Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> R32...R30 Turbo - chodzi jak sieczkarnia
djkompot
post Tue, 20 Feb 2018 - 14:52
Post #1


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





Witam,

Po krótce o modyfikacjach jakie poczyniłem w silniku dla turbo:

Silnik Vr6 R32 złożony na wale 2.8 AYL (to samo co BDE). Wał sprawdzony. Modyfikacja wykonywana często w USA i chyba tez w PL aby zrobić R30 i obniżyć kompresję. Kompresja ok 8,7. Wał był sprawdzany stan igła. Panewki king rancing i śruby ARP. Czujnik położenia wału jest podobno w tym samym miejscu w 2.8 BDE jak 3.2. Rozrząd złożony na znaki. Brak błędów położenia wałków.

Obecnie odpala, mapa została wstępnie przerobiona, jest w stanie wjechać na lawetę ale chodzi jak sieczkarnia. Czasem strzeli bąka w kolektor ssący. Nie wiem czy rozrząd przy tym wale powinien być inaczej ustawiony? Problemem nie jest czasem za niska kompresja? Może bardziej agresywnie muszę przerobić zapłon? Fajnie jakby sie wypowiedział ktoś kto z tym robił kiedyś
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 20 Feb 2018 - 14:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Tue, 20 Feb 2018 - 15:54
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Załóż fabryczny MAF, seryjne wtryski i wgraj serię R32bna czas diagnozowania problemu. Co się dzieje na kanale 090 i wyżej z rozrządem? Jakie korekty na 031 i 032?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 20 Feb 2018 - 16:20
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(djkompot @ Tue, 20 Feb 2018 - 14:52) *
Witam,

Po krótce o modyfikacjach jakie poczyniłem w silniku dla turbo:

Silnik Vr6 R32 złożony na wale 2.8 AYL (to samo co BDE). Wał sprawdzony. Modyfikacja wykonywana często w USA i chyba tez w PL aby zrobić R30 i obniżyć kompresję. Kompresja ok 8,7. Wał był sprawdzany stan igła. Panewki king rancing i śruby ARP. Czujnik położenia wału jest podobno w tym samym miejscu w 2.8 BDE jak 3.2. Rozrząd złożony na znaki. Brak błędów położenia wałków.

Obecnie odpala, mapa została wstępnie przerobiona, jest w stanie wjechać na lawetę ale chodzi jak sieczkarnia. Czasem strzeli bąka w kolektor ssący. Nie wiem czy rozrząd przy tym wale powinien być inaczej ustawiony? Problemem nie jest czasem za niska kompresja? Może bardziej agresywnie muszę przerobić zapłon? Fajnie jakby sie wypowiedział ktoś kto z tym robił kiedyś

Stopień sprężania 8,7 czy kompresja ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Tue, 20 Feb 2018 - 18:32
Post #4


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





Mis - Wrócę z delegacji to posprawdzam kanały. Ogólnie silnik chodzi na seryjnym MAF. Na wtryskach oryginalnych i większych przeskalowanych jest to samo. Na seryjnej mapie też nie chodzi. Ogólnie mapy zapłonu zrobiłem pod turbo ale nie offsetowałem dla prób jeszcze. Silnik to BUB.

MisioLBN - właściwie chodziło mi o ciśnienie sprężania. Wykręciłem jedną świeczkę i kręciłem, mierzyłem... tyle wyszło. Co do stopnia sprężania, ktoś kiedyś liczył że ma wyjść 8,8. Turbo GT3582.

Ogólnie auto pali bez problemu... ale jest traktor a nie golf biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Tue, 20 Feb 2018 - 18:52
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





8.7 to już koniec silnika lub zupelnie poprzestawiany rozrzad, jezeli 8.7 masz na kazdym to napewno przestawiony rozrzad


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Tue, 20 Feb 2018 - 19:40
Post #6


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





RasPL - Koniec byc nie moze bo ma 185tys i serie 250km trzymal smile.gif. Jak po sprezeniu stwierdzasz ze rozrzad jest przestawiony? Wiesz ile powinien miec tak przerobiony silnik?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Tue, 20 Feb 2018 - 19:48
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Przy cr~8.8 sprezanie powinno byc przynajmniej 10b

Kiedys w corrad mialem sprężanie 8-9 ale cr wychodzil cos ok 7

To sprezanie masz rowne na wszystkich cylindrach ?


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Tue, 20 Feb 2018 - 21:06
Post #8


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





Nie pamietam. Nie sprawdzalem na wszystkich ale wiem ze wykrecalem po jednej swieczce i na prostowniku krecilem wiec rozrusznik mocy mial dosc zeby zrobic cisnienie. Bylo tez 8-8.2 to troche malo chyba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Tue, 20 Feb 2018 - 21:35
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





CYTAT(djkompot @ Tue, 20 Feb 2018 - 19:40) *
RasPL - Koniec byc nie moze bo ma 185tys i serie 250km trzymal smile.gif. Jak po sprezeniu stwierdzasz ze rozrzad jest przestawiony? Wiesz ile powinien miec tak przerobiony silnik?


Mamy rozumiec ze robisz turbo i silnik zostawiles w takim stanie jak byl?

P.S. Mowilem Ci, ze tu znajdziesz szybciej odpowiedz wink.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Wed, 21 Feb 2018 - 07:48
Post #10


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





Rorzad nie ja skladalem a musial byc rozebrany zeby wał podmienic. Moze sie przestawil w trakcie skladania. Sprawdze po powrocie z delegacji na kompie ale tez mi sie widzialo ze cos nie halo jest.

