Shoutbox 0 nowych PW 


14 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Idealny tor jazdy w zakrętach gokartem, Zaznacz prawidlowy tor jazdy na rysunku
cowboy
post Sat, 23 Oct 2010 - 07:14
Post #41


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





hehe mam tak samo 14 bez odpuszczania smile.gif , troszke czasami tam mam nadsterowność, dzieki temu jakos łatwiej ustawiam sie do nawrotu nr 15 - to jest chyba najfajniejsze miejsce
szkoda że nie da sie tak samo 10.. wydaje mi sie ze tam mam najwiecej problemów i potem trace na 11..
13 lekko odpuszczam bez hamowania

nauczyłem sie tego jadąc za jakimś kolesiem który jeżdził szybko... w ogóle na poczatku słabo jeździłem dopóki nie wyprzedził mnie ten koleś i potem ciąłem za nim, na zasadzie skoro on moze to i ja tez... no i załapałem smile.gif

tu masz link to forum subaru gdzie znalazłem mapke, troche tam piszą:
http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=10&p=1151103


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 23 Oct 2010 - 07:14
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
*Sajmon
post Sat, 23 Oct 2010 - 11:22
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Tue, 08 June 2004
Skąd: Cov





CYTAT(cowboy @ Sat, 23 Oct 2010 - 07:14) *
hehe mam tak samo 14 bez odpuszczania smile.gif , troszke czasami tam mam nadsterowność, dzieki temu jakos łatwiej ustawiam sie do nawrotu nr 15 - to jest chyba najfajniejsze miejsce
szkoda że nie da sie tak samo 10.. wydaje mi sie ze tam mam najwiecej problemów i potem trace na 11..


Ja akurat 10 też bez odpuszczania i z lekką podsterownością udaje mi się wstrzelić tak, że zaczynam ten nawrót 11 mniej więcej ze środka toru, mijam szczyt i do zewnętrznej mocno żeby za szczytem nie odpuszczać już gazu. Być może opłaca się zwolnić przed 10, zjechać do zewnętrznej i zaatakować w ten sposób 11, ale moim zdaniem za 11 jest tyle miejsca, że przy drugiej wersji nie wykorzystuje się go.

Dzięki za linka, poczytam smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Sajmon
post Tue, 16 Nov 2010 - 13:32
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Tue, 08 June 2004
Skąd: Cov





Mapka toru z względnie poprawnie zaznaczoną optymalną linią przejazdu. Na czerwono strefy hamowania, które IMO są trochę nierealne wink.gif



PS: Poprawiłem czas: 57.25 biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Tue, 16 Nov 2010 - 13:42
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





przy podobnej linii ja tam robię 56.46 cool.gif jak już dopracuję 2 i 15'tkę to pewnie 55 pęknie

pzdr

pees. w 4 i 8 nie hamuję tylko pulsacyjnie gaz reszta się z zgadza


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 16 Nov 2010 - 13:46
Post #45


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





Sajmon, dzieki za mapkę !! świetny czas... ile ważysz ? tak z ciekawości..

przydałyby się jeszcze sterfy odjęcia gazu smile.gif np w 12 - w tej mapce numeracja jest przesunieta, w poprzedniej mapce12 była zaraz za 11stką, a 12 obecna była 13

ps. ja jutro jade do Wrocka na Małą Monzę... prosto z auta po trasie z Wawy siadam na karta smile.gif

CYTAT(AWSA @ Tue, 16 Nov 2010 - 13:42) *
przy podobnej linii ja tam robię 56.46 cool.gif jak już dopracuję 2 i 15'tkę to pewnie 55 pęknie

pzdr

pees. w 4 i 8 nie hamuję tylko pulsacyjnie gaz reszta się z zgadza


o kurde ale jestescie dziki.. ! wink.gif

nie wiem co musiałbym zrobić mając prawie 100kg z kaskiem żeby zrobić 55sekund smile.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Tue, 16 Nov 2010 - 13:53
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





no do 100kg z kaskiem to mi brakuje jakiś 40kg sleep.gif ale ludzie twojej wagi robią czasy podobne do moich wiec to nie kwestia masy bo ten tor jest techniczny bardziej

patrząc po tej mapce w 12 gaz odejmujesz na chwilę w 1/4 łuku i potem but i 13 pełen ogień

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 16 Nov 2010 - 15:14
Post #47


