Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Poszukuję odpowiedniego silnika na swap
ziele477
post Tue, 13 Feb 2018 - 12:15
Post #1


User
Dołączył: Thu, 22 May 2008





Witajcie, w mojej małej główce zrodził się pomysł na swap silnika w moim Skodilaku. Ponieważ na jakiś turbo osiągach mi nie zależy, za to aby spalanie trochę się zmniejszyło poszukuję silnika trzycylindrowego, najlepiej całego z amelinium na gaźniku bądź możliwością przerobienia na gaźnik. W oko wpadł mi silnik Suzuki o oznaczeniu G10 tyle że jego aparat zapłonowy jest ze złej strony. Czy ktoś ma może pomysł z czego taki silnik zaadoptować? Bądź jak zmieścić nie tnąc ściany grodziowej? Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 13 Feb 2018 - 12:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
As_
post Tue, 13 Feb 2018 - 22:15
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Elektryka przeloz z Melexa. Benzyny sa juz passe.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arkadiusz
post Tue, 13 Feb 2018 - 23:41
Post #3


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 March 2008
Skąd: W-wa





pierwsze i najwazniejsze to do jakiej Skody? Nie ogladam telewizji wiec byc moze mnie ominelo coż za model Skody posiadasz do swapu ze zakladasz ze bedziemy wszyscy wiedziec... Czy to ma byc swap gaznikowych 3 cylindrow do 105 czy superba II.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Wed, 14 Feb 2018 - 00:25
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





To na pewno jakaś nowsza Skoda która ma silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem, montaż LPG w tych silnikach jest problematyczny i nieopłacalny dlatego ziele477 zastanawia nad swapem.
Autor twierdzi, że nie zależy mu na turbo osiągach (chce ekonomicznego silnika).
Myślę że jeździ Octavią RS.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Thu, 15 Feb 2018 - 01:18
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





hmm , pamiętam doskonale jak "przyjemna" jest obsługa gaźnika z lpg , opróżnianie go z benzyny przed przejściem na gaz i koniecznie napełnienie przed zgaszeniem ;]


jeśli faktycznie ma bezpośredni wtrysk i chce to zrobić tanio , to ja bym zrobił wtrysk pośredni sterowany z DET3 w FI , może do tego podpinać instalacje LPG jaką tylko chce , poza kilkoma błedami w ECU silnika można "olać" wtryskiwacze bezpośrednie , włożyć listwę wtryskową w kolektor ssący , wystroić i silnik będzie pracował bez problemu na benzynie i gazie


i coś mi sie tu nie zgadza , nacisk na małe spalanie w starym silniku i gaźnik ? , po co 3cyl z wibracjami i niską kulturą pracy , nowsza jednostka 4cyl ze zmniejszonym tarciem na wtrysku spali mniej niż stare g10 w gaźniku od suzuki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ziele477
post Sat, 17 Feb 2018 - 07:44
Post #6


User
Dołączył: Thu, 22 May 2008





Oj fantazja was roznosi, lecz fakt nie napisałem jaki pacjent. Silnik ma byc zamontowany w Skodzie 105 wzdłużnie z tyłu. Dlatego też umiejscowienie aparatu zapłonowego od strony koła zamachowego nie bardzo mi pasuje. A dlaczego 3 cylindrowy i z amelinium, otóż Skodzinka i tak ma ciężki tył więc chciał bym trochę wyrównać proporcje poprzez wstawienie silnika sporo lżejszego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sat, 17 Feb 2018 - 08:32
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Czesi nie ujmuja masy z silnika tylko go dokoksowuja, i potrafia tym szybko jezdzic...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Sat, 17 Feb 2018 - 12:01
Post #8


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Zawsze można przejść na wtrysk, koło, czujnik położenia jakiś komp sterujący. Wtedy pozbędziesz się aparatu zapłonowego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flatron66
post Sat, 17 Feb 2018 - 18:34
Post #9


User
Dołączył: Tue, 26 August 2014





Ten silnik jest w fabii 1 na wielopunkcie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ziele477
post Sat, 17 Feb 2018 - 20:20
Post #10


User
Dołączył: Thu, 22 May 2008





Tak, bliźniacza konstrukcja była montowana w Fabii 1, ale i tak najlepszy był by jakiś stand alone aby to ogarnąć, a wał korbowy ma inny wzór ustawienia śrub więc komplikacja podobna jak przy swapie jakiegokolwiek innego silnika. Mi osobiście marzy się jednostka z Aigo/C1/107 leciutka i oszczędna ale montaż silnika na wtrysku to już zdecydowanie większa inwestycja. Dlatego szukam czegoś bardziej przystępnego patrz na gaźnikach i analogowym zapłonie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Mon, 19 Feb 2018 - 01:59
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





można praktycznie dowolny silniku uruchomić na pół sekwencyjnym wtrysku , pozbywając sie kłopotliwego osprzętu

- montujesz trigger 36-1 na kole zamachowym lub pasowym , dzięki temu podpinasz moduł EDIS sterujący kątem zapłonu , można do niego wpiąć cewke z przewodami bądź fajkocewki , moduł jak i wtryski w pół sekwencji wysterujesz DET3 w FuelImplant , ewentualnie 3cyl na monowtrysku , sam aparat zapłonowy można też przenieść na drugą stronę silnika

-jeśli tylko połączysz dowolny silnik ze sprzegłem i skrzynią biegów , to ogarnięcie sterowania każdego silnika jest do zrobienia

Go to the top of the page
 
+Quote Post
ziele477
post Tue, 20 Feb 2018 - 08:32
Post #12


User
Dołączył: Thu, 22 May 2008





Z tym przeniesieniem aparatu zapłonowego na druga stronę mnie zainteresowałeś, co trzeba zrobić? przeróbka głowicy? czy jest to możliwe we własnym zakresie? czy też moż potrzeba jest oddania do specjalistycznego zakładu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 18:46