps.szczescie ze jestes w rekach gs a nie innych oszolomow, moze to ci troche pomoze.


Ano amatorem jestem. Ale nie wiesz jak się cieszę, że niektórzy z oszołomów, których nie brak i na tym forum, nie dotykają mojej bryczki...

Added after 5 minutes:

CYTAT("djweed":1ja6vxkd)
Witam i gratuluje extra maszynki!

Mam pytanko natury technicznej(zainspirowany ostatnim programem o Evo 8 FQ-400 na Top Gear ):
- podobno opony przy takiej mocy wystarczaja na ok. 6500km
- podobno na pełnym gwizdku pali 75l/100
- podobno przeglady robi sie co 7500km

Chciałbym wiedziec poprostu jak jest u Ciebie!

Pozdrawiam!


Dzięki za gratulacje!

Co do opon - mi wystarczyły na 22000km. W takich samochodach stosuje się opony UHP (Ultra High Performance) - ich trzymanie się drogi jest niesamowite, ale odbija się to na żywotności - coś za coś.

Spalanie - mój rekord to spalenie całego baku na płatnym odcinku autostrady A2 (pod Poznaniem) - nie powiem z jaką prędkością ją przemirzałem

Co 7500km (lub 4500mil) nie ma przeglądów tylko wymiana oleju - to też jest wynikiem tego, że jednak silnik jest wysilony. O Jakości silnika Evo może świadczyć to, że identyczna gwarancja jest na FQ-400 jak i na zwykły 265KM.



Z tym spalaniem na A2 to Cię chyba jednak poniosło, albo ktoś strasznie spartolił strojenie, albo osiągnąłeś tam coś w okolicach 350-400km/h, bo jak ja tam jechałem non stop w granicach 250-285 (licznikowe oczywiście) to paliwa zostało jeszcze na całkiem przyzwoity kawałek.

Tak czy inaczej gratulacje pięknego projektu
Tylko nie przesadzajmy


pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JerryEVO
post Tue, 01 Feb 2005 - 02:10
Post #32


Super User
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("evo7":3e8z3260)
zejdz na ziemie chlopaku,slabo mi sie robi!
550 koni juz czekam a 750 to juz wogole,konkretnym jestes amatorem wiedzy.
poczytasz te swoje posty za jakis czas to z domu ze wstydu nie wyjdziesz!
ale dobra zabawa jest!


[url:3e8z3260]http://www.automotiveforums.com/t31184.html[/url:3e8z3260] - 575PS
[url:3e8z3260]http://web.norrisdesigns.com/Feature_Cars_view.asp?FCid=29&strcat=&id=8&cid=0[/url:3e8z3260] - 730HP
[url:3e8z3260]http://web.norrisdesigns.com/Feature_Cars_view.asp?FCid=28&strcat=&id=8&cid=0[/url:3e8z3260] - 684HP
[url:3e8z3260]http://www.rcdevelopments.com/[/url:3e8z3260] - 930bhp

Powyżej kilka przykładów totalnej amatorszczyzny...

Added after 6 minutes:

CYTAT("djweed":3e8z3260)
Czy szacowana jest jakoś żywotność takiego wysilonego silniczka? Bo wydaje mi sie,ze nawet taki program lightowy duzo mocniej obciąża jednostke. Czy masz takie info? Bo jak czytałem uzywsz evo na codzień...

PS.Mam nadzieje,ze zawojujesz Modlin i utrzesz nosa niektorym czarnym,niemieckim kondtrukcją


Niestety nie wiadomo jak się to na żywotności odbije - jakoś na pewno ale czy znacząco... Przejeżdżam czasami w miesiącu 10000km więc pewnie się dowiem. Większość mocnych bryczek ma dość niskie przebiegi.

Nie jest moim celem zawojowanie wyścigów na 1/4 mili - gdybym tak chciał zrobić to już dawno zbudowałbym wydmuszkę za mniejsze pieniądze o kosmicznych osiągach. Po pierwsze chcę się cieszyć swoim samochodem, a po drugie pokazać, że można tuningować auto w taki sposób - by było cały czas w pełni użyteczne do codziennej jazdy.

Added after 3 minutes:

CYTAT("Marlon":3e8z3260)
Auto ropbi wrażenie
Zdaje się, że gs stroił je w piątek w nocy pod Warkotem?? To rutynowe ustawienia czy jakiś unfall?


