Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Civic V jaki motor pod turbo
Kras
post Sat, 16 Jul 2016 - 08:51
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Po pierwsze te silniki sa juz stare (jesli mowimy o tej prawdziwej d-serii a nie dziwnych odmianach z civa 7gen.). Z reguly, przynajmniej D16, mialy tez raczej ciezkie zycie. Wiec naprawde nalezy na to patrzec tak jak markos powiedzial. Loteria...


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 16 Jul 2016 - 08:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Sat, 16 Jul 2016 - 08:56
Post #22


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Kras @ Sat, 16 Jul 2016 - 08:51) *
Po pierwsze te silniki sa juz stare (jesli mowimy o tej prawdziwej d-serii a nie dziwnych odmianach z civa 7gen.). Z reguly, przynajmniej D16, mialy tez raczej ciezkie zycie. Wiec naprawde nalezy na to patrzec tak jak markos powiedzial. Loteria...

Ja porownuje do silnika np mazdy 323f 90 rok 1.8gt. Mialem i nie do zajechania. Pol roku jezdzenia ze spalaniem stukowym , splanoeana glowica , pozniej 0.6 bara doladowania prsez 2 lata i auto poszlo dalej bez usterek mechanicznych. Olej najtanszy gm 10w40 i krecenie do 7800rpm dzien w dzien przez 5 lat. Przebieh 150tys mil, bo to byl swap z anglika smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Sat, 16 Jul 2016 - 10:43
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





I wezmiesz takie D16, zaladujesz 0,5b i bedzie ok. Albo nie bedzie smile.gif Generalnie jesli motor byl zdrowy i ktos to sensownie wystroi to powinno dzialac...z naciskiem na powinno smile.gif Wiesz jakie sa stare silniki hondy smile.gif


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 16 Jul 2016 - 10:58
Post #24


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Kras @ Sat, 16 Jul 2016 - 10:43) *
I wezmiesz takie D16, zaladujesz 0,5b i bedzie ok. Albo nie bedzie smile.gif Generalnie jesli motor byl zdrowy i ktos to sensownie wystroi to powinno dzialac...z naciskiem na powinno smile.gif Wiesz jakie sa stare silniki hondy smile.gif

No wlasnie nie wiem, a wiedza z forum, gdzie tylko sukcesy sie opisuje jest zgubna. Hondy znam od k20 i tam 0.8 bara w serie wchodzi jak marzenie wink.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Sun, 17 Jul 2016 - 14:56
Post #25


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Tak jak Fawor napisał wcześniej - K20 to jednak coś innego wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Mon, 18 Jul 2016 - 12:54
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





CYTAT(jackkpl @ Fri, 15 Jul 2016 - 21:28) *
Czyli co, nawet 250 koni seryjne D16 nie przyjmie na dłuższą metę?

Ja bym powiedział, ze nawet jesli zdrowe to nie przyjmie na dłuższą. A jak nie przyjmie na krótszą to też się nie zdziwię wink.gif Do takich zabiegów trzeba mieć podejście takie, jak mówiłem wczesniej i dalej mówią Markos z Krasiem - nie być zdziwionym, jak yebnie wink.gif Albo zrobić od początku jak bozia przykazała, czyli setup za 10k w sam motor i ..mieć trochę więcej pewności wink.gif To jest nadal tuning, a nie składanie seryjnego motoru..


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 19 Jul 2016 - 14:47
Post #27


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Ja zanim się za coś zabierałem, to starałem się choć trochę teorii łyknąć. W książce "Maximum Boost" jest wyjaśnione, dlaczego doładowanie 0.5 bara nie powinno obciążyć mocniej silnika, niż jazda na wolnossaku.
Co w tych D16 pada? Jak pęknie tłok czy wypali dziurę, to wiadomo, że strojenie było z d..y. Jak pognie korbę, tak samo - wina tunera. O tulejach mało wiem - tam chyba termicznie można je zniszczyć (czyli za dużo mocy z cylindra).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Wed, 20 Jul 2016 - 09:53
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