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(AWSA @ Tue, 16 Nov 2010 - 13:53) *
no do 100kg z kaskiem to mi brakuje jakiś 40kg sleep.gif ale ludzie twojej wagi robią czasy podobne do moich wiec to nie kwestia masy bo ten tor jest techniczny bardziej

patrząc po tej mapce w 12 gaz odejmujesz na chwilę w 1/4 łuku i potem but i 13 pełen ogień

pzdr


hehe, wiec musze potrenować bo na razie byłem 2 razy na RCW.... 2 pierwsze razy w życiu na gokarcie smile.gif

masa ma duże znaczenie przy błedach... jak zmulisz karta to przy mojej masie jest bardzo wolne odejście na prostej

juz pisalismy z Sajmonem że 12 jak sie nie ujmie to sie driftuje, a 13 to najlepszy zakręt na całym torze bo sie go przechodzi na pełnym ogniu, a wcale tak nie wygląda - ja zauwazyłem że najlepiej jechać za kimś kto ogarnie i probować siedzieć mu na ogonie, wtedy moza szybciej poznac limity wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Necak
post Tue, 16 Nov 2010 - 15:24
Post #48


User
Dołączył: Sat, 20 October 2007
Skąd: Płońsk

Ikona grupy



Ja podobnie do cowboya pierwsza starcie z gokartem miałem na RCW.
Waga z kaskiem 110kg.
I:1:01:55
II:1:00:xx
III:59:9x
Średnia wszystkich okrążeń z mojego trzeciego wypadu 1:00:xx
Dzisiaj sie chyba wybieramy to może uda mi się jeszcze trochę zejść.Mój kolega o podobnych do mnie wymiarach wykręcił 58:xx wiec jeszcze wszystko przede mną wink.gif
We wszystkich przypadkach trudno o czysty przejazd.Każdy myśli ze jest najszybszy i nie widzą niebieskich flag wink.gif
Wydaje mi sie ze najwiecej trace na zakretach 4, 5, 11

Dorwe od kogos wyniki to poprawie bo nie jestem 100% pewien tych koncowek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Tue, 16 Nov 2010 - 16:49
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





co do odjęcia na 12 to ja przy swojej masie nawet jak odejmę to i tak idę bokiem ale zauważyłem ze większość szybszych ode mnie i też tam lekko się boczy laugh.gif
fakt pojechać za szybkim pozwala lepiej ogarnąć linię ale to tyle, hamowania i pulsowania nie ogarniesz, najlepiej trafić na moment jak jest pusto na torze (ja już mniej więcej wiem kiedy wieczorami tak tam bywa) i sam szybko po swoich czasach okrążeń dojdziesz gdzie popełniasz błędy i jak to zmienić, ja tam bywam raz w tygodniu na dwie sesje i to styka by poprawiać a na pewno nie tracić poziomu

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 16 Nov 2010 - 16:59
Post #50


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





AWSA a powiedz czy jak hamujesz to odejmujesz gaz ?

ja byłem 2 razy po 2 przejazdy (pierwszy raz to byłem z silną grypą smile.gif) i tak jak Necak robie teraz powtarzalne 1:00:xx...

jak bede 3 raz w zyciu to jeszcze założe okulary, bo juz wzrok nie ten wink.gif i licze na 59 sek

ja będąc pierwszy raz w życiu na gokarcie pojechałem za kolesiem to obczaiłem że trzeba w wielu miejscach iść ogniem, co do lini jazdy to mniej wiecej mam OK

no to widać że trzeba ostro trenować żeby miec wynik... jak byłem raz to Herba był chyba z synem (junior) i ten chłopak jeździł non stop na swoim karcie chyba z godzine (4 sesje pod rząd na pewno - nie wiem jak dalej)

warto tez miec ten sam kart, bo są róznie ustawione hamulce i trzeba sie troche do nowego przyzwyczaic...



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Tue, 16 Nov 2010 - 17:10
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





obsługa wyłapuje hamujących na gazie więc nie warto ryzykować zdjęcia z toru poza tym to szkodzi kartom więc tego nie robię, w jednym miejscu może i by się to przydało ale można się obejść, co do kartów to jeżdżą równo, 2 i chyba 13 są trochę bardziej nerwowe przy skręcaniu więc ich unikam bo minie pasują, resztą w miarę równo więc mi bez różnicy (bo to chyba jeszcze nie jest kwestia umiejętności) choć fakt faktem jak mogę to nie wiem czemu wsiadam do 3.