Niestety było to rozwiązywanie problemu - zawiesił się silniczek krokowy wolnych obrotów - Autronic jakoś nietypowo nim steruje - na szczęśćie zmobilizowało to GS do takiego wystrojenia, że teraz mucha nie siada - wolne obroty są bez zarzutu.

Added after 3 minutes:

CYTAT("Hotsauce":3e8z3260)
No i po co tak skaczecie na evo7 ? To jest "sprawa" pomiedzy Jerry'm a nim...


Niestety to jest sprawa Evo7 - ja nie wywołałem tego problemu, jego kompleksy są jego własną sprawą. Skoro sam zaczął tu prezentować się ze strony przyjacielskiej to i wywołał podzielenie się przez obserwatorów opinia na ten temat.

Added after 2 minutes:

CYTAT("Hubeeert":3e8z3260)
Zapraszam do Mitsubishi Klub Polska.


Rejestrowałem się, niestety bezskutecznie...

Added after 3 minutes:

CYTAT("Durbos":3e8z3260)
Z tym spalaniem na A2 to Cię chyba jednak poniosło, albo ktoś strasznie spartolił strojenie, albo osiągnąłeś tam coś w okolicach 350-400km/h, bo jak ja tam jechałem non stop w granicach 250-285 (licznikowe oczywiście) to paliwa zostało jeszcze na całkiem przyzwoity kawałek.

Tak czy inaczej gratulacje pięknego projektu
Tylko nie przesadzajmy


Chciałbym by mnie poniosło... Ale niestety nie było tak różowo... Praktycznie cały czas jechałem mając maksymalne obroty (mam 5 biegów tylko) i maksymalną prędkość + wielokrotne hamowanie (ciężarówki na obu pasach) i ponowne przyspieszanie.

Added after 3 minutes:

Mam prośbę ogólną: wysilcie się i wycinajcie część cytowanych wypowiedzi bo wielopoziomowe zagnieżdżenia są trudne do czytania.


--------------------
Evo IX GT-340, Impreza GT ∞, Audi A6 Allroad 3.0TDi - all in black
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MACH
post Tue, 01 Feb 2005 - 03:31
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("JerryEVO":2kkfhkrl)
Po 2 dniach jazdy stwierdzam, że nie jest źle. Choć trzeba dbać o odpowiednie obroty. Wymiata jak szalone - to fakt. Opony mam 205/50R17.


Czesc
noooo... dolu to Ty w tym aucie w ogole nie masz ale licze ze rozwiazesz sprawe strokerem

dalej masz ten ogranicznik na 6000rpm ?

no i dlaczego takie cienkie te gumki... na tych 205-tkach to chyba za slaba trakcja zeby sie solidnie odepchnac od asfaltu

pozdrowienia

P.S. Przyznam ze dol wykresy to mi sie zdecydowanie bardziej u Berniego podoba... a jeszcze jak bedzie chcial to splaszczyc to w ogole bedzie poezja
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JerryEVO
post Tue, 01 Feb 2005 - 08:18
Post #34


Super User
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("MACH":1qowae7g)
CYTAT("JerryEVO":1qowae7g)
Po 2 dniach jazdy stwierdzam, że nie jest źle. Choć trzeba dbać o odpowiednie obroty. Wymiata jak szalone - to fakt. Opony mam 205/50R17.


Czesc
noooo... dolu to Ty w tym aucie w ogole nie masz ale licze ze rozwiazesz sprawe strokerem

dalej masz ten ogranicznik na 6000rpm ?

no i dlaczego takie cienkie te gumki... na tych 205-tkach to chyba za slaba trakcja zeby sie solidnie odepchnac od asfaltu

P.S. Przyznam ze dol wykresy to mi sie zdecydowanie bardziej u Berniego podoba... a jeszcze jak bedzie chcial to splaszczyc to w ogole bedzie poezja


Nad dołem pracujemy - albo stroker, albo stroker+mniejsze turbo.

Opony 205 - cóż - na zimę są więc i węższe. Ale przy kołach 18 cali będą z musu szersze. Jednak zdecydowanie nie ma dramatu z trakcją nawet na obecnych.