Słowo - klucz: "nie powinno". Nie "nie może". Jak pognie korbę to wina tunera? Bo? Założmy, że załadowałeś 0,5bara i nie było żadnego overboostu. Stuku brak, bo tłoki całe. Zgieło korbę. I? Może po prostu była przepracowana bardziej, niż ta z silnika obok, który nadal jeździ przyjmując 0,7bara? smile.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 20 Jul 2016 - 09:55
Post #29


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Fawor @ Wed, 20 Jul 2016 - 09:53) *
Słowo - klucz: "nie powinno". Nie "nie może". Jak pognie korbę to wina tunera? Bo? Założmy, że załadowałeś 0,5bara i nie było żadnego overboostu. Stuku brak, bo tłoki całe. Zgieło korbę. I? Może po prostu była przepracowana bardziej, niż ta z silnika obok, który nadal jeździ przyjmując 0,7bara? smile.gif

Jak sie z dolu wali doladowaniem to sie gna kprby. Bylo k20 w rx8 ktore na turbo pogielo korby. Mialo jakies 1.2 bara boostu , ale za nisko na obrotach. To czyja to wina, uzytkownika?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Wed, 20 Jul 2016 - 10:32
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





Nadal nie dajesz sobie przemówić, że turbo w takich autach może być dziełem przypadku i trzeba sie z tym liczyć...ale ok smile.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 20 Jul 2016 - 10:43
Post #31


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Fawor @ Wed, 20 Jul 2016 - 10:32) *
Nadal nie dajesz sobie przemówić, że turbo w takich autach może być dziełem przypadku i trzeba sie z tym liczyć...ale ok smile.gif


No nie daję sobie przemówić, bo poza seryjnymi autami turbo z mocą podniesioną o 100% miałem 2 auta NA doładowane kompresorem i żadne nie padło smile.gif. Udało mi sie utopić tłok w silniku saaba, gdzie wtryski były o 30% za małe do turbo i jeździło na seryjnej świecy NKG 6.
Jest to taka aluzja w stronę tunerów i strojenia. I nie używałem tych samochodów raz na rok na dragstripie, tylko pałowałem. A wspomniane k20 jeździ głownie po torze.

Jeśli zakładasz, że to kwestia szczęścia (prawdopodobieństwo, że padnie silnik to 50%), to przy dużej próbie niemożliwe jest nie mieć awarii.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 20 Jul 2016 - 10:44
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





jackkpl skoro loteryjnie raz działa, a drugim nie działa to widać wprost, że jest czynnik zmienny, który decyduje o powodzeniu. korby te same, tłoki te same, różni się montujący, strojący oraz użytkownik i tutaj należy upatrywać źródła loterii.
Inni mogą nazywać do przypadkiem.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 20 Jul 2016 - 11:08
Post #33


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 20 Jul 2016 - 10:44) *
jackkpl skoro loteryjnie raz działa, a drugim nie działa to widać wprost, że jest czynnik zmienny, który decyduje o powodzeniu. korby te same, tłoki te same, różni się montujący, strojący oraz użytkownik i tutaj należy upatrywać źródła loterii.
Inni mogą nazywać do przypadkiem.


Tak właśnie myślę, że to kwestia tunera i ewentualnie użytkownika. Tylko co trzeba zrobić, żeby taki silnik zabić?
Moje k20 na kompresorze na doładowaniu <6k rpm lata na afrze 13.5-13:1. Przy odcince ma ~12.5:1.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Wed, 20 Jul 2016 - 11:37
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 20 Jul 2016 - 10:44) *
jackkpl skoro loteryjnie raz działa, a drugim nie działa to widać wprost, że jest czynnik zmienny, który decyduje o powodzeniu. korby te same, tłoki te same, różni się montujący, strojący oraz użytkownik i tutaj należy upatrywać źródła loterii.
Inni mogą nazywać do przypadkiem.

Loteria polega rowniez na tym, ze silniki sa stare i w roznym stanie. I bardzo czesto nikt nawet nie sprawdza w jakim, bo przeciez kto bym tam doprowadzal temat do stanu fabryka skoro trzeba budzetowo modowac. Przeciez honda musi dymic albo tym podobna bzdura. Od biedy mozna to podciagnac pod czynnik ludzki (bo nie sprawdza, bo nie dba itp) ale moim zdaniem nie do konca.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Wed, 20 Jul 2016 - 12:32
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 20 Jul 2016 - 11:44) *
jackkpl skoro loteryjnie raz działa, a drugim nie działa to widać wprost, że jest czynnik zmienny, który decyduje o powodzeniu. korby te same, tłoki te same, różni się montujący, strojący oraz użytkownik i tutaj należy upatrywać źródła loterii.
Inni mogą nazywać do przypadkiem.

