Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> opel x20xer + turbo ,jakie ?
Michalek206
post Wed, 05 Dec 2007 - 20:45
Post #1


User
Dołączył: Fri, 23 November 2007
Skąd: Kraków





Witam wszystkich ..
Chciałbym żeby ktoś udzielił mi kilku cennych porad..
Jestem posiadaczem astry G z silnikiem 1,8 ... nie dawno zacząłem snuć plany co zrobić żeby zwiększyć moc tego auta ... skończyło sie na tym że kupiłem silnik x20xer tzn blok i głowicę z wałkami , w środku są kute korby i tłoki z c20let .. teraz chciałbym kupić turbosprężarkę ... i tu nasuwają się właśnie pytania... docelowo chciałbym moc oscylującą między 250 a 300 koni , jakie muszę zastosować wtryskiwacze i jaką turbosprężarkę ??? mam rodzinkę w stanach mogliby mi podesłać kilka części jeśli możecie lub jesteście w posiadaniu jakiś stronek sklepów w US to proszę piszcie .... kilku znajomych mówiło mi o k04 , dużo szukałem na tym forum , jednak mam już taki zamęt w głowie że chciałbym żeby mi to ktoś jasno i prosto napisał... czego mogę się spodziewać i jak najtaniej to wykonać. Nie którzy z was już przez to przechodzili więc jeśli możecie to piszcie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 05 Dec 2007 - 20:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Sane
post Thu, 06 Dec 2007 - 00:01
Post #2


Moderator
Dołączył: Thu, 17 March 2005
Skąd: ludzi znam tu i tam





jak chcesz k04, to sprężarka k04-020 się sprawdzi, ale nie będzie zbyt rozwojowa (jakbyś chciał kiedyś więcej mocy)...

z alternatyw: Garrett gt28rs, TD04

z większych (moce >300KM), to np. Garrett T3/T04E-54T...

ew. jakaś hybryda k26 (sporo ludzi ich używa przy c20let)...

a co do wtrysków, to szukaj 440cc (seryjne w Cali Turbo mają 340cc z tego co pamiętam i jeszcze całkiem spory zapas, ale idź od razu na grubo )


--------------------
Dupowóz: Honda Accord CL7 Sport GT
Do upalania: Był Civic, nie ma Civica...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobr4
post Thu, 06 Dec 2007 - 02:04
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 02 June 2006
Skąd: okolice Warszawy





wtryskow 440cc daleko szukac nie musi


--------------------

<b>wtryskiwacze:
BOSCH 525cc wysokoomowe, Bosch 650cc, SIEMENS 630cc
1200cc Lucas niskoomowe</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michalek206
post Thu, 06 Dec 2007 - 06:03
Post #4


User
Dołączył: Fri, 23 November 2007
Skąd: Kraków





CYTAT("bobr4":183gc1ro)
wtryskow 440cc daleko szukac nie musi

Właśnie widziałem że dysponujesz czymś takim powiedz mi tylko ile mniej więcej sobie cenisz ?? muszę się przygotować finansowo , w tym miesiącu kupiłem silnik , w przyszłym planuję IC , turbo i wtryski właśnie ..
a co powiecie o turbo z jakiegoś evo ? jakie tam są ?? słyszałem że dosyć dobre i tanie , nie ukrywam że koszta są dla mnie ważne , ale chce to zrobić tak żeby jeździło a nie żebym musiał co po chwila czegoś naprawiać
Macie może jakieś linki do sklepów z używanymi/nowymi turbałkami ?? interesują mnie też te na terenie USA..
Aha słyszał coś ktoś o stand alone firmy Vems <- jest to godne uwagi ?
do ilu starczają seryjne wtryski z cali ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Thu, 06 Dec 2007 - 08:29
Post #5


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("Michalek206":lvr1qpyu)
CYTAT("bobr4":lvr1qpyu)
wtryskow 440cc daleko szukac nie musi

Właśnie widziałem że dysponujesz czymś takim powiedz mi tylko ile mniej więcej sobie cenisz ?? muszę się przygotować finansowo , w tym miesiącu kupiłem silnik , w przyszłym planuję IC , turbo i wtryski właśnie ..
a co powiecie o turbo z jakiegoś evo ? jakie tam są ?? słyszałem że dosyć dobre i tanie , nie ukrywam że koszta są dla mnie ważne , ale chce to zrobić tak żeby jeździło a nie żebym musiał co po chwila czegoś naprawiać
Macie może jakieś linki do sklepów z używanymi/nowymi turbałkami ?? interesują mnie też te na terenie USA..
Aha słyszał coś ktoś o stand alone firmy Vems <- jest to godne uwagi ?
do ilu starczają seryjne wtryski z cali ?


