Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 4ZZ-FE - Co można z tym zrobić
Q40
post Sat, 07 Nov 2015 - 16:51
Post #21


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





To pisałem post wyżej, bez zapasu 10k nie ma co podchodzić, a jak ma się 20k i więcej to można kombinować pod silnik wyścigowy.

Jeżeli jeździłeś wersją z kompresorem, fajnie to śmigało? Odcinka 8200?, reakcja na gaz? Ogólnie od dawna mam pod nosem fajną celike, ale olej żłopie w sporych ilościach, prawdopodobnie pierścienie/tłoki, dla samego remontu nie warto jej brać ale jakby wpakować kucizne+eaton+ic to nabiera to sensu, kwestia czy w 20k się zamknę :F
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 07 Nov 2015 - 16:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
k1bic93
post Sat, 07 Nov 2015 - 18:28
Post #22


User
Dołączył: Sat, 02 July 2011





za 20k to masz k20 + mody wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Sat, 07 Nov 2015 - 19:21
Post #23


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





imho wolałbym coś bardziej unikatowego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Sun, 08 Nov 2015 - 08:35
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





CYTAT(ledziu @ Sat, 07 Nov 2015 - 12:59) *
To ja Ci powiem czemu:
bo w de ten silnik przez polskich handlarzy nazywany jest "motor shaden", bo ma problem z rozrządem co miałem okazję oglądać w kilku sztukach w ASO (jak się rozkraczyła moja TSka), bo lubią stukać panewki wyjątkowo szybko, bo jego uczulenie na rodzaj oliwy przybiera rozmiar odkrycia ognia przez jaskiniowca, bo jego harakterystyka jest dobra ale tylko do lekkich aut RWD...

Zeby tylko... Ten silnik ma problemy ze wszystkim. Wytarte walki, pekajace zawory, stukajace panewki, pompy oleju. A jesli ktos kiedys przejechal sie B18C (o K20 nie wspominam, bo jesli idzie o charakterystyke to w ogole nieporownywalne) to moze sie zastanawiac jak Toyota/Yamaha mogla zrobic jego kopie i jednoczesnie tak ja skopac. Ten silnik to niesmieszny zart, ktory troche ratuje kompresor...jednak nie uwalnia go nijak od awaryjnosci.

Zeby owa "unikatowosc" miala jakikolwiek sens trzebaby minimum przygotowac jak KingSoft swoja MR2 w projektach. Minimum. Tanio nie bedzie.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sun, 08 Nov 2015 - 09:23
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Q40 @ Sat, 07 Nov 2015 - 16:51) *
To pisałem post wyżej, bez zapasu 10k nie ma co podchodzić, a jak ma się 20k i więcej to można kombinować pod silnik wyścigowy.

Jeżeli jeździłeś wersją z kompresorem, fajnie to śmigało? Odcinka 8200?, reakcja na gaz? Ogólnie od dawna mam pod nosem fajną celike, ale olej żłopie w sporych ilościach, prawdopodobnie pierścienie/tłoki, dla samego remontu nie warto jej brać ale jakby wpakować kucizne+eaton+ic to nabiera to sensu, kwestia czy w 20k się zamknę :F


Jak to śmigało hmmm normalnie...nie wypowiem się bo mam mało obiektywne odczucia, jedno jest pewne inwestowanie w takie auto w jako formę zabawki mija się z celem bo za dużo kosztuje.

Co do samego tematu to tak naprawdę nie wiem o czym jest dyskusja bo robienie jakiejś corolki 1,4 na coś tam to tak jakby kasę wywalić za okno pendolino i cieszyć się że fajnie fruwa laugh.gif

Ja każdą osobę która wymyśla takie denne projekty odsyłam do jednego auta czyli colta czt ponieważ wszystko jest podane na tacy, jest jdm i jest szansa późniejszej odsprzedaży auta za normalną kaskę. Oczywiście nie wspomnę że to rozwiązanie gwarantuje odczucia płynące z jazdy a nie pitolenia o jeździe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arturcx
post Wed, 11 Nov 2015 - 18:23
Post #26


Rookie
Dołączył: Sat, 31 October 2015
Skąd: Wrocław





http://www.ebay.com/itm/T25-8PC-TURBO-KIT-...RRP&vxp=mtr

A co z tym? W końcu 4A-FE to bardzo podobny silnik, a i cena nie jest zbyt wielka. Ma to sens?