A jak auta od jednego tunera potrafią i jeździc i padać to co, tuner ma lepsze i gorsze dni, a nigdy nie jest to wina hardwere'u? smile.gif Zrobiłem 4 Hondy turbo od strony mechaniki i wszystkie jeździły/jeżdżą bez fuck up'u w postaci bum. Dwóch różnych tunerów. Ale przypadków, gdzie wszystko było w porządku, a auto klęknęło jest dużo. Co ma np powiedzieć Markos? 340KM w zakutej B18 z blockguardem na jakimś śmiesznie niskim booscie (chyba 0,8bar jak pamiętam?) z 3071 czyli bez obciązania z dołu. Peknięta tuleja po kilku tysiącach km od złożenia 'nowego' silnika. Czyja wina?

Ja jak najbardziej rozumiem, że można zayebać 1,5bara na seryjny silnik, bo się komuś węzyki w WG pomyliły. Można go zastukać podczas jednego przejazdu podczas strojenia bez stetoskopu na seryjnym zapłonie z NA. Można też za słabo przykręcić korbowód, ale Guys...nie o takich rzeczach tu mówimy smile.gif Gośc chce tanio uturbić mięciutki silnik Hondy, który ma pewnie 300k+ przelotu przez 15tu użytkowników. Dużo osób mówi "uważaj, MOŻE yebnąć", a Wy forsujecie "nie, nie ma prawa". No ma prawo i nikt temu silnikowi nie zabroni smile.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 20 Jul 2016 - 12:37
Post #36


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Fawor @ Wed, 20 Jul 2016 - 12:32) *
A jak auta od jednego tunera potrafią jeździc i padać to co, tuner ma lepsze i gorsze dni, a nigdy nie jest to wina hardwere'u? smile.gif Zrobiłem 4 Hondy turbo od strony mechaniki i wszystkie jeździły/jeżdżą bez fuck up'u w postaci bum. Dwóch różnych tunerów. Ale przypadków, gdzie wszystko było w porządku, a auto klęknęło jest dużo. Co ma np powiedzieć Markos? 340KM w zakutej B18 z blockguardem na jakimś śmiesznie niskim booscie (chyba 0,8bar jak pamiętam?) z 3071 czyli bez obciązania z dołu. Peknięta tuleja po kilku tysiącach km od złożenia 'nowego' silnika. Czyja wina?


Wydawało mi się, że mówimy o silnikach seryjnych, nie dotykanych przez magików. Przy składaniu silnika od zera trzeba jednak poświęcić dużo uwagi, a czasem to jest za mało. Tutaj nie mam doświadczenia.
Ja w sumie mało którym dłubniętym autem robie vmax. 30s przyspieszenia i odpuszczam, bo ani to frajda, ani to bezpieczne. Może tutaj tkwi problem?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Wed, 20 Jul 2016 - 12:50
Post #37


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Tutaj, czyli gdzie? Masz na myśli konkretnie mój samochód, czy tak ogólnie usilnie przekonujesz nas, że awaria to wyłącznie czynnik zewnętrzny w postaci tunera/użytkownika i wykluczona jest opcja najzwyklejszego zmęczenia materiału przy 200% seryjnej mocy?

PS.
Przez 30 sekund takim nieco szybszym samochodem można dobić do prędkości maksymalnej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 20 Jul 2016 - 13:02
Post #38


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(!markos @ Wed, 20 Jul 2016 - 12:50) *
Tutaj, czyli gdzie? Masz na myśli konkretnie mój samochód, czy tak ogólnie usilnie przekonujesz nas, że awaria to wyłącznie czynnik zewnętrzny w postaci tunera/użytkownika i wykluczona jest opcja najzwyklejszego zmęczenia materiału przy 200% seryjnej mocy?