To ty kupiles od Adriana ten silnik i do tego astre w gratisie?


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michalek206
post Thu, 06 Dec 2007 - 11:17
Post #6


User
Dołączył: Fri, 23 November 2007
Skąd: Kraków





CYTAT("Colin":2v48f2e8)
CYTAT("Michalek206":2v48f2e8)
CYTAT("bobr4":2v48f2e8)
wtryskow 440cc daleko szukac nie musi

Właśnie widziałem że dysponujesz czymś takim powiedz mi tylko ile mniej więcej sobie cenisz ?? muszę się przygotować finansowo , w tym miesiącu kupiłem silnik , w przyszłym planuję IC , turbo i wtryski właśnie ..
a co powiecie o turbo z jakiegoś evo ? jakie tam są ?? słyszałem że dosyć dobre i tanie , nie ukrywam że koszta są dla mnie ważne , ale chce to zrobić tak żeby jeździło a nie żebym musiał co po chwila czegoś naprawiać
Macie może jakieś linki do sklepów z używanymi/nowymi turbałkami ?? interesują mnie też te na terenie USA..
Aha słyszał coś ktoś o stand alone firmy Vems <- jest to godne uwagi ?
do ilu starczają seryjne wtryski z cali ?


To ty kupiles od Adriana ten silnik i do tego astre w gratisie?


Adrian ?? nie znam takowego ale całkiem możliwe że o tym samym mówimy .. ja kupiłem to od Darka K. chce to teraz uturbić no i śmigać tylko potrzebuję trochę porad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Thu, 06 Dec 2007 - 11:30
Post #7


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("Michalek206":3heutlfp)
CYTAT("Colin":3heutlfp)
CYTAT("Michalek206":3heutlfp)
CYTAT("bobr4":3heutlfp)
wtryskow 440cc daleko szukac nie musi

Właśnie widziałem że dysponujesz czymś takim powiedz mi tylko ile mniej więcej sobie cenisz ?? muszę się przygotować finansowo , w tym miesiącu kupiłem silnik , w przyszłym planuję IC , turbo i wtryski właśnie ..
a co powiecie o turbo z jakiegoś evo ? jakie tam są ?? słyszałem że dosyć dobre i tanie , nie ukrywam że koszta są dla mnie ważne , ale chce to zrobić tak żeby jeździło a nie żebym musiał co po chwila czegoś naprawiać
Macie może jakieś linki do sklepów z używanymi/nowymi turbałkami ?? interesują mnie też te na terenie USA..
Aha słyszał coś ktoś o stand alone firmy Vems <- jest to godne uwagi ?
do ilu starczają seryjne wtryski z cali ?


To ty kupiles od Adriana ten silnik i do tego astre w gratisie?


Adrian ?? nie znam takowego ale całkiem możliwe że o tym samym mówimy .. ja kupiłem to od Darka K. chce to teraz uturbić no i śmigać tylko potrzebuję trochę porad


Ten silnik ma oryginalne tloki mahle do leta w nadwymiarze? Kumpal mial takie cos, ale nikt sie tym nie interesowal i w sumie puscil to pare miesiecy temu za smiesznie mala kase z tego co pamietam. Koles siedzi jakies 60km od krakowa...

Co do sprezarki to raczej sprecyzuj granice finansowa, bo takie moce to mozna juz zrobic na latwodostepnej k24 z s2 albo na swietnej i drogiej gt28r(rs) No i sam zakres ttez bylby lepszy, bo miedzy 250 a 300KM to duza roznica moze byc


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michalek206
post Thu, 06 Dec 2007 - 11:41
Post #8


User
Dołączył: Fri, 23 November 2007
Skąd: Kraków





a za ile to puścił ?? pamiętasz może ??


--------------------
! Bo z Mocą Jest Tak , Że Ciągle Jej Brak !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Thu, 06 Dec 2007 - 12:08
Post #9


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





Odczytaj PW


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sane
post Thu, 06 Dec 2007 - 14:22
Post #10


Moderator
Dołączył: Thu, 17 March 2005
Skąd: ludzi znam tu i tam





CYTAT("Michalek206":6jusvv8j)
a co powiecie o turbo z jakiegoś evo ?


zależy z którego Evo... najszybciej się wkręcają podobno turbiny z evo 6.5, a największy potencjał mają na bank turbiny z evo 9...
więcej dowiesz się tutaj: viewtopic.php?t=50114

a co do Vemsa:

CYTAT("kisielisodd na podforum "Project Xs"":6jusvv8j)
Znając "nowe" silniki opla, wiemy jak ciężko cokolwiek wystroić i podłączyć świnkę. Osobiście aby oszczędzić Ci rozczarowań i nerwów proponował bym standalone. Nie koniecznie musisz wydać na to 5000 zł na komputer + podłączenie i strojenie. Mogę zaproponować Ci komputer standalone Vems którego cena rynkowa niewiele przekracza cene chipa w tunera. Oczywiście dochodzi do tego motaż i strojenie, ale efekty sa niewspółmiernie lepsze do montażu i strojenia świni w nowych samochodach opla. Dodatkowo silnik jest chroniony przez sonde szerokopasmową i egt które kupowane jest razem z komputerem.
Taki komputer pozwala Ci na wszystko nie masz problemów z sondami lambda, elektronicznymi przepustnicami, ograniczeniami doładowania, przepływomierzem, zaworem upustowym. Stroisz na jakie doładowanie chcesz, wtryski zakładasz jakie chcesz. Co prawda musisz zrobić nową wiązkę ale i tak w przypadku swapa kilka drobnych modyfikacji trzeba by było przeprowadzić a to mogło by zmniejszyć koszt swapa i przenieść część kosztów na montaż standalone.


oraz

CYTAT("kisielisodd":6jusvv8j)
Vems, w zależności od konfiguracji przychodzi albo w "woreczku foliowym", albo jako gotowe urządzenie. Wszystko zależy od tego ile pieniędzy chcesz wydać. Jednak ja osobiście wolę wydać 2 - 3 stówki więcej i mieć wszystko zlutowane, z wtyczką, kabelkami sondą EGT, sondą szerokopasmową, obudowa i wodotryskami.

Co do cen, muszę przemyśleć

p.s. sonda jest w zestawie, pod warunkiem że taki zamówisz.

Tak wygląda wypasiona wersja vemsa, prosto z naszej półeczki. (odciski są specjalną





--------------------
Dupowóz: Honda Accord CL7 Sport GT
Do upalania: Był Civic, nie ma Civica...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zgred
post Fri, 07 Dec 2007 - 00:12
Post #11


Super User
Dołączył: Tue, 21 November 2006
Skąd: Warszawa/Raszyn





Gdzie kupiłeś tłoki z leta?

Przepraszam za OT


--------------------
WARNING! Small children may get sucked into turbo!


X20SED+td05-16=300....
B235+???=??? się zaczyna robić
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Fri, 07 Dec 2007 - 01:08
Post #12


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("Zgred":1a1eep64)
Gdzie kupiłeś tłoki z leta?

Przepraszam za OT

Chyba napisalem ze razem z silnikiem kupil. Zapytam kumpla jak jeszcze pamieta skad je bral, ale nie wiem czasem czy nie z niemcowa.


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michalek206
post Fri, 07 Dec 2007 - 06:18
Post #13


User
Dołączył: Fri, 23 November 2007
Skąd: Kraków





CYTAT("Colin":5elquatg)
CYTAT("Zgred":5elquatg)
Gdzie kupiłeś tłoki z leta?

Przepraszam za OT

Chyba napisalem ze razem z silnikiem kupil. Zapytam kumpla jak jeszcze pamieta skad je bral, ale nie wiem czasem czy nie z niemcowa.


Tak jak pisze colin ... ja ten silnik kupiłem już ze złożonym dołem ... ale zapytam ... ostatnio widziałem takie tłoki na e-bay niemieckim .. z możliwością przysłania do Polski ..

Added after 5 minutes:

Sane , turbałka prawdopodobnie będzie k04-20 , z tego względu że nie ukrywam chodzi mi o koszta ... i po kilku głębszych doszedłem do wniosku że jak kiedyś będe robił stage 2 to wtedy będę już wymieniał na jakąś konkretnie śmigającą teraz chciałbym żeby było wydmuchane około 270 KM bo na tyle mnie "stać"
więc z kkk powinno to grać ... rozmawiałem z kilkoma osobami i to chyba w miare rozsądny wybór ... na temat vemsa też już trochę się dowiedziałem , między innymi podziękowania dla projectXS i colina ... za uzupełnienie moich braków w wiedzy .. i chyba się zdecyduję na takie rozwiązanie .. czyli vems ...


--------------------
! Bo z Mocą Jest Tak , Że Ciągle Jej Brak !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zgred
post Fri, 07 Dec 2007 - 14:05
Post #14


Super User
Dołączył: Tue, 21 November 2006
Skąd: Warszawa/Raszyn





Fatk zamotałem sie:/
Colin-będe wdzięczny tylko boje sie ze mogą kosztować troszkie...


--------------------
WARNING! Small children may get sucked into turbo!


X20SED+td05-16=300....
B235+???=??? się zaczyna robić
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Fri, 07 Dec 2007 - 14:16
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





CYTAT("Zgred":3phycsyq)
Gdzie kupiłeś tłoki z leta?