Ogranicznik jest cały czas obniżony - zmieni się to dopiero przy robieniu strokera - czyli za jakieś 3 tygodnie. Śmiesznie jest bo jak już ciągnie to prawie natychmiast trzeba zmieniać bieg...


--------------------
Evo IX GT-340, Impreza GT ∞, Audi A6 Allroad 3.0TDi - all in black
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djweed
post Tue, 01 Feb 2005 - 12:26
Post #35


Rookie
Dołączył: Mon, 31 January 2005
Skąd: Bydgoszcz





hmm...troche mnie to zastanawia-do 10000km w miesiącu a masz furke juz pewnie od ponad pół roku...taki wysilony silnik pewnie dłużej niz 100k kilometrom nie pocignie...Drąże temat bo rowniez jestem zwolennikiem tuningu "na codzień" ale zeby z tego nie wyszeł samochód na 2sezony...

Wierze,ze tak nie bedzie i doprowadzisz autko do stanu zaplanowanego!

Pozdr.


--------------------
Peugot 206
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JerryEVO
post Tue, 01 Feb 2005 - 14:54
Post #36


Super User
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("k-meal":2wit78ll)
To juz pokazal TT.
No i w pelni podzielam zdanie Integry.


Cóż... widocznie nie jestem oryginalny...

Added after 9 minutes:

CYTAT("djweed":2wit78ll)
hmm...troche mnie to zastanawia-do 10000km w miesiącu a masz furke juz pewnie od ponad pół roku...taki wysilony silnik pewnie dłużej niz 100k kilometrom nie pocignie...Drąże temat bo rowniez jestem zwolennikiem tuningu "na codzień" ale zeby z tego nie wyszeł samochód na 2sezony...

Wierze,ze tak nie bedzie i doprowadzisz autko do stanu zaplanowanego!


Na razie mam przejechane w nim 35.000 (jeżdżę na 2 samochody więc się to troszkę rozkłada) - zobaczymy jak to będzie...


--------------------
Evo IX GT-340, Impreza GT ∞, Audi A6 Allroad 3.0TDi - all in black
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djweed
post Tue, 01 Feb 2005 - 18:06
Post #37


Rookie
Dołączył: Mon, 31 January 2005
Skąd: Bydgoszcz





To jest dopiero radośc z wykonywanej pracy....tez sobie zycze takiego podejscia do wszystkiego

Pozdrawiam!


--------------------
Peugot 206
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JerryEVO
post Wed, 02 Feb 2005 - 01:06
Post #38


Super User
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("djweed":2ecrvi04)
Wg mnie na takie tematy moze mowic osoba o wiedzy GSa-inaczej to jest tylko strzepienie jezyka

Acha,wracajac do tematu wygladu-kiedy aluny i body-kit ma byc gotowy(zamontowany)?
Wspominales cos jeszcze o zawiasie...


Niestety GS po raz kolejny utwierdził się przy montowaniu mojego turbo w przekonaniu, że nie ma nic prawie Plug&Play - niby zestaw był specjalnie pod Evo i nie jakiś prototyp - jednak trzeba było przerobić co nie co.

Generalnie jeśli chce ktoś zrobić tuning leciutki to jest łatwo ale zrobienie modyfikacji podnoszącej osiągi 2x to już jest niebanalna zabawa - niezależnie od tego czy będzie to VAG, Mitsu czy Honda.

Prosty przykład: nawet nie można znaleźć zaufanego źródła, które przetestowało jakie wałki warto stosować w Evo - jeden test znalazłem - ale na silniku Tallona i konkluza tam była taka: jak turbo będzie mocniejsze to wyniki się całkowicie zmienią (właśnie Evo ma mocniejsze turbo).

Na własną rękę robiliśmy z GS testy - własne pieniądze zostały zaangażowane by kupić różne wałki i je porównać. W najbliższym czasie kolejny test będziemy robili - 6 kombinacji wałków do Evo - ale raczej nie będziemy o tym krzyczeć głośno - właśnie by mądrale w stylu xxx7 nie mieli podanego wszystkiego na talerzu - bo łatwo jest będąc nikim krytykować innych - szczególnie jeśli się nie podejmuje żadnej merytorycznej dyskusji.