BTW: Kolektor i przepustnica zamówione, teraz czekam na wtryskiwacze, i dam znać.
Ogólnie dobrałem się do wykresów, że niby auto z konwersją (wtryski kolektor przepustnica mapa) posiada 119bhp, niemniej wątpię..

Na chwilę obecną chcę założyć w.w części bez remapu, myslicie że i tak będzie lepiej, czy bez remapu wyjdzie na to samo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Wed, 11 Nov 2015 - 19:01
Post #27


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





CYTAT(arturcx @ Wed, 11 Nov 2015 - 18:23) *
W końcu 4A-FE to bardzo podobny silnik


Podobny, bo też ma 4 cylindry i jest na benzynę ? biggrin.gif

Więcej podobieństw tu nie widzę, to są zupełnie inne konstrukcje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arturcx
post Wed, 11 Nov 2015 - 21:16
Post #28


Rookie
Dołączył: Sat, 31 October 2015
Skąd: Wrocław





Racja, w tym internecie same pierdoły, zagłębiłem się, i fakt - zupłenie inne silniki.
Więc narazie leca mody z 1ZZ i zobaczymy co dalej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Thu, 12 Nov 2015 - 15:44
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(arturcx @ Wed, 11 Nov 2015 - 18:23) *
http://www.ebay.com/itm/T25-8PC-TURBO-KIT-...RRP&vxp=mtr

A co z tym? W końcu 4A-FE to bardzo podobny silnik, a i cena nie jest zbyt wielka. Ma to sens?


Ten zestaw ma taki sens jak dłubanie przy 1zz chociaż i tak jest lepiej bo na zdjęciu z linka widać bandaż którym można sobie owinąć czółko laugh.gif

A jeszcze sobie myślę czy nie szybciej byłoby dolepić za 1edynką literkę "j" i wychodzi 1jzz biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Mon, 23 Nov 2015 - 09:55
Post #30


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Moje 4zz-fe z małymi dodatkami smile.gif 114KM @ 136Nm, seria 97KM @ 128Nm



Zastosowałem kolektor ssący oraz przepustnice z 1zz-fe. Przepustnica jest zdecydowanie większej średnicy a sam kolektor ma dłuższe runnery i większą pojemność plenum. Reakcja na gaz stała się natychmiastowa, zdecydowanie silnik lepiej reaguję.
Do połączenia puszki filtra z przepustnicą użyłem seryjnej rury do Avensisa T25 (1zz).
Do tego wywaliłem seryjny kolektor wydechowy i zastąpiłem go tym z 1zz-fe z celici 4-1.
Widać było, że seryjny kolektor jest raczej skierowany na ekologię niż na produkcję mocy biggrin.gif

Trzeba było przerobić delikatnie mocowanie linki w nowej przepustnicy, aby dobrze się ułożyła. TPSa ustawiłem na taką wartość jak był w seryjnej oraz czujnik od uchylania przepustnicy na zimnym. W kolektorze wydechowym wywierciłem otwór pod tulejkę na sondę, odciąłem seryjną flanszę i zastąpiłem ją tą od seryjnego kolektora - ponieważ rozstaw śrub jest trochę inny.

Generalnie pod spodem jak i w komorze silnika wygląda wszystko jak OEM. Sterownik kupił powyższe mody jakby nic się nie zmieniło. Podczas całej operacji akumulator był odpięty. Układ wtryskowy pozostawiłem bez zmian - pracują cały czas seryjne wtryskiwacze, czyli te od 4zz. ECU bez problemu sobie z tym poradziło i skompensowało ilość paliwa do nowej dawki powietrza. Niebawem zrobi się małą korektę AFR przy WOT bo za mocno jest podlany i może dorzuci kilka stopni zapłonu o ile będzie pozytywna reakcja.
Jak na kulawe 1.4 myślę, że wszystko zmierza w dobrą stronę - choć wiadomo że rakietą to nie będzie wink.gif