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Sajmon
post Tue, 16 Nov 2010 - 18:21
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Tue, 08 June 2004
Skąd: Cov





CYTAT(AWSA @ Tue, 16 Nov 2010 - 13:42) *
przy podobnej linii ja tam robię 56.46 cool.gif jak już dopracuję 2 i 15'tkę to pewnie 55 pęknie

pzdr

pees. w 4 i 8 nie hamuję tylko pulsacyjnie gaz reszta się z zgadza


Nie od razu Rzym zbudowano wink.gif W piątek będę tam na 6 sesji smile.gif

I z pewnością wypróbuję Twój patent na 4 zakręcie - bez hamowania, odpuszczając gaz, bo już mi to przychodziło w tamtym zakręcie do głowy. Ale 8kę bez hamowania? Przecież tam lecisz "na odcince". Ja wiem, że ten nawrót jest dość szeroki ale żeby hamulca nie dotykać... ? Wytracasz prędkość poślizgiem? Ja zazwyczaj zaczynam tam dohamowanie dość późno, w zakręcie niemal, aczkolwiek na szczycie już staram się mieć gaz w podłodze, szeroko wychodząc bez uślizgu - potem długi odcinek bez odejmowania gazu.

Mam jeszcze jedno pytanie w takim razie do Ciebie wink.gif Pierwszy zakręt. Przekraczam linię start/meta, blisko opon po lewej i na zewnętrzną (tyle, ile da radę), żeby mieć więcej miejsca na ten nawrót, na szczycie gaz w podłodze - ŻÓŁTA LINIA. Zastanawiam się jednak, czy nie lepiej minąć trochę dalej opony (po lewej) na szczycie pierwszego zakrętu, nieco nadrobić drogi, ale przed pierwszym nawrotem (2) podczas dohamowania być maksymalnie po prawej i mieć gokart ustawiony równolegle do trasy (BŁĘKITNA LINIA). Bo w pierwszym przypadku (ŻÓŁTA LINIA), gokart jest ustawiony pod niekorzystnym kątem (na czerwono). Nie wiem tylko co się lepiej opłaca - krótsza droga kosztem gorszego wejścia w nawrót, czy nieco dłuższa trasa dla lepszego wejścia w nawrót.
Rysunek nie do końca to obrazuje, bo na nim tor jest nieco węższy niż w rzeczywistości, a odległość między szczytem pierwszego zakrętu, a nawrotem (2) jest w rzeczywistości mniejsza, przez co ścinając mocno pierwszy zakręt, nie mamy już możliwości (nie ma na to miejsca) odpowiedniego ustawienia gokartu przed nawrotem - a z rysunku mogłoby wydawać się inaczej. Kto tam jeździł, wie o co chodzi smile.gif


PS:
-->cowboy, ważę ok. 70 kg smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 16 Nov 2010 - 18:37
Post #53


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





szkoda że tam sa zwykle tłumy... i co z tego ze probujesz różnych torów jazdy itd jak co chwile kogoś doganiasz kto nie chce zjechać, ja 2 razem byłem to była grupa ludzi którzy słabo jeździli, jakieś dziewczyny, dzieci po 10-12 lat góra itd.., no i w sumie nie wiesz czy to pomgło czy nie
dodatkowo 2 razem był mointor obrócony w drugą strone i nie widziałem czasów (pewnie bez okularów i tak bym nie widział ;P ) a po trudno przypomniec sobie patzrąc na wydruk co było na 4 a co na 7 kółku smile.gif

fajnie byłoby tam jeździć góra w 10 osób to mysle ze w godzine (ze 3 przejazdy 12 minutowe) mozna by duuuzo poprawic czas..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Tue, 16 Nov 2010 - 19:16
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





co d 8 źle się wyraziłem, chodziło mi że idę na odpuszczonym gazie ale bez hamulca

co do 1 do 2 próbowałem tak jak mówisz ale ja jestem do tego za lekki laugh.gif cięższa osoba faktycznie może na tym skorzystać choć pewny nie jestem

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Sajmon
post Tue, 16 Nov 2010 - 20:02
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Tue, 08 June 2004
Skąd: Cov