PS.
Przez 30 sekund takim nieco szybszym samochodem można dobić do prędkości maksymalnej.


Widze, że zaraz będzie gównoburza. Nie mam konkretnie twojego samochodu na myśli, bo go nawet na oczy nie widziałem.
Zmęczenie materiału jak najbardziej, tylko co się męczy w tulei? Albo pracuje w granicy swojej wytrzymałości i materiał nie ulega odkształcaniu, albo ktoś przegina i szybko doprowadza do awarii.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Wed, 20 Jul 2016 - 14:13
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





CYTAT(jackkpl @ Wed, 20 Jul 2016 - 13:37) *
Wydawało mi się, że mówimy o silnikach seryjnych, nie dotykanych przez magików. Przy składaniu silnika od zera trzeba jednak poświęcić dużo uwagi, a czasem to jest za mało. Tutaj nie mam doświadczenia.

jak możemy mówić o autach seryjnych, jak temat brzmi "chce dołożyć turbo do Civica"? smile.gif Oczywiście źle dokręcona korba może nie mieć akurat w tym przypadku miejsca, bo silnik TEORETYCZNIE nieotwierany, ale cała reszta chyba jak najbardziej?

Co to znaczy "ktoś przegina"? Masz na tulei przyklejony tensometr i wiesz kiedy przeginasz, a kiedy nie? smile.gif Ładujesz pół bara. Skąd wiesz czy to mieści się w granicy wytrzymałości czy nie, skoro chcesz to nazywac przeginaniem bądź nie przeginaniem?

Ja już się zgubiłem dokąd zmierzasz jack smile.gif Na prawde chcesz nas przekonać, że jak w seryjnym silniku audi po kickdownie potrafi wypluc korbę przez blok (długi temat z offtopic'a) to w zajechanej hondzie z podwojoną mocą nie ma prawa, bo tak napisał Corky?


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 20 Jul 2016 - 14:50
Post #40


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Fawor @ Wed, 20 Jul 2016 - 14:13) *
jak możemy mówić o autach seryjnych, jak temat brzmi "chce dołożyć turbo do Civica"? smile.gif Oczywiście źle dokręcona korba może nie mieć akurat w tym przypadku miejsca, bo silnik TEORETYCZNIE nieotwierany, ale cała reszta chyba jak najbardziej?

Co to znaczy "ktoś przegina"? Masz na tulei przyklejony tensometr i wiesz kiedy przeginasz, a kiedy nie? smile.gif Ładujesz pół bara. Skąd wiesz czy to mieści się w granicy wytrzymałości czy nie, skoro chcesz to nazywac przeginaniem bądź nie przeginaniem?

Ja już się zgubiłem dokąd zmierzasz jack smile.gif Na prawde chcesz nas przekonać, że jak w seryjnym silniku audi po kickdownie potrafi wypluc korbę przez blok (długi temat z offtopic'a) to w zajechanej hondzie z podwojoną mocą nie ma prawa, bo tak napisał Corky?


Z punktu widzenia obciążeń układu korbowo-tłokowego i z rozkładu sił w suwie pracy można wyciągnąć wniosek, że jeśli silnik znosi katowanie jako wolnossak, to 0.5 bara nie wpłynie na jego zużycie i nie pogorszy żywotności. Ja to doświadczyłem u siebie.
Forum ma to do siebie, że napiszesz coś, a ktoś inny dopowie sobie resztę. Nigdzie nie pisałem, że w trupa , który nie trzyma kompresji i jeździł 5 lat z niesprawnym układem zapłonowym ładujemy 0.5 bara i jest malina. To jest "oczywista oczywistość" , że silnik musi być sprawny. Ale nie znaczy, że trzeba go od razu rozbierać na części pierwsze, tymbardziej, że mało kto przy składaniu nowych panewek wysili się na tyle, żeby zmierzyć luz.

Jeśli dany silnik wywala korbę w serii, to nikt normalny nie będzie go doładowywał.

Wy macie takie doświadczenia ze starymi hondami, ja ich nie mam. Może te silniki hondy są po prostu do d..y i wychodzi to teraz, a 10 lat temu każdy sie nimi zachwycał smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:43