Postanowiłem modyfikacje układu ssącego wspomóc zmianami w układzie wydechowym.
Konstrukcja kolektora tego od Celici jest wyraźnie ukierunkowana by polepszyć osiągi - zwłaszcza w górnej partii obrotów. Składa się na to w miarę spora (jak na ilość przestrzeni) i równa długość kanałów/runnerów oraz konstrukcja 4-1.
Seryjnie w corolli mamy do czynienia z krótkimi, różnej długości kanałami i konstrukcją 4-2-1. Dalszej części wydechu nie będę chyba ruszać - od kolektora do środkowego tłumika przelotowego jest 60mm rura zaopatrzona w 2 małe katy i wspomniany tłumik środkowy a za nim 42mm (wymiary zewnętrzne). Obawiam się, że zwiększenie średnicy od środkowego pogorszy cały dół, który i tak jest symboliczny z zyskiem może 2-3Km na górze. IMHO bez sensu.

Seryjny kolektor z Corolli


Kolektor seryjny z Celici 1zz


Do całości dołożyłem skrzynię 6b - czyli c64 z przełożeniem 4,529 - to był jeden z lepszych modów jakie można było wykonać biggrin.gif auto zdecydowanie zyskało na dynamice.
Tak się przedstawiają przełożenia 5b vs 6b:



--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek s13.5
post Thu, 17 Dec 2015 - 19:30
Post #31


User
Dołączył: Fri, 19 April 2013
Skąd: Radzyn/ UK





4zz-fe skrzynia zgrzyta na 2 i wstecznym biegu co może być nie tak?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Fri, 18 Dec 2015 - 01:33
Post #32


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Generalnie wszystkie skrzynie C, wymagają co 60tyś km wymiany oleju. Jedni jeżdżą bez wymian i się nic nie dzieje, ale w większości wypadków siadają łożyska i synchro - tam był szukał przyczyny. Zużyty docisk sprzęgła też może być powodem.
Jeżeli ogólnie biegi wchodzą ciężko to zerknij na poduszki wybieraków - lubią skorodować i stawiać opór, przez co wkładanie biegów jest nieprecyzyjne.


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek s13.5
post Fri, 18 Dec 2015 - 18:09
Post #33


User
Dołączył: Fri, 19 April 2013
Skąd: Radzyn/ UK





dzieki onyx. wie ktoś może jak wymienić samodzielnie olej w skrzyni biegów?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Fri, 18 Dec 2015 - 19:00
Post #34


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Odkręcić śrubę spustową i spuścić olej, po czym nalać świeżego przez śrubę do nalewania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek s13.5
post Fri, 18 Dec 2015 - 19:11
Post #35


User
Dołączył: Fri, 19 April 2013
Skąd: Radzyn/ UK





jaki olej polecacie? motul gear 300 75w90 bedzie ok?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Sat, 19 Dec 2015 - 03:17
Post #36


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Praktycznie każdy syntetyk 75w90 będzie dobry, np.
Mobil MOBILUBE 1 SHC czy Motul Gear 300. Do skrzyni włazi niecałe 2L


Kończymy OT tongue.gif


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Wed, 03 Feb 2016 - 22:57
Post #37


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





No to jestem po strojeniu smile.gif efekty poniżej:



Strojenie ogarnął Chester (ecu-tune.pl) za co bardzo dziękuję - podejście jak zwykle profi, bez względu czy stroi się auto 300+ czy takiego kapiszona biggrin.gif


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Thu, 04 Feb 2016 - 10:46
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Bardzo ladnie wyszlo. Nie idzie tego do 7k zakrecic?


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Thu, 04 Feb 2016 - 11:00
Post #39


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Dzieki Kras smile.gif Trzeby by w trybie FIT to odpalić DET'a. Fajnie by było żeby te 100hp z litra zrobić, ale z drugiej strony - plan na przyszłość jest trochę inny, ale 1 niuans trzeba opanować.

Jak się uda to za jakiś czas może będzie update wink.gif

Ogólnie i tak byliśmy zaskoczeni jak to zareagowało na taki trochę ghetto tuning tongue.gif


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Thu, 04 Feb 2016 - 11:09
Post #40


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Ładnie. Nie spodziewałem się aż takiego wyniku biggrin.gif

A jak jedzie względem serii ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:57