CYTAT(AWSA @ Tue, 16 Nov 2010 - 19:16) *
co d 8 źle się wyraziłem, chodziło mi że idę na odpuszczonym gazie ale bez hamulca

co do 1 do 2 próbowałem tak jak mówisz ale ja jestem do tego za lekki laugh.gif cięższa osoba faktycznie może na tym skorzystać choć pewny nie jestem

pzdr


Hmmmm... spróbuję nie tykać hamulca więc w 8ce smile.gif

Czyli 1 tniesz, lekko do zewnętrznej przed 2, dohamowanie, przez szczyt i ogień tak? smile.gif


CYTAT("cowboy")
dodatkowo 2 razem był mointor obrócony w drugą strone i nie widziałem czasów


Monitory są obrócone, żebyś mógł właśnie zobaczyć czas kółka, które przed chwilą zrobiłeś, a dzięki temu efekty "kombinowania" na nim. Patrzysz na czas po wyjściu z zakrętu 2 smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 16 Nov 2010 - 20:09
Post #56


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(*Sajmon @ Tue, 16 Nov 2010 - 20:02) *
Monitory są obrócone, żebyś mógł właśnie zobaczyć czas kółka, które przed chwilą zrobiłeś, a dzięki temu efekty "kombinowania" na nim. Patrzysz na czas po wyjściu z zakrętu 2 smile.gif


o ku... ale jestem cmok smile.gif

dzieki za porade, faktycznie widzi sie czas własnie skonczonego kólka, jest mniejszy speed - same plusy

ja juz chyba pisałem najtrudniej bez odpuszczania w 10tce jest mi dobrze wpasowac się w 11 - tzn jak ide ogniem to nie moge ustawic sie zeby szeroko wejsc w 11-stke i w zasadzie z tego co pamietam tam roznie to wychodzi


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Sajmon
post Tue, 16 Nov 2010 - 20:44
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Tue, 08 June 2004
Skąd: Cov





Ostatnim razem właśnie tam poprawiłem czas (w 11ce). Trzeba zrobić nawrót jak najbliżej opon - nie przestrzelić szczytu - czyli tak jak jest na rysunki. Lepiej trochę wcześniej przyhamować, ale przytulić się tam do opon i szeroko na wyjściu oczywiście bez uślizgu. Do tej pory zdawało mi się, że niby tak właśnie robię, ale moja linia była bliższa tej NIEBIESKIEJ na rysunku, aniżeli zielonej. Opony mijałem blisko, ale nie w miejscu szczytu zakrętu wink.gif


Generalnie ostatnim razem zacząłem w większości tego typu nawrotów hamować wcześniej, mieć mniejszą prędkość na wejściu, a lepszą na wyjściu - czyli tak jak mówi elementarz wink.gif i opłaciło się... urwałem sekundę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Necak
post Tue, 16 Nov 2010 - 23:56
Post #58


User
Dołączył: Sat, 20 October 2007
Skąd: Płońsk

Ikona grupy



I wrocilem z moim nowym rekordem 58:91 cool.gif średnia 1:00:13 smile.gif
Strasznie śliski tor, opony zimne, gokart zgasł mi w boxie smile.gif
Wydawało mi się ze będzie słabo a rekord padł wink.gif
Nadal najwieksze straty na 14, 15
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kornat
post Wed, 17 Nov 2010 - 00:24
Post #59


Frequent User
Dołączył: Wed, 11 April 2007
Skąd: Płońsk





byłem z Necakiem, udało mi się zrobić 58.62 (srednia 59.91) to moj 3 raz na torze, waga ok 76kg z kaskiem. Przy mojej wadze strasznie latam bokami. w 12 zakrecie jak nie odpuszcze to lece bokiem, w 13 jak wejde bez odpuszczania to od razu stawia mnie bokiem do 14


--------------------
_https://www.facebook.com/punto16vT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Sajmon
post Wed, 17 Nov 2010 - 12:29
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Tue, 08 June 2004
Skąd: Cov





CYTAT(kornat @ Wed, 17 Nov 2010 - 00:24) *
byłem z Necakiem, udało mi się zrobić 58.62 (srednia 59.91) to moj 3 raz na torze, waga ok 76kg z kaskiem. Przy mojej wadze strasznie latam bokami. w 12 zakrecie jak nie odpuszcze to lece bokiem, w 13 jak wejde bez odpuszczania to od razu stawia mnie bokiem do 14


W 12 każdy musi odpuścić wink.gif
A 13 bez odpuszczania wraz z ustawieniem do 14 i dohamowaniem... kwestia wprawy smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 14:49