Łancuch był ok to nie zmieniałem. Wszystko reszta przy okazji robione jak bylo rozebrane.

Kkkacper - przyznaje miales racje, wiecej jest tu ludzi w temacie wink.gif. Co masz na mysli ze zostawilem w takim stanie? Nie robilem nigdy r30 myslalem ze to zaplon w mapie, milion bledow i czujnikow nie podpietych
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 21 Feb 2018 - 08:48
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





stwierdzam po tym iz rozrzad to kluczowa sprawa dla cisnienia sprezania


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 21 Feb 2018 - 09:34
Post #12


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(RasPL @ Wed, 21 Feb 2018 - 08:48) *
stwierdzam po tym iz rozrzad to kluczowa sprawa dla cisnienia sprezania

Tak jest. Kręcąc wałkiem ssącym o +- 4 stopnie zmieniała mi się kompresja z 13 na 15 ( to akurat w R4 CR 10,5:1)


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 21 Feb 2018 - 18:08
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





idac tym tropem wiadomo dlaczego walek X jest lepszy od Y w danym zakresie obrotow i po co sa zmienne fazy


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mateusz1605
post Thu, 22 Feb 2018 - 07:20
Post #14


User
Dołączył: Sun, 03 April 2011
Skąd: Rykały





Dobrze rozumiem ze wlozyles wal od 2.8, a glowica ani blok nie byl planowany ? W takim przypadku cr masz raczej 8-8,2:1. Moze to banalne, ale pewny jestes ze wszystkie swiece/ cewki sa ok? U mnie cewka po 2 mies lezenia bezczynnie wysiadla. A vr6 na 5cyl faktycznie kiepsko pracuje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Thu, 22 Feb 2018 - 09:59
Post #15


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





Okej coś sprawdziłem. Wg. vcds'a wałki są ok. Mieszczą się w normach. Pobawiłem się jeszcze trochę mapą i chodzi całkiem ok. Niepokoi mnie tylko dźwięk pracy silnika. Chyba mi go trochę przelewa bo lubi przy odpuszczeniu puknąć w wydech. Pobawię się lambdą trochę. Poproszę kolegę żeby spojrzał na silnik i posłuchał czy wszystko ok z nim - słaby ze mnie mechanik tongue.gif. Nagram filmik żebyście widzieli o co mi chodzi.

mateusz1605 - Wymieniłem wał bo zależało mi żeby nie zdejmować góry. Ktoś to kiedyś liczył i wyszło mu 8,78 hmm. Jeżeli cewka miała by problem to czy nie powinno logować wypadania zapłonu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mateusz1605
post Thu, 22 Feb 2018 - 11:48
Post #16


User
Dołączył: Sun, 03 April 2011
Skąd: Rykały





No niestety nie wyjdzie 8.8:1 tylko przekladajac wal. Nie wiem co mialo wplyw na to, byc moze bledy zaposane w sterowniku silnika, mialem poodpinane sondy, sai, evap, ale przy padnietej cewce nie bylo bledu, ani nie logowalo wypadania zaplonu. Ale to prosta sprawa, silnik troche popracuje to wyciagnij swiece, na tej mokrej nie ma iskry, dalej podmianka miejscami cewek i wiesz czy swiece, czy cewke masz do wymiany.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Thu, 22 Feb 2018 - 14:47
Post #17


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





mateusz1605 - może i 8,24 wychodzi jak sobie liczę hmm...ale jak założymy że seria ma 10.5... a z tymi danymi jest różnie bo inni podają że ma 11.2... myślisz zostawić czy kombinować żeby podnieść? Autko praktycznie złożone więc jeśli to nie jest źle to bym zostawił na razie tak. Przy takim turbo powinno to latać chyba. Nie ma jakiejś cieńszej uszczelki pod głowice w razie W? Bo tak to jedynie pozostaje planowanie w przyszłości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mateusz1605
post Thu, 22 Feb 2018 - 16:41
Post #18


User
Dołączył: Sun, 03 April 2011
Skąd: Rykały





Na okolice 500KM pewnie 9:1 byloby ok, ale z takim jak masz tez bedzie jezdzil, najwyzej troche wiecej spali przy delikatnej jezdzie, chociaz to pewnie malo istotne. Seryjna metalowa uszczelka jest cienka, tu nic nie ugrasz, zostaje planowanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arkadiusz
post Thu, 22 Feb 2018 - 16:57
Post #19


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 March 2008
Skąd: W-wa





kurde, zmieniasz wal pod turbo, robisz kombinacje z stopniem sprezania a nie chcialo Ci sie zdjac czapy, zmienic uszczelki, chociazby uszczelniaczy i zrobic ogolny przeglad glowicy? does not make sense.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Thu, 22 Feb 2018 - 17:00
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(Arkadiusz @ Thu, 22 Feb 2018 - 15:57) *
kurde, zmieniasz wal pod turbo, robisz kombinacje z stopniem sprezania a nie chcialo Ci sie zdjac czapy, zmienic uszczelki, chociazby uszczelniaczy i zrobic ogolny przeglad glowicy? does not make sense.

Przepraszam za OT:
O co chodzi z mieszaniem dwój języków w jednej wypowiedzi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 11:52