Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dlaczeog nie mozna katowac zimnego silnika?
RUfi
post Tue, 25 Mar 2003 - 16:06
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





Może pytanie trochę kretyńskie, ale ja spotkałem sie z opinią ,że prawię głupoty mówiac,ze nie powinno się katowac zimnego silnika, ponieważ po ok 30 sek juz olej dociera do turbinu i innych elementów silnika i nie ma żadnych przeciwskazać technicznych co do jazdy w pełnym zakresie obrotów i na całkowicie otwartej przepustnicy, ja z racji ,ze nie jestem niestety w tym temacie zbyt dobrze zorientowany to sie pytam ,moze ktos ze znających sie przedstawi listę dlaczego nie mozna tego robić i co sie dzieje z takim silniczkiem ? Wsumie zawsze sie mówi nie wolno ale nigdy nie natknąłem sie na to co moze to spowodowac . Wiec zwracam sie z prośbą o obrazowe wyjaśnienie co sie moze stac i dlaczego
Dzięki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 25 Mar 2003 - 16:06
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
wirus
post Tue, 25 Mar 2003 - 16:12
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 28 November 2002
Skąd: wawa





nie wiem dokladnie, ale tak na chlopski rozum moze to miec cos wspolnego z temperatura oleju, i wlasciowasciami smarowania, w sumie podobne pytanie chcialbym zadac, czemu nienalezy turbolotow wylaczac od razu tylko odczekac???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Richie
post Tue, 25 Mar 2003 - 16:13
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 06 November 2002





przeciez byl dopiero co o tym watek na kilka zakladek... Masters nawet objasnial co i jak...


--------------------
[url=http://www.scigacz.pl:l03qscmw]www.scigacz.pl[/url:l03qscmw]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wirus
post Tue, 25 Mar 2003 - 16:30
Post #4


Super User
Dołączył: Thu, 28 November 2002
Skąd: wawa





sorry, wlasnie sie doszukalem, ale byl to odlegly watek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Tue, 25 Mar 2003 - 16:46
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





Richie przejżałem ten wątek jeszcze raz i faktycznie jest tam napisane ,ze "dzieją sie dantyjskie seceny bo elementy silnika są niedosmarowane" dlaczego sie dzieje,ze sa nie dosmarowane, dlatego ,ze olej jest zimny i ma zwiększonagęstośc i poprostu nie dociera do wszystkich elementów silnika i film olejowy,który tworzy nei ma odpowiednich właściwości?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrus
post Tue, 25 Mar 2003 - 16:52
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Otwock





Może chodzi też o inne wartości luzów poszczególnych elementów silnika (np. tłok/gładź czy panewki/wał)
Ja tam na początku zamulam


--------------------
Piotruś
Octavia TDI (90PS + bonusy)
Suzuki GSX600F
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Tue, 25 Mar 2003 - 20:43
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





Rufi

jak będziesz u mnie w firmie to Ci pokaże dlaczego---chyba ze PAWELO zapoda na forum bardzo ciekawe zdjecie. Pawelo---jesteś---poprosimy o foto---wiesz które . Oczywiście mozna kręcić wysoko silnik zaraz po uruchomieniu ---szczególnie diesel dobrze zachipowany i najlepiej na bardzo silnym mrozie tak -30*C


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawelo
post Tue, 25 Mar 2003 - 21:38
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("Master/s":3riwo6um)
hyba ze PAWELO zapoda na forum bardzo ciekawe zdjecie. Pawelo---jesteś---poprosimy o foto---wiesz które .


proszę bardzo :





--------------------
................................................
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Tue, 25 Mar 2003 - 22:03
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





Wielkie dzięki za fotkę, zaraz sobie wydrukuje i zapodam kumplowi żeby sobie oblukał
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Tue, 25 Mar 2003 - 22:24
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("RUfi":ytc0cjf4)
Wielkie dzięki za fotkę, zaraz sobie wydrukuje i zapodam kumplowi żeby sobie oblukał



na uwagę zasługuje ta dziura w płaszczu tłoka--z boku. napewno było tam super smarowanie. Mam jeszcze jeden taki z silnika PD. Kompozyt na płaszczu lekko się przytarł.


Pawelo---nie masz innych ujęć


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawelo
post Tue, 25 Mar 2003 - 22:55
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





jest jeszcze jedno ujęcie a właściwie to samo trochę oddalone, aparat miał mało prądu i właściciel oszczedzał go na inne "krajobrazy"...

ale nie widzę problemu na jakąś sesję zdjęciową w tygodniu... walnięte tłoki, "wieksze" glowice itp. miłe zdjęcia będą


--------------------
................................................
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Tue, 25 Mar 2003 - 22:58
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





Moze wogóle jakiś taki stały temat otworzyć poświecony ,katowaniu samochodów z dieselkiem i wizualnych efektów takiej jazdy, niezłem byłoby ostrzeżenie dla co poniektórych
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Tue, 25 Mar 2003 - 23:03
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("RUfi":2dxic17p)
Moze wogóle jakiś taki stały temat otworzyć poświecony ,katowaniu samochodów z dieselkiem i wizualnych efektów takiej jazdy, niezłem byłoby ostrzeżenie dla co poniektórych



Możemy

Mam dużo exponatów---jestem kolekcjonerem. Bardzo ciekawe okazy---takie jak na foto


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Showkemp
post Tue, 25 Mar 2003 - 23:22
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 October 2002
Skąd: Warszawa





Tak... widziałem u Ciebie też takie fajne małe "wirniki", trochę po przejściach, robi wrażenie...