Przepraszam za OT


myślisz, że po za CR wiele się różnią od twoich seryjnych??


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waszka
post Fri, 07 Dec 2007 - 15:24
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Wed, 12 January 2005
Skąd: ScyZZor'kowo





CYTAT("Michalek206":c9lvxf1q)
w środku są kute korby i tłoki z c20let ..


Masz kute korby czy seryjne z let'a ?
Bo to jednak spora różnica i jeśli zamierzasz włożyć coś większego to radzę je zmienić na mocniejsze.


--------------------
Nauka jazdy,przygotowywanie do KJS/OES - /Tor Kielce,Ułęż,NMnP/ - pisać PW ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sane
post Fri, 07 Dec 2007 - 15:43
Post #17


Moderator
Dołączył: Thu, 17 March 2005
Skąd: ludzi znam tu i tam





CYTAT("waszka":30k9n5ey)
CYTAT("Michalek206":30k9n5ey)
w środku są kute korby i tłoki z c20let ..


Masz kute korby czy seryjne z let'a ?
Bo to jednak spora różnica i jeśli zamierzasz włożyć coś większego to radzę je zmienić na mocniejsze.


może jestem niedoinformowany, ale seryjne korby z leta powinny wytrzymać przy 270 KM...


--------------------
Dupowóz: Honda Accord CL7 Sport GT
Do upalania: Był Civic, nie ma Civica...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waszka
post Fri, 07 Dec 2007 - 19:25
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Wed, 12 January 2005
Skąd: ScyZZor'kowo





Powinny ale nie jest powiedziane,że wytrzymają.Widzę,że szykuje się gruby projekt i szkoda,żeby skończyło się na ka-bum więc radzę się wcześniej zastanowić,czy nie warto wydać te 2k więcej i spać spokojnie.

Tak w ogóle to nie wiem czy jest sens przerabiania tego samochodu na auto streetowe.Patrząc po mocach jakie właściciel planuje to na dzień dobry trzeba wyłożyć 10-12k a za te pieniądze można już coś sensownego zbudować od podstaw ale to nie moje auto i pieniądze.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.


--------------------
Nauka jazdy,przygotowywanie do KJS/OES - /Tor Kielce,Ułęż,NMnP/ - pisać PW ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zgred
post Sat, 08 Dec 2007 - 00:44
Post #19


Super User
Dołączył: Tue, 21 November 2006
Skąd: Warszawa/Raszyn





Klonek-nic nie myśle,poprostu pytam...


--------------------
WARNING! Small children may get sucked into turbo!


X20SED+td05-16=300....
B235+???=??? się zaczyna robić
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michalek206
post Sat, 08 Dec 2007 - 07:33
Post #20


User
Dołączył: Fri, 23 November 2007
Skąd: Kraków





CYTAT("waszka":knptppa6)
Powinny ale nie jest powiedziane,że wytrzymają.Widzę,że szykuje się gruby projekt i szkoda,żeby skończyło się na ka-bum więc radzę się wcześniej zastanowić,czy nie warto wydać te 2k więcej i spać spokojnie.

Tak w ogóle to nie wiem czy jest sens przerabiania tego samochodu na auto streetowe.Patrząc po mocach jakie właściciel planuje to na dzień dobry trzeba wyłożyć 10-12k a za te pieniądze można już coś sensownego zbudować od podstaw ale to nie moje auto i pieniądze.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.


korby bez obaw wytrzymają ... w każdym razie o to się nie boję ..
Przerażają mnie za to koszta , bo kupienie silnika + uturbianie go , niestety kosztuje ;/ ja wyliczyłem koszta na około 15 000 zł i zacząłem się grubo zastanawiać nad tym , ostatnio była astra G opc turbo z 2003 do sprzedania za 40 000zł takze moja przeróbka może budzić pewne kontrowersje .... moc docelowa ma wynosić 270 KM , co będzie później nawet nie myślę bo chciałbym najpierw zrobić jedno a potem dopiero myśleć o czymś innym ...

Added after 13 minutes:

waszka, za te pieniądze nie można za dużo nabudować , naprwdę tne koszta jak mogę , i staram się do tego nie kupić chłamu którym pojeżdżę tydzień , niestety im auto jest nowsze tym drożej kosztuje tuning.. nie chciałbym się poddać w robieniu tego projektu bo jakby się udało no to cud , miód i orzeszki .. mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie .. co zbudujesz od "podstaw" sensownego za takie pieniądze??od razu mówię że nie interesuje mnie nic poniżej 2000 roku ... ja praktycznie zaczynam od podstaw ...


--------------------
! Bo z Mocą Jest Tak , Że Ciągle Jej Brak !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 10:02