Body kit - będzie robiony równolegle do strokera - więc myślę, że zaczniemy za jakieś 3 tygodnie a skończymy w ciągu 3-4 więc body-kit powinien być gotowy pod koniec marca. Ponownie mogę wyrazić żal, że nie mogę tu przedstawić koncepcji - ale może niedługo się to zmieni.

Zawias - mam już pełen komplet zawiasów Tein Flex i sterowanie elektroniczne. Ale montować będziemy na wiosnę. Postaram się połączyć to z testem zawieszenia seryjnego w porównaniu do nowego - pewnie powstanie z tego artykuł w GT lub innej gazecie. Też dla wzrostu wiedzy ludzi, którzy chcą tego.

Podobnie z hamulcami będzie - zamówiłem zestaw Endless 370mm na przód i 332mm na tył. Są to największe hamulce jakie ktokolwiek oferuje do Evo - bardzo ciekawi mnie jak wypadną w porównaniu - to też pomierzę i zostanie opublikowane. BTW: znalazłem tylko jedno źródło, które podaje drogę hamowania Evo ze 100km/h do zera - 35,2m - jak będzie dobra trakcja już to na nowych oponach zweryfikuję to, porównam z oponami szerszymi i zimowymi.

Jak czytam wypociny niektórych krytykantów to czasami odechciewa mi się wysiłków i opisywania tutaj poszczególnych etapów, wyników, porównań. Na szczęście głosy pozostałych wyrażone tu, na PW, e-mailach czy osobiście na razie przeważają i zachęcają do ciągnięcia tego wątku. Miło gdy ktoś w zaufaniu czeka na wyniki modyfikacji a potem, ufa i na przykład zwraca się z prośbą o dokonanie podobnych w jego aucie - kilka bliźniaków już powstało a kolejny czeka na części.

Niedługo zaczniemy podobną serię z Imprezą STi - krok po kroku.

A dla zwolenników wydmuszek może też coś ciekawego się pojawi - ale na razie pary z ust nie puszczę - tak czy siak - niektórzy się zdziwią i to bardzo...


--------------------
Evo IX GT-340, Impreza GT ∞, Audi A6 Allroad 3.0TDi - all in black
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JerryEVO
post Wed, 02 Feb 2005 - 10:36
Post #39


Super User
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("spoon":13dl5osb)
Nie kwestionuje wiedzy GS'a, ale jest jeszcze na tym forum pare osob, ktore rowniez maja pojecie o samochodach...


GS pojawił się w kontekście takim, że zajmuje się tym projektem i kilkoma innymi też może przedstawić swoje możliwości. Oczywiście, że nie jest jedynym wiedzącym więcej o tuningu tak samo jak mój samochód nie jest jedynym fajnym.

Powyższe napisałem, by sobie to przeczytali ludzie niektórzy zanim zacznął głupoty pisać o jakimś lansie, chwaleniu się, itp.


--------------------
Evo IX GT-340, Impreza GT ∞, Audi A6 Allroad 3.0TDi - all in black
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TJung
post Thu, 03 Feb 2005 - 08:39
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 May 2004
Skąd: http://fightboxing.pl/





CYTAT("JerryEVO":2h1rd64w)
Jak czytam wypociny niektórych krytykantów to czasami odechciewa mi się wysiłków i opisywania tutaj poszczególnych etapów, wyników, porównań. Na szczęście głosy pozostałych wyrażone tu, na PW, e-mailach czy osobiście na razie przeważają i zachęcają do ciągnięcia tego wątku. Miło gdy ktoś w zaufaniu czeka na wyniki modyfikacji a potem, ufa i na przykład zwraca się z prośbą o dokonanie podobnych w jego aucie - kilka bliźniaków już powstało a kolejny czeka na części.

No cóż. Obserwuje projekt od początku i nasunęła mi się jedna, ale to bardzo zajebiście ważna konkluzja. Przykład Jerrego jest chyba pierwszym projektem, który ma być nie tylko dla niego, ale też dla innych. Czemu? Proste: kto do tej pory pokusił się o dokonywanie takich porównań w celu weryfikacji danych fabrycznych czy testowych z innych mediów itp. (?) Nie pamiętam. Godne uwagi jest to, że Jarek chce tak bardzo dociekać prawdy w modyfikacjach i mitach oraz dzielić się nią. Gratuluje. Szczerze...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 10:30