--------------------
www.motorsportshop.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Richie
post Tue, 25 Mar 2003 - 23:47
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Wed, 06 November 2002





CYTAT("RUfi":3q0fdteu)
Może pytanie trochę kretyńskie, ale ja spotkałem sie z opinią ,że prawię głupoty mówiac,ze nie powinno się katowac zimnego silnika, ponieważ po ok 30 sek juz olej dociera do turbinu i innych elementów silnika i nie ma żadnych przeciwskazać technicznych co do jazdy w pełnym zakresie obrotów i na całkowicie otwartej przepustnicy, ja z racji ,ze nie jestem niestety w tym temacie zbyt dobrze zorientowany to sie pytam ,moze ktos ze znających sie przedstawi listę dlaczego nie mozna tego robić i co sie dzieje z takim silniczkiem ?


a ja sprobuje cie naprowadzic na odpowiedz inaczej

wyobraz sobie wieczorna akcje ze swoja lubą... jakbys wolal?

- na sucho,zimno,szybko,szorstko

- na gorąco, mokro, przyjemnie, spokojnie

?


--------------------
[url=http://www.scigacz.pl:l03qscmw]www.scigacz.pl[/url:l03qscmw]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Wed, 26 Mar 2003 - 00:36
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("Richie":1crxa991)
CYTAT("RUfi":1crxa991)
Może pytanie trochę kretyńskie, ale ja spotkałem sie z opinią ,że prawię głupoty mówiac,ze nie powinno się katowac zimnego silnika, ponieważ po ok 30 sek juz olej dociera do turbinu i innych elementów silnika i nie ma żadnych przeciwskazać technicznych co do jazdy w pełnym zakresie obrotów i na całkowicie otwartej przepustnicy, ja z racji ,ze nie jestem niestety w tym temacie zbyt dobrze zorientowany to sie pytam ,moze ktos ze znających sie przedstawi listę dlaczego nie mozna tego robić i co sie dzieje z takim silniczkiem ?


a ja sprobuje cie naprowadzic na odpowiedz inaczej

wyobraz sobie wieczorna akcje ze swoja lubą... jakbys wolal?

- na sucho,zimno,szybko,szorstko

- na gorąco, mokro, przyjemnie, spokojnie

?




zdecydowanie na mokro


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Richie
post Wed, 26 Mar 2003 - 01:06
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Wed, 06 November 2002





Masters nie miales podpowiadac Rufiemu! chcialem, zeby sam sie domyslil jak sie czuje katowany "tłok" w silniku jego ibizki a jak chcialby sie czuc


--------------------
[url=http://www.scigacz.pl:l03qscmw]www.scigacz.pl[/url:l03qscmw]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Wed, 26 Mar 2003 - 07:52
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





Zdecydowanie Master/s ma racjie
Ja swojej ibizki i tak nie będę katował na zimnym silniku, chodziło mi o to , że cały czas myslęże nie nalezy tego robić a ti nagle gosc ,który miałem wrażenia,ze naz sie na sprawie wywala mi z tekstem ,ze tylko pierwsze 30 sek sie liczy ,żeby olej dotarł do wszystkich elementó a potem to juz można śmigać jam nam sie żywnie podoba, wywołało to umnie poprostu dyzonans poznawczy i chciałęm go trochęzredukowac
Dzięki za odpowiedż i bardzo o brazowe przykłady
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rogalotti
post Wed, 26 Mar 2003 - 08:33
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Mon, 23 December 2002
Skąd: z R-performance





Richie: nie wiem czy był to dobry przykład . Teraz to ludzie lubią różne rzeczy... u Panie ......
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AS...
post Wed, 26 Mar 2003 - 15:40
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Thu, 31 October 2002
Skąd: ze wśi! jestem wieśniakiem!





Mój dobry kolega który nie ma pojęcia o autach „zakatował” w 3 miesiące vw pasca tdi ( z 99roku!)...nie zrobił nawet 5 tyś jak go qpił!
Wiecie co robił jak odpal go zimą to aby się szybciej „wnętrze nagrzewało” cały czas obroty były w okolicach 4tyś! I nie ważne silnik zimny nie zimny.. Skończyło się tyn że auto zaczęło jak głupie chlać olej oraz w końcu „przytarciem” tłoków!...( i łożysk od turbinki i paru takich!)......Naprawa wyszła mu nie całe 10tyś! Teraz nie da się go namówić aby podał gazu.. Nawet jak silnik jest ciepły...
Trochę kosztowna lekcja! Ale jak pouczająca! A tłumaczyłem że tak się nie robi , a on że diesla nie da się zarżnąć... Z cyklu z „życia wzięte”.. Pasek okazał się niezwykle kosztowny...
A przecież był to diesel nie do zajeżdżenia!
Ja sam jeżdżąc beznzynką nie przekraczam 2 tyś obrotów jak mam zimny silnik.. Czym to skutkuje że auto nie chce brać oleju !!
Przestrzegam wszystkich przed katowaniem swoich autek na zimnym silniku!